PDA

צפייה בגרסה מלאה : לדרמן או אחר?

landY
24-10-09, 23:54
היה לי לפני כמה שנים WAVE שנעלם. השאלה היא מה עדיף עכשיו כשהחלטתי לקנות חדש?
לדרמן WAVE ?
או לדרמן CHARGE TTI?
או אולי בכלל SOG או Gerber?
המלצות יתקבלו בברכה....

המשוטט
25-10-09, 06:13
אני יכול להמליץ לך על הויקטורינוקס http://shop.lametayel.co.il/cgi-bin/lametayel/301154.html

משרת אותי כבר 15 שנה

אביחי

savyon
25-10-09, 07:45
הי,
כמי שהשתמש גם בסוג גם בלדרמן וגם בגרבר (אני עדיין משתמש בשתיים מתוך השלושה- אחד נתתי מתנה)
לדעתי הגרבר הוא הנוח ביותר, ולפי מה שהסבירו לי פעם הוא המתקדם ביותר מבחינת החומרים שממנו הוא מיוצר.

מה גם שהיבואן של סוג וגרבר נתן חסות למפגש ג'יפולוג בשנתיים האחרונות אז אני בעדו...

סביון

eladss
25-10-09, 14:41
VICTORYNOX

כבר 12 שנה ,הכי טוב שיש לדעתי
יחד עם הערכת ביטים והראצ'ט

איציק - 4X6ZH
25-10-09, 16:52
לדעתי אולר שאין לו מערכת הפעלה לשליטה מרחוק הוא אולר ישן
כל מי שמסתובב בשטח חייב אולר מבוקר מחשב שיש לו תקשורת
בלוטוס לפלפון וגיבוי למערכת השמע של הרכב .
בנסוף רצוי שניתן יהיה להפעיל חיתוך והשמדה עצמית

:cool: ;-)

אולר . ב 200 שקל מה הסיפור :!:

איציק

landY
25-10-09, 17:09
איציק,
בניגוד למכוניות, יש דברים שקונים להרבה מאוד זמן. בשביל זה השאלה.

דרך אגב, אולרים עם דיסק-און קי כבר יש ;)

ראיתי דגמים של SOG עם הגברת כוח בפלייר. זה מעניין.

דרור ברלי
25-10-09, 20:56
קיבלתי WAVE במתנה לפני 6 שנים. הוא מבצע הרבה מאוד מתחזוקת הג'יפ + תחזוקת הבית, משמע עובר התעללות על בסיס יומיומי.

כלי ממש חמוד, לא ענקי, נוח מאוד ביד (ללא פינות חדות) אבל לא הכי מסיבי. אם אתה מתכנן לו חיים קשים, קח בחשבון.
קצה המברג הקטן נשבר אצלי כבר בפעם השלישית - אמנם יש אחריות לכל החיים ובכל חנות של ריקושט/למטייל יאספו ממך את הכלי ויעבירו לסוכן של לדרמן שייקח אותו לתיקון, מצד שני הסוכן הזה מגיע פעם בחודש במקרה הטוב... ככה שהכלי המתוקן עלול לחזור אליך רק אחרי חודש וחצי-חודשיים.... הם לא רק מחליפים את הלהב השבור, אלא מפרקים את הכלי לגורמים, מנקים אותו למשעי, מרכיבים ומחזקים כמו שצריך ואתה מקבל כלי במצב חדש.
בסך הכל נותנים יופי של שירות - אבל הזמן שזה לוקח...

יש לי גם כלי של SOG, לא זוכר את שם הדגם, אבל הפונקציות והכלים שיש בו די מקבילים ל-WAVE. כלי מאוד מסיבי ומרגיש חזק ועמיד יותר מה-WAVE, אבל גם גדול וכבד יותר, והרבה פחות נוח לי ביד.

landY
25-10-09, 21:02
תודה דרור,
זו ההשוואה שחיפשתי. ה-WAVE שהיה לי גם עבר שבר להבים ושופץ. השאלה מבחינת הפונקציונליות- אמרת שה-SOG טוב באותה מידה. עניין החוסר נוחות מתבטא בפתיחת הכלים/להבים או באחיזה ? (ל-WAVE יש ידיות מעוגלות שהפכו אותו לכלי חביב מאוד ביחס לשאר הלדרמנים הותיקים).

דרור ברלי
25-10-09, 21:15
זה בדיוק מה שאני אוהב ב-WAVE. קצוות מעוגלות שהופכות אותו לנוח וידידותי. מנגנון אבטחת/נעילת הלהבים בלחיצה נוח מאוד וקל לתפעל אותו ביד אחת.
רוצה עוד חיסרון של WAVE? נרתיק העור שלו עדין יחסית ומתבלה מהר יחסית. כבר פעמיים שהנרתיק הלך לסנדלר כדי לחדש את התפרים, ועכשיו העור עצמו כבר מתפורר. בעסה. ולא - על הנרתיק אין אחריות... קחו בחשבון...

ב-SOG שיש לי בבית (כשאגיע הביתה אבדוק איזה דגם זה) קצוות חדים ולא נעימים וגם מנגנון אבטחת/נעילת הלהבים שונה - זה מין מכסה קפיצי שכזה שמכסה על הלהבים ושצריך להרים, ורק אז להוציא החוצה את הלהב/כלי המבוקש. אמנם על פניו נראה יורת בטיחותי, אבל מי שהכלי חדש לו, יצטרך לשם כך לתפעל בשתי ידיים. לי הוא פחות נוח אבל מכיוון שלא עלה כסף אין לי תלונות אליו... (מתנה מ-MARLBORO ADVENTURE... עוד שחיתות של כתבי רכב...) פרט לזה נראה מאוד איכותי וחזק והנרתיק עשוי מעור עבה במיוחד... אני גם מניח שבשימוש יומיומי מתרגלים למנגנון האבטחה ולומדים לתפעל ביד אחת.

Nash
26-10-09, 22:44
+1 VICTORYNOX

להבים חדים וחזקים קלים, נוחים, הכי פחות נשברים ונתקעים, והכי חשוב, ברזל בלבד בלי חלקי פלסטיק לא צריך לחכות ללהב שישבר, אפשר להשפריץ קצת ספריי לניקויי ברקסים ולשמן...
השירות הכי טוב, הכי מהיר והכי מתחשב.

מאחד שפעם מכר כאלו באיזו חנות של ריקושט

Nash

reuvenk
26-10-09, 23:23
+1 VICTORYNOX

WAVE: כלי חלש יחסית שנשבר לי כל הזמן אני אישית לא אוהב את הכלים שלו ולא היה לי נוח לעבוד איתו.
SOG: היה אחרי הWAVE כלי חזק מאוד עם פלייר חזק שמאפשר יותר מהמתחרים להפעיל כוח על ברגים חוטי ברזל מטבע של חצי שקל. הכלים שלו חזקים מאוד אבל לא עונים על כל הצרכים שהיו לי חוץ מזה הוא מסורבל ויש לו קליפסים שצריך להרים כדי לשלוף את הכלים ( אפשר להוריד אותם אבל אז טתה מפעיל כוח על ידית חדה ולא נעימה).
VICTORYNOX: כלי חזק ונוח הידיות שלו טובות ונוחות הכלים כולם יושבים ככה שתוכל להגיע אליהם בקלות סכינים טובים, כלים שעונים על כל מטרה אפילו ממש מוזרות, חזקים וטובים

גילוי נאות אני מסתובב עם אחד מהכלים הנ"ל תמיד עלי מאז התיכון, בעבודה, בצבא, ושוב בעבודות שהיו אחרי הצבא.

shlomomos1
26-10-09, 23:43
אחרי נסיון של שנים עם לדרמן מהפשוט עד ה WAVE, הגעתי למסקנה שהכלי פשוט עדין מדי. אולי טוב לחשמלאי או מכשירן, אבל לג'יפאי מוגבל לעבודות עדינות בלבד. הויקטורינוקס יותר מאסיבי אבל עדיין מוגבל (וכבד).
מצאתי כלי מתאים יותר, מתוצרת VISE GRIP, בלי דאווין אבל עושה את העבודה: פלייר שימושי ננעל, מתאים לקטרים גדולים, שני להבים (אחד ננעל), ומחזיק ביטים סטנרדרטי עם ביט דו צדדי (שטוח ופיליפס) - מי צריך יותר? אפשר אפילו לדפוק עליו עם פטיש (על הלדרמן מי יעיז?).
המחיר בטמבוריות כולל נרתיק עור (תחזיקו חזק .....) כמאה ש"ח.
אני לא צריך יותר מזה. (את ה WAVE נתתי לילדה לצופים).
גילוי נאות: אני מכור לכלים.
שלמה

18875

18876

landY
27-10-09, 00:20
היום הזדמן לי לבחון מקרוב את הויקטורינוקס בלמטייל.
לא נוח לי ביד. לא בא בחשבון.
המוכר הנחמד ציין שאין יבוא של גרבר וסוג לארץ, שהשרות חרא ועוד כל מני ברכות על כלים שלפני כמה שנים הם המליצו עליהם...
העניין היחיד שיש לי עם ה-SOG זה הפתיחה הלא נוחה של הלהבים והאחיזה שפחות נוחה.
נראה לי שאני אחזור ללדרמן עם כל המגרעות שלו. רק נשאר להחליט אם זה יהיה הWAVE או ה CHARGE.

(שלמה, אני לא מחפש פלאייר פטנט, תודה.)

דרך אגב, יש איזשהו יתרון חוזק לגירסאות המושחרות של הכלים האלו, או שזה ליופי ומניעת חלודה?

דרור ברלי
27-10-09, 00:33
יש גם כלי מגניב שנקרא "סקלטול" (SKELLTOOL או משהו דומה) והוא קל במיוחד בזכות מבנה "שלדי" ואלגנטי. לא יודע עד כמה הוא חזק, אבל נראה טוב וממש קל.

landY
27-10-09, 08:17
כן, ראיתי אותו. הוא בעיקר קל וקטן. יש לו צבתות קטנות יותר ולא ברור לי עד כמה הוא יהיה חזק.

ש01
27-10-09, 14:25
גם אני מסתובב מס' שנים עם WAVE, אצלי פרט לג'ים הוא גם מפליג בים (קטמראן ספורטיבי).
לדעתי, הכלי הכי נוח. לי לא נשבר בקלות ואננו מפתח קורוזיה לאחר השהיה בים (והוא נרטב!!).
לפני כשלוש שנים, כששודרג הדגם,במקום לתקן פשוט שלחו מכשיר חדש (כולל נרתיק עור חדש) הישן אכן היה בלוי והתפרים נפתחו, החדש עדיין נראה חדש לגמרי אל אף שנמצא בשימוש יום-יומי.
אני בעד לדרמן.

ymalka
27-10-09, 18:10
LANDY שלום

כמו שאתה יודע אני מסתובב כבר 15 שנה עם Leatherman
10 שנים עם SUPER TOOL ועכשיו עם Charge (כלי מדהים)
אם אני מבין את הצרכים שלך אני חושב שזה יספיק

נמרוד
27-10-09, 20:29
היה לי לדרמן wave כמה שנים טובות, שירת נאמנה ובסך הכל כמו שכתבו כאן - קומפקטי, נוח מאד לאחיזה, לא קורע את הכיסים (אני לא מסתובב איתו באופן קבוע), נפתח ונסגר בקלות - איכותי מאד. כמובן שקרה לו מה שקורה בדרך כלל לדברים טובים וקומפקטיים ולא מכוסה באחריות - הוא הלך לאיבוד.

אחר כך קיבלתי לדרמן אחר, מדגם זול יותר. כזה שיש בו גם פלסטיק. בכל מובן האיכות שלו נחותה משל הwave. כנראה שהתמורה בהתאם למחיר. לצערי הוא מסרב ללכת בעקבות קודמו... עם כלים אחרים מלבד לדרמן אין לי נסיון. כשהנוכחי יעלם, אחזור לקרוא בסקר השוק הזה. אם יש לי הערה אחת היא זו - אתם זורקים כאן שמות של כלים, בלי שכולם באמת יודעים על מה מדובר - שימו שם מדויק של המוצר, תמונה, קישור, משהו...

ד ו ר ו ן
27-10-09, 21:18
אני עם לדרמן סופר-טול מעל 10 שנים.
הוא לא הכי נוח מהכלים האלו לאחיזה בעת העבודה אבל מאסיבי וחזק גם ביחס ל-WAVE.
נעילת הכלים פשוטה מאד ויש בו את מה שצריך בלי גימיקים מתפרקים או חיצוניים.

danel
27-10-09, 21:33
לי יש GERBER כבר 3 שנים, מדי פעם יוצא לי להשתמש בו, זה כלי מצויין.

למרות זאת נשבר לו הפלייר בשימוש עדין מדי, עדיין לא יצא לי לשלוח אותו לתיקון.

זה הדגם והנרתיק שיש אצלי

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=18907&stc=1&d=1256671901

landY
29-10-09, 00:24
בסוף בחרתי בלדרמן צארג' TTI. גירסה מתקדמת של ה-WAVE.
אני לא יודע אם ידיות הטיטניום ועוד שני הכלים שווים את הפרמיום במחיר, אבל מצד שני זה כלי ל-20 שנה, לא בא לי 20 שנה לקלל את עצמי שהתקמצנתי על 200 ש"ח :D

eysham
29-10-09, 00:53
אולי מאוחר מידי בשבילך, אבל למען הבאים...
יש אתר השוואתי במיוחד לזה

http://www.multitoolguide.com/

איל

אמיר חסידים
29-10-09, 22:21
תתחדש!
כאמור לא רלוונטי לך אבל עוד עיצה :
הכלים הללו מגיעים עם אחריות לכל החיים!!!
למה לא לקנות ביד 2 בשליש מחיר ( ומטה!!)? כלי טוב וזול....

-->