PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד מאתרים חברת ביטוח עפ"י מספר רכב

sherifon
28-10-09, 21:42
שלום
האם מישהו מכיר דרך לאתר באיזו חברת ביטוח מבוטח רכב עפ"י מיספרו ?

עיניין נוסף :
האם לבעל רכב שעוקל יש זכות לקחת דברים מהרכב(חפצים אישיים ותוספות שנימצאות על הרכב ) אחרי שהרכב נימכר בכינוס נכסים ?

shmil
29-10-09, 00:42
שלום
האם מישהו מכיר דרך לאתר באיזו חברת ביטוח מבוטח רכב עפ"י מיספרו ?

עיניין נוסף :
האם לבעל רכב שעוקל יש זכות לקחת דברים מהרכב(חפצים אישיים ותוספות שנימצאות על הרכב ) אחרי שהרכב נימכר בכינוס נכסים ?
1. לא. אבל תלונה במשטרה יכולהלתת לך את פרטי הבעלים לתורך תביעה. משם, הבעלים כבר כנראה יפנה לביטוח.
2.עקרונית לא. הרכב נמכר AS IS, וכל מה שבפנים אמור להיות שייך לקונה. אלא אם הופיע בכינוס החרגה.
אגב, משקפיים, למשל, כן יכול לקחת. רדיודיסק וכד' - בעקרון לא.

meir alony
29-10-09, 07:20
בעניין עיקול הרכב, אם העיקול הוא על הרכב וכל תכולתו אין לך אפשרות לקחת חפצים אישיים, אבל אם בעיקול נרשם הרכב בלבד לדעתי אתה יכול לטעון שבעיקול לא רשומים חפצים אלו ולדרוש אותם.

דומה הדבר לעיקול בית והרי את החפצים והמטלטלין מרשים לך להוציא.

כאשר גונבים לך רכב חברת הביטוח משלמת רק את ערך הרכב ואינה משלמת את ערך החפצים אלא אם היו מכוסים במפורש בפוליסה.

יתרה מכך אם הרכב נמצא לאחר שחברת הביטוח שילמה לך זכותך לגשת לרכב ולפרק את כל המכשירים שלא שולם לך עליהם, לדוגמא כננת וסטראו.

בהצלחה

מאיר

sherifon
29-10-09, 08:32
2.עקרונית לא. הרכב נמכר AS IS, וכל מה שבפנים אמור להיות שייך לקונה. אלא אם הופיע בכינוס החרגה.
אגב, משקפיים, למשל, כן יכול לקחת. רדיודיסק וכד' - בעקרון לא.[/quote]

למען הסדר הטוב :נכון לאתמול ,אחרי הדיון בבית מישפט שבו הוסגה פשרה בין הצדדים הוחלט כי הרכב ימכר לזוכה = אני הזוכה בהליך הכינוס .לרכב יש גגון + מיספר חפצים אישיים ,אחרי הדיון בעל הרכב טען כי הגגון לא שלו והוא חייב להחזיר אותו=לפרק אותו ,האם זו זכותו או שלא ,כלומר האם מותר לו כעת אחרי שהרב נימכר להגיע ללא תאום עימי ולפרק ולקחת את הגגון ושאר החפצים שלו ?הסכום שהצעתי היה גבוה ,בשל סחירות הרכב וגם בשל התוספות ,לכן השאלה .הסיבה שאני מחפש את חברת הביטוח היא שהרכב הוכרז כגנוב (לפני שהבעלים ידע על העיקול )ולכן המפתחות נימצאים אצל חברת הביטוח ,ואני רוצה אותם ...חשבתי על פשרה של גגון תמורת מפתוחת אבל מצד שני מה יש לבעלים לעשות עם מפתחות ללא רכב ...אני עדיין מנסה בדרך יפה (להציע כסף תמורת המפתחות) על מנת לדרבן את הבעלים לתת לי את המפתחות ,אבל אני לא מעוניין שיכנסו לרכב ללא הסכמתי -ע"י המפתחות אצל הבעלים .מטריד אותי יותר מכל האם יש לו זכות לפרק את גגון (ואולי אפילו דיבורית )אחרי שהרכב נימכר AS IS ?!תודה לעונים

meir alony
29-10-09, 09:07
למרות שהרכב נמכר יכול בעל הרכב לדרוש מהגורם שעיקל את הרכב את שווי החפצים שאינם חלק מהרכב אלא אם עוקל ה"רכב ותכולתו".

הקונה במכרז שרכש את הרכב AS IS לא חייב להחזיר שום דבר לאף אחד.

מאידך אני מציע לך להחזיר את הגגון לבעל הרכב תמורת המפתחות או מידע אצל מי הם.

אגב תוכל לראות בהולצ"פ את שם המעקל (הזוכה) ולפנות אליו.

מאיר

איציק - 4X6ZH
29-10-09, 09:10
נתק מגע מבעל הרכב הקודם !!
בתקווה שהוא לא יגיע אליך .
תדאג בהקדם האפשרי להחליף קוד אימובליזר ( המקורי בחלק מכלי הרכב זה אפשרי ) .

אומנם המפתח יכול להיות יקר ( אבל האפשריות האחרות יקרות יותר )

איציק

kobiarava
29-10-09, 13:58
נתק מגע מבעל הרכב הקודם !!
בתקווה שהוא לא יגיע אליך .
תדאג בהקדם האפשרי להחליף קוד אימובליזר ( המקורי בחלק מכלי הרכב זה אפשרי ) .

אומנם המפתח יכול להיות יקר ( אבל האפשריות האחרות יקרות יותר )

איציק

+1 ענק
אל תיצור שום קשר עם הבעלים הקודם, ואם ירצה משהו שיפנה להשיג אותו דרך ביהמ"ש. צרור מפתחות שווה כמה מאות, אבל עדיף להחליף ולא לגלות לילה אחד שהרכב... תפס רגליים, בלי סימני פריצה ובלי עקבות...

קובי

GodsFather
29-10-09, 15:58
אבל אז למעשה, הבעלים הקודם הופך לגנב..לא ?

sherifon
29-10-09, 16:29
תודה על התגובות מעדיף לקבל מפתחות ,ולא לשלם על פריצה וייצור מפתח עפ"י צילינדר (בחיפה) + גרירה לחיפה (מת"א) + קידוד אימובילייזר .....

meir alony
29-10-09, 17:30
למה לא ליצור קשר עם הבעלים הקודם ?
גם כאשר אתם קונים רכב יד שניה אתם חוששים ?

מאיר

landrover
30-10-09, 12:25
בלי להכליל יותר מידי ,
האדם שהרכב שלו נימכר אחרי שעוקל זה לא האדם הממוצע הרגיל שאתה קונה ממנו רכב יד שניה.
ולכן אתה לא רוצה להתעסק איתו...

אמיר.

איציק - 4X6ZH
30-10-09, 12:44
זה לא המקום להסביר איך פותחים רכב כזה בלי פריצה ובלי נזקים .

איציק

kobiarava
30-10-09, 13:01
למה לא ליצור קשר עם הבעלים הקודם ?
גם כאשר אתם קונים רכב יד שניה אתם חוששים ?

מאיר

כשאתה קונה רכב יד שניה, הבעלים מקבל ממך כסף תמורתו. כשאתה קונה מהוצל"פ\כונס נכסים, אין ספק שהבעלים הקודם, שרכבו נלקח ממנו בכח (בכח צו בימ"ש, אבל את מי זה מעניין), נותר כעוס וממורמר, על כך אין ויכוח. עכשיו תתחיל לבדוק, אם הוא נחמד או לא, שונא אותך או לא, "פגעת בכבוד שלו" או לא, וכו'. אני לא מטיל דופי בכל מטופלי\נפגעי ההוצאה לפועל, אבל עם רובם המכריע לא היית יושב לקפה, וזה לפני שאתה קנית, במחיר מבצע, את הרכב האהוב שלו, שעוקל ממנו. ירצה לעזור לך? לא בטוח שכן, לא בטוח שאתה היית רוצה לעזור במקומו, אבל אם הוא מחפש "להתנקם", או להחזיר לעצמו חלק מהעלות של איבוד הרכב, אתה מספק לו כלים וידע. מניסיוני, יש מקרים שהבעלים מוסרים מפתחות וקודים בלי בעיה, אבל אם מתחילים ב"מסחרה", משא ומתן ודרישות מצד הבעלים הקודם-לחתוך מיד.

קובי

ד ו ר ו ן
31-10-09, 13:05
תודה על התגובות מעדיף לקבל מפתחות ,ולא לשלם על פריצה וייצור מפתח עפ"י צילינדר (בחיפה) + גרירה לחיפה (מת"א) + קידוד אימובילייזר .....
זכית בו חוקית?
יש לך אישורים חוקיים לכך?

אני הייתי מעדיף לשלם על גרירה, פריצה מסודרת, קידוד מחדש ותאום צילינדרים+מפתחות מחדש(לא חייבים להחליף-אפשר להתאים גולם אחר), מאשר להתעסק עם מי מהגורמים כולל חברת הביטוח.

-->