PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן לקצר סמוראי ?

ram
08-07-04, 15:27
האם זה חוקי?
האם זה בכלל אפשרי?

צחי_סמוראי
08-07-04, 19:37
מה כבר יש לקצר מסמוראי? :twisted:

אלון_ק
08-07-04, 20:28
אפשרי, כן. חוקי, לא.

למה לעשות את זה? להאריך בסיס גלגלים אני מבין. לקצר? ועוד לקצר את הבודי?

itayhi
09-07-04, 01:39
עזוב, תיקנה smart ותמיר אותה ל4X4 !!!
מה לעזאזל יש לך לקצר בסמוראי?!?!?!?!?!?!?
הוא לא מספיק קצר? יש לך מקום לציוד לטיולים?

אני אומר לכם...משוגעים גם בשטח

איתי

t_uri
09-07-04, 02:05
הבן אדם שאל שאלה. אם אין לכם תשובה, בבקשה אל תבזבזו מקום על השרת.

אורי טל

asafk
09-07-04, 13:58
לא, אי אפשר (פרקטית. תיאורטית- אפשר הכל)

קיצור סמוראי (אני מניח שאתה מתכוון מארוך לקצר) דורש קיצור בסיס הגלגלים. זה לא ג'יפ שחותכים רק את השלוחה האחורית, כאן אתה צריך לחתוך את השלדה באמצע.

חוקי זה בטח לא.

אסף.

אלון_ק
09-07-04, 19:21
אסף, על אותו עקרון של הרחקת הסרנים ניתן גם לקצר - סה"כ בניית תושבות קפיצים חדשות והתאמת רכבת הכח. אותו דבר כמו להאריך, רק הפוך. אח"כ אפשר לחלוך את החלק האחורי של השלדה, יש שם איזה 1/2 מטר אחרי קורת הרוחב האחורית.

asafk
09-07-04, 20:18
אסף, על אותו עקרון של הרחקת הסרנים ניתן גם לקצר - סה"כ בניית תושבות קפיצים חדשות והתאמת רכבת הכח. אותו דבר כמו להאריך, רק הפוך. אח"כ אפשר לחלוך את החלק האחורי של השלדה, יש שם איזה 1/2 מטר אחרי קורת הרוחב האחורית.

השלדה בסמוראי היא לא קורות ישרות! יש את הקשת שמעל המתלה האחורי- זו לא הזזת המתלים, צריך לחתוך את השלדה באמצע.

אסף.

אלון_ק
09-07-04, 23:18
למה זה מפריע? הקפיץ ממילא איננו יושב מתחת לקו קורת השלדה אלא לצידה באלכסון, כך שגם אם תזיז את התושבת קדימה אתה עדיין תוכל לקבל עבודה מלאה של הקפיץ בתחום. התושבת האחורית כן יושבת בקו אחד עם השלדה, אבל את זה ניתן לשנות. הרי לא מדובר פה על "פרוייקט" כמו שלי - מדובר על תכנון מחדש של האוטו. ואם מתכננים מחדש, אפשר לעשות הכל - כולל לקבע את התושבת של הנדנדה נמוך יותר, ולקבל אפקט דומה מאוד למקורי.
במקרה הכי גרוע, ניתן לכופף את השלדה מחדש בחלק קדמי יותר. אבל אז כבר נשאלת השאלה של למה לא לבנות שלדת צינורות טובה ולשים עליה את הבודי של הסמוראי?

אגב, יש איזה היילקס מסתובב בארץ עם ארגז מאוד מיוחד, כזה שממש לא דומה לשום דבר. הבודי קוצץ מאחור אבל בשלדה לא התבצע שינוי. הבעלים הסב את הרכב לטנדר עם פלטה שטוחה מאחור (מאלומיניום?). השמועה אומרת ששלו חוקי, אבל עלה לו הון לאשר את זה. אם אפשר לקצץ כך בהיילקס, למה לא בסמוראי?
(את הרכב ראיתי, הידע עליו משמועות בלבד. מקורות טובים, אבל עדיין שמועות).

יתרה מכך, הדרך הפשוטה ביותר להרחיב סרני סמוראי היא להזיז דווקא את התושבת הקדמית עוד קדימה (תופס לדגמי 87 ומטה, אבל ב87 יש כבר ארוך). הזזת הקדמי אחורה זה בדיוק אותה עבודה - אם אתה לא מתכוון לקצר את הבודי. קיצור דרייבשאפט, קלינים ואתה שם. לא?

השאלה של מדוע לקצר (ומה מקצרים - בודי, שלדה או שניהם) הכרחית לקיום דיון כזה. אם המטרה היא לקבל סמוראי קצר וחוקי (לפחות למראית עין) מאחד ארוך, אז וודאי שאין על מה לדבר. אבל אם המטרה אחרת, עבירות מסוג זה או אחר, אולי כן ניתן לקדם את הרעיון? לא שאני רואה איפה בסיס סרנים קצר יותר יעזור.

asafk
10-07-04, 02:00
ההיילקס עם הפלטה- אם זה הטנדר שאני מכיר- לא קוצרה בו השלדה. הארגז יושב יותר גבוה מהמקורי (אין בתי גלגל), אז זה נראה יותר קצר.

מה שאתה מציע, אלון, זה בתחום הלא פרקטי. רוצה סמוראי קצר, לבנות עליו רכב? קח סמוראי קצר. למה להתחיל מארוך? יש יותר קצרים מארוכים. לחתוך את השלדה??? יותר פשוט לקנות סמוראי קצר.
שוב, כמו שאמרתי, תיאורטית- הכל אפשרי, השאלה היא אם אפשרי לעשות את זה בצורה משתלמת- פרקטית. לטעמי- אין סיכוי.

הקשתות של השלדה חשובות על מנת לאפשר מהלך סגירה של המתלה. לכופף את השלדה- ברור לך שאין על מה לדבר. לבנות מתלה בלי קשתות בשלדה- הרכב יהיה גבוה מדי, לא יהיה מהלך סגירה, יהיה צריך לבנות תושבות רחוקות מהשלדה (וזה יוצר מומנטים גדולים). אז נשאר רק לחתוך. חבל.

אסף.

ob1knobi
10-07-04, 20:31
לא רוצה להפריע.....
:? אבל מסתובב טנדר-סמוראי 88 שבעליו הקודמים קיצר אותו (אין לי שמץ של מושג למה)

פשוט חתך קרוב ל-40ס"מ מהחלק האחורי, היום הרכב לדעתי "הוחזר" למצב מקורי.

אז עשו זאת למרות שבטנדר-סמוראי זו לא חוכמה כי אין מאחור שום דבר.

-->