PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מתחילים ?

ארכיטקט
29-10-09, 22:38
לרגל משבר גיל ה- 40 החלטתי להגשים חלום ישן ולנסות להפוך לג'יפאי. התחלתי לגגל ולגלוש והגעתי לאתר ג'יפולוג.כבר מספר שבועות שאני אוכל, שותה, ישן (מעט מאוד) ומדבר ג'יפולוגית. משוטט ברחבי האתר, מדלג בין דפיו הלוך וחזור, וקורא כתבות ושירשורים בפורומים השונים.
ועכשיו הגיע הזמן להצטרף ולשאול – ממה מתחילים ואיך – וכאן אני מבקש את עצתכם. נתחיל מהשאלון:
כמה כסף - עד 50,000 ₪ לקניה. שיפורים יבואו בעתיד הרחוק יותר.
ייעוד - יומיומי לעבודה + ילד על הדרך (היום אני על פיאסטה 2002, 30 ק"מ ביום) וטיולים מדי פעם, במטרה להתחיל ולהתרחק משבילי קק"ל (היום אנחנו עם מזדה-גחון מהעבודה של אשתי . . . .)
מי נוהג - רק אבא (הבן הגדול רק בן 9)
כמה אנשים - ילד חגור + ילד בבוסטר + ילדה בכסא תינוק, וכמובן האשה בכסא הנווט.
קילמטראז' - הפיאסטה לא יוצאת לטיולים ולכן מגיעה ל- 8,000 ק"מ בשנה.
התקציב מציב אותי על דגמים מהשנים 95' עד 2000 והמועמדים הם פאג'רו ארוך, טראנו ארוך, טרופר (אפשר גם קצר), וכמובן,הויטארה הארוכה. שני האחרונים הם המועדפים בעינינו אבל:
ויטארה 95' עד 97' – החשש הוא מגיל הרכב וגודלו.
טרופר – קראתי בפורומים על בעיות מנוע וריקול לדגמי הדיזל (האם הריקול פותר את הבעיה, או שמדובר בבעיה חוזרת ?) + עלויות תחזוקה וזמינות חלפים (כבר לא מייבאים כאלה ?) + מצב השוק בעוד שלוש-ארבע שנים, כשנרצה להתקדם הלאה. ועוד שאלה - האם יש הבדל משמעותי בין דגמי 99 לדגמי 2000 ואילך ?
פאג'רו – יקר יותר וגם עלות האחזקה גבוהה יותר, אם הבנתי נכון.
טראנו – רכב חלש יותר עם פחות אפשרות לשיפורים ועלויות אחזקה גבוהות. מה לגבי האמינות ?
עכשיו תורכם. בקשה אחרונה למי שעונה – בבקשה תציינו אם זה מניסיון אישי.
מאוד מודה לכולכם, גם על האתר הנפלא.

yoni_0000
29-10-09, 23:26
מכל מה שציינת, הפאג'רו והטרופר הם הפשרה הכי טובה, עם עדיפות קלה לפאג'רו.

שגיא S
30-10-09, 01:25
דבר ראשון - בלי קשר לאיזה רכב תקנה - אל תתפשר על רכב קצר.

עם 2 בוסטרים ועוד ילד - אין לך עוד אופציה חוץ מארוך.
גם בשביל המקום וגם בשביל הנוחות להגיע אליהם.

2. אם הרכב הוא רכב רק לטיולים - תקנו בנזין.
עלויות אחזקה יותר זולות(חוץ מצריכת הדלק) ובדרך כלל גם יותר אמין ומהנה.

הטרופר דיזל מנוע 3000 משנת 99 והלאה - לא אמין. מנועי הבנזין היו אמינים לאורך כל הדרך, וגם מנועי הדיזל 3.1 עד שנת 98 אמינים מאוד.

ערן CJ
30-10-09, 10:50
יש עוד אפשרות לדעתי שכחת. סנג-יונג.
הוא פחות יפה אבל הוא התחלה מצויינת שמאפשרת לך לטפס מעלה במעלה שנות הייצור.
המוסו למשל זול במיוחד. מנועי המרצדס הישנים שתחת המכסה שלו ידועים כאמינים מאוד אם כי מעט עצלנים (כמו טראנו למשל).
נוח ומרווח מאוד כרכב משפחתי. גיר אוטומטי יאפשר לאשה ליטול חלק בנהיגה (אישתי מסרבת לגעת בגיר רגיל).
יחסי העברה בLOW ממחזקים והטובים שיש בקטגוריה.
ניתן להגביה אותו כמו כל רכב אחר עם מוטות פיתול קידמיים (טראנו, פאג'רו, טרופר וכו').
והדובדבן שבקצפת - סרני DANA. אפשר לנעול את שני הסרנים בזול (אוטומאטיות). נעילות לDANA יש בכל אתר ובכל סדנה. הכי זול וזמין.
לדעתי ססנג יונג יוכל להציב אותך על מודל 2003 ואולי אף חדש יותר.
החלפים במחיר הגיוני ויש גם הרבה חליפיים.
יש עוד מודלים של החברה אבל אני פחות מכיר אותם.

בהצלחה,
ערן CJ

asafk
30-10-09, 17:59
טרופר- הבנזין עדיף, פאג'רו - דווקא הדיזל עדיף. אני אישית יותר מחבב את הטרופר, מה עוד שתוכל, באותו תקציב, לקנות טרופר משנתון מתקדם יתר. בכל מקרה, שניהם יהיו בחירה מצויינת. אם מצאת משהו ידני - עדיף.
למרות שהוא יותר קטן, אל תפסול מראש ג'יפ גראנד-צ'רוקי. כבסיס יכולות השטח שלו פחותות משל שני היפנים המדוברים, אבל בסכומים לא גדולים, תוכל לגדול איתו ולהגיע ליכולות שטח מרשימות. חוץ מזה שבכל מובן, הוא הרבה יותר כיפי מהיפנים (מנוע V8, משקל נוצה), וזה העניין במשבר גיל ה40, לא?

עוד אופציה שלא כדאי לפסול היא להמשיך להחזיק את הפיאסטה (שגם ככה לא תקבל עליה יותר מדי במכירה) ולקנות ג'יפ אמיתי, רק לטיולים, סופה פתוחה או אפילו CJ. זה עניין של אופי משפחתי, יש משפחות שמתות על זה.

אסף.

osh
30-10-09, 19:35
כל מי שמבלבל לך את המוח על המנוע דיזל של הטרופר, זה כי לא היה לו כזה והוא היה רוצה רכב עם מנוע כזה.
נכון המנוע בשנותיו הראשונות עשה צרות, אבל מי שטיפל ברכב במוסך מורשה וגם הגיע לריקול שעשו למנוע נהנה מרכב אמין, חזק וגם די חסכוני, בערך 1 ל10.
כך שאם אתה מוצא אחד שטופל כראוי עם כל ההיסטוריה, יש לך רכב מעולה במחיר זול לגילו ויכולת שטח טובה גם לרכב ללא כל שיפור, ללא התפשרות על יכולת כביש ונוחות.
בכל מקרה אני מסכים עם האחרים שרק רכב ארוך יתן לך מענה כמו שצריך.
בהצלחה

MMR
30-10-09, 19:51
גראנד ויטארה ארוכה בדגמים הראשונים יכולה, במצב העגום של המשומשות היום, להיכנס לך בתקציב.
לדעתי רכב כניסה אידיאלי למשפחות, מחיר אחזקה נמוך, ניתן לנעול סרן אחורי בזול (+- 200$) ולשדרג עבירות באופן מהותי, אמינות וסחירות סוזוקית, יש הרבה רכבים שלא ראו שטח. הדיזל והבנזין לא כ"כ חזקים אבל בגבול הסביר.

גיא
30-10-09, 21:35
ערן, מוסו משתווה לטראנו במנוע ? .. אולי כשנוסעים בעליה עם בלם חניה משוך ומנוע מכובה ...

לפני שקניתי את הטראנו בדקתי כמה מוסואים במחיר מיכל דלק ... עזוב ...

לשואל - כל הרכבים שיש ברשימה שלך, יתנו את אותו דבר כמעט. למעט המיצובישי שיש לו נעילה אחורית נישלטת מקורית ( וזה שווה הרבה ). מצד שני, חבר שלי, שניכנס למשבר הנ"ל לפני כ 4 שנים. רכש טראנו ארוך ללא שום שיפור. ועבר איתו אי אילו 300 אלף ק"מ לדעתי ... מבסוט עד הגג גם כיום.

הוא לא מחפש את ההשתוללויות.

זה מאוד תלוי באישיות ובאופי שלך.

הכי טוב, תנסה סיבוב על כל אחד מהם ותראה מה מתאים לך לתחת.

לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. השאלה מה מפריע לך יותר או פחות וזה רק אתה יודע.

בהצלחה.

ברוך הבא למועדון.

ש01
01-11-09, 14:30
עוד אופציה שלא כדאי לפסול היא להמשיך להחזיק את הפיאסטה (שגם ככה לא תקבל עליה יותר מדי במכירה) ולקנות ג'יפ אמיתי, רק לטיולים, סופה פתוחה או אפילו CJ. זה עניין של אופי משפחתי, יש משפחות שמתות על זה.

מצטרף בחום להמלצתו של אסף.
עבד ועובד מצויין.
חוצמזה, 30 ק"מ ביום אפשר גם עם סופה...

ארכיטקט
01-11-09, 20:51
ראשית - תודה למגיבים. אני חייב להודות שדי מרגש לראות שחברים באמת עונים.

לג'יפו של עניין - ג'יפ אמיתי / סופה עוד גדול עלינו. צריך קצת להשתפשף ולהבין מה זה אומר להיות ג'יפאי.

לגבי הטרופר, האם מי שביצע ריקול אכן פתר את הבעיה אחת ולתמיד, או שמדובר בבעיה שחוזרת על עצמה ?

הגראנד צ'ירוקי זה משהו שלא בדקתי בכלל, אז אני צרך קצת ללמוד אותו.

מבחינת תקציב, אני מסוגל להגיע לפאג'רו 99' או טרופר 2001 (ואפילו ראיתי כמה מ- 2002). האם לפאג'רו יש יתרונות שמצדיקים רכב יותר זקן, או שעדיף להיצמד לכלל המקובל בג'יפולוג לפיו עדיף שנתון מתקדם יותר ?

שוב תודה.
מיקי

osh
01-11-09, 21:54
כל מי שטיפל באוטו כראוי והגיע גם לריקול, קיבל אוטו ללא כל בעיות עם מנוע מתקדם
לעומת כל הגיפים האחרים בני אותו הגיל. אותו מנוע נמצא היום בשימוש ברכבי ה D MAX
והוא עובד ללא דופי כך שאין בעיה במנוע.
לעניות דעתי עדיף גיפ חדש יותר בשנתיים וחזק יותר מאשר אחד שהוא כבר בן 10 ומי יודע מה עבר עליו, כך בחשבון שכמו שאתה קונה את הטרופר בזול כך גם תמכור אותו בעתיד.

בהצלחה

גיא
01-11-09, 23:43
אם כבר אמרתם דימקס .. יש לציין שזה אוטו מאוד לא חסכוני.
אמנם זריז למדי, אבל מנוע רעשני מאוד ולא חסכוני.

סוזי המשתוללת
02-11-09, 01:03
כל מי שטיפל באוטו כראוי והגיע גם לריקול, קיבל אוטו ללא כל בעיות עם מנוע מתקדם
לעומת כל הגיפים האחרים בני אותו הגיל. אותו מנוע נמצא היום בשימוש ברכבי ה D MAX
והוא עובד ללא דופי כך שאין בעיה במנוע.
לעניות דעתי עדיף גיפ חדש יותר בשנתיים וחזק יותר מאשר אחד שהוא כבר בן 10 ומי יודע מה עבר עליו, כך בחשבון שכמו שאתה קונה את הטרופר בזול כך גם תמכור אותו בעתיד.

בהצלחה

קודם כל בוא נדייק
זה לא אותו מנוע אלא רק אותו נפח מנוע
כנראה שהבלוק זהה אבל קוד המנוע שונה בין טרופר לדימקס
גם הזרקת הדלק שונה לחץ שמן בטרופר וחשמלית בדימקס

אני לא הייתי פוסל את הטרופר דיזל גם ובעיקר לא מול הפג'רו
פג'רו אתה מדבר על 125 כ"ס ובטרופר 159
במחיר של פגרו אתה קונה טרופר וחצי מה שאומר שיש לך יותר כסף לתיקונים שיפורים /יישור קו
אם תיקח טרופר שטופל במוסכים מורשים אז גם יש אחריות מורחבת על המנוע (היא לא רשמית אבל הפחד מתביעה ייצוגית גורם להם לטפל אחרת במי שיודע ללחוץ- עד כדי קבלת מנועים חדשים )
למעט בעיות המנוע הרכב אמין מאד (יש עוד מרכיבים ברכב למעט מנוע)ומרבית המכלולים הם החסונים ביותר בקטגוריה ורק הפטרול מסיבי יותר

אריה פאהן
02-11-09, 23:38
שלום
אתה בגילי עם מצב משפחתי דומה באותו תחום עיסוק וגר 2 מ' ממני, אז אתה מוזמן לקפה :D
מנסיון,,,בנתונים שלך (מצב משפחתי ) הבעיה העיקרית שלך זה לצמצם ככל האפשר את הסבל של הילדים והאשה בשטח, אתה יוצא לשבת בשטח נוהג ונהנה מעצמך בעוד הם מטלטלים ברכב ואז מגיעה השאלה הבלתי נפסקת- " מתי מגיעים ? "
אחרי פעם פעמיים אתה מוצא את עצמך מטייל עם חברים בעוד ששאר המשפחה מצאה בילוי אחר לשבת.
כדי לצמצם את הסבל שלהם למינימום אני ממליץ לך על אפשרות שלא ציינת
ללא ספק הייתי הולך דיסקברי שנת 99-2001

אברמלה
03-11-09, 06:24
שלום
אתה בגילי עם מצב משפחתי דומה באותו תחום עיסוק וגר 2 מ' ממני, אז אתה מוזמן לקפה :D
מנסיון,,,בנתונים שלך (מצב משפחתי ) הבעיה העיקרית שלך זה לצמצם ככל האפשר את הסבל של הילדים והאשה בשטח, אתה יוצא לשבת בשטח נוהג ונהנה מעצמך בעוד הם מטלטלים ברכב ואז מגיעה השאלה הבלתי נפסקת- " מתי מגיעים ? "
אחרי פעם פעמיים אתה מוצא את עצמך מטייל עם חברים בעוד ששאר המשפחה מצאה בילוי אחר לשבת.
כדי לצמצם את הסבל שלהם למינימום אני ממליץ לך על אפשרות שלא ציינת
ללא ספק הייתי הולך דיסקברי שנת 99-2001

שמור אותי מאוהביי ומשונאיי אשמר בעצמי.

ינון
03-11-09, 09:09
שמור אותי מאוהביי ומשונאיי אשמר בעצמי.

אמן

eran4x4
03-11-09, 16:50
דבר ראשון

לגבי רכבי שטח ברשימה שלך אתה מודה לזה שעלויות האחזקה גבוהות משמעותית יחסית לרכב פרטי?

דלק
ביטוח
רישוי (מסחרי - דיזל - מול פרטי בנזין)
טיפולים ותיקונים (בדרך כלל רכב שנוסע בשטח הבלאי שלו גבוה מרכב שמבלה בשטח).

רכב שטח עלותו כ 10000 שקל לשנה לפני הק"מ הראשון (ברכבי 4*4 שמוגדרים ברשיון פרטי כמו וויטארה - קצת פחות).

דבר שני אתה מדבר על שמירת ערך והשקעה - כך בחשבון שירידת הערך של רכב שטח גדולה משמעותית משל הפיאסטה.

לגבי הטרופר דיזל עם המנוע החדש - גם מי שעשה את כל הריקולים והטיפולים מסודר ואצל מוסכים מורשים נוסע על פצצת זמן מתקתקת - לפעמים היבואן משמש כחבלן ופורק אותה בצורה חלקית יותר או פחות עבורך.... (ויש קשר הדוק בין היות הפצצה מתקתקת לנכונות של היבואן להיות חבלן).

ארכיטקט
11-11-09, 22:21
חזרתי מחופשה ונכנסתי לפורום לבדוק מה העניינים.

לערן - אני מודע לכך שהעלויות הן כפולות במקרה הטוב (ביטוח, רישוי, דלק וכו' - כמו שפירטת)
ויש לזה משקל משמעותי בשיקולים המשפחתיים. ירידת ערך מאידך אינה כה חשובה - כבר התרגלתי למכור מכוניות משומשות בעלות שמספיקה בקושי להעברת הבעלות (גם הפיאסטה צללה בשנתיים שהיא אצלי).

ולמרות הכל - האם צריך לגנוז חלומות בגלל כסף ?

eran4x4
11-11-09, 22:26
ולמרות הכל - האם צריך לגנוז חלומות בגלל כסף ?

ממש ממש לא- חלומות נועדו להתגשם!

osh
12-11-09, 09:33
תקבע תקציב שהגיוני לך ותחפש רכב מתאים. בכל מקרה על תוותר.

בהצלחה

אורי ק.
12-11-09, 12:42
לגבי הטרופר יש לי כמה הערות. מחירו הנמוך יחסית לשאר המתמודדים מציב אותו בעמדת יתרון גדולה לדעתי. גם אם תלך על המקרה הגרוע ואכן תצטרך להחליף מנוע, אתה תצטרך להוסיף משהו סביב 8000 שח וUMI משלימים את השאר בשביל לקבל מנוע חדש (חדש חדש, מהשקית מיפן כולל שטר מטען- אני אומר לך את זה מנסיון אישי). הסכום הזה נמוך מהפרש המחיר בין טרופר למתחריו. וגם אל תשכח שזהו המקרה הגרוע. לי היה טרופר שנת 2000 שבאמת הגיע למצב של החלפת מנוע, אבל מצד שני אני מכיר טרופר שנת 2001 עם קרוב ל300.000 ק"מ ולא היו שום בעיות מנוע. אני כרגע על טרופר 2004 ונהנה מכל רגע ללא שום תקלות. באופן כללי ניתן לומר על הטרופר שאם יש לו עבר של טיפולים רק במוסך UMI לא אמורה להיות בעיה וגם כאשר תהיה UMI, כמו שאמרו, נותנת אחריות בלתי רשמית לבעיות המנוע.
אבל בעקרון, כמו שאמרו כאן, כל הרכבים שהוזכרו יתנו לך מענה טוב לדרישותיך, ולכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו.

ארכיטקט
16-11-09, 00:27
אנחנו מנסים להיסגר על החלטה ולכן אני מבקש "לחדד"
מה לגבי טרופר קצר מנוע בנזין שנת 2000-2002 ?
אני יודע שעם 3 ילדים זה יותר מסובך מרכב ארוך, אבל הטרופר נראה די מרווח,
ושני הבנים הגדולים כבר די מסתדרים לבד מאחור.
בעיקר חשוב לי להבין את היתרונות / חסרונות לעומת הדיזל.

תודה

שגיא S
16-11-09, 08:51
הבנזין אמין וגם חזק ונעים יותר מהדיזל.
אבל רכב קצר עם ילדים בשימוש קבוע - זה לא הכי נוח.

אני מציע לך למצוא טרופר בנזין ארוך, אולי אפילו לררדת בשנתונים(מ94-97 אמורים להיות יותר אמינים(זה גם מה שלי יש))

גיא
16-11-09, 19:27
אמנם אין לי טרופר אלא טראנו ... אבל !

חבר עם טרופר ארוך ידני דיזל שיצא לי לנהוג עליו לא מעט - האוטו אכן גדול. אני יודע שהקצר הוא גם מהגדולים בקטגוריה.
בעיקר תא מטען גדול וזה שווה המון ( שלי קטנטן ושל פג'רו זעיר ... זה מתבטא בטיולים ליותר מיום ! )

לגבי הילדים והאוטו קצר שתי דלתות. יש לי שני צאצאים בני 6 ומשהו ו 5. הם ניכנסים לבד ונחגרים לבד וזה מזל גדול כי להכנס לשם על מנת לחגור זה סיוט לא קטן בכלל.

לשבת מאחורה אחרי שכבר ניכנסת זה לא נורא, מרווח ונוח אבל הכניסה / יציאה זה לא כיף.
מצד שני, כל פעם כשהם ניכנסים יוצאים זה להזיז כיסאות וזה לא כיף לכוון כל פעם מחדש. לי לפחות זה לא נוח ואני מקפיד לתת להם להכנס לצאת רק מצד הנוסע ( וזה לא נורא כי זה גם צד המדרכה .. )

לא סוף העולם אבל מציק.

מצד שלישי, חניה באזור עירוני צפוף הרבה פחות בעייתית ...

Saar
18-11-09, 09:15
הי

גם לדעתי, טרופר בנזין זו אחת האופציות הטובות שקיימות היום לרכב שטח.
רכב גדול ומרווח, אמינות סבירה, עביר למדי.
(יש ל 2 חברים שלי רכב כזה, אני לא כותב משמועות)
ואם יש ילדים בתמונה, לדעתי, 4 דלתות זה חובה.

סער.

ארכיטקט
27-11-09, 22:00
עניין אחד אחרון שרציתי לברר:
באילו שנתונים של הטרופר קיימת הבעיה במנועי הדיזל ?
האם זו הסיבה שהפסיקו לייבא את הדגם הזה ?

קידוזו
28-11-09, 23:23
עוד אפשרות שלא הועלתה כאן משום מה -קאיה ספורטאג'.

ממחלקת הארנק
צריכת דלק הגיונית - מחוץ לעיר 1:8 \ 110 קמ"ש.
עלויות אחזקה (ביטוח וטסט) נמוכות
רכב אמין

מינוסים

תא מטען לא מתאים לטיולים בני מספר ימים עם המשפחה
בשטח-חייבים מיגון לשבילים אמיתיים וכדאי לשקול הגבהה

בלוסים

גם האישה תהנה לנהוג עליו -אוטומט
ליום אחד (בלי גגון) עם אישה שלושה ילדים צידנית ומזרונים מתנפחים אתה מסתדר מצויין
5 דלתות
אין בעיות חניה משמעותיות
ב -50K תוכל למצוא משהו משנת 2000 עם שיפורים במצב מלוקק
רוב הרמבויים עם הקרחת והקוקו שמצטלמים אחרי מעלה בקעת בית שחי עם רכב שמדמם שמן מנוע לא חשבו עליו...:cool:

נ.ב
אם נפלת על ספורטאג' ארוך במצב טוב- שלח לי בבקשה מסר לפרטי

asafk
28-11-09, 23:27
עניין אחד אחרון שרציתי לברר:
באילו שנתונים של הטרופר קיימת הבעיה במנועי הדיזל ?
האם זו הסיבה שהפסיקו לייבא את הדגם הזה ?

הפסיקו לייבא את הדגם הזה ב 2004, שנה אחרי שהייצור שלו הופסק.

אסף.

ארכיטקט
04-12-09, 12:11
שאלה אחרונה ודי:
מכיוון שקשה מאוד למצוא טרופר ארוך בנזין מודל 2000 +, אנחנו שוקלים להרחיב את אופקינו
גם לטארנו ארוך בנזין (2400), שנת 2000-2001.
האם אנחנו בכיוון הנכון ?

eran4x4
04-12-09, 13:09
לא ממש

בטרנו אין ממש סיבה טובה לקנות בנזין....

הדיזל חזק ונפוץ יותר....

nirs
04-12-09, 16:27
לא ממש

בטרנו אין ממש סיבה טובה לקנות בנזין....

הדיזל חזק ונפוץ יותר....

X2
הבנזין חלש להחריד!

akpolko
04-12-09, 23:41
שלום לכם חברי הפורום.

נכון,לפני כך וכך זמן רציתי דיפנדר.... אז רציתי, אני עדיין חולם, אך אני מבין שאני צריך להניח בצד כרגע את החלום הרטוב הנ"ל.

ושאלתי אליכם חברים- מה דעתכם והמלצתכם על פגירו ספורט, נפח 2500 שנת 2000?

תודה על התיחסותכם...
הראל

עודדוש
12-02-17, 22:50
שלום

אני מעלה את הנושא הזה מהאוב כדי לקבל זוית הסתכלות של תחזוקה עצמית. מההיבט הזה מה עדיף פאג'רו ארוך דיזל עד 1997, מ 1998 ואילך או טרופרים דיזל או בנזין סביב השנתונים שהוזכרו כאן?
מדובר על תחזוקה שוטפת לא שיפוצי גיר/ טרנספר/ מנוע אבל כן שמנים, צלבים, בלמים וכו'.

תודה
עודד

גיא
12-02-17, 23:01
לא הכי קשור .. אבל החבר מפוסט #8 .. מכר את הטראנו לפני חודש .. עבר לטרופר ..
כל השנים הללו הוא נסע על ביו שמן בישול .. והאוטו נסע ונסע ונסע ...........

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

erezgur
12-02-17, 23:50
החבר מפוסט #8 .. מכר את הטראנו לפני חודש .. עבר לטרופר ..
כל השנים הללו הוא נסע על ביו שמן בישול .. והאוטו נסע ונסע ונסע ...........
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
תגובה #8 היא שלך ... לא מסתדר לי עם "מכר את הטראנו לפני חודש... עבר לטרופר"...
בכל מקרה לשואל שהעלה מהאוב - אני חושב שבשנתונים הללו, אתה צריך לחפש את הרכב במצב הטוב ביותר שתמצא, מבחינת תחזוקה כמובן -לדעתי זה יותר חשוב מאשר הסוגיה של סוג הרכב - גם פאגרו ישן וגם טרופר ישן - לא חושב שיהיה הבדל מאד גדול לאחד מהם מבחינת יכולת התחזוקה העצמית

elibaba
13-02-17, 08:33
מחזק את ערן לגבי המוסו. היו לי שניים. הרכב נוח בצורה די מפתיעה, רב יכולת למדי, זול לשיפור, פרימיטיבי במובן הטוב - מכללים ותיקים ואמינים. אני הייתי שם כוונות על גרסת הטנדר מוסו ספורט ששווקה עד 2005 וקיימת בגיר ידני שמבטל את המכלול הכי בעייתי ברכב - הגיר האוטומטי שדורש נוזל ייחודי (אמין לכשעצמו אבל קשה למצוא משפצים).
יש אפילו מודעה כרגע שההחלטה הייתי בודק (אין לי שום קשר אליה):
https://m.yad2.co.il/Cars/TruckAd.php?CarID=564222

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

-->