PDA

צפייה בגרסה מלאה : גומיות למוט מייצב

ברששת
22-10-09, 13:26
נכשלתי בטסט בגלל בלאי בגומיות במוט מייצב.
את הגומיות שעל המוט עצמו ניתן להשיג במכשירי תנועה בסכום סביר 27 ש"ח+מע"מ(הכל יחסי).
הבעיה שגם הבוקסה שנמצאת בזרוע שמעגנת את המוט לשלדה( זאת שנמצא בה הגומיה למוט בצד התחתון) חופשית. במכשירי תנועה מוכרים רק את כל הזרוע קומפלט במחיר מזעזע (174 ש"ח+מע"מ). משהו יודע אם ניתן להתאים לה בוקסה בנפרד או איך ניתן לאלתר פתרון?
גם בבולם הגה יש לי את אותה בעיה.

GodsFather
22-10-09, 13:30
בוקסות חלופיות יש באיזור יצחק שדה, צריך רק למצוא -

היפר גום / מנו גום / פרוחזאד והסביבה.

עדיף לבוא עם דוגמא, אם זה אפשרי...

ברששת
22-10-09, 14:00
בוקסות חלופיות יש באיזור יצחק שדה, צריך רק למצוא -

היפר גום / מנו גום / פרוחזאד והסביבה.

עדיף לבוא עם דוגמא, אם זה אפשרי...
תודה.
ועוד שאלה של תם.
האם אפשר לסוע לזמן קצר (כמובן לא בשטח ולא במהירות גבוהה), ללא מוט מייצב ובולם הגה?

azora
22-10-09, 14:25
תודה.
ועוד שאלה של תם.
האם אפשר לסוע לזמן קצר (כמובן לא בשטח ולא במהירות גבוהה), ללא מוט מייצב ובולם הגה?

אפשר לנסוע בלי בולם הגה. האם זה חכם? אין לי מושג. היו כמה שירשורים שדובר בהם על הנושא.
בכל אופן, משנת 96, סמוראי מגיע ללא בולם

ל-95% מהסמוראים אין וכנראה גם לא יהיה מוט מייצב. הסיבה נעוצה בהגבלת מהלך המתלה מצד המוט. אלו שיש להם סמוראי מוגבה (95%...) ואפילו קלות מעדיפים לנצל זאת גם לצורך הגדלת המהלך. חיפוש קצר יוביל אותך למספיק שירשורים בנושא.

בשורה הסופית: לי באוטו אין מוט מייצב ואין בולם הגה.

itay
22-10-09, 15:03
תודה.
ועוד שאלה של תם.

אני כבר שנתיים בלי בולם הגה וחצי שנה בלי מייצב. ללא מייצב אתה מרגיש שהרכב נוטה על צידו בכל סיבוב, קצת מפחיד אבל אחרי שמתרגלים זה נחמד.

איתי.

ישי.פ
22-10-09, 15:26
95% ??? מה אתה מינה צמח, מאיפה הנתונים ה"מדויקים" האלה?

אני לא מבין למה אתם מייעצים להוריד מוט מייצב בכזאת קלות?מדובר בבטיחות!!!
בעיקר שסמוראי גם ככה לא הדבר הכי יציב שיש!
אם הוא רוצה להוריד מוט מייצב ולבצע נסיעה קצרה ניחה כל עוד שהוא מודע לעניין
אבל להוריד את המייצב לצמיתות מיותר. יש פתרונות טובים יותר.
למשל; מוט נתיק שממש לא מסובך לייצר.

azora
22-10-09, 16:51

א. אל תתפס ל-95% או ל-90% או לא משנה לאיזה מספר. העובדה היא שרוב הסמוראים מוגבהים. אף אחד פה לא חשב שבאמת עשיתי סקר. אבל מצד שני, הייתי כבר במספר מפגשים ואת כמות הסמוראים הלא מוגבהים שראיתי בחיים שלי אני יכול לספור על יד אחת.

ב. אני לא ייעצתי לאף אחד לעשות כלום, אני ציינתי עובדה (וכן, זו עובדה שרוב הסמוראים המוגבהים - במיוחד אלו בלי הספייסרים הינם ללא מוט מייצב). הדבר היחיד שהיה הכי קרוב לעצה, הוא לעשות חיפוש על הנושא, וכבר רבים וטובים לפני (ובטוח מבינים הרבה יותר) דנו בעניין לכאן ולכאן.

ג. אין פתרונות טובים יותר (לפחות לא כאלו ששמעתי עליהם, אם יש- תאיר את עיני), יש את הפתרון של אלון למוט נתיק. שמשום מה, לא שמעתי על הרבה שביצעו אותו בעצמם (גם בנושא זה לא הרצתי סקר, אבל שאלתי את מורי כשניתקנו את שלי, והוא אמר לי שהוא לא זוכר מישהו שתיקן אצלו עם הפתרון הנ"ל... מצד שני זה היה לפני חצי שנה וזרמו מים מאז)
אבל ראוי לציין, שהרעיון נשמע מצויין ויותר מפעם אחת חשבתי לנסות ליישם בעצמי.

ציינתי שישנם הרבה שנוסעים בלי, ואני בניהם.
שים לב: ישנם כאלו שאנטי נעילה אוטומטית בתואנות כאלו ואחרות שהנעילה גורמת לשחיקה, שינוי התנהגות כביש ולבעיות בטיחות חמורות במיוחד שהכביש רטוב. אז לא שמים?
והאמת שעד הזמן האחרון אפילו לא שקלתי להוסיף אחת בשל הסיבות הנ"ל. עד הזמן האחרון שבו ניהלתי מספר שיחות בנושא עם מספר אנשים שמשתמשים ומבינים, והבנתי שהשד אינו נורא כל כך.

הורדת המוט המייצב; כמו הוספת נעילה, שינוי ביחסי העברה וכל שיפור / שינוי שהוא בין גדול ובין קטן מחייב נסיעת מבחן, התרגלות ואולי שינוי בהרגלי הנסיעה, אבל ממש לא "בעיה בטיחותית קשה".

שירשור בנושא מוט מייצב: תקרא במיוחד את מה שגיא אמר, משקף את דעתי.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24358&highlight=%EE%E5%E8+%EE%E9%E9%F6%E1

עוד משהו: (נוסף בעריכה) ידעתי שראיתי את השירשור הזה פעם, ולקח לי מספר דקות למצוא אותו:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4556&highlight=%F1%E8%E1%E9%EC%E9%E9%E6%F8
תקרא את השירשור מתחילתו ועד סופו.
דגש על גיא שציין ש:

...
כתוב פה כמה וכמה פעמים שמי שעושה או לא עושה משהו לפי הצעות מהאתר עושה זאת על דעתו ועל אחריותו.

אם לא נענה פה על שאלות ונמליץ או לא על דברים האתר הזה לא שווה כלום ואפשר לסגור אותו. בעצם אפשר לסגור את האינטרנט. כי לפי דפים שיש פה אנחנו מתקנים את הבלמים ואת המאפרה ובונים מדפים בחדר של הילדים ומרכיבים פצצת אטום.

אז מי שמחפש תשובות ימצא אותן, פה או שם אבל ימצא...

ואיתי שאמר:

...
סתם כדעה אישית...
לדעתי יותר מסוכן לנסוע עם נעילה אחורית וצמיגי MT (מישהו אמר כביש רטוב? :lol: ), מאשר על סמוראי ללא סטבילייזר.
גם ככה הרכב הזה מתהפך מרוח צד של 4 קמ"ש, סטבילייזר זה לא מה שעושה אותו ליציב...
שוב, רק דעה אישית.
איתי

ישנה כמובן הדעה הנגדית של "המהנדס" אבל אני אפסיק לצוטט ואתן למי שירצה לקרוא את השירשור.

itay
22-10-09, 21:52

ישי,

סתם אתן לך את דעתי:
אני כגישה חושב שברגע שאתה כנהג, מודע לסיכון מסויים, הוא כבר לא מסוכן. אצלי ברכב אין מייצב כבר כמה חודשים טובים (מאז הכנסת הסיקס). אני הנהג היחידי ברכב ויודע לנהוג ברכב ללא מייצב. אין מצב שהמפקדת שלי היתה עולה על הרכב ונוסעת בלי מייצב - כי היא לא יודעת לנהוג בלעדי זה וכל סיבוב היה נראה לה שהיא הולכת להתהפך (בינינו, גם אין סיכוי שהיא היתה נוסעת לי ברכב, אבל זה לפעם אחרת....;)). כנ"ל גם לנעילה (שההשפעות שלה יותר פוגעות מאשר מייצב, לדעתי) וכנ"ל לצמיגים ולהגבהה ולכל שינוי שאנחנו עושים ברכב.

ועוד משהו, מי שקורא כאן משהו ומחליט לעשות את זה על הרכב שלו - זאת אחריותו בלבד. מי שמספיק דביל לעשות דברים לרכב שלו ולא להבין את ההשפעה שלהם, בעיה שלו!

איתי.

itay
22-10-09, 22:12
ישנם כאלו שאנטי נעילה אוטומטית בתואנות כאלו ואחרות שהנעילה גורמת לשחיקה, שינוי התנהגות כביש ולבעיות בטיחות חמורות במיוחד שהכביש רטוב. אז לא שמים?
והאמת שעד הזמן האחרון אפילו לא שקלתי להוסיף אחת בשל הסיבות הנ"ל. עד הזמן האחרון שבו ניהלתי מספר שיחות בנושא עם מספר אנשים שמשתמשים ומבינים, והבנתי שהשד אינו נורא כל כך.

.

מישהו מאותם אנשי "אנטי נעילה" הוא נעול בעצמו? הם שוללים את הנעילה אחרי שהם נסעו איתה תקופה מסויימת (ולא נסיעה קצרה ברכב לא שלהם) ומדווחים שאי אפשר לנהוג איתה?

איתי.

azora
23-10-09, 16:45
מישהו מאותם אנשי "אנטי נעילה" הוא נעול בעצמו? הם שוללים את הנעילה אחרי שהם נסעו איתה תקופה מסויימת (ולא נסיעה קצרה ברכב לא שלהם) ומדווחים שאי אפשר לנהוג איתה?

איתי.

קרוב לודאי שחלק כן.

כל מה שרציתי להעביר, שלא כל שיפור / שינוי / שדרוג שעושים בג'יפ הופך אותו בהכרח ללא בטיחותי.
כן, לפעמים צורת הנהיגה חייבת להשתנות, אבל זה משהו שצריכים לקחת בחשבון מלכתחילה. אם צריך, אז גם לנהוג לאט יותר ולקחת סיבובים פחות חדים, אבל לא לשלול בשל זה את השינוי.

ברששת
23-10-09, 23:15
קרוב לודאי שחלק כן.

כל מה שרציתי להעביר, שלא כל שיפור / שינוי / שדרוג שעושים בג'יפ הופך אותו בהכרח ללא בטיחותי.
כן, לפעמים צורת הנהיגה חייבת להשתנות, אבל זה משהו שצריכים לקחת בחשבון מלכתחילה. אם צריך, אז גם לנהוג לאט יותר ולקחת סיבובים פחות חדים, אבל לא לשלול בשל זה את השינוי.
ואני בסך הכל רציתי לדעת על נסיעה קצרה לצורך התיקון. חוץ מזה כבר הסתדרתי.
טוב שלא יצאתם לדו קרב בצהריי היום.

lior_b.s
23-10-09, 23:34
קרוב לודאי שחלק כן.

בוא תסתכל על זה אחרת...
עדיין בנושא של פירוק מוט מייצב, מה הדבר הראשון שרוב האנשים שמפרקים (ועזרתי בכמה פירוקים בעצמי)עושים??
רצים לתלולית הכי קרובה לבדוק אם ובכמה השתפר המהלך, עד כאן הכל בסדר.
אח"כ עושים סיבוב קל בכביש, לא במהירות גבוהה, כמה פניות ומחליטים שהשד לא כ"כ נורא וניתן לשנות טיפה את הרגלי הנהיגה ויהיה בסדר, לא ממש נפגעה הבטיחות.
האומנם??

אז לדברייך נוסעים טיפה יותר לאט שזה תמיד מבורך.
אבל בכביש מהיר אתה נוסע 80-90 לפחות נכון...?

מה קורה כשאיזה נהג שלא שם לב או סתם אידיוט מחליט להחליף נתיב או לגלוש לצומת ואתה חייב להתחמק ממנו?
אני לא מאחל לך או לכל אחד שחלילה תקלע למצב כזה אבל מניסיון אישי במצב דומה עם רכב הרבה יותר יציב ללא שיפורים סטנדרטי לגמרי אתה כמעט מאבד שליטה לגמרי.
מה אתה חושב שיקרה בסמוראי שמלכתחילה לא הכי יציב , מוגבה וללא מוט מייצב . .?
מבטיח לך שהאופציה היחידה לחזור לנתיב היא על הגג.
אתה יכול להיות הנהג הכי זהיר בעולם, אבל מה לעשות בכביש אתה לא לבד ולא הכל תלוי בך.

אז תחשוב על מצבים כאלו ותראה שניתוק מוט מייצב בכביש הוא בהכרח לא בטיחותי!

מי שרוצה מהלך מתלה טוב יותר בשטח וחשובה לו הבטיחות בכביש שישקיע בקיט או בבניה של ניתוק מהיר למוט מייצב , זה שאצל מורי לא היו הרבה כאלה לא הופך את העניין לבטיחותי.

שבת שלום
ליאור

יונתןמצפה
24-10-09, 10:46
בוא תסתכל על זה אחרת...
עדיין בנושא של פירוק מוט מייצב, מה הדבר הראשון שרוב האנשים שמפרקים (ועזרתי בכמה פירוקים בעצמי)עושים??
רצים לתלולית הכי קרובה לבדוק אם ובכמה השתפר המהלך, עד כאן הכל בסדר.
אח"כ עושים סיבוב קל בכביש, לא במהירות גבוהה, כמה פניות ומחליטים שהשד לא כ"כ נורא וניתן לשנות טיפה את הרגלי הנהיגה ויהיה בסדר, לא ממש נפגעה הבטיחות.
האומנם??

מה קורה כשאיזה נהג שלא שם לב או סתם אידיוט מחליט להחליף נתיב או לגלוש לצומת ואתה חייב להתחמק ממנו?
אני לא מאחל לך או לכל אחד שחלילה תקלע למצב כזה אבל מניסיון אישי במצב דומה עם רכב הרבה יותר יציב ללא שיפורים סטנדרטי לגמרי אתה כמעט מאבד שליטה לגמרי.
מבטיח לך שהאופציה היחידה לחזור לנתיב היא על הגג.
אתה יכול להיות הנהג הכי זהיר בעולם, אבל מה לעשות בכביש אתה לא לבד ולא הכל תלוי בך.

אז תחשוב על מצבים כאלו ותראה שניתוק מוט מייצב בכביש הוא בהכרח לא בטיחותי!

מי שרוצה מהלך מתלה טוב יותר בשטח וחשובה לו הבטיחות בכביש שישקיע בקיט או בבניה של ניתוק מהיר למוט מייצב , זה שאצל מורי לא היו הרבה כאלה לא הופך את העניין לבטיחותי.

שבת שלום
ליאור

מצטרף לדעתו של ליאור.
בעבר פרקתי את המוט המייצב. לאחר כמה ניסויים של שבירת הגה מהירה תוך נסיון לחזור לנתיב הנסיעה בביטחה, הבנתי שברגע האמת הדבר הזה הרבה יותר מחשוב.
הסטיבלייזר לא נועד לתת תחושת בטחון בפניות. הוא נועד להשאיר את הרכב על גלגליו במצבים של סטיות מהירות ופתאומיות במהירויות גבוהות.
אני נוסע עם המוט מורכב מזה קרוב ל-4 שנים. נכון, יש פחות מהלך בשטח, הרכב יותר נוקשה וכו'. אבל נעילה אחורית ונהג מיומן יצליחו להתמודד עם זה. וכן, פרוייקט מנגנון ניתוק מהיר זה משהו שאני כבר מזמן חושב לעשות וסתם לא מגיע לזה...

ישי.פ
24-10-09, 11:58
איתי היקר;) לא כל החלטה שלך תלויה רק בך. אתה מסכן עוד אנשים בכביש!
תנסה לחשוב אם המוט מייצב הכרחי, אם ילד יקפוץ לך לכביש??
כרגע זה הדבר שאתם הכי רוצים! כי שמעתם מימשהו
שהסמוראי ככה "לא יראה בעניים" אבל קצת בגרות תחשבו רגע.
מה יהיה אם..
אני בעד שיפורים ונעילות
אבל זה שאנחנו תפרנים (כמוני; סטודנט) ואין לנו יכולת להשקיע במשהו טוב
ואז מתחילים הניסויים וזה יכול להגמר ממש רע ועל מה? על שטות שלא תמיד אתה שולט בה.

שבת שלום:)

azora
24-10-09, 12:28
בוא תסתכל על זה אחרת...

...
ליאור

ליאור, מה אתה חושב שיקרה לך אם בזמן תקלע לאותה סיטואציה בדיוק. רק בזמן שהכביש רטוב, אבל הפעם עם מוט מייצב וגלגלי MT... ותוסיף נעילה אוטומטית (חס וחלילה)?

ובפעם האלף, אני לא המלצתי, מעולם לא אמרתי שזה יותר / פחות בטיחותי, וגם לא השלכתי מזה שלי מעולם לא קרה כלום על אחרים. אני אמרתי שזה אפשרי - ורבים עשו זאת בעבר. רק צריך לקחת את ההשלכות בחשבון ולא לשלול זאת על הסף...

וכד"א, יונתן, אני כשהגבהתי את הרכב וכשפירקנו את המוט המייצב, לא עשיתי נעילה אחורית אוטומטית והעדפתי להגדיל מהלך (ולשלם כפול...) בשביל לפצות על כך בשטח, בדיוק בשל הסיבה ששיכנעו אותי שזה כשל בטיחותי חמור בכביש. מאז החכמתי.

כל השירשור הזה מתחיל לחזור על עצמו. ואני ממש לא מבין למה אנשים לא יכולים פשוט לקרוא כמו שצריך. לי הוצאת המוט המייצב עשתה רק טוב, לי מאז שאני נוסע בלי בולם הגה (מה לעשות וסמוראי 96 מגיע בלי...) זה רק שיפר את חווית הנהיגת שטח. לי... כל אחד אחר שיעשה מה שבא לו. אני רושם פה בכדי לפרוס את דעותי ונסיוני האישי הלא ארוך, בכדי לתת לאנשים אחרים את האופציה ללמוד ממנו. חבל שהשירשור יצא מפרופורציה

lior_b.s
24-10-09, 12:43
ליאור, מה אתה חושב שיקרה לך אם בזמן תקלע לאותה סיטואציה בדיוק. רק בזמן שהכביש רטוב, אבל הפעם עם מוט מייצב וגלגלי MT... ותוסיף נעילה אוטומטית (חס וחלילה)?

למה אתה חושב שנעילה אחורית אוטומטית זה חוקי בכלל???
זה לא חוקי ולא בטיחותי, זה שהרבה שמים ובטוחים שהם נוהגים בזהירות והכל תלוי בהם לא הופך את זה לטוב!
ובדיוק בגלל סיטואציות כאלו אני לא נוסע על צמיגי שטח מלא.

ובפעם האלף, אני לא המלצתי, מעולם לא אמרתי שזה יותר / פחות בטיחותי, וגם לא השלכתי מזה שלי מעולם לא קרה כלום על אחרים. אני אמרתי שזה אפשרי - ורבים עשו זאת בעבר. רק צריך לקחת את ההשלכות בחשבון ולא לשלול זאת על הסף...

זה פוגע בבטיחות של הרכב ובגלל זה אני שולל את זה על הסף, וכמו שכתבתי קודם לא הכל בכביש לצערינו תלוי רק בנו ואני בטוח שאתה משתדל לשים לב כמה שאפשר.
אבל יש פיתרון אחר והוא לא כ"כ יקר שייתן לך את אותה תוצאה בדיוק!

וכד"א, יונתן, אני כשהגבהתי את הרכב וכשפירקנו את המוט המייצב, לא עשיתי נעילה אחורית אוטומטית והעדפתי להגדיל מהלך (ולשלם כפול...) בשביל לפצות על כך בשטח, בדיוק בשל הסיבה ששיכנעו אותי שזה כשל בטיחותי חמור בכביש. מאז החכמתי.

כל השירשור הזה מתחיל לחזור על עצמו. ואני ממש לא מבין למה אנשים לא יכולים פשוט לקרוא כמו שצריך. לי הוצאת המוט המייצב עשתה רק טוב, לי מאז שאני נוסע בלי בולם הגה (מה לעשות וסמוראי 96 מגיע בלי...) זה רק שיפר את חווית הנהיגת שטח. לי... כל אחד אחר שיעשה מה שבא לו. אני רושם פה בכדי לפרוס את דעותי ונסיוני האישי הלא ארוך, בכדי לתת לאנשים אחרים את האופציה ללמוד ממנו. חבל שהשירשור יצא מפרופורציה

לך זה עשה רק טוב אבל אתה לא לבד על הכביש ואתה יכול לפגוע גם בי או במישהו יקר לי, ואתה עוד כותב שאתה בעל ניסיון אישי לא ארוך, באיזה זכות אתה נותן לאנשים ללמוד מזה כשכל בעל ניסיון יגיד לך שזה פוגע ביציבות של הרכב שמלכתחילה כסטדרטי לא יציב!
השרשור לא יצא מפרופורציה אתה פשוט מסרב להבין שניתוק מוט מייצב פוגע קשות ביציבות של הרכב ואתה עושה את זה על סמך ניסיון מועט שלך..
אני מקווה שלעולם לא תהיה קרוב אפילו לגלות עד כמה זה חמור.

ליאור

azora
24-10-09, 14:21
למה אתה חושב שנעילה אחורית אוטומטית זה חוקי בכלל???
זה לא חוקי ולא בטיחותי, זה שהרבה שמים ובטוחים שהם נוהגים בזהירות והכל תלוי בהם לא הופך את זה לטוב!
ובדיוק בגלל סיטואציות כאלו אני לא נוסע על צמיגי שטח מלא
...
זה פוגע בבטיחות של הרכב ובגלל זה אני שולל את זה על הסף...
לך זה עשה רק טוב אבל אתה לא לבד על הכביש ואתה יכול לפגוע גם בי או במישהו יקר לי, ואתה עוד כותב שאתה בעל ניסיון אישי לא ארוך, באיזה זכות אתה נותן לאנשים ללמוד מזה כשכל בעל ניסיון יגיד לך שזה פוגע ביציבות של הרכב שמלכתחילה כסטדרטי לא יציב!
השרשור לא יצא מפרופורציה אתה פשוט מסרב להבין שניתוק מוט מייצב פוגע קשות ביציבות של הרכב ואתה עושה את זה על סמך ניסיון מועט שלך..
אני מקווה שלעולם לא תהיה קרוב אפילו לגלות עד כמה זה חמור.

ליאור
לא ארוך: 8 שנים על רכבי שטח (צריך להעמיד כל דבר בפרופורציה כן?)
מהם: 3 שנים ללא מוט מייצב.
מאז שקיבלתי רישיון, נהגתי ונסעתי אין ספור פעמים על מכוניות ללא אחד כזה.

למה אתה לא משתלח בכל אלו ששמו נעילה אוטומטית לרכב? ובמיוחד לא בכלל אלו ששמו צמיגי MT?
לך זה לא מתאים לנו זה כן (במיוחד הצמיגי MT, איזה כיף של הבדל :)).

השירשור יצא מפורופורציה, כי אתה על דעת עצמך מחליט שאסור לנעול צמיגי שטח מלא, אסור לשים נעילה אוטומטית ואסור לנתק מוט מייצב (אסור כי זה לא בטיחותי). וזה בסדר, לכל אחד מותר להביע את דעתו.
אבל:
בפעם האחרונה שבדקתי, אתה לא בוחן רכב או מהנדס בטיחות (או שכן? ואז הלכה לי כל התיאוריה :rolleyes:), כך שאתה מקסימום יכול להגיד: אפי - לדעתי אתה טועה, זה פוגע בבטיחות ועדיף להשאיר מהסיבות האלו והאלו.
אבל להביא זאת בתור עובדה מוכחת... אני חושב שזה מונע פתח לדיון (ובשביל זה נוצר הפורום לא? בשביל דיונים).

ובשביל לסבר את אוזנך:
לי כבר יצא לשלם קרוב ל-2000 ש"ח טובין ותקילין לראם סמואלס ושות' על קורס נהיגה מתקדמת, ולו רק בשביל אותם מקרים מועטים בעלי סיכון מוגבר שאולי אקלע אליהם. אני העדפתי לשלם הרבה יותר על הגבהה איכותית שתגדיל לי את מהלך המתלה משמעותית ותפצה אותי על העדר נעילה, לא שמתי נעילה כי הפחידו אותי (אבל אני מתכוון לשים אחת בקרוב) כי היה לי אכפת מהבטיחות. אז אל תוציא אותי בתור זרקן - כי אני לא, מערכת השיקולים שלי פשוט שונה משלך.

סיכום העניין: אני לא חושב שהעדר מוט מייצב בסמוראי זה כזה ביג דיל.

אני אפסיק להגיב עכשיו, זה נראה לי טיפשי.

lior_b.s
24-10-09, 15:37
בוא נתחיל בזה שאני לא משתלח בך ולא קראתי לך זרקן בשומקום...
אתה קבעת שליסוע ללא מוט מייצב זה לא כ"כ נורא..
אני לא קבעתי שזה כן נורא על דעת עצמי אלא זה אסור ע"פ חוק...לא החלטה שלי
גם נעילה אוטומטית אסורה ע"פ חוק ולי יצא כבר לראות רכב שנכשל בטסט בגלל התקתוקים שנשמעו עוד בסיבוב בכניסה למסלול הבדיקה....שוב איזה הפתעה לא החלטה שלי.
ולגבי צמיגי שטח מלא אני לא רואה שכתבתי שאסור באיזה מקום, אלא כתבתי שאני לא נוסע על כאלו כי מה לעשות אני לא מביא את הרכב על גרר לשטח אלא נוסע בו רוב הזמן בכביש ולצמיגי שטח מלא יש אחיזה פחות טובה...ובגלל זה יש לי סט גלגלים נוסף עם צמיגי בוץ מתאימים וגם אותם אני לא נועל בכל טיול .
לפני שאתה מתלהם תקרא טוב מה שכותבים!

אני לא זוכר שאתה אי פעם בדקת מי אני ומה אני ובאותה מידה לא נראה לי שאתה בעצמך בוחן רכב שיכול להחליט עם מה מותר ליסוע בניגוד לחוק ועם מה לא.

אני מברך אותך על ההשקעה בלימודי נהיגה מתקדמת והלוואי והיו עוד רבים כמוך...
כנ"ל לגבי הגבהה אמיתית ומתוכננת ולא חובבנית.

לדעתך ליסוע בלי מוט מייצב זה לא כזה ביג דיל..
אז לבקשתך אפי לדעתי ולדעת המהנדסים שתיכננו את הרכב ויודעים על בטיחות יותר ממני וממך ביחד זה כנראה כן חשוב וכן הכרחי ומחוייב ע"פ חוק ליסוע עם מוט מייצב ברכב שהותקן בו ע"י היצרן.

וחלילה שמישהו ללא מוט מייצב יתהפך ויפגע (ולא ממש קשה להפוך סמוראי) אני רוצה לראות איזה הסברים הוא ייתן לחוקר התאונות ולחוקר הביטוח.

azora
24-10-09, 16:25
אתה קבעת שליסוע ללא מוט מייצב זה לא כ"כ נורא.. שים לב למה שכתבתי פעם אחר פעם: אני / לדעתי / אני חושב - והדגשתי חזור והדגש שאין קביעה עובדתית, אלא קביעה לדעתי.

אני לא קבעתי שזה כן נורא על דעת עצמי אלא זה אסור ע"פ חוק...
דווקא כן קבעת.. "שניתוק מוט מייצב בכביש הוא בהכרח לא בטיחותי" מספר פעמים, החוק הוזכר רק כד"א.

גם נעילה אוטומטית אסורה ע"פ חוק לך יש אחת?

ולגבי צמיגי שטח מלא אני לא רואה שכתבתי שאסור באיזה מקום
טעות שלי, הסקת מסקנות מטון דיבור ורישום קודם. חשבתי שאם אתה נגד הסרת מוט מייצב, ושצמיגי שטח זה לא בהכרח יותר בטיחותי, אז אתה גם אנטי (אנטי = אסור) צמיגים.

לפני שאתה מתלהם תקרא טוב מה שכותבים!
לא שמתי לב שהתלהמתי :rolleyes:. הגבתי, קורה...

אני לא זוכר שאתה אי פעם בדקת מי אני ומה אני ובאותה מידה לא נראה לי שאתה בעצמך בוחן רכב שיכול להחליט עם מה מותר ליסוע בניגוד לחוק ועם מה לא.
ואני לא קבעתי כלום. אפילו ציינתי שהנסיון שלי קצר. חזרתי ואמרתי שזו דעתי האישית, ולא משום קביעה מוחלטת. ובכל אופן כל אחד צריך לדעת את ההשלכות. השינוי ניתן לביצוע, וישנן דעות לכאן ולכאן (שים לב ללינק שהבאתי, יש שם גם מספר דעות נחרצות נגד)

לדעתך ליסוע בלי מוט מייצב זה לא כזה ביג דיל..
אז לבקשתך אפי לדעתי ולדעת המהנדסים שתיכננו את הרכב ויודעים על בטיחות יותר ממני וממך ביחד זה כנראה כן חשוב וכן הכרחיומחוייב ע"פ חוק ליסוע עם מוט מייצב ברכב שהותקן בו ע"י היצרן.

עשה לי טובה :mad:, אתה יותר חכם מזה. מחוייב לפי חוק - 100% צודק. הכרחי וחשוב - על זה הדיון לא?
המהנדסים בחרו לשים מוט מייצב... אותם מהנדסים גם בחרו להביא לרכב שלי גלגלים מסוג מסוים וטרנספר שרשרת (לא כזה אמין) זה אומר שזהו האופטימל? ובטח הדש בורד המתפרק לעיתים של הסמוראי, הוא הוא הדש בורד הטוב מסוגו למכונית. לאותם מהנדסים ניתן תקציב ודרישות מסויימות שהם היו צריכים לעמוד בהם.
אני רוצה לצטט את דרור ממבחן דרכים שעשה להגבהה:
"התובנה הראשונה והעיקרית שהסקנו משני ימי המבחן, היא שאין מה לפחד מהגבהה קלה של רכב סטנדרטי – כל שלוש מערכות המתלה הללו מוסיפות 3-5 ס"מ לגובה המרכב (http://64.50.169.115/109.html) מעל לכביש, אבל משפרות מהותית גם את התנהגות הכביש, הבלימה וההיגוי לעומת התצורה המקורית מהיצרן"

אמנם לא קשור לנושא ישירות, אבל - גם פה, הפראדו לא יצא מהמפעל בתצורה המומלצת הנ"ל, ועדיין דרור, עם נסיונו הבלתי מעורר העיז להמליץ לשנות מהמקור (ולא חסרות דוגמאות נוספות). לפעמים שינויים גורעים מהבטיחות, לפעמים לא משנים ולפעמים אפילו מוסיפים. לא כל מה שבא מהיצרן בהכרח האופטימל

אני יודע שאמרתי שלא אגיב, אבל אני ממש רוצה להפסיק את הסאגה הטיפשית הנ"ל, אז בוא נסכים שלא להסכים ובא שלום על ישראל.

הבעיה היחידה שלי בכל הסיפור, היא לא דעתך אם תשים לב - כבר מזמן שמתי לב שגם אתה וגם ישי יודעים על מה אתם מדברים. אלא על הדרך בה דעה זו הועברה. הייתי רוצה לקבל קצת יותר פתיחות לגבי דעות - גם אם אתה בטוח ב-100% שאני טועה, זו עדיין דעתך.

שבת שלום ;)

lior_b.s
24-10-09, 16:42
אתה יודע מה..
איך כתב פה מישהו פעם.
זו מדינה דמוקרטית אתם לא חייבים להסכים איתי אתם יכולים להמשיך לטעות.;)

דווקא את הצמיגים אני חושב שיש עוד מקום מצד היצרן זה המדינה ה"נאורה" שלנו היא הבעיה, אבל גם גודל הצמיגים אתה יודע נקבע בהתאם ליחסי העברה ולצערינו לא כל אחד רץ לשנות ולהתאים.
עזוב את הדש וטרנס' אמין או לא זה לדיון אחר , חביבו של איציק "המפלצת המוצצת".

שאלת לגבי נעילה אוטומטית, אז לא אין ולי ולא תהיה לי ...הנעילה היחידה שאי פעם תהיה לי ברכב תהיה נשלטת או כלום.
עם כמה שנהיה זהירים לא בכל הכבישים קיים אותו מקדם חיכוך ומהירות שטובה לעיקול אחד לא תמיד טובה לבא אחריו.
אני לא מתכוון להשאיר למרפי את הסיכוי לחסל אותי..

והכי חשוב סע בזהירות.

-->