PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיג'ו 307

WildLove
22-10-09, 16:50
אהלן חברים,
אז אחרי שהלך הסמוראי אחרי תקופה מטורפת והמון המון חוויות, המון בלונדיניות וכו'.. הגיע הזמן למשהו אחר, אני כרגע מחפש רכב רק לכביש, עדיפות לכמה שיותר נוח \ מפנק, ובעתיד יהיה גם הדפנדר שיחכה רק לטיולים.
התקציב: 70-80K לפני ביטוח
יש 2 התלבטויות כרגע:
א.מאזדה 3 2004-2007 (תלוי במצב של האוטו, ליסינג או לא, גירסאת גימור) - היותר מועדפת עלי
ב.פיג'ו 307 X-LINE שנפלה בתור מציאה מסבא וסבתא של חבר, עלתה לכבישה בשנת 2006 אבל מופיעה בתור מודל 2007 (לפי איזה מהם מחשבים מחירון?) עם 17K ק"מ ושנה אחריות ייצרן, מחירון לשנת 2007 הוא 81,000 (בהנחה שמחשבים לפי המחירון של 2007) - לכאורה נראית מציאה מטורפת.
מה אתם הייתם בוחרים ולמה? האם פיג'ו מאבדת את הערך בצורה מטורפת וקשה למכור אותה? איך היא בתור רכב? אין לי שום נסיון עם פיג'ו ואני לא מכיר כמעט כלום על הרכב הזה, אשמח לכל מידע...
אני יודע שזה לא קשור אבל אני סומך על הדעות של (רוב) האנשים בפורום הזה יותר מאשר אתרים אחרים

Saar
22-10-09, 17:42
מניסיון קצר מאוד עם מזדה 3 ליסינג (לא שלי, נסעתי של של חברה לעבודה)
ומנסיון של מספר שנים עם 307 של הורי,
המזדה מגיבה מהר יותר.
בכל שאר הפרמטרים, אני מעדיף את הפיגו.

מבחינת אמינות, לא היו בעיות מיוחדות עד כה (טפו, טפו, 307 מודל 2002)
במזדה ליסינג (לפני מספר שנים) היו מספר בעיות במערכת המיזוג.

סער.

itayhi
22-10-09, 20:47
האם פיג'ו מאבדת את הערך בצורה מטורפת וקשה למכור אותה? איך היא בתור רכב? אין לי שום נסיון עם פיג'ו ואני לא מכיר כמעט כלום על הרכב הזה, אשמח לכל מידע...

כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את הרכב?
אם הרבה שנים, רק את היפניות (למרות שיש המון כאלו על הכביש וכביכול אמור להיות המון היצע)
אנחנו מנסים למכור עכשיו את הרכב הישן של הורי, פיג'ו 306 סופר סלון מנוע 1800, בובה של אוטו, יד שניה.
נאדה. אין קונים. כבר ירדנו ל12 אלף והרכב באמת במצב מצוין.
אין להם שוק, פשוט אין. ידידה שלי מכרה לעומת זאת מאזדה 323 גם מודל 99 עם 100,000 ק"מ יותר מהפיג'ו
ובמצב פחות טוב ב24,000!

לאירופאיות האלו פשוט אין שוק. אין.

מצד שני הרכב שירת אותנו 9 שנים נהדר, כיף לנהיגה, אמין מאוד, יושב על הכביש כמו דבק, באמת אוטו טוב.
אבל עכשיו אי אפשר למכור...

באופן אישי אני שונא את המאזדה 3! למה? ככה.

my two agorot

איתי

WildLove
22-10-09, 21:17
אני מתכוון להחזיק אותו שנה - שנה וחצי, ומה שאתה מספר זה בדיוק מה שמפחיד אותי..שמעתי כבר כמה תגובות כאלה וזה הדבר היחידי שכרגע עוד מחזיק אותי מלקנות את האוטו :\

גיא
23-10-09, 00:10
היתה לי 307 מודל 2002 דיזל ידני
זה אני מניח לא אותו אוטו .. התנהגות כביש מעולה. חסכונית בטרוף ונירצחה באכזריות.

WildLove
23-10-09, 00:57

מה יש לך להגיד על השוק שלו? זה טיפטרוניק. כמה זמן לקח לך למכור אותו?

גיא
23-10-09, 06:38
שלי היה ידני
ולא מכרתי, נירצח בתאונה. (כמעט גם אני)

RONI
23-10-09, 07:07
רכב סחיר=מזדה
רכב שתהנה ממנו=פזו.

Pageup
23-10-09, 09:11
רכב סחיר=מזדה
רכב שתהנה ממנו=פזו.

גם המוסכניק יהנה ממנו מאוד. לרכבים צרפתיים יש נטיה להיות
מאוד לא סימפטיים לחשבון הבנק אחרי שנגמרת האחריות.
הוא רכב מפנק אבל עצל, הגיר שלו בעל נטיה אובדנית והוא
שתיין לא קטן ביחס למתחרות (ולא שמזדה היא פאר החסכון אבל
לידו היא חסכנית).

גיא
23-10-09, 14:17
תיקון קטן, לגיר אין נטיה אובדנית יותר מכל גיר אחר ..

אבל כשהוראות היצרן אומרות במפורש "לא לבצע שום טיפול שגרתי לגיר" .. פשוט לחכות שימות ואז לבצע שיפוץ ...

אם אתה תתעקש במוסך ותחליף שמן ומסנן כמו שכל אוטו אחר, הגיר יחזיק מעמד כמו בכל אוטו אחר.

Pageup
23-10-09, 23:46
לא התעקשתי על שום דבר. אלו רכבי ליסינג שתהנהגו אליהם
כיאות (חלקם גם לאחר אלפי ק"מ בודדים), ואני בטוח שחברת
הליסינג לא ביצעה שום טיפול "עודף".

asafk
24-10-09, 02:26
אני לא יודע לומר שום דבר על סחירות. מלבד זה שיש המון היצע והבקוש לא משהו, אז את המסקנות תסיק לבד.
אנחנו עם ה307 השניה.
הראשונה היתה ליסינג, של העבודה, האצ'בק 1600 אוטומטית אדומה. יופי של אוטו, מהשנתונים שבהם הגיר עדיין היה עם בעיות, ובשנתיים עם האוטו הוא היה פעם אחת במוסך, כן, בגלל הגיר האוטומטי. וכיוון שמדובר בג'יפאי מאילת, אז אני יכול להעיד שאת המסלול מהנמל למעלה אילת דרך נחל שלמה, היא עשתה בכיף ובזריזות - יותר מכמה קרוסאוברים שיצא לי לבחון בזמן האחרון.
השניה פרטית שלנו, SW מנוע 2 ליטר, כחולה, שנת 2003- השנה בה כבר טופלו סוגיות אמינות של הגיר האוטומטי. כבר מדובר ברכב לא חדש, ועם הכל, זה עדיין הרכב הזול ביותר לתחזוקה שהיה לנו. יותר משלוש שנים, והיה במוסך פעם אחת, משהו פעוט.

בשתיהן, כמו בכל מכונית מודרנית עם מערכת חשמל מורכבת, נשרפות המון נורות. בניגוד לכמה מכוניות אחרות שאני מכיר, כאן יש גישה מהירה ונוחה להחלפת נורות שרופות.

ההצ'בק מהנה לנהיגה אמנם, אבל להשוות אותה ל306 זה לעשות עוול ל306, אחת מהמכוניות המהנות והמתנהגות אי פעם. ההגה של ה307 פחות מוצלח, המתלה האחורי פחות מוצלח, והפשרות שפז'ו עשו בהתנהגות, מורגשות בהשוואה ל306. ועדיין, נסיעה במושב האחורי מבהירה היטב את ההבדל בינה לבין כל יפנית מקבילה ש"לא ראויה למאכל" אם רוצים להושיב מאחור שני מבוגרים לנסיעה ארוכה.
באופן שנראה פרדוקסלי הSW מהנה יותר ומהירה יותר מההצ'בק, בזכות בסיס הגלגלים הארוך יותר, ולמרות שיחס ההספק-משקל נשאר אותו דבר (המנוע אמנם חזק משמעותית, אבל נוסף הרבה משקל בגרסת הSW, לא מעט משקל של פח, אבל המון משקל של זכוכית (3/4 מהגג עשוי זכוכית מחוסמת וכבדה).
והצבע הכחול יותר יפה מהאדום.

למשמיצי הגיר AL-4 - סיפורי הזוועה הם לא יותר מאגדות. מבוססות על דברים שקרו באמת, בשנת 2001 - 2002, אבל חסרות קשר למציאות היום. מבחינה כספית, אם אתה דואג, קח את זה ככה - גיר קומפלט עולה 5000 שקל. זה המקרה הכי גרוע (ואם מדובר על שנתונים מתקדמים זה ככל הנראה לא יידרש), אבל בגלל הסיפורים, אתה תקנה את הרכב בזול יחסית, במחיר שהוא נמוך ביותר מאותם 5000 שקל מהמחיר של מכונית מקבילה מתוצרת יפנית. אז קח את התקציב, ושים בתכנית חיסכון טובה את ה 5000 שקל העודפים שיש לך בין הפז'ו לבין היפנית. או שילך גיר ותוציא את הכסף מהבנק, תחליף גיר ומהריבית תזמין שתי בלונדיניות לשתות משהו, או שכשתמכור את האוטו בלי שקרה כולם בדרך, תוציא את ה5000 והריבית מהבנק, והרווח כולו שלך.

גילוי נאות - אני פרנקופיל במה שמדובר במכוניות כביש, כל המכוניות שהיו ויש לנו במשפחה המורחבת בקצת יותר משני העשורים האחרונים היו מבית פז'ו סיטרואן. ועדיין אני די בטוח שה605, 206, 306 - היו המכוניות שאחריהן פז'ו שכחו כמה דברים. ועכשיו אני נאלץ לסיים את התגובה הזו, כי אני נזכר ב VTR הירוקה, 222, ונהיה עצוב שמכרנו אותה, הדבר הכי כיפי שהיה לנו.

אסף.

עמי
25-10-09, 22:57
הראשונה היתה ליסינג, של העבודה, האצ'בק 1600 אוטומטית אדומה.

same same, אבל שנת 2005. בלי סוף בעיות, כולל גיר, החלפת נורות על בסיס יומי, מחשב שמת בכביש ים המלח, דווקא ש-40 מעלות בחוץ וילדה בת חצי שנה בפנים, ומערכת בלמים שננעלה מעצמה על כביש החוף, ב-100 קמ"ש.

נמרוד
26-10-09, 08:25
זה רכב זמני, שאתה בהגדרה הולך למכור תוך שנה שנתיים? ועוד באילת, שוק מוגבל (אין בו הרבה "פרנקופילים")? רק יפאני-פופולארי-1600-סמ"ק-אוטומטי. מה שהולך בעיר, מה שיש לו מוסך טוב שאתה מכיר (תמיד צריך). כל מה שאסף כתב נכון. ומה שדרור עוד מעט יכתוב נגד המשפחטומטיות נכון שבעתיים. אבל הם לא יקנו ממך את האוטו בעוד שנה...

ומבין היפאניות הרלוונטיות, אם כבר אז מזדה 3 שהיא אמנם צפופה בעיקר מאחור ונוקשה יותר אבל מהנה לנהיגה וזה הבונוס מבחינתך.

דרור ברלי
26-10-09, 23:58
אני לא אכתוב שום דבר נגד משפחתומטיות יפניות, למרות שהן עושות לי בחילה.
מה זה אוטו בסופו של דבר? ערימת פחים, פלסטיקים וגומיות. מה אכפת איך נוסע? כולם ממילא תקועים בפקק זה לצד זה ושם מזגן חזק שווה יותר מאחיזת כביש, היגוי מדויק ומתלים מכוילים באמנות - כולם גם יחד.

מציאות כלכלית לא נורמלית מביאה אנשים להתנפל כמו מטורפים דווקא על המכוניות הכי עלובות שאפשר, כאשר השיקול היחידי לקנות אותן במחיר מופקע הוא "סחירות"? עוד לפני שמניעים אותן בפעם הראשונה, כבר מתכננים היטב-היטב את מעמד המכירה?... נו טוף, שיהיה להם לבריאות. אי אפשר להתווכח עם זה, כי במקרה הזה העדר לא כל כך טועה. אם לפרנקופיל חשוב איך האוטו נוסע, הרי שהדרישות העיקריות של היפנואיד ממכוניתו הן שתניע תמיד, תקרר חזק, תשמור על ערכה ב"מחירון" ותימכר תוך שעה.
איכות נסיעה, התנהגות, נוחות, בטיחות? אל תבלבלו לחובב היפניות את המוח בשטויות. נהיגה לא מעניינת את היפנואיד, מבחינתו זה תחביב של סוטים זבי חוטם. עבור היפנואיד מכונית כמוה כנדל"ן - השקעה כלכלית. המציאות הישראלית מראה שהיפנואיד חושב נכון יותר מהפרנקופיל מבחינה כלכלית - הפרנקופיל נהנה מפעולת הנהיגה, ומדי פעם משלם עבור התענוג. היפנואיד לא באמת נוהג אלא רק נוסע (וזה הבדל עצום), אבל יש לו זמן לעסוק בחישובי אחוזי ירידת ערך, ולגלות לשמחתו, שהוא מפסיד הרבה פחות כסף.
וזה כי היפניות הכי מגעילות מניעות תמיד (בדרך כלל), מקררות חזק, שומרות ערך ונמכרות מהר - ועושות זאת טוב יותר מכל צרפתיה חושנית. זו המציאות הישראלית.
אז אם אתה צריך עגלה משפחתית שתשנע אותך ממקום למקום למשך שנה-שנתיים? קח יפנית ואני לא צוחק ולא ציני אלא רציני לחלוטין. כמה יותר אוטומטית, כסופה, פופולרית, נפוצה ונדושה.
כשיימאס, וזה יימאס, אוהו איך יימאס, ביחד עם כאבי הגב והתגלית המפתיעה שגם יפניות צריכות תחזוקה בזמן ואפילו מתקלקלות לפעמים, וחלקיהן יקרים כמשקלם בזהב, לפחות תשמח לדעת שבאמת קל למכור אותה.

עירא
13-01-10, 23:33
מה צריכת הדלק של ה-307 SW?

asafk
14-01-10, 00:15
ה2 ליטר (עם גגון ומדבקת ג'יפולוג)-
בעיר - 13 ליטר ל100 ק"מ
משולב - 9 - 8 ליטר ל 100 קילומטר.

אסף.

ח.שמואל
14-01-10, 19:00
גיא,איזה רכב/ ג'יפ עוד לא היה לך?

-->