PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנייה עצמית של סגירה לרכב

ערן המסוקס
11-07-04, 18:24
כבר הרבה זמן שאני חושב על סגירת הרכב שלי מסיבות שונות. בעיקר כי אז אוכל למזג אותו וגם לסגור אותו טוב יותר נגד גניבות.
חשבתי על אפשרות לבנייה עצמית של סגירה לרכב. אולי ע"י שימוש בפלטות פח, גזירה חיבור והלבשה על גבי הקשתות המקוריות של הרכב, ואז ציפוי שלהן בפיבר?

האם זה בעייתי לבנות עצמית סגירה שכזו? האם זה ייצא טוב או שזה מסובך מידי לבנות עצמית סגירה שתחזיק מעמד ותעמוד בציפיות?

מבחינת עלויות לפני מה אני עומד בסדר גודל?

אריה פאהן
12-07-04, 00:57
רד מזה,זה מסובך מדי,וסביר שיצא מכוער ,וגם לא זול,
תנסה למצוא אחד משומש,אפילו במצב שזקוק לשיפוץ,

סוזי המשתוללת
12-07-04, 09:47
הדרך הפשוטה לעשות את זה היא למצוא גוש קלקר גדול לפחות כמו החלק שאתה רוצה לכסות
מהקלקר הזה לייצר תבנית בצורה המדויקת שאתה רוצה כוללחריצים לקורות חיזוק ואז פשוט לצפות בפיבר כמו שמייצרים גלשני רוח / גלים

נמרוד
12-07-04, 10:31
ערן, אני לא רואה בעייה עקרונית לבנות כזה דבר לבד... אפשר לחשוב על המון שיטות, הכי פשוט זה פחים מגוונים דקים , מחוברים עם ניטים, אטימה סופית עם סיליקון. זה יעבוד, זה יהיה אטום אפילו יותר מסגירה מקורית עם תעשה את זה כמו שצריך. וזה יהיה מכוער-פחד, ברמה שיכולה להרוג במקום ג'יפאים מבוגרים עם לב קצת חלש או נשים בהריון.

עירא
12-07-04, 12:36
אני לא יודה מה עושים בלהבים בשבועות אבל אצלינו יש רונדו של עגלות. כחלק מקישוט העגלות יצא לי קצת לנסות לעשות דברים בסגנון שאתה מתאר, לבנות שלד מחומרים שקל לעבוד איתם ועליו "לצקת" חומר עליון שיותר קל לעיצוב.
אם לא ניסית מעולם לצפות עם פיבר / פלסטלינה / עיסת נייר ושאר חומרים חצי נוזלים משהו גדול ושייראה יפה בסוף אל תיכנס לסרט הזה. ייצא לך הרבה יותר יקר (או ממש אבל ממש מכוער).
עירא

AvigdorAharon
12-07-04, 12:41
ערן,

נקודה למחשבה:
כדי למזג את הג'יפ (חמסה, חמסה, חמסה, מלח מים, מלח מים...) יש צורך לדאוג לבידוד טוב מאוד של הרצפה.
חלק מהחום מגיע מהמנוע, מגיע לקיר האש ויורד מתחת לרכב. ועוד לא דיברתי על האגזוז שעובר מתחת לרצפה לכל אורך הרכב.

לגבי הסגירה, אין לי מה להוסיף, לדעתי בג'יפ יקרא: "פחנוע..."

בידידות,
אביגדור

kobis
12-07-04, 15:32
מילא לבנות לבד ושיצא מכוער, אבל איך מכניסים את זה לרשיון?

ערן המסוקס
12-07-04, 17:58
לגבי הרשיון, נדאג לזה אם וכאשר תהיה לי סגירה..

בכל מקרה, לגבי כיסוי הרכב ביריעות של פח דק מגולוון נשמע לי אישית דווקא פשוט. זה יראה פחות או יותר כמו סגירת ברזנט, רק שתהיה עשוייה מפח, אשר מבפנים אוכל לחזק אותו, והוא לא יתנופף לי, יקרע לי וירעיש. בנוסף אוכל להתקין חלונות אמיתיים, ואפילו לראות דרכם החוצה אחרי שנה של טיולים. :shock:

למה שזה יראה מגעיל אם נניח אבנה כזו סגירה ואצבע אותה?

אוכל לעשות אותה דו-שכבתית עם קלקר לבידוד בין השכבות וכמה קורות חיזוק.
את הסגירה אפשר להכין מכמה חלקים נפרדים לצורך פרוק והרכבה נוחים. גג בנפרד, צדדים בנפרד. מבפנים להדביק ריפוד לגג..
וכמובן את הרצפה לכסות בשטיח עם בידוד עבה מוכן, שכבר באתי לרכוש פעם וויתרתי.

אני דווקא חושב, שאם זה יהיה אפשרי לבנות סגירה כזו במחיר זול ובנוסף לשמור על משקל ומרכז כובד נמוכים שחקתי אותה.

את כל המתנגדים לסגירת הג'יפ אני יכול לקטלג לשני טיפוסים.

א. הטיפוס המאזוכיסט שנהנה לסבול חום נוראי מכל כוון ולאכול אבק יום יומי. ואני מדבר על טיולים שבועיים בדרום בקיץ + טיולונים באמצע השבוע + נסיעות שונות לסידורים, ללימודים ולחברה בירושלים. פשוט להכנס לרכב שנראה כמו ארגז חול ולצאת מטונף ומסריח מזיעה וריח בנזין שרוף. :evil:
ב. הטיפוס שפשוט אין לו מספיק נסיון ומספר הטיולים שהוא עושה דיי מצומצם ובעיקר בימים עם מזג אויר נעים. מהאנשים שמשמרים את הג'יפ שלהם בחנייה.. :twisted:

נמרוד
12-07-04, 20:18
שתדע ערן, שאתה לא חייב סגירה קשיחה כדי להנות ממזגן. בשני הקייצים הראשונים שלי עם הג'יפ הוא היה רכב יומיומי, זחלתי איתו בפקקים ונסעתי נסיעות עירוניות באופן די קבוע - והיה בסדר גמור במשובים הקדמיים. אני את המזגן שלי מכרתי כבר, אבל אולי חנן עדיין מחזיק את שלו? קודם תתקין מזגן, לא יקר ולא מסובך, תסדר את הברזנט כמו שצריך, ותנסה. יכול להיות שתגלה שאני צודק ואין צורך בסגירה קשיחה.

asafk
12-07-04, 22:08
ביוון, מדינה מוזרה כמעט כמו שלנו, בה המיסוי נקבע, בין השאר על פי אם האוטו סגור או פתוח, ובה צריך שינוי מבנה בשביל להרכיב סגירה, יש פתרון קומבינה מקובל:
על בסיס הקשתות הקיימות, מרכיבים סגירה מפלטות (פלסטיק או פח מגולוון), ועליה את הברזנט. מבחוץ הג'יפ נראה פתוח (טוב לבוחנים ולשוטרים). אבל הוא סגור, כולל מזגן והכל.

אסף.

סוזי המשתוללת
13-07-04, 11:49
אסף
זה עננננננק
איך לא חשבנו עלך זה קודם וואלה יש יותר תחמנים מישראלים

UNIX
13-07-04, 12:16
נמרוד צודק .
גם עם ברזנט טוב אתה תרגיש את המזגן .
אצלי מרגישים יופי את המזגן אבל כמו שאביגדור אמר
המנוע יחמם לך את הרגלים ככה שהחלק העליון שלך יהיה קר והרגליים חמות
וזה לא הולך ביחד ככה שאחרי שעה של נסיעה המזגן נחלש.
מזגן באמת אחלה אבל לא ח ב ל על הדלק? :cry:

ערן המסוקס
13-07-04, 17:17
מישהו פה פעם את ההשפעה על צריכת הדלק עם מזגן?

t_uri
14-07-04, 08:53
ערן. אתה יודע מה ההבדל בין רכב פתוח לסגור?

רכב נחשב לסגור אם הדלת החורית שלו קשיחה. אם היא רכה אז הרכב נחשב לפתוח.

כמובן שלמען הגילוי אני חייב להגיד שזה ממה ששמעתי. אין לי גישה למאגר כל שהוא כדי לאמת את המידע. אבל אם זה נכון, אז אתה יכול לבנות לג'יפ שלך גג מפלדה 10 מ"מ ולהוריד אותה מתי שבא לך ללא חשש מהראשויות.

צריך לבדוק אותי.

אורי טל

עודדוש
14-07-04, 13:23
שלום,
לא מזמן, לפני הקיץ תכננתי לבצע סגירה של הסמוראי שלי בדומה לרעיון שמועלה כאן וזאת למרות שאין לי מזגן. הסיבה היא רעש או משבי אגזוז חמימים וניחוחים של אגזוזי משאיות. בכל אופן התכנון היה לבנות משהו מודולרי,מרובע, בסגנון הברזנט. ועכשיו לפואנטה חשבתי לבנות את הסגירה מעץ (דיקטים) גם מבודד, גם זמין,נוח לעיבוד וגם דליק אם נתקעים בשטח בלילה בלי עצים.
אטימה למים יכולה להעשות ע"י צביעה טובה, חיפוי בחומר פלסטי או צורות אחרות.
עוד רעיון
בהצלחה
עודד

אייל
14-07-04, 17:10
אולי תנסו עם גבס?
זה ממש חומר שנח לעבוד איתו ונח למרוח ואם ממש תרצו תוכלו לכתוב על זה וגם להחליף פעם בכמה זמן - זה ממש נח!!! :twisted: :twisted: :twisted:

מניסיון של אידיוט: כל מה שמתחיל ברצון לייצר קיצור דרך למטרת חיסכון נגמר בעלות כפולה ובכיעור קיצוני :!: :!: :!:
או שעושים כמו שצריך או שלא (אני כתבתי את זה :?: :?: :twisted: :twisted: ).

חנן א.
14-07-04, 17:12
אייל כבר הוריד עם הסופה שלו את הג'יפ שלי מהמקום הראשון בתחרות "הג'יפ הכי מכוער בישראל" ויש לי הרגשה שאני הולך להפסיד גם את מדלית הכסף :(

ד ו ר ו ן
14-07-04, 17:38
ערן,
אל תעשה את זה לעצמך, ובטח לא לנו שנאלץ להסתובב ולתת תרוצים לאנשים..תודה בזה, אולי יש לך יכולת לסגור את הג'יפ הרמטית (עם סיליקון כמובן..)אבל יפה זה לא יהיה-יותר מזה,בוא נקרא לילד בשמו-זה יהיה מיכוער :mrgreen: .
תן לחנן לשמור על התואר שלו אחרת באמת נבוא לטייל איתך רק בטיולי לילה...בעומק היער..
ותחשוב על נטע,מה היא עשהת רע לנסוע איתך בדבר כזה?

או שתחסוך קצת (שבועיים לנסוע ללימודים באוטובוס או סתם להעדר לא ככה?:lol: )ותשים משהו נורמלי או שבשבילנו,מי שנאלץ מידי פעם לנסוע איתך(מי חושב עליך בכלל?) אל תעשה את זה לבד.

coas
14-07-04, 17:44
פיתרון נוסף ומעט מורכב, תשאיל סגירת פיברגלאס ממישהו נדיב במיוחד, צפה את החלק החיצוני בניילון חממות ומרח עליו פיבר במספר שכבות עד שיש לך משהו שעומד בעצמו ללא תמיכה. בשלב השני כדאי לבנות מסגרת מפסי מתכת/אלומיניום בהתאם למבנה מבפנים(לא משהו מורכב, רק מבנה שיתמוך בחלקים עם השטח הגדול ביותר ללא כיפוף או קימור) ותמשיך ליצוק פיבר על ה מבנה+ תבנית עד לעובי הרצוי.
כדאי להתעלם מחלונות הצד ולחתוך אח"כ בהתאם למיקום במקור.

כמה זה יעלה? אין לי מושג, בדוק עם אלה שעוסקים בפיבר. מה שבטוח, זה לא יהיה כמו המקור ובטח לא מכוער כמו מתכת/גבס/דיקט(????).

-->