PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספורטאז' לא סוחבת בעליה

haggzomr
01-11-09, 16:07
רכשתי ספורטאז' 97.
נסעתי איתה לצפון לסופ"ש בעליה לכיוון מושב שומרה (גליל מערבי עליון) הרכב לא יכל לפתח יותר מ-40/50 קמ"ש.
במהלך הנסיעה לכיוון בצעתי מדי פעם קייק-דאון מלא שבו הרכב מוריד שני הילוכים ומטפס בסל"ד לכיוון ה-4000 המנוע נשמע כאילו הוא נחנק מקרטע קצת (ואפילו מצלצל במקצת) הטורים יורדים ורק אחרי מספר שניות הוא מתחיל להתעורר לחיים אבל גם את זה הוא עושה בחוסר רצון ולא מוכן למשוך את הרכב קדימה יותר מהמהירות הנ"ל.
גם במישור כאשר ביצעתי קייק-דאון מלא ע"מ להאיץ הרכב לא הגיב בצורה חלקה וקירטע וב-4000 סל"ד הוא נחנק ומיריד טורים.
דרך אגב הרכב לפני טיפול 180K.
האם למישהו יש איזה רעיון מה יכולה להיות הבעיה ע"מ שאומר לחבר'ה בקיה צפון מה לבדוק.

החובב
07-11-09, 20:30
רכשת רכב משומש, דבר ראשון תעשה ישור קו -- מסננים (דלק ?) שמנים, כבלי הצתה, פלגים, וכ"ו. (כל זה במידה ואינך יודע את היהיסטוריה של הרכב )
ולאחר מכן תמשיך לשאול.
עמרי.

haggzomr
08-11-09, 01:46
עשיתי יישור קו הכולל טיפול 40K פילטרים פלגים ושמנים ועדיין היא לא סוחבת במיוחד.
העניין האם בגלל גם הצמיגים שיש לי עליה 235 היא גמלונית או שמה זה דבר שקיים בקיות עם צמיגים כאילו?

החובב
09-11-09, 22:27
צמיגים גדולים פוגעים במידה מסוימת בסחיבה, אבל לא גורמים להשתנקות, חוסר תגובה וכ"ו.
חפש סיבה נוספת- מד כמות אויר, חישן נקישות, דלק גרוע מתחנה מפוקפקת וכ"ו

שעיה כליף
10-11-09, 20:52
זאת הספורטאז' 8-)
זה מה שיש - קשה לה בעליות :roll:

סוזי המשתוללת
12-11-09, 12:24
שיה
אתה מגזים
יש לבן אדם תקלה והוא צריך לפתור אותה
אצלי למשל בטרופר תופעה דומה שנמשכה כמה חדשים (כי אני עצלן)נפתרה ב5 דקות של חיפוש ומציאת כבל מינוס של קויל שהשתחרר
המנוע עבד על 4 בוכנות במקום 6
אני לא משער שזה המצב אצל האדון הנכבד אבל יכולות להיות מספר בעיות
על פניו נראה כמו בעיות אספקת דלק /מים בדלק - זה לפחות מה שהנסיון שלי אמר לי לחפש עד שגיליתי שטעיתי:Dלשמחתי כי התיקון לא עלה כסף:shock:
תתחיל בבסיס ותחליף מסנן דלק - על הדרך אתה גם יכול לטעום את היציאה של הפילטר ואם הוא מלא במיים אתה ממש תרגיש אותם על הלשון
תבדוק ספיקת דלק מה שייתן לך אינדיקציה לגבי תקינות משאבת הדלק/ וסת לחץ דלק
רק אח"כ תעבור לבדיקת מערכת החשמל (פלאגים קוילים חיישנים)

haggzomr
15-11-09, 20:59
חברים הכל קשורה.
היה צריך רק לאפס את המחשב כיוון שחלק מהחיישנים לא היו נקיים ונפתרה הבעיה בכל מקרה תודה לכולם על התגובה.

רונןט
04-07-14, 17:22
היי לכולם
רכשתי ספוטאז שנת 2000 עברה טיפול איפוס במוסך קיה מורשה בחדרה הרכב נפלא רק בעליות לא סוחב..לא בעיה של דלק למישהו יש רעיון או כיוון
ותודה מראש
רונן

-->