PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנת סופה מקורית לחורף \חציית מים -

Hitrick
26-10-09, 11:24
שמתי בכל חוטי ההצטה גריז דיאלקטי מיוחד מארה"ב נגד מים

קופסת הפיוזים אני חושב איך לאטום אותה (אין לי את הכיסוי המקורי ובכל מקרה הוא נראה לי לא אוטם טוב מפני מים .
חשבתי על ניילון נצמד - רק שאני לא בטוח שהוא יעמוד בחום הנדרש .
הניסיון לאטום אותו שעשה בעל הרכב הקודם ע"י בקבוק שתייה ישן של 2 ליטר - גרם לי לקצר בשלולית לא גבוהה שאפילו עם ויטארה מקורית לא הייתי נתקע בה .

המחשב יושב נמוך יחסית ונראה פגיע - האם הוא אטום מפני מיים ?

כנ"ל המפלג יושב נמוך - האם פשוט לפתוח אותו לשים גריז או טיפה RTV לבן על הסגירה ואז לסגור ?

יש לי נשמים ארוכים לסרנים (לא סגור על הגיר וטרנספר - אבדוק ) .

מה עוד מומלץ על מנת לא לפחד לחצות מעברי מים סולידיים (אני מדבר על טיולים שיגרתיים , לא צריך שנורקל וכו. בעיקר מפחד על מערכות החשמל )

כמובן שחציית מעברי המים תעשה לאט ועם גז קבוע ככל הניתן ובלי משחקים של השפרצות

נב: בית הפילטר אוויר נראה לי גבוה מספיק וגם אם בטעות נכנס מים לזכרוני יש פתח ניקוז בתחתית

אשמח לשמוע מניסיונכם
תודה רבה
קלמן

asafk
27-10-09, 00:51
קודם כל, חפש. יש הרבה מלל.
מעבר לכך, הדבר העיקרי הוא גריז דיאלקטרי בכל הקונקטורים, כולל מתחת לממסרים והפיוזים, כולל בשקע 60 פינים, כולל בחוטי המצתים.
בתלות במכסה המפלג שלך- אם יש חור נשם - צינור. ברובם אין חור נשם ולכן המפלג אטום. גריז מיוחד למפלגים על קצה הרוטור.

אסף.

Hitrick
28-10-09, 14:15
קודם כל, חפש. יש הרבה מלל.
מעבר לכך, הדבר העיקרי הוא גריז דיאלקטרי בכל הקונקטורים, כולל מתחת לממסרים והפיוזים, כולל בשקע 60 פינים, כולל בחוטי המצתים.
בתלות במכסה המפלג שלך- אם יש חור נשם - צינור. ברובם אין חור נשם ולכן המפלג אטום. גריז מיוחד למפלגים על קצה הרוטור.

אסף.

תודה ,

ובקשר למחשב (שמיזה אני מפחד ביותר כי הוא יושב במקום רגיש ונמוך ) ?

נב: חיפשתי בפורום אחפש שוב

אייל
28-10-09, 14:24
המחשב במקור אטום למים - לא אמורה להיות בעיה איתו.
המפלג עשוי לשתות ועשות בעיות. הפתרון הקל ביותר הוא לעטוף אותו בשקית אפייה (עמידה בחום גבוה), גם את קופסת הנתיכים אתה יכול לעטוף באותה השקית.

Hitrick
28-10-09, 19:05
המחשב במקור אטום למים - לא אמורה להיות בעיה איתו.
המפלג עשוי לשתות ועשות בעיות. הפתרון הקל ביותר הוא לעטוף אותו בשקית אפייה (עמידה בחום גבוה), גם את קופסת הנתיכים אתה יכול לעטוף באותה השקית.

רעיון ענק - שקית אפיה !!!

תודה

דרור ברלי
29-10-09, 20:54
המפלג בסופה רגיש למים ומקבל את השפריצים בשידור ישיר.

למגן את מערכת החשמל הרגישה נגד צלילות ארוכות של ממש זה סיפור, אבל בנוסף למריחת גריז דיאלקטרי, כדאי וגם קל מאוד לבודד את המפלג ככל שניתן מהשפריצים הללו, וכל שקית ניילון עבה וחזקה תעשה את העבודה. (יש כמה בתי קפה שיש להם שקיות כאלה, קטנות ועבות, שהגודל שלהן מתאים יופי כדי לעטוף מפלג).
תחתוך שני חורים קטנים בקצוות השקית (בתחתית), תעביר דרכם את חוטי ההצתה קדימה ואחורה לכיוון הפלאגים ותסגור היטב כל קצה עם אזיקון. תלביש את השקית על המפלג וסגור עם אזיקון סביב החלק התחתון של המפלג.

כמה פשוט, ככה טוב. עבד אצלי מצוין בחורף הקודם, כולל "הפלגות" ארוכות בכמה שלוליות ענק של ממש, והשקית לא הושפעה כלל מהחום בסביבת המנוע.

4x1om-Israel
30-10-09, 20:08
דרור
את המפלג אתה יכול לעטוף באמצעות כפפה דרך כל אצבע תעשה חור ותעביר את הכבל לפלאג, דרך אצבע אחת תעביר שני כבלים.
בדוק אם כפפות מנתחים עומדת בחום או כפפה אחרת עמידה בחום.
בהצלחה
ישראל

kobiarava
30-10-09, 23:03
דרור
את המפלג אתה יכול לעטוף באמצעות כפפה דרך כל אצבע תעשה חור ותעביר את הכבל לפלאג, דרך אצבע אחת תעביר שני כבלים.
בדוק אם כפפות מנתחים עומדת בחום או כפפה אחרת עמידה בחום.
בהצלחה
ישראל

כפפות גומי או לטקס יתפוררו או יתכווצו וייהרסו מהר מאוד בתנאי החום המדוברים

קובי

asafk
30-10-09, 23:54
למפלג המקורי של סופה יש אטם. יש מפלגים אטומים ועם חור נשם. אם האטם תקין, ואם חור הנשם מחובר לצינורית, ואם כל חיבורי חוטי ההצה מלאים בגריז, ואם יש על הרוטור גריז של מפלגים - מים לא יכנסו, ולא ישפיעו, גם לא בצלילה. בסופה שלי לא היתה שם שקית ניילון, וזה עבד.

אסף.

-->