PDA

צפייה בגרסה מלאה : טראנו, טרופר או...סופה?

יואב פולס
28-10-09, 07:08
בהמשך לכל ההתלבטויות אותרו האקזמפלרים הבאים:
1. סופה, שנת 94, במצב מכאני סביר, חיצוני לא משהו, בכ - 25.0 אלף שקלים. הרכב מחייב השקעה של 10,000 שקלים על מנת להביאו למצב מצויין.
יתרונות - אני מכיר היטב את הבעלים והוא אמין בעיני ב 100%. רכב בעלות שכזו משאיר לי יתרה לשדרג את הרכב המשפחתי.
חסרונות - מחייב השקעה לא קטנה, פחות נוח מבחינה משפחתית.
2. טרופר בנזין ידני, משנת 2000, ראשונה. עם 110,000 ק"מ בלבד. הרכב טופל ומטופל בלי לחסוך שקל. סטנדרטי לחלוטין. מפואר ב 55,000 שקלים (מחירון ועוד טיפטיפה).
יתרונות - מכיר את הבעלים היטב, יד ראשונה, שמור מאוד, מתאים גם למשפחה.
חסרונות - גומר את כל התקציב. ידני - לא ברורה הסחירות.
3. טרופר 97', דיזל 3.1, ידני, יד שניה, 250,000 ק"מ, בכ - 30,000 שקלים.
יתרונות - הדגם המוצלח (?) של הטרופר. מתאים גם למשפחה.
חסרונות - טרופר. טרופר. טרופר. לא מכיר את הבעלים. מפחד להיכנס איתו להשקעות מוגזמות ובלתי צפויות.

אני מזכיר כי הרכב אמור לשמש לטיולים בלבד, בעיקר לבד, ומידי פעם גם לטיולי משפחות.
אלו הרכבים שאיתרתי עד עתה, כפי שציינתי, אין לחץ לרכוש כרגע ג'יפ.
מה דעתכם?

יואב

שגיא S
28-10-09, 08:35
היי יואב, אני לא יכול לענות לך בקשר לסופה כי אין לי ניסיון איתה אבלבקשר לטרופר:
1. טרופר בנזין ידני, זה דבר נדירק עד לא קיים לדעתי..צריך לבדוק את זה טוב טוב.
2. הטרופר דיזל3.1 רכב מאוד אמין, אין לו את הבעיות אינג'קטורים שיש לדגם שאחריו, והוא מנוע מוצלח מאוד, ואני אישית מכיר מישהו עם מנוע כזה ו450000 ק"מ. מה שכן - הוא לא חזק, בערך 114 כ"ס. אוטו לסבלניים בוא נאמר.

בקשר לטרופר כרכב רק לשטח - אתה יכול לשפר אותו לאיזה רמה שרק תרצה - תראה את איתי(SOFANISH) והפרויקטים שהוא עושה - מוציא את המקסמום מהרכב.
אתה יכול לעשות דרופ קיט, 2 נעילות(יש גם אוטומאטיות זולות כמו לסופה), יש קיטים לכמעט כל דבר - מצינורות ברקס משופרים, למתלים קדמיים גדולים יותר, ועד לטורבו וסרן חי מקדימה.
הכל עניין של כמה אתה רוצה להשקיע ומוכן לוותר על חוקיות וחלק מהנוחות.

היתרון הכי גדול של הטרופר מול הסופה לדעתי(וזה למה בסוף אני קניתי טרופר-גילוי נאות), הוא שבדרך לשטח הרבה הרבה יותר נוח.
כמה שלא תשפר קפיצים של סופה - זה לא יהיה אותו דבר.

לסופה יש את היתרונות שלה(מחיר-למרות שגם השנה שלה זה 94 לעומת 2000), וחוסן מכני יחסית, ומנוע מהנה מאוד...

בקיצור - אני הייתי בודק טוב טוב אם יש כזה דבר טרופר ידני בנזין.
וראיתי אגב לא מזמן, ביד 2 טרופר אדומה קצרה, מוגבהת ועם פגוש אספיר והכל - ב51000, בנזין שנת 2001. לא מכיר את הרכב או את בעליו, רק שיהיהלך משהו להשוות אליו במכירה.

ערן CJ
28-10-09, 08:51
אני מחזיק רכב כזה בדיוק. עומד כל השנה בחניה וממתין לטיולים. אלא שהוא אמור להיות דואלי בשימושיו. הרכב צריך לשרת בשני סוגי טיולים:

טיולי משפחות - קבוצת ג'יפים רחבה שנוסעת בעקבות הג'יפ שלי בו טמונה כל משפחתי עם כל הציוד על הגגון, בתא המטען ובין מושבי הילדים. לרגילי מושב הנוסע שלצד הנהג, במקום בו דורכות רגלי האשה שקיות אוכל, סנדביצ'ים, חטיפים, בקבוקי מים, טרמוס, כוסות חד"פ ועוד כל מיני דברים שהאשה רוצה שיהיו זמינים, שמא ילד ירצה בדיוק עכשיו את הבמבה הצבעונית ולא את הרגילה... אין צורך לנעול את הבית כשיוצאים, כל הבית באוטו, אין מה לגנוב!

טיולי "גברים" - אני ובני הקטן מצטרפים למסעות עם מכשולי עבירות שגורמים לאשה תחושת ורטיגו מתמשכת. היא לא מגיעה, הרכב משיל מעליו 2.5 טון של ציוד. נותרו רק ההיליפט, ארגז הכלים, חלקי החילוף והחיוך המרוח על פני המשתתפים!

אני בחרתי בפוראנר מונע בגז. הסיבות:
ניתן לנעול ולשפרו ללא גבולות במחירים זולים במיוחד - מתאים לטיולים הגברים.
נראה ומתנהג כמו רכב משפחתי ממוזג, למרות רמת נוחות די גרועה - האשה קיבלה אותו בהבנה לעומת טנדרים וסופות למיניהן.

לאפשרויות שלך:
סופה - לא משפחתית. הדרך אל השטח ארוכה מכפי שהיא באמת. נוחות של משאית ישנה, איכות גימור של טרקטור פרגוסון משנות השבעים, חלודה שאינה מביישת לנציה בטה שחונה על קו החוף בים המלח. מיזוג האויר מעולה אבל האיטום אינו שומר על האויר הקר בתוך הרכב (ואתה הרי לא התכוונת לקרר את הסביבה!).
בקיצור אם יש גם טיולי משפחות - תכין את עצמך להסברים לבני המשפחה מדוע הרכב כ"כ לא נוח. אל תנסה להסביר להם שבשטח אין לו תחרות. א' כי זה מעניין רק אותך וב' מכיוון שמהר מאוד תגלה שלא כך הדבר. ועוד לא דיברנו על צריכת הדלק...
אגב אם היה מדובר ברכב לטיולים מהסוג הפחות משפחתי - הסופה רכב עם נשמה יתרה. שיפורים מפה ועד ארה"ב, רק אל תשכח לחזור.

טרופר דיזל ישן - רכב מעולה אבל כמו הסופה הוא כבר ישן. הטרופר נוח מאוד למשפחה ויחסית הוא גם אמין מאוד. כשנכנסים לשטח מתחילות הצרות עם הציריות הקדמיות השבירות. מוטות ההגה הדקיקים מתכופפים כל אימת שסלע קשוח מביט לעברם בחיוך ממזרי. את מוטות ההגה ניתן לחזק (קיט מחוזק). הציריות ימשיכו להיפרם בשטח קשה. נעילות דיפרנציאלים - יקר מכיוון שאין אוטומטיות. לאחר כל השיפורים תגיע למחיר כפול מהמחיר הראשוני.

טרופר בנזין חדיש - לטיולים משפחתיים וגם כרכב משפחתי הוא הרכב הנכון. האשה תתפנק בנוחות ובגיר האוטומטי. הילדים ירגישו שלאבא יש סוף סוף ג'יפ חדיש כמו לכולם וכו'. הציריה עדיין עדינה ומוט ההגה עדיין דורש שיפור אבל זה הכסף הקטן - ראה טרופר דיזל ישן. ההוצאות הגדולות יהיו בנעילות ובדלק. מערכת גז חדשה פותרת את הוצאות הדלק אך עולה כ- 10,000 ש"ח וגוזלת את המקום בתא המטען. נעילות הן סיפור של 16K עד 20K. בקיצור כמו בדיזל יש לך עוד השקעה של 30K כדי שהרכב יהיה "רכב דואלי מושלם".

בחירתי האישית - טרופר בנזין חדיש
ההשקעות שלאחר הקניה אינן דחופות. גם במצבו הסטנדרטי הטרופר הוא רכב שטח טוב בהרבה מהממוצע. הטרופר הוא רכב כביש מעולה. אפשר להנות ממנו מאוד ולהשקיע לאט ובחוכמה. אבל הסיבה האמיתית טמונה בנכונות המשפחה להשקיע בבייבי שלך. כאשר המשפחה אוהבת לנסוע ברכב יותר קל לשכנע שההשקעה היא נכונה וכידאית לכולם. כאשר אתה תהיה היחיד שיאהב את הרכב שלך, כל השקעה תזכה לעיקום אף ולהערות באשר לכל החברים שמבלים סופ"שים בחו"ל בעוד שכל הכסף שלך הולך על התחביב של אב הבית...

נ.ב
נראה לי שהסתבכתי עם האשה.

לאשתי האהובה
אם את קוראת את האמור לעיל, אז רק שתדעי: כל מה שכתוב פה אינו קשור אלייך כלל. סיפרתי בדיות בלבד. את נשמה אהובה. כשאני יוצא לטיולי השטח שלי, אני עושה זאת רק כדי להיזכר כמה אני מתגעגע ואוהב אותך! הג'יפ לא שווה כלום בלעדייך.

ערן CJ

ש01
28-10-09, 09:37
יואב,
ראשית גילוי נאות - בהטלבטות דומה בחרתי בסופה ארוכה פתוחה וסטנדרטית.
האם הסופה קצרה או ארוכה?
בקצרה ,לדעתי, אין מקום אפילו לטיול סופ"ש עם זוגתך והצאצאים.
אני בחרתי בארוכה.
את ספסלי האורך החלפתי בספסל רוחב של טרנו, נשאר המון מקום מאחור לציוד.
אני משתתף בצערם של מרבית הכותבים בפורום אבל אצלי המשפחה, כולל אשתי מאוהבים בג'יפ ובכל סופ"ש הויקוח הוא לא אם או לאן נוסעים אלה מתי יוצאים :lol:.
יתרונות הסופה הם העבירות המצויינת, הנשמה, אין צורך לחשוש ממכה או שריטה, הרכב משמש לטיולי סופ"ש ועל כן נוחות לנסיעה יומיומית אינה נחשבת. חוצמזה, אין כמו לטייל ברכב פתוח. והמחיר - סביר בהחלט.
טרופר ידני דיזל היה להורי (97) משך מס' שנים (כולל אצלי מס' חודשים ומס' טיולים).
רכב מצויין ואמין. יותר מידי מערכות חשמליות ואלקטרוניות שבגילן כיום מתחילות להתיישן ולעשות צרות כאלו ואחרות. הרכב סגור, מבחינתי חיסרון אדיר בטיולים. אם פותחים 2 כסאות מאחור אזי הבגז' הוא וירטואלי.
אני הייתי הולך על סופה.

דרור ברלי
28-10-09, 09:42
יואב, כבר אמרתי לך עשרים פעם, ואני אומר שוב. אין מקום להשוות סופה ל-SUV.
אתה מתלבט כי בתכל'ס אתה רוצה סופה (או לצורך העניין כל ג'יפ בסיסי אחר, שייתן את תחושת ה"דבר האמיתי") אבל אתה יודע שזה לא יעבור אצל יפית.
יפית לא רוצה ג'יפ אמיתי אלא פרייבט. כמו שהדיסקו היה. וכל זה למרות שגם אם תביא הביתה ריינג' מפנק, היא בקושי תצא לטייל איתך... למרות שבכלל יש לה את הרכב שלה והיא לא צריכה לסבול ביומיום עם אף אחד מהג'יפים שלך.

סופה זה כיף כי זו תמצית הג'יפאות המזוקקת. אוטו מברזל, מנוע בריון, מכלולים חסונים, עבירות גבוהה, הרבה נשמה. ג'יפ-תכל'ס, בלי שטויות. זה אוטו שלא מפנק על הכביש, אבל בשטח הוא יגרום לך לחייך כמו דביל, ובהרבה מקרים סופה הי אג'יפ שהוא המטרה עצמה, לא האמצעי.
המגרעת הגדולה ביותר של הסופה היא שזה רכב שנשים לא אוהבות ולא רוצות כי הן מזהות מהר וטוב מאיתנו את האישיות והנשמה שיש בו, ולכן הן רואות בו איום... ממש כך. וזה מדהים איך נשים משכילות, אינטיליגנטיות, מודעות לעצמן, מתנהגות כמו תינוקות ומתחילות לקנא ממש בערימת הברזלים בגלל שפעם-פעמיים בשבוע אתה יורד לחנייה עם ארגז כלים כדי להתעסק קצת בג'יפ. אם תצא פעם בשבוע עם חברים לשתות בבר אולשחק כדורגל בפארק, היא לא תעשה כזה עניין. אבל ג'יפ? אההה. זה כבר סוג של מאהבת.
מחירי סופות - אתה יוצא מנקודת הנחה שסופה זה אוטו שצריך להיות זול בקנייה. כבר תקופה ארוכה שזה לא כך. סופה במחיר ראשוני מפתה לא יכולה להיות מושלמת. אתה קונה בזול, אבל בדרך כלל תצטרך להשקיע במשהו - פחחות, מכניקה, משהו.
רוב הסופות דורשות ליטוף של פחח טוב, וכדאי שתקבל את זה כברירת מחדל. סופה טובה ממודל דומה עם מכניקה בריאה, שיפורים בסיסיים מתבקשים כמו קפיצים תחליפיים ונעילה אחורית ובודי מושלם ללא חלודה, כבר תתומחר 20K גבוה יותר מהמחיר שאתה ציינת. זה מביא את המחירים לשכונה של SUV שלא רק נוחים יותר אלא גם - באותו מחיר - גם מעט חדשים יותר.

בקיצור, SUV זה פתרון נכון עבורך מהסיבות של נוחות ושלום-בית, רק אל תשכח שבסרט הזה כבר היית. אתה הרי לא הולך להשתולל עם שיפורים, ולכן מהר מאד תגלה שטרופר או טראנו כמעט סטנדרטיים לא נוסעים בשטח כמו הדיסקו שהיה, וגם לא בכביש.

אין בישראל טרופר בנזין ידני. אלא אם מישהו ביצע את ההשתלה המתבקשת. לטעמי אוטו כזה צריך להיות כיפי. נראה לי שהתבלבלת והתכוונת לטראנו?

מאיר רוטברג
28-10-09, 09:52
את דעתי קיבלת,
אם תיקנה suv ואל תרמה את עצמך מהר מאוד תגיע לשיפורים ושפיכת כסף מיותר ,

אענה לך אחרת ,
שישי שבת זה אני יורד לדרום עם ה jk שכולם יסכימו שהוא הרבה הרבה יותר נוח מהסופה,עובדתית האישה לא רוצה לבוא ואני נוסע עם הקטנה ,
אז מה זה רלוונטי עם סופה או משהוא אחר??

אין על הדבר האמיתי לסופ"ש,תספור כמה טיולים יש לך בשנה,

נימי
28-10-09, 09:58
אני מזכיר כי הרכב אמור לשמש לטיולים בלבד, בעיקר לבד, ומידי פעם גם לטיולי משפחות.

מה דעתכם?

יואב

הייתי לפני דילמה דומה ליפני יותר משלוש שנים, נסעתי ובדקתי לא מעט טרופרים בנזין (רכב שבאמת אהבתי), בנוסף טיילתי עם טרופר של חבר בשטח, במקביל עשיתי טיולים קצרצרים עם CJ

אצלי ההחלטה היתה חד משמעית, לי ולמשפחה שלי מתאים יותר CJ,
כיום הבעיה היחידה שלי שאני חייב לנסוע איתו לפחות פעם בשבוע לעבודה אחרת הילדים שלי כועסים עלי :D (ואני נהנה מכל רגע בגיפ יחד איתם)

לגבי הטרופר בנזין ידני, אני אישית לא שמעתי על כזה דבר בארץ (זה לא אומר שזה לא קיים אבל תיבדוק שזו לא איזו קומבינה)

shyy
28-10-09, 10:08
יואבי ,
בלי שמאיר ודרור ישמעו
לך על הסופה זה הדבר הכי מתבקש ואם ההייתי במקומך זאת היתה הבחירה שלי

קוקי הגדול
28-10-09, 11:20
יואב שלום ,
עמדתי במצב שלך גם כמה וכמה פעמים , כאשר מצד אחד רציתי אוטו לטיולים קשוח ,עביר ,פוזה וכו'.
והיתה לי הסופה , במקביל החזקתי גם טראנו בנזין .כל פעם שהיינו יוצאים לטיול ההתלבטות היתה עם מה אני אסע עכשיו?
מה סגנון הטיול לפי זה איזה אוטו לקחת . בקיצור הדבר לא הוכיח את עצמו, האשה לא רצתה לגעת בסופה.
ז"א כל הסידורים ביום יום הייתי עושה עם הסופה (לא כלכלי),המון הוצאות כמו שרשמו קודמי סופה אוטו עם נשמה
האשה רואה אותך בחניה עם ארגז כלים חוטפת חראראה !
לבסוף נמכרה הסופה ,נמכר הטראנו, וקניתי פאג'רו רכב קשוח ,אמין ,מגיע עם נעילה אחורית מקורית ,משפחתי.
ופרייבט קטן ליום יום .

מעוז

בולדוזר
28-10-09, 11:37
סופה הדבר האמיתי וכן כולם מבינים שאתה רוצה סופה אז תתנהג כמו גבר ;-) ותהיה נחמד לאישה כמה ימים ואז שהכול מוכן שהגברת במצב רוח טוב תגיד מימי אני ממש רוצה סופה בבקשה :confused: או שתקנה את הגיפ ותתיצב בחנייה עם הרכב כעובדה ללא אילנה דיין:cool:
בקיצור לך על סופה:!:

סוזי המשתוללת
28-10-09, 12:12
טרופר דיזל ישן - רכב מעולה אבל כמו הסופה הוא כבר ישן. הטרופר נוח מאוד למשפחה ויחסית הוא גם אמין מאוד. כשנכנסים לשטח מתחילות הצרות עם הציריות הקדמיות השבירות. מוטות ההגה הדקיקים מתכופפים כל אימת שסלע קשוח מביט לעברם בחיוך ממזרי. את מוטות ההגה ניתן לחזק (קיט מחוזק). הציריות ימשיכו להיפרם בשטח קשה. נעילות דיפרנציאלים - יקר מכיוון שאין אוטומטיות. לאחר כל השיפורים תגיע למחיר כפול מהמחיר הראשוני.

ערן
אתה מטעה ומחוסר ידע כמובן

טרופר בדיוק כמו פוררנר יש לו נעילות אוטומטיות (יש גם arb לכל המרבה במחיר)
המכניקה שלו היא החזקה ביותר מכל הsuv למיניהם (כולל הדיסקברי)
המגרעה היחידה של המכניקה היא מוטות הגה בעייתיים שבשילוב עם נעילה קדמית גורות לשבירת ציריות
ללא הנעילה רק המוטות נשברים /מתעקמים אבל אז הרכב עוצר אם נעילה קדמית הוא מתעקש להמשיך אבל בגלל הזוית החדה של ההגה הפעמונים נשברים
טפל בבעית המוטות והשאר הסטוריה
תחזוקה של הבנזין מסתכמת בגרושים (אצלי כבר 3 וחצי שנים ואני עצמאי אז אני יודע בדיוק כי הכל מתוייק)ועיקרה דלק
מצד שני אני גם לא מאלה שרצים ומתקנים כל פיפס וכל רעשון קטן
הגיר הידני עם הבנזין זו אופציה נהדרת שהייתי מת לאחת כזו ולו בשביל עוד 10 -15 אחוז בצריכת הדלק
מצד שני האוטומט מאד נוח בשטח
יש חלקי חילוף בשפע בגלל שיש תאימות בין הדיזל והבנזין ובין הטנדרים למיניהם (כולל אגב 4x2)
ונמכרו יחסית הרבה מאד רכבים כאלה
עלות פעמון ציריה למשל 130 ש"ח
בולגוינט תחתון 100 ש"ח
עליון 70 ש"ח
הרכב קל לתחזוקה עצמית ולא מורכב כפי שנראה
בגלל שהוא מישמש של רכ יפני עם אמריקאי יש הרבה חלקים של אמריקאיות שמתאימים ויחסית בזול (כל חיישני ניהול המנוע אמריקאים אבל המנוע יפני ומיוצר בשיתוף עם הונדה כך שזה טוב)

בקיצור אחרי שלש וחצי שנים אני לא מתכוון למכור בקרוב והיכולות שלו תלויות בעקר בביצים של הבעל בית

אגב טרופר בנזין יכול להיות ביבוא אישי שכן בעולם יש הרבה כאלו וזו לא קומבינה

דרור מכיוון שאנחנו באתר טכני והדיון צריך להיות טכני לא אמוציונלי אני לא מקבל את טענות החוסן של הסופה כמובן מאליו שכן הסרן הקדמי בטרופר הוא סרן מקביל לדאנה 30 ובחלק מהאיסוזואים הוא אפילו מיוצר על ידי דאנה ומשתמש באותן הנעילות האוטומטית
הסרן האחורי בדגמים שמעל 98 מקביל לדאנה 60 למעט גודל הקורונה שמעט יותר קטנה יותר (מספיק חזק ועדיף מבחינת מווח גחון )
בחלק מהדגמים יש טרנספר גלגלי שיניים שחזק משמעותית מטרנספר שרשרת של סופה (לא שמעתי על שיפוץ/החלפת טרנספר טרופר זה נדיר)
בטרופר אמנם יש מוטות הגה חלשים אבל אין בולג'וינטים מאקולון
השלדה פחות או יותר זהה כך שאני לא רואה איפה יתרון החוזק
המנוע של הטרופר חזק יותר 215מול 175 בסופה
הכל עניין של ]פסיכולוגיה
כואב יותר וקשה יותר לשרוט או לדפוק על סלע טרופר /דיסקו ושות' מאשר סמוראי סופה דיפנדר אף על פי שאף הפחח העלות זהה!!!!
לגבי התחושה המנטלית אם זה אי אפשר להתווכח לגבי ההנדסה אפשר גם אפשר

יואב פולס
28-10-09, 19:25
2. טרופר בנזין ידני, משנת 2000, ראשונה. עם 110,000 ק"מ בלבד. הרכב טופל ומטופל בלי לחסוך שקל. סטנדרטי לחלוטין. מפואר ב 55,000 שקלים (מחירון ועוד טיפטיפה).
יתרונות - מכיר את הבעלים היטב, יד ראשונה, שמור מאוד, מתאים גם למשפחה.
חסרונות - גומר את כל התקציב. ידני - לא ברורה הסחירות.

כמובן שהתבלבלתי. הכוונה היא לטראנו בנזין ידני.
מייד אקרא שוב ובעיון רב את כל התגובות, ואז אתייחס. בכל מקרה אני מודה לכולכם על החלפת הדעות. היא מאתגרת ומעשירה.

יואב פולס
28-10-09, 20:17
טוב,
אני מבקש להרחיב מעט את הדיון.
לאישה יש את הרכב שלה. אין לה קשר לרכב אותו אני מחליט לרכוש. היא תעלה אליו (או לא במקרה של הסופה) רק בעת טיולים.
ההחלטה מה לרכוש היא מורכבת משני דברים:
שיקול כלכלי / כספי
שיקול 'רגשי' / משפחתי

נקודת מוצא היא שכל רכב שיירכש יחייב 'יישור קו' ברמה כזו או אחרת. אני לא מתכוון ליישור קו שמיישר את הקו בחשבון הבנק של המוסכניק. מתכוון ליישור קו ענייני.

מהרגע שסיימתי עם יישור הקו - הן בסופה והן בטרופר אני מעריך את העלות הכוללת בכ - 35,000 שקלים. בסוף.

השיקול הכלכלי / כספי - אין לי בכלל ספק שעלות אחזקת סופה תהיה זולה יותר מעלות אחזקת טרופר. נכון? צודק? (המחשבה פשוטה - אין כל מיני דברים שיתקלקלו.) טרופר יותר פרקטי.
שורה תחתונה - סופה תהיה זולה יותר לאחזקה.

שיקול רגשי / משפחתי
בשיקול הרגשי - לא בטוח שסופה פתוחה 'יושבת' עלי. במילים אחרות "נראה לאמאש'כם שאני אנהג באוטו עם חרמונית וכובע צמר בחורף?" הלו? התחרפנתם?
מאידך - החיבור לשטח הרבה יותר משמעותי.
המשפחה לא תיכנס לסופה. למה? ככה. לא תיכנס. הבן (שנה וחצי מחר יומולדת) כן. ברור. טיולי משפחות - כנראה שלא ממש. (גם בתא המטען של הדיסקברי לא היה מספיק מקופ לכל השטויות שלקחנו איתנו לטיולים, ב"אין" תא מטען של הסופה? התשובה היא בעברית ספרותית "פחחחחחחחחחחחחחח...."

יואב

שגיא S
28-10-09, 21:30
לא כזה בטוח שיש בסופה יותר דברים שיתקלקלו מאשר בטרופר...

מה כבר יתקלקל שאתה לא יכול בלעדיו? וישרים לפנסים מקדימה? לא באמת צריך...
הכפתור שמעלה ומוריד את האנטנה? אני ביטלתי אותו בכוונה.
מזגן? מערכת? קרוז קונטרול - אפשר להסתדר בלעדיו.
יש יותר שעונים בדשבורד של הטרופר? או שזה הכפתור קיפול אוטומטי של המראות? או הפשרה של האדים עליהן?

לא כל מה שיש בטרופר צריך ושימושי (אני לא השתמשתי פעם אחת בפנסים לוישרים - רק בבדיקה של האוטו)

ומבחינת מנוע - גם בסופה יש חיישנים ומחשבים שיכולים להיהרס.

אז לקחת הכל בפורפורציה...

oren61
28-10-09, 21:51
יואב אחרי שהיו לי כל מיני רכבי 4X4 והיום אני על טרופר בנזין אין תענוג גדול ממנו.
נוחות ועבירות מעולה.
אפילו האשה מאשרת.(לא שזה כלכך חשוב).

סוזי המשתוללת
29-10-09, 01:16
יואב
אתה שוב מסתמך על אגדות אורבניות
אני קניתי רכב שראה שטח (לא מתקינים שתי נעילות פגושים כננת מיגונים והגבהות בשביל הכביש )ואפילו שטח קשה לפי צלקות הקרב :D
הוא היה במצב טוב לגילו אבל לא במצב טוב מאד
ידעתי שאני משלם עבור השיפורים בידיעה שהמנוע והגיר לא "מושלמים" ושאטפל בהם בהמשך
אני כבר שלש וחצי שנים אחרי ולא נגעתי כמעט בכלום פעם אחת צינור מים שנאכל ועשיתי לו הסבה לבד
ופעם מיסב מזגן ומיסב אלטרנטור
פה ושם תפוחי פרונט וזהו
כל השאר זה תוספות (החלפתי פגוש שבנית בעצמי והעפתי את האספיר המכוער )צמיגים
הטעות היחידה שעשיתי היא שלא העפתי את מוטות ההגה על ההתחלה זה היה חוסך לי פעמיים שבירת מוטות הגה ובעקבותים פעמוני ציריה (פעמיים בתוך פחות מחודש )
מאז שהחלפתי יש שקט בגזרה

לא יעזור כלום בvalue for money אין לו תחליף
באותו כסף תקבל סופה זקנה יותר, בלוייה יותר, נוחה פחות וגם אמינה פחות,ואם היא גם סטנדרטית אז גם פחות עבירה שכן היא מצליבה על מדרכה וללא אביזרי בטיחות חשובים (absוכריות אויר).
לפני שקניתי את שלי רציתי פג'רו בנזין קצר
רכב טוב לכל הדיעות אבל ללכת ולשלם יותר על פג'רו 95 סטנדרטי קצר יותר מעל טרופר97 ארוך משופר עד הגג לא נראהלי הגיוני מה גם שאותות היגל ניכרים הרבה יותר בפלסטיקה של הפג'רו ביחס לטרופר באותו הגיל
אם תמצא רכב כמו שלי (משופר על ידי קודמי )זו עיסקה מצויינת

נימי
29-10-09, 09:03
המשפחה לא תיכנס לסופה. למה? ככה. לא תיכנס. הבן (שנה וחצי מחר יומולדת) כן. ברור. טיולי משפחות - כנראה שלא ממש. (גם בתא המטען של הדיסקברי לא היה מספיק מקופ לכל השטויות שלקחנו איתנו לטיולים, ב"אין" תא מטען של הסופה? התשובה היא בעברית ספרותית "פחחחחחחחחחחחחחח...."

יואב

אם ככה אז זה פשוט מאוד, לך על הטרופר

דרור ברלי
29-10-09, 15:54
יואב
אתה שוב מסתמך על אגדות אורבניות
אני קניתי רכב שראה שטח (לא מתקינים שתי נעילות פגושים כננת מיגונים והגבהות בשביל הכביש )ואפילו שטח קשה לפי צלקות הקרב :D
הוא היה במצב טוב לגילו אבל לא במצב טוב מאד
ידעתי שאני משלם עבור השיפורים בידיעה שהמנוע והגיר לא "מושלמים" ושאטפל בהם בהמשך
אני כבר שלש וחצי שנים אחרי ולא נגעתי כמעט בכלום פעם אחת צינור מים שנאכל ועשיתי לו הסבה לבד
ופעם מיסב מזגן ומיסב אלטרנטור
פה ושם תפוחי פרונט וזהו

האמנם?
http://www.jeepolog.com/564.html (http://www.jeepolog.com/564.html)

כל השאר זה תוספות (החלפתי פגוש שבנית בעצמי והעפתי את האספיר המכוער )צמיגים
הטעות היחידה שעשיתי היא שלא העפתי את מוטות ההגה על ההתחלה זה היה חוסך לי

פעמיים שבירת מוטות הגה ובעקבותים פעמוני ציריה (פעמיים בתוך פחות מחודש )

מאז שהחלפתי יש שקט בגזרה

במיוחד כשהדרעקס האלה נוטים להישבר באמצעצ טיול בפיזדילוח. אבל מוטות הגה זה כלום. שטות. לא בטיחותי בכלל... כל אלה שראיתי נשברים, היו ברכבים ללא נעילה קדמית.

לא יעזור כלום בvalue for money אין לו תחליף
באותו כסף תקבל סופה זקנה יותר, בלוייה יותר, נוחה פחות וגם אמינה פחות,ואם היא גם סטנדרטית אז גם פחות עבירה שכן היא מצליבה על מדרכה וללא אביזרי בטיחות חשובים (absוכריות אויר).
לפני שקניתי את שלי רציתי פג'רו בנזין קצר
רכב טוב לכל הדיעות אבל ללכת ולשלם יותר על פג'רו 95 סטנדרטי קצר יותר מעל טרופר97 ארוך משופר עד הגג לא נראהלי הגיוני מה גם שאותות היגל ניכרים הרבה יותר בפלסטיקה של הפג'רו ביחס לטרופר באותו הגיל
אם תמצא רכב כמו שלי (משופר על ידי קודמי )זו עיסקה מצויינת

בקיצור שמוליק. יש רגישויות פה ושם.
גם רוב האנשים לא יעיזו לפרק בורר מצבים, וילכו לשפץ גיר.
ועוד שגעונות של אוטו ישן.
ולא יעזור לך שמוליק - טרופר הוא מצוין, הוא נוח ומפנק, אמין ביחס לגילו ולשאר כלים מסוגו, אבל גם הוא כבר ישן. צריך תשומת לב, ולא כולם מכונאי-מדרכה כשרוניים כמוך.

מסכים איתך שאין לטרופר שום תחרות בתמורה לכסף. פעם, כשסופות היו זולות, היה על מה להתווכח. היום סופות נורמליות עולות פתאום הון, למה? ככה. עובדה. והן התמורה הכי נמוכה שאפשר. היום מי שקונה סופה עושה את זה למרות המחיר ורק בגלל הכיף, האהבה והתחושות. אני למשל.

טרופר הוא לא ג'יפ אמיתי אלא SUV עם כל מה שמשתמע מזה - לא רק בכסף אלא בכיף, בתחושות - וזה עניין שלא מודדים במספרים. מי ש"נהיגה" בקרון-בקר מרובה חלונות ומושבים ודלתות, מין אוטובוס-ספורט שכזה, עושה לו את זה - זכותו. שיהיה לו בכיף. אם זו האפשרות היחידה שגם האשה תסכים לה - על אחת כמה וכמה.

לפי מה שיואב מתאר כאן - טרופר מתאים לו כמו כפפה ליד.
לפי מה שהוא אומר בטלפון?.... נו טוף... שום דבר לא סגור.

מאיר רוטברג
29-10-09, 19:16
יואב ידידי היקר,
פה בינינו רק שאני ואתה יודעים וקוראים הרי כבר החלטת ואתה רק מחפש חיזוקים,

יש לך פה שני אנשים יחסית שפויים ששוחחת עימם שוב ושוב ,

אתה יודע מה לעשות

לך על זה

בהצלחה

יואב פולס
29-10-09, 20:19
חברים יקרים,
תודה על התמיכה והחלפת הדעות.
כל מי שטוען או סבור שאין לתת משקל רב לדעתה של בעלת הבית - שוגה לדעתי. יש דברים חשובים יותר מ 4X4. הרבה יותר.
לגופו של עניין, אני באמת לא יודע מה אני רוצה. אני רוצה סופה ולא רוצה. אני מוכן לפשרה (כואבת) בצורת הטרופר ומצד שני לא ממהר לסגור עליו. הוא יכול לחכות עוד קצת זמן. לא רץ אחרי נבלות...
אני בודק אפשרויות אחרות כמו היילקס ואחרים, שהם רחוקים מאוד מהחיפוש הנוכחי.
אני פשוט לא סגור על עצמי, וכפי שכתבתי בינתיים הכסף "עובד" בבנק. אני חושב שכבר צברתי ריבית של משהו כמו 2.78 שקלים בפק"מ.
מ' וד' - יש יתרונות משמעותיים לסופה המדוברת. יש לה גם חסרונות גדולים מאוד. אין ספק ש OK מבעלת הבית היה עוזר מאוד, אבל הטיעונים שלה נכונים ומציאותיים.
שוב תודה רבה לכולכם,

ניר.א
29-10-09, 23:45
אומרים שאין חכם כבעל נסיון.
אז תרשה לי להציע לך מנסיוני.
אני קניתי סופה,ארוכה,פתוחה וממוזגת בדיוק כפי שחלמתי.
ואז...התחילו הטיולים ואשתי האהובה התחילה לקטר על .. על מה לא בעצם?
שהרעש נוראי ( גם אם נוסעים עם הברזנט סגור ) ובשביל מה בכלל שמתי רדיו דיסק אם ממילא
אי אפשר לשמוע מוזיקה ברעש הזה וש חם מדי אם סוגרים את הברזנט ומפעילים מזגן
ואבק וחם אם פותחים את הברזנט. ולמה כולם נוסעים ברכב "נורמלי" ורק אתה צריך לנסוע ב"דבר הזה". אז אמרתי טוב בואי נמכור ונקנה משהו במקום שיהיה יותר לרוחך.אבל אז היא היתה רואה את החיוך הדבילי שנמרך על פני כל פעם שאני עובר מכשול כל שהוא בקלות יחסית לאחרים
או סתם כשאנחנו עוברים עליד הסופה בדרכנו אל הפרייבט והיא אומרת לי : טוב ,עזוב אל תמכור אני לא יכולה לעשות לך את זה אני אסתדר (או בפולנית מדוברת- אתה תהנה ואני אשב אמנם לא לבד אלא לידך אבל אסבול כאילו לבד בחושך).
בסופו של דבר החלטנו שנעמיד את הסופה למכירה (כי הקיטורים פשוט גזלו לא מעט מההנאה שבטיולים) ואם נקבל מחיר מתאים נמכור.מי סגר סופית את הנושא היו גנבי הרכב..אין יותר סופה!
היום יש דימקס דו שימושי-עבודה וטיולים. אז אם אתה באמת רוצה להנות והטיולים הם טיולים משפחתיים עצתי לך תבדוק קודם כל מה באמת יתאים לאשתך ואז תחליט לאיזה כיוון אתה הולך/נוסע ושיהיה בהצלחה.

ערן CJ
30-10-09, 12:30
הפתגם קוצר. מהיום אמור: "אין חכם כבעל!"

ערן CJ

יואב פולס
30-10-09, 13:21
עצתי לך תבדוק קודם כל מה באמת יתאים לאשתך ואז תחליט לאיזה כיוון אתה הולך/נוסע ושיהיה בהצלחה.
בדקתי איתה, היא מייד הצביעה על RAV4 שעמד ברחוב. "הנה, למה לא תקנה כזה ג'יפ? כזה אני מוכנה, מה רע?"
עניתי שלא צריך לחפש את הרע (כי יש המון) בכזה אוטו, צריך לחפש את הטוב...
אני מסכים עם גישתו של ניר. אין שום סיבה שיאכלו לנו את הראש אם אפשר להימנע מזה.
יואב

asafk
31-10-09, 00:07
אני אשאל שאלה שלא בטוח שאתה יודע לענות עליה בכנות. תחשוב עם עצמך טוב.
למה מכרת את הדיסקברי? העלויות השוטפות לא בעניין. למה באמת מכרת? מה לא התאים לך בו? למה היית צריך שינוי?
אם תדע מה באמת היה חסר לך בדיסקברי, תוכל לענות מה באמת חשוב לך ברכב הבא.

אסף.

יואב פולס
31-10-09, 08:35
אסף,
הדיסקו נמכר בגלל רכישת בית. בסדרי העדיפויות של בין להחזיק אותו עם לחץ כספי רב, לבין למכור אותו ולא להיכנס ללחץ כספי העדפתי למכור אותו.
הדיסקו הזה מעולם לא הכזיב בשטח. בפעמיים שהוא נגרר למוסך במהלך השנתיים וחצי שהיה אצלי זה היה בגלל בלאי טבעי לרכב עם מעל ל 150,000 ק"מ. אי אפשר לומר שהיו בו תקלות חריגות.
הוא היה נוח, מפואר, מרשים, מעולה בשטח, נהדר בכביש, אבל במצבנו הכספי - הוא היה הדבר הראשון שקל היה לוותר עליו.
באיזור ה 30.0 אלף שקלים אני יכול להחזיק רכב שטח, ולשמור על השפיות (שלי ושל חשבון הבנק).
מההפרש אגב נגזרים הרבה פרמטרים, זה לא רק ההפרש נטו בין עלות שני המכוניות. זה ביטוחים, רמת השקעה ברכב ועוד.

יואב פולס
31-10-09, 08:54
אגב,
הטראנו כבר לא רלוונטי. הוא לא יצא למכירה בשנים הקרובות.

שגיא S
31-10-09, 12:59
יואב...

אתה יכול לקנות סופה ומקסימום למכור...אם האישה ממש לא תאהב את זה.

או שאתה יכול לקנות טרופר - ולמכור, אם תרגיש שאתה לא מתחבר אל הרכב.

השיקול שלך פה הוא רגשי יותר מכלכלי לדעתי.
על שני הרכבים אתה תפסיד כסף, אם זה במכירה, בדלק, בשיפורים וכו'.

דעתי:
אחרי שנה עם טרופר בנזין(לא צעיר, שנת 95 עם 285000 ק"מ) אני ממש מרוצה, בהתחלה הוא תוכנן להיות רכב משני (רק לטיולים), ולכן שופר באמצעות נעילות, הגבהות, מיגונים, צמיגים וכו'.

אבל בחצי שנה האחרונה הוא משמש גם כרכב ראשון ויומיומי, כזה שיוצא בסופ"ש למעלה יאיר וסכיני דימונה, וביום ראשון צריך להסיע את האשה לפגישות עבודה ואת הילדים לביה"ס, ותנחש מה? הוא עושה את שני הדברים בצורה מצוינת...הוא עשה בשנה הזאת פי 2 ק"מ ממה שציפינו שיעשה, ועמד בזה בכבוד, בלי שום תקלה אחת - רק שיפרתי וחיזקתי דברים שיצאו בבדיקה שלפני הקניה(חיזקתי מוטות היגוי, החלפתי צמיגים ועשיתי טיפול גדול ואיזון לדריישאפט),
עכשיו עומדת לפני עוד הוצאה גדולה, היות ואני הולך להתקין נעילה קדמית, לסדר בלמים, ולסדר ולתקן כל מה שנמצא בפירוק של הפרונט(אם כבר מפורק - לא תתקן?).

לא נתקע פעם אחת, לא התחמם ולא כלום - ולהגיד לך את האמת, אולי אם הוא היה נתקע אז לא הייתי יכול לתקן אותו בשטח עם כמה כלים בסיסיים, אבל הוא פשוט לא נתקע ולא עוצר, לכן אני לא דואג בגלל זה.

ואתה לא באמת רוצה סופה כי אתה חושב שהיא יותר אמינה מהטרופר, אלא פשוט כי אתה "נמשך" ומתרגש ממנה יותר, וזו זכותך.

אבל לפי איך שאני רואה את זה-השיקול הכלכלי יצא מהמשוואה לדעתי - שני הרכבים יעלו לך אותו דבר פלוס מינוס, תלוי ברמת השימוש שלך.

השאלה היא - גם אם תשתמש ברכב רק לטיולים, ונגיד תעשה "רק" 70 אחוזים מהנסיעות על הכביש - כמה חשוב לך ABS? רכב שבולם כמו שצריך? כריות אויר? הגה כוח? דברים כאלה שנשמעים שטותיים - אבל מצילים חיים, ואם אלו לא החיים שלך - אז את של אחרים.

מפה, אתה רק צריך לחשוב כמה חשוב הרגש מול השכל.

נ.ב.
אולי אתה תאהב לטייל עם קרון בקר מרובה חלונות? מה שהיה חסר לך בדיסקו זה שלא יהיה לו גג ודלתות? גם ההרגשה, של להיות במדבר ב35 מעלות, באמצע מעלה ארוך ומייאש, ולהיות יכול להדליק את המזגן ולא למות מחום וזיעה ואבק - יש אנשים שנהנים גם מזה.

מיי טוס סנטס
שגיא.

סוזי המשתוללת
31-10-09, 17:37
היום מצאתי את היתרון הגדול של הסופה /דיפמנדר /סמוראי על הטרופר
אחרי טיול בוץ פשוט מכניסים שם צינור מיים לתוך הרכב וזהו
בטרופר זה לפרק שטיחים ;)

eran4x4
31-10-09, 18:05
יואב

האינטרציה שלי של כל מה שכתבתה מיצרת סמוראי פתוח.....

itayhi
01-11-09, 00:20
האינטרציה שלי של כל מה שכתבתה מיצרת סמוראי פתוח.....

ארוך !
(שיהיה מקום לאשה ולילדים..)

יואב פולס
01-11-09, 05:42
יופי איתי וערן. חמודים אתם. הרבה חמודים.
אני עדין לא במעמד של פאקיר הודי שישן על מסמרים והולך על גחלים בשביל לקנות סמוראי.

יובל48
01-11-09, 08:32
נדודי שינה גורמת לך הדילמה הה?
הפשרה המתאימה ביותר היא טרופר בנזין.
אמנם לא היה לי כזה אך לקרוב משפחה שמטייל איתי יש,
וחוץ מצריכת דלק כואבת שמשותפת לכל הבנזינאים,זה
רכב שיענה לדרישות,חזק, מפנק ברמת הדיסקו ובמחירי
רצפה.
בעל משפחה מורחבת חייב רכב ארוך לנוחות ומקום.
בכל אופן,נראה לי שהסופה צריכה לרדת מפרק,המעבר
מדיסקו לסופה יהיה כואב(ע"ע cooke).

נ.ב עכשיו שמתי לב שהשעון באתר נמצא במקום אחר,באיחור של שעתיים.

מאיר רוטברג
01-11-09, 11:01
עזוב אותך מסופה,
קנה דיסקו אתה רגיל לזה,
איך מנהל הבנק יחיה בלי זה
עזוב קנה רק דיסקו,
הכי טוב זה עם 2 גגות וריפודי עור

ש01
01-11-09, 14:25
יואב,
אתה צודק, שלום בית חשוב יותר מכל.
דיסקו היא כבר מכירה?
אהבה? נהנתה בטיולים?
קח אותה לסיבוב על סופה. אוהבת? נהנת? אין בעיה.
לא אוהבת, חפש פתרון או שכנוע אחר.

יואב פולס
04-11-09, 19:17
בהמשך לכל הדיון...כמובן שיש שינוי בעלילה. כעת מדובר על רכב שטח יחיד שישמש כרכב עיקרי.
הכיוון הוא קאיה סורנטו, איסוזו רודאו או...מיצובישי קינג ארוך.
אני יודע ששני הראשונים - טווח המחירים הוא 60,000 - 80,000, ולקינג זה 100.0.
אם מישהו שומע...

oren61
04-11-09, 19:33
בהמשך לכל הדיון...כמובן שיש שינוי בעלילה. כעת מדובר על רכב שטח יחיד שישמש כרכב עיקרי.
הכיוון הוא קאיה סורנטו, איסוזו רודאו או...מיצובישי קינג ארוך.
אני יודע ששני הראשונים - טווח המחירים הוא 60,000 - 80,000, ולקינג זה 100.0.
אם מישהו שומע...

אם זאת היא המסקנה שהגעת אחרי כלכך הרבה דיבורים העצה שלי צא לשבוע חופש אולי אפילו לא בארץ, תחזור עם ראש נקי ותחליט.

ענבר
04-11-09, 19:54
אם כך, לא הבנתי למה מכרת את הדיסקו?

יואב פולס
04-11-09, 21:40
אהלן,
הדיסקו היה חייב להימכר.
אני בהחלט מוכן לקחת שבוע חופש בחו"ל, אבל כשאחזור עדיין אצטרך ג'יפ...
אין לחץ כאמור. לא חייב לקנו השבוע, וגם לא עד סוף החודש. אני פותח את העיניים למצוא רכב טוב, לא "עיסקה טובה".

eysham
05-11-09, 00:23
הייתי מציע לך ללכת על גראנד צ'רוקי לסוגיו...
בבעיה תהיה רק שבמקום לשכנע את הפולניה להיכנס אליו, תצטרך לשכנע אותה לצאת ממנו...

איל

יואב פולס
05-11-09, 17:27
טוב,
אתם מוזמנים להתעלם לחלוטין. באמת.
בעלת הבית ראתה סורנטו. "כזה אני רוצה. בשבילי. ואפילו נוכל לטייל טיולי משפחות".
ואז התפתח הדיון הבא:
אני: מעולה, אוכל לקחת את הרכב אחת לשבועיים / שלושה לטיולי שטח.
היא: שום טיולי שטח. רק טיולי "משפחות".
אני: זה מחייב אותנו לרכב שטח נוסף, אין בזה היגיון.
היא: מתי השתמשת בהיגיון בעשר השנים האחרונות על הלנדרוברים שלך?
אני: מה הקשר? אני קונה לי מה שאני רוצה!
היא: דיפנדר?
אני: לא. משהו אחר, לא יודע, ולא מתייעץ איתך.
היא: לא איכפת לי, אני רוצה קאיה כזו. אתה יכול לנסוע עם חברים שלך, או עם הוולוו...

זהו. אין לי מושג מה לעשות. אתם מוזמנים להתעלם לגמרי. אתם מבינים שספקטרום הבחירה נע בין סופה ועד לקינג 2004.

בינתיים נוסעים בוולוו 94'.

יובל48
05-11-09, 17:43
התעלמתי,חבל שלא אמרת לנו את זה בהתחלה.

שגיא S
05-11-09, 20:16
יופי..אז עכשיו רק נשאר לך להחליט מה אתה רוצה...

בניגוד לכל שאר השרשור ;):cool:

יואב פולס
05-11-09, 22:05
תודה.
אוהב אתכם.
עוד 10 דקות היא תודיע לי שהיא כבר לא רוצה את הסורנטו, ושבכלל אעשה מה שאני רוצה, ו"אני אמשיך לנסוע באוטו הישן שלי. טוב לי...".
מישהו יכול להסביר לי למה? למה מגיע לי כל הטוב הזה? לפנק, לפנק, לפנק.

דרור ברלי
05-11-09, 23:28
תודה.
אוהב אתכם.
עוד 10 דקות היא תודיע לי שהיא כבר לא רוצה את הסורנטו, ושבכלל אעשה מה שאני רוצה, ו"אני אמשיך לנסוע באוטו הישן שלי. טוב לי...".
מישהו יכול להסביר לי למה? למה מגיע לי כל הטוב הזה? לפנק, לפנק, לפנק.

הרי לזה בדיוק אתה מחכה....תגיד תודה שקיבלת אשה כזו.

יואב פולס
06-11-09, 08:25
התקשרתי לטלפון על מודעה לפורד אקספלורר. ביקשו 150,000 שקל זו הרמה המפוארת "אדי באואר" ריפודי עור בצבע שמנת...
"לא מתאים לי" אמרתי. " אני מחפש את הגירסא הפשוטה "אדי מרפי".
המוכרת בתדהמה "יש כזו גירסא?"
אני: "כן, כל האוטו שחור, כולל ריפודי העור..."

דרור ברלי
06-11-09, 10:09
אתה ממש לא רוצה את הנבלה הזו.

יואב פולס
06-11-09, 10:22
לא. אין חשש. גם אין קשר למה שאני "רוצה".
אם זה היה תלוי בי, כבר היה חונה ליד הבית משהו אדום...
החיים מורכבים משורה של החלטות המתקבלות על ידי בעלת הבית.

דרור ברלי
06-11-09, 21:02
יש מצב שהמפקדת תתלהב מהאקספלורר... ראה הוזהרת.
אלא אם אתה אוהב אוטו גדול ומוחצן עם עבירות של כפכף וצריכת דלק של נושאת מטוסים, ותא נוסעים שנראה כמו בית זונות בלאס-וגאס.

ינון
06-11-09, 21:22
יש מצב שהמפקדת תתלהב מהאקספלורר... ראה הוזהרת.
אלא אם אתה אוהב אוטו גדול ומוחצן עם עבירות של כפכף וצריכת דלק של נושאת מטוסים, ותא נוסעים שנראה כמו בית זונות בלאס-וגאס.

מישהו אמר קאדילק אלדורדו ורודה/אדומה, מושבים לבנים, דש מרופד פרווה, אפשר גם איזה זנב משתלשל מהמראה הרבה ניקל גג פתוח מערכת מתלים פניאומטית (כמדומני) וחברות במועדון ה5
מזעזע ככול שזה נשמע עוד תהיה לי אחת כזאת לצד הסופה (רכב הפנסיה שלי).

יואב פולס
07-11-09, 07:24
יש מצב שהמפקדת תתלהב מהאקספלורר...

זה לא יקרה. את הדיסקו היא לא אהבה כי הוא היה "גדול מדי". האקספלורר עוד יותר פחות קטן.

nirs
07-11-09, 07:42
אם אתה אוהב אוטו גדול ומוחצן עם עבירות של כפכף וצריכת דלק של נושאת מטוסים, ותא נוסעים שנראה כמו בית זונות בלאס-וגאס.

:D:D:D

לא יכולתי לחשוב על הגדרה יותר יפה...
אפשר להציע לחב' פורד כחלק מסלוגן לפרסומת....

:razz:

-->