PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת מים לסופה, מה ואיפה?

אדי
11-07-04, 13:40
הגיע זמנה של משאבת המים, איפה ניתן לקנות משאבה במחיר סביר?
יש משהו מיוחד בהחלפה?

תודה, אדי.

קיד
11-07-04, 16:07
שלום אדי.
בגדול יש 2 סוגי משאבות: אלומיניום או יצקת ברזל. משאבת האלומיניום היא האופציה הזולה מהשתיים. משאבת יפנית של GMB תספק את הסחורה בתג מחיר של 300 ₪.
לא לקנות משאבות ללא שם ידוע. משאבות GMB נפוצות אצל מתקני רדיאטורים וחנויות חלפי רכב.
על מנת להגיע את המשאבה, יש לפרק בית טרמוסטט. לכן שווה להשקיע באטם טרמוסטט ובטרמוסטט חדש.
חגורת אביזרים (חגורת משאבת מים) שווה להחליף אם היא כבר שנתיים על המנוע.
בני כמה צינורות הרדיאטור??? אם עברו 4 שנים, שווה להחליף.
חשוב לבדוק תקינות המיסבים של הבטלנים (גלגלי הרצועה הקטנים).
אחרי פרוק הצינורות, כדאי להכניס צינור מים, ולשטוף בלחץ את המעברים בבלוק, ואת הרדיאטור עצמו.
כמו כן שווה לבדוק חופשים באלטרנטור, במדחס המזגן ובמשאבת ההגה.
לגבי נוזל קירור... חפש באתר זה את השירשור רלוונטי.
חנויות: ינוביץ' מחזיק הכל, אבל לא רק הוא!!

לא לשכוח לגרז את הברגים. ואין צורך לפרק רדיאטור.
בברכה,
קיד.

אדי
15-07-04, 15:25
תודה על העצות. עגכשיו רק צריך למצוא זמן לסדר את זה אחרי המבחנים.

אדי

אדי
20-07-04, 17:21
התחלתי לפרק ... למישהו יש מושג איך מפרידים את הפולי של המשאבה מהמשאבה? אי אפשר לפתוח את הברגים שלה כשהוא מחובר ...

אדי
20-07-04, 20:52
התחלתי לפרק ... למישהו יש מושג איך מפרידים את הפולי של המשאבה מהמשאבה? אי אפשר לפתוח את הברגים שלה כשהוא מחובר ...
לפי מה שאני רואה ברכב, ומחיפוש באינטרנט, נראה שהפולי אמור לצאת במשיכה אחרי פירוק המאוורר. אצלי הוא תקוע ... כנראה חלודה בינו לבין החיבור עם המשאבה. "נשרה" אותו ללילה עם קצת WD40 ונראה מחר.

קיד
21-07-04, 20:52
אדי, תנסה להיות יותר מדוייק בשאלות.
אחרי שפותחים את 4 האומים המחברים את האוגן (פלנג') של המשאבה לאוגן של המצמד הויסקוזי, חובטים קלות על המצמד, בעזרת פטיש פלסטי. חשוב להחזיק ביד השנייה את המצמד, אחרת המצמד והמניפה יעופו לכיוון הרדיאטור, ואתה ממש לא רוצה נזק ברדיאטור.
בברכה,
קיד.

אדי
21-07-04, 20:56
תודה קיד, הסתדרתי ועם כמה מכות עידוד קלות הפולי יצא. המניפה עם הפאן קלאץ' יצאו בלי בעיה, הבעיה הייתה בפולי עצמו.

קיד
21-07-04, 21:00
תתקשר 088690650, ניראה לי שאתה מפרק יותר מידי.
קיד

אדי
21-07-04, 21:06
קיד,

אני לא מפרק יותר מדי, אני כנראה לא מסביר את עצמי טוב. בדקתי לפי היינס וספר הטיפולים הצבאי של הסופה.
פרקתי את המניפה והפאן קלאץ' (הם עדיין מחוברים ביניהם כמובן) מהפולי ע"י פירוק 4 אומים. ואת הפולי פשוט משכתי החוצה לאחר 2-3 דפיקות עידוד עם פטיש פלסטיק. אח"כ היו עוד 4 ברגים של משאבת המים וזהו.
בכל מקרה, עכשיו נשאר רק להרכיב.

תודה על העזרה בכל מקרה, אדי.

קיד
21-07-04, 21:19
גלגל הרצועה סתם מונח לו על ציר המשאבה.
כאשר האומים בחוץ, כלום לא מחזיק אותו.
אבל, כך או כך תצטרך לשים את המשאבה על שולחן, כדי לשלוף את הגוז'ונים מהמשאבה הישנה, על מנת להעביר אותם לחדשה. בנקודה זו, תוכל גם לריב עם גלגל הרצועה.
אם אתה לא חייב להכות עם פטיש על המנוע, אז על תעשה זאת.
בתור אחד שממש אוהב להכות עם פטיש, הא לך עצת חינם, אל תכה על מה שלא צריך. גלגל רצועה עקום יעשה לך צרות צרורות.
בברכה,
קיד.

אדי
30-07-04, 06:03
תודה על העצות. ההתקנה עברה בשלום ונבדקה בטיולון הלילה ...

-->