PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי חול???

nir
11-07-04, 01:25
אני כרגע משפץ CJ-5 שנת 62. כרגע הוא מפורק לחלוטין.
ברצוני לדעת יותר פרטים לגבי ניקוי חול.ניקוי שילדה והבודי.

1. האם ניתן לעשות זאת באופן עצמי (יש ברשותי קומפרסור גדול, 200 ליטר ואקדח ניקוי חול ראיתי שמוכרים באתרwww.porat-pc.co.il ב110 שח")?
2. האם משתמשים בחול ים רגיל?
3. כל טיפ נוסף שיכול לעור אשמח לקבל.
4. האם ניקוי כזה יוצר משהו חריג כמו ענן אבק או כל בלאגן אחר???
תודה ניר.

עירא
11-07-04, 02:22
נתחיל מהסוף,
תוציא לך מהראש ומהר לעשות את זה לבד.
עכשיו בו נענה לפי הסדר
1. כן אפשר לעשות את זה לבד. (אומנם עם האקדח שאתה מתאר זה יהיה בערך כמו לנקות מגרש כדורסל עם מברשת שיניים אבל עם יש לך שנה פנוייה קדימה)
2. עדיף (במיוחד לאקדחי חול הקטנטנים האלו שאתה מדבר עליהם) חול מעובד דק מאוד ומסונן (מספיק חתיכה קטנה שהגודל שלה יותר גדול מהחור בפייה ואתה תיהיה צריך לפרק את הפייה ולנקות אותה) חשוב לא לקחת חול מעורבב עם סיד כי אז טיפה לחות שתיצא מהקומפרסור (אם אין לך לוקד נוזלים) תגרום לזה להפוך לג'יפה אחת גדולה.
3. ראה את תגובתי הראשונה, הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך הוא אם אתה החלטת שניקוי חול הינו מה שאתה צריך, תשלם למפעל שייעשה את זה. אני מניח שהכוונה שלך היא לבצע אתא זה לשילדה, ולכן תן להם גם ליצבוע אותה (לפחות בשכבת ייסוד).
4. כן זה יוצר הרבה אבק והרבה חול שניכנס לכל חור אפשרי בסביבה, אם זה באוטו, אם זה בחצר שמסביבו, ואים זה בגוף האדם שאתה תיווכח לדעת שייש לו המון חורים.....

עירא

ארז
11-07-04, 11:13
במסדרת העבודה אנימשתמש מידי פעם בשרותי ניקוי חול.....מדובר שם על תותח של ממש, ברגע שהבחור מפעיל את האקדח/תותח, הוא ממש עף אחורה....
כמו שעירה כתב לך, עם אקדח קטן אתה מבזבז את הזמן שלך, מה גם שניקוי חול אינו יקר

arnonshoshani
11-07-04, 21:49
שלום לך ניר.

ברשותי נמצא מערכת לניקוי חול גם האקדח שאתה מדבר עליו וכן הקומפרסור הגדול.
כן זה עושה הרבה בלגן כם האקדח הקטן הזה. אגל האקדח הקטן לא כל כך יצליח להוריד את הצבע מהבודי. אני ממליץ לך לקחת אות לבחור שיודע את העבודה ויש לא את כל הציוד.
האקדח זה רק חלק קטן מהציוד צריך מסכה מיוחדת עם ברדס שמקבלת אויר מהקומפרסור כי אבק של החול מהניקוי אסור שיגיע לראות ( מסרטן).
כמו כן אין שום סיכוי שבעולם שתצליח לנקות את כל השלדה ביום אחד והבעיה באזור המרכז זה הלחות הגדולה שיש באויר וחשיפת הברזל לאויר אחרי ניקוי החול יוצר מיידית חלודה שאם תצבע עליה כל העבודה שלך לא שווה כלום.
חול ים (לא מהים אלא דיונות) כן מתאים לניקוי חול בתנאי שעבר סינון על ידי רשת זבובים.
את החול הכי מתאים לעבודה זו מוצאים בדימונה (צריך להזמין).

ביי
ארנון

nir
15-07-04, 00:16
היום עשיתי ניקוי חול אצל בעל מקצוע (ניקוי +יסוד) לשלדה ולעוד כמה חלקי פח, וזה באמת עבודה לבעל מקצוע ולא עבודה ביתית.
תודה רבה על התגובות שלכם.
דרך אגב יצא חבל על הזמן!!

עירא
15-07-04, 00:32
שם, כתובת, טלפון ומחיר.
יעזור לכל מי שיירצה לעשות את זה בעתיד.
עירא

nir
19-07-04, 17:44
ניקוי חול שפרעם
רידאן 058-726980

תמסרו ד"ש מניר ממצפה עדי.