PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגבי טיפול במוסך

באז
01-11-09, 12:40
לפני מס' שבועות הכנסתי את הרכב לטיפול במוסך מסוים ,קיבלתי המלצות (המוסך מטפל אך ורק בגיפים ),כאשר הגעתי למוסך לקחת את הרכב התברר לי שהרכב נמצא במוסך אחר ושם הוא עבר את הטיפול (המוסך צמוד למוסך המקורי ) , הדבר מאד הרגיז אותי איך יכול להיות שאתה נותן את הרכב למישהו והוא מעביר את הרכב לשכן יש לציין שזה לא היה טיפול רגיל אלא טיפול רגיש , נכון לעכשיו טרם שילמתי למוסך על העבודה ואני מתלבט מה לעשות ,מישהו פעם נתקל
בסוג כזה של חאפריות . כמובן שהרכב לא יצא לשביעות רצוני המנוע מתקתק לטענתו של המוסכניק מדובר במרים שסתום לא משומן .

yigalony
01-11-09, 18:42
נשמע מאוד בעייתי.
אולי חברי הפורום יכולים להביע את דעתם\המלצתם לגבי מוסכים או מומחים של מנוע פג'רו.
בתור בעלים לשעבר של קאיה ספורטאג' תמיד המליצו על קאיה יפו בתור הגורואים של מנועי ספורטאג' ואכן בכל תקלה מסובכת שהייתה לי פניתי אליהם והם נתנו מענה.
אישית הייתי רוצה לדעת שאני יכול לתת את הרכב בטיפולים קריטיים (טיימינג\כיוון שסתומים\רעשי מנוע שונים...) ולהיות רגוע שמי שמטפל הוא מומחה בתחום ולא סתם אחד שמחליף שמן\פילטרים.
יאללה חברה תתחילו להמליץ.

חנן-ג'יפולוג
01-11-09, 18:55
יגאל, פתח שרשור חדש על השאלה שלך. היא לא קשורה לשרשור הנוכחי.

איציק - 4X6ZH
01-11-09, 19:13
נשמע מאוד בעייתי.

הכוכב הכחול
01-11-09, 20:15
נשמע מאוד בעייתי.

לקרוא אותך רושם את זה זה מפתיע.:confused:
אין ציניות, אין כתיבה בין השורות..

אנא פרט למה לך זה נשמע בעייתי
אני בטוח שאני לא היחיד שאשמח ללמוד

מלכי
01-11-09, 20:52
כמעט שלושים שנות עב' מול מוסכים מהרבה סוגים כזה עוד לא שמעתי.תן פרטים יותר מדויקים לא שמות ומקום אבל מהות התקלה, סוג היבחון הראשוני, הערכת מחיר,תיקשורת בינך לבין המוסך תוך כדי ההישפוז,יכול להיות מעבר בין מחלקות (לדוגמא בדיזל מעבר למכון משאבות)? על פניו נשמע הזוי לחלוטין.

באז
02-11-09, 09:23
כמעט שלושים שנות עב' מול מוסכים מהרבה סוגים כזה עוד לא שמעתי.תן פרטים יותר מדויקים לא שמות ומקום אבל מהות התקלה, סוג היבחון הראשוני, הערכת מחיר,תיקשורת בינך לבין המוסך תוך כדי ההישפוז,יכול להיות מעבר בין מחלקות (לדוגמא בדיזל מעבר למכון משאבות)? על פניו נשמע הזוי לחלוטין.

הטיפול החלפת גומיות שסתומים אין מעבר בין מחלקות אלא במוסך אחר לגמרי .
גם לי זה נראה הזוי ביותר למרות שעקב החלפת הגומיות הרכב הפסיק לעשן אך יש לו רעש מוזר מאד שלא היה קודם(תקתוק מהמנוע ) .

איציק - 4X6ZH
02-11-09, 10:25
יותר ויותר מוסכים הופכים למרכזי שרות ( איזה שם מצאו לעצמם ) .
במוסכים אלה משחקים אותה שהם עושים הכל ולמעשה הרוב עובר למוסכי מישנה \ קבלני משנה . לפעמים הרכב עובר למוסך אחר לפעמים הרכב נגרר למוסך אחר .
ובדרך כלל זה נעשה באותה מקום כאשר בעל הרכב חושב שזה באותו מוסך . בסוף הוא מקבל חשבונית אחת מסכמת .( אבל בפועל יש כמה גורמי כח במשחק )
יש מוסכים שעובדים ת.פ חברות ביטוח שזה עולם בפני עצמו .
יש מוסכים שעובדים כמו שמוסך עבד מאז ומעולם . רק שלפעמים המוסך נדרש לעבודה שאין ביכולתו לעשות . ( חסר כח אדם \ חסר כלים \ חסר חלקים .... ) למוסך חבל להפסיד את העבודה . לכן הוא מקבל את העבודה על עצמו ולמעשה מעביר אותה למי שהוא אחר ...

יש מצבים שהעבודה \ המוסך נתקל בעבודה שלא הולכת לפי " התוכנית " :shock: ואז אין בררה
מזמינים אמבולנס ( גרר ) ומפנים את החולה ( הרכב ) לבית חולים אזורי ( למוסך אחר )

יש למקרים האלה אין סוף מוטציות ורייציות כאשר כל מוסך מוצא לעצמו את הפתרון .
בדרך כלל הלקוח לא יודע \ לא רוצה לדעת \ לא מענין אותו \ ... העיקר שהרכב יהיה בזמן .

מי שהמציא את צורת העבודה הזאת ודוחף חזק לכיוון הם חברות הביטוח . שבכל תיקון
מנסות לחסוך ( בצדק או לא זה סיפור אחר ) התוצאה היא שהמוסך מוצא את עצמו
נדרש להפסיק את העבודה ולאפשר לגורם חיצוני אחר להמשיך .
המדהים הוא שלפעמים כל מחול השדים הזה מתחולל מבלי שהמוסך \ בעל הרכב \ חברת הביטוח \ סוכן הביטוח יודעים . ולפעמים זה נעשה במחשבה תחילה .

המציאות השטח היום שבהרבה מיקרים לבעל הרכב אין שליטה על הרכב .
איך יוצאים מהמצב הזה ? :(

מה שבטוח שהמפלצת צוהלת כל פעם שהיא נכנסת למרפאה .
ומוסך שפעם היה מחליף גומיות שסתומים בלי בעיה .
היום מעביר את העבודה לשכן שמתקשר לאיזה " גורו " שיבוא לעשות את העבודה ....
לא לדאוג זה הופך לחג גדיה .

בקרוב כבר יציאו לכם להחליף את הרכב בגלל גומיה .
במכונת כביסה זה אפשרי ומכונית לא ?

סליחה מה היתה השאלה ? ......... ותחשבו על זה בשקט .ולא לשכוח לרוץ ולשדרג את התוכנה .

איציק

whisky
02-11-09, 12:21
נשמע לי בסדר לגמרי ולא הזוי בכלל.

הרבה פעמים כשאני מכניס רכב למוסך הרכב עובר למוסכים אחרים לפי מומחיות, זה מתחיל בהעברה של הרכב לצבע (וזה כולם יודעים ועושים) ממשיך במכון רדיאטורים, אגזוזים, חשמאלי רכב...

כל עוד אני יודע שזה קורה, מסבירים לי למה ואני מעורב/שולט בתהליך בצורה כזו או אחרת, אין לי שום בעיה עם זה.

אני מעדיף מוסכניק שאומר לי תשמע, אני מעביר את הטיפול בחשמל למוסך השכן שלי שהוא חשמלאי רכב עם ניסיון ברכב הזה, מאשר שינסה להתגבר על תקלה שהוא לא יודע, הוא יותר אמין בעיני.

זה כמובן תלוי בסוג הטיפול, אם אני מכניס את הרכב לטיפול מכונאי ללנד רובר, והוא מעביר אותו למישהו אחר כי הוא לא יודע איך לטפל לבנד רובר, אז פעם הבאה אני לא צריך את הmiddle man, אני אלך למוסך שיודע בעצמי. םא הם לא יודעים לטפל ברכב (לא מדבר על צריכים מומחה לעניין ספציפי) אז לא צריך להכניס אליהם את הרכב שוב.

אין לזה שום קשר לחברות ביטוח (חוץ מכאשר מדובר במעורבות חברות ביטוח בתיקון הרכב) זה יכול להיות כשהכנסת את הרכב בעצמך בלי לערב ביטוח גם כן; יש לזה קשר להוזלת עלויות, למומחיות, למסחר הגיוני בין מוסכים, ולמי שלא יודע זה מה שהולך בכל איזור כזה של מוסכים, אז תתחדשו עם המידע הזה.

באז
02-11-09, 13:47

הרבה פעמים כשאני מכניס רכב למוסך הרכב עובר למוסכים אחרים לפי מומחיות, זה מתחיל בהעברה של הרכב לצבע (וזה כולם יודעים ועושים) ממשיך במכון רדיאטורים, אגזוזים, חשמאלי רכב...

כל עוד אני יודע שזה קורה, מסבירים לי למה ואני מעורב/שולט בתהליך בצורה כזו או אחרת, אין לי שום בעיה עם זה.

אני מעדיף מוסכניק שאומר לי תשמע, אני מעביר את הטיפול בחשמל למוסך השכן שלי שהוא חשמלאי רכב עם ניסיון ברכב הזה, מאשר שינסה להתגבר על תקלה שהוא לא יודע, הוא יותר אמין בעיני.

זה כמובן תלוי בסוג הטיפול, אם אני מכניס את הרכב לטיפול מכונאי ללנד רובר, והוא מעביר אותו למישהו אחר כי הוא לא יודע איך לטפל לבנד רובר, אז פעם הבאה אני לא צריך את הmiddle man, אני אלך למוסך שיודע בעצמי. םא הם לא יודעים לטפל ברכב (לא מדבר על צריכים מומחה לעניין ספציפי) אז לא צריך להכניס אליהם את הרכב שוב.

אין לזה שום קשר לחברות ביטוח (חוץ מכאשר מדובר במעורבות חברות ביטוח בתיקון הרכב) זה יכול להיות כשהכנסת את הרכב בעצמך בלי לערב ביטוח גם כן; יש לזה קשר להוזלת עלויות, למומחיות, למסחר הגיוני בין מוסכים, ולמי שלא יודע זה מה שהולך בכל איזור כזה של מוסכים, אז תתחדשו עם המידע הזה.

סליחה אבל לא מדובר בטיפול מיוחד הכנסתי את הרכב לטיפול מכני במקום שמטפל בגיפים ומצאתי את הרכב במוסך אחר שהמומחיות שלו זה רכביםפרטיים ,כמו כן אף אחד לא עדכן אותי ואפילו בעל המוסך סיפר לי שהוא אישית מטפל ברכב טלפונית (מה שלא נכון ) לא היתה בעיה של זמן מדובר ברכב שנועד אחר ורק לטיולים כך שהרכב שכב במוסך שלושה ימים ברור שאני גמרתי עם המוסך הזה לתמיד וקיבלתי שיעור בחאפריות לשמה כנראה שלמרות שהמוסך המרכזי הוא יקר ב-40-30 אחוז לפחות אתה יודע שאנשים בעלי נסיון יטפלו ברכב שלך .

whisky
02-11-09, 14:16
סליחה אבל לא מדובר בטיפול מיוחד הכנסתי את הרכב לטיפול מכני במקום שמטפל בגיפים ומצאתי את הרכב במוסך אחר שהמומחיות שלו זה רכביםפרטיים ,כמו כן אף אחד לא עדכן אותי ואפילו בעל המוסך סיפר לי שהוא אישית מטפל ברכב טלפונית (מה שלא נכון ) לא היתה בעיה של זמן מדובר ברכב שנועד אחר ורק לטיולים כך שהרכב שכב במוסך שלושה ימים ברור שאני גמרתי עם המוסך הזה לתמיד וקיבלתי שיעור בחאפריות לשמה כנראה שלמרות שהמוסך המרכזי הוא יקר ב-40-30 אחוז לפחות אתה יודע שאנשים בעלי נסיון יטפלו ברכב שלך .

אני מחזיר אותך חזרה לפיסקה הזו שכתבתי:

מסכים איתך במאה אחוז, אני ציינתי את שציינתי לגבי מעבר של רכב בטיפול מוסך למוסכים אחרים, וציינתי גם את הנקודה הזו. גם אם היה מדובר בטיפול טוב (וממך אני מבין שלא) אז אם הם לא יודעים לטפל, אפשר להיפטר מהם.

יום טוב

savyon
02-11-09, 14:42
ואם לא תספר לנו מיהו המוסך,
איך ידעו האחרים להזהר ממנו?

סביון

באז
02-11-09, 15:45
ואם לא תספר לנו מיהו המוסך,
איך ידעו האחרים להזהר ממנו?

סביון
אני באופן אישי חושב שכוחות השוק יעשו את שלהם והמוסך לא יחזיק הרבה זמן מעמד ,כך לפחות אני רוצה לחשוב .(למרות שהוא קיים כבר 10 שנים ודי מוכר לסוג מסוים של בעלי גיפים )
בכל מקרה אני לא בטוח שזה הרגע לפרסם את שמו של המוסך כל עוד לא הגעתי איתו להסדר סופי על התשלום .

omri_t
02-11-09, 18:13
א. כוחו של פורום אינטרנטי הוא עצום- ספר לנו במי מדובר....

ב. אם החליפו גומיות שסתומים. ועכשיו יש תקתוקים... ההגיון אומר כיוון שסתומים לא??

nazircrm
03-11-09, 09:44
באיזה רכב מדובר?

באז
03-11-09, 15:23
באיזה רכב מדובר?

פאג'רו בנזין.

nazircrm
03-11-09, 17:10
למיטב ידיעתי יש במנוע זה מרימים הידראוליים {Lifter Lash Adjusters } ..אין מה לכוון שמה .אבל יש מצב שכלוא אוויר במרימים אלו ..תנסה להניע ולהתחיל להאיץ באיטיות את המנוע עד 3000 סל"ד תעשה את הדבר 10 פעמים ולאחר מכן תחזיק ב 3000 סל"ד למשך חצי דקה ...יש מצב שהאוויר יצא והתקתוקים יעלמו

shayooo
03-11-09, 20:51
גם מרימים הידראוליים ניתן לכוון. לא ניסיתי אף פעם , אבל את זה הסביר לי פעם בעל סדנה לשיפוץ ראשי מנוע בכפ"ס. הוא הראה לי פחיות קטנות שמכניסים מתחת למרימים במידה ורוצים לשנות גובה.
אם אתה באזור כפר סבא, נסה לשאול את יאיר מבולמי השרון (זו הסדנה). הוא לא עובד על רכב אלא רק על מנועים מפורקים, אבל אדם נחמד שמוכן לייעץ.

חנן-ג'יפולוג
03-11-09, 21:00
אתה מבלבל בין שסתומים שהכיוון שלהם נעשה ע"י שימסים במקום ע"י בורג ואום (האמת היא ששמעתי על מכונאים שמבלבלים ביניהם ובין מרימים הידראוליים), ובין שסתומים עם מרימים הידראוליים, שלא ניתנים לכיוון.

-->