PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת קולטים לדוד חימום

עירא
01-11-09, 18:37
יש לי בבית דוד חימום חשמלי למים.
אני מעוניין להוסיף לו קולטים של שמש לטובת חיסכון בחשמל.
עקב מגבלות פיזיות של מיקום, הקולטים אמורים ליהיות ממוקמים מעל הדוד במרחק דיי גדול (סביב ה-7 מ' מעליו)
רציתי לשאול,
א. האם הדבר אפשרי?
ב. אילו חלקים אני צריך לטובת העניין?

תודה,

עירא

itayhi
01-11-09, 18:48
קולטים למיטב ידיעתי חייבים להיות מתחת לגובה הדוד,
כל הרעיון הוא שמים חמים עולים למעלה...

הדוד מתאים לקולטים? לדוד שמתאים לקולטים צריכות להיות 4 כניסות/יציאות, בדר"כ אחת מהן מהצד, בערך ברבע גובה
הדוד.
מה הנפח של הדוד?

שוב, למיטב ידיעתי הדוד חייב להיות מעל הקולטים, יכול להיות שיש אפשרות לאיזה קומבינה עם משאבת סירקולציה
אבל אני לא בטוח בזה בכלל.

בהצלחה

איתי

שחר 9
02-11-09, 23:05
אם מדובר בדוד חשמלי אז זה לא אפשרי ,
בדוק אם הדוד שלך הוא דוד שמש.

במידה ומדובר בדוד שמש אז
אכן הדוד צריך להיות מעל הקולטים לצורך זרימת החום אל הדוד באופן טבעי או בעגה המקצועית תרמו -סיפוני .
ישנה אפשרות נוספת של משאבת סחרור שהופכת את הענין למעט מסובך יותר.

מדובר במשאבה שעובדת עם ברז חשמלי וחיישן שכאשר המים בקולט מתחממים הם זורמים לדוד .
אפשרות אחרת היא דוד צילנדר שזה דוד עם עוד דוד בתוכו שמשמש כגוף חימום, גם הוא יכול לעבוד עם משאבת סחרור ואז המים מהקולט לא זורמים לדוד אלא רק מחממים את הצילנדר והוא מחמם את המים הנצרכים.

לדעתי זה לא משהו לעשות לבד אלא ע"י בעל מקצוע במיוחד אם מדובר בדוד צילנדר

בהצלחה.

במקרה של משאבה אתה צריך

קולטים למיטב ידיעתי חייבים להיות מתחת לגובה הדוד,
כל הרעיון הוא שמים חמים עולים למעלה...

הדוד מתאים לקולטים? לדוד שמתאים לקולטים צריכות להיות 4 כניסות/יציאות, בדר"כ אחת מהן מהצד, בערך ברבע גובה
הדוד.
מה הנפח של הדוד?

שוב, למיטב ידיעתי הדוד חייב להיות מעל הקולטים, יכול להיות שיש אפשרות לאיזה קומבינה עם משאבת סירקולציה
אבל אני לא בטוח בזה בכלל.

בהצלחה

איתי

itayhi
03-11-09, 00:51
אפשרות אחרת היא דוד צילנדר שזה דוד עם עוד דוד בתוכו שמשמש כגוף חימום, גם הוא יכול לעבוד עם משאבת סחרור ואז המים מהקולט לא זורמים לדוד אלא רק מחממים את הצילנדר והוא מחמם את המים הנצרכים.

אתה מדבר על דוד עם מחליף חום.
מחליף חום הוא בעצם מערכת סגורה שעשויה מצינור בצורת ספירלה שנמצא בתוך הדוד.
מלמעלה (או מהצד) נכנסים מים חמים ומלמטה יוצאים מים פחות חמים אחרי שעברו בדוד וחיממו אותו.

דוד עם מחליף חום משמש בבתים בהם יש מערכת סולארית מרכזית, משותפת לכלל הדיירים ולדעתי איננו מתאים לשימוש
עם דוד יחיד וקולטים שנועדו רק לו (אבל יכול להיות שאני טועה, אינני מומחה להתקנת דודים, רק לתיקונם מבחינה חשמלית).

איתי

erezjack
03-11-09, 11:01
לא צריכה להיות בעיה להוסיף קולטים.
בירושלים לדוגמה, יש הרבה בתים משותפים עם קולטים על הגג ודוד בדירה עם הפרשי גובה של כמה קומות. יש צורך , כמו שנכתב למעלה, במשאבת סחרור ובנוסף, בשסתום חד כיווני שימנע סירקולציה הפוכה בלילה למשל, כשהמים בדוד חמים יותר מהסביבה בגג. היתרון במערכת כזו הוא שהמים בדוד מתקררים לאט יותר כי הוא בתוך הבית. מתקינים מקצועיים אמורים להכיר את השיטה הזו.

ארז

-->