PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפ

oferlion
01-11-09, 22:12
לאחרונה החלטנו אישתי ואני לרכוש ג'יפ. אנו הורים לילד בן 5 ולזוג תאומים בני חודשיים.מעוניין לקבל קצת המלצות על איזה ג'יפ יהיה כדאי לי לקנות שגם יהיה נוח מבחינת כיסאות לתינוקות+בוסטר וגם שיהיה לו תא מטען גדול.
ראיתי היום יונדאי גלופר 7 מקומות(דיזל)
והייתי מעוניין לקבל דעה עליה או על כל ג'יפ אחר
אודה לכם על העזרה

גיא
02-11-09, 09:45
תתחיל בלקרוא את הכתבה בעמוד המתחילים.

אל תתיחס למחירים או תוריד ב 50 % בערך.

אבל כן תתיחס ל 7 מקומות.
לדיזלים הגדולים.

כמעט כולם יתנו לך מענה מתאים.

בהצלחה

Jacob
11-11-09, 18:24
סליחה שאני נדחף סתם כך אבל נראה שאנחנו באותו הענין...
אני מחפש לקנות גיפ 7 מקומות אבל לא למטרות שטח כבד אלא יותר לענייני חוף שבילים ומדרכות
בדקתי מעט וראיתי שאני די בבעיה עם המחירים בארץ - יקר אש !
אני חושב על סביבות 15K
ראיתי ש סאנגיונג מוסו או לנדרובר דיסקברי הם במחירים סבירים
מה באמת מומלץ (חייב מזגן חם לי ) חייב 7 מקומות - 3 ילדים 2 כלבים ואשה אוהבת אחת
אודה !

גיא
12-11-09, 01:26
אתה יכול ב 15 אלף לרכוש אולי את הפיאסטה של ההוא מהשרשור השני ....

רכב שטח אתה לא תקנה, בטח לא 7 מקומות.

ואם מתצא משהו ותקנה אותו .... אתה תגלה אחרי יומיים שאתה צריך עוד 25 אלף רק בשביל להזיז את הגרוטאה מצד לצד ....

Jacob
12-11-09, 09:28
תודה על התגובה אבל יד 2 מלאה ברכבים של 15K עד 20K השאלה היא מה הוא הכלי הכי מתאים וזול לאחזקה ?
אני בטוח שגיפאים מנוסים מכירים את המכונות ויכולים להמליץ...
ראיתי כאן שלמשל TATA לא מומלץ בכלל השאלה היא מה קורה עם כיילים ישנים יותר כגון סאנגיונג מוסו או לנדרובר דיסקברי או יש גם יונדאי ואחרים - אני לא נעול על דגם עדיין וכל רעיון יהיה מבורך...

Erann
12-11-09, 09:33
תודה על התגובה אבל יד 2 מלאה ברכבים של 15K עד 20K השאלה היא מה הוא הכלי הכי מתאים וזול לאחזקה ?
אני בטוח שגיפאים מנוסים מכירים את המכונות ויכולים להמליץ...
ראיתי כאן שלמשל TATA לא מומלץ בכלל השאלה היא מה קורה עם כיילים ישנים יותר כגון סאנגיונג מוסו או לנדרובר דיסקברי או יש גם יונדאי ואחרים - אני לא נעול על דגם עדיין וכל רעיון יהיה מבורך...

א-ב-ל....
המחיר הוא נמוך כי הרכב במצב מתאים...
אתה תצטרך להשקיע עוד הרבה מעבר.

whisky
12-11-09, 10:05
יעקב,

תשמע, במגבלת התקציב והמקומות שציינת, לא הייתי נכנס לתחום, נקודה.

לקנות רכב בסכום הזה, זה רק רכב קטן עם אמינות מוכחת ועם תקציב תיקונים טיפולים נמוך יש בערך רק שניים כאלו סמוראי ישנים (וגם אותם היום לא הייתי קונה) וCJ.

גם הם, יצטרכו לעבור יישור קו רציני כדי להיות רכב ברמה סבירה, היישור קו הזה מדבר על כמה תלפים יפים של קלים!!! והסמוראים מאותם שנים לא מרובי חלקים בארץ (במיוחד 84). עכשיו בתקציב הזה רכב 7 מקומות, זה רק CJ פתוח עם ספסלי אורך, זה הדבר היחיד שיסכים להמשיך להסיע אותך בתקציב סביר לאורך זמן.

כל השאר: דיסקברי (דיסקו) ישבור לך את הלב, יקשר אותך מאוד עם מנהל הבנק, ואתה צריך לחשוב ואז להבין איך רכב שנמכר במחיר כל כך גבוה כחדש מגיע למחיר הזה כמשומש, אם עוד לא הבנת, שום דבר כבר לא יעזור.

אותו דבר לגבי כל SUV זול, ישנם כמה דיסקואים אקזמפלרים מיוחדים שהמחיר שלהם סביר (מעבר לתקציב שלך) בגלל שהם שמורים במצב טוב מאוד, בגלל שיש להם שיפורים מכאן ועד קטמנדו וכי כדאי לקנות אותם, אבל חלפים של כל SUV הם יקרים יחסית לחלקים של רכב שטח קשוח (CJ, סמוראי, סופה, דיפנדר, היילקס) למה? כי מדובר בשוק של פלצנים במקור (לא בפועל, אלא בפסיכולוגיה של היבואנים ושל יבואני החלפים).

עצה שלי אליך, עזוב את זה, או שתמצא תקציב גדול יותר, העצה הזו היא בשבילך נטו.

עוד שתי עצות לי אליך:
1. אם אין לך תקציב אל תיסע על החוף, קנס של 1000 ש"ח הוא בערך 7.5% מהתקציב שלך, סתם יגמור לך את הכסף מהר.
2. אל תחנה על המדרכה, זה סתם מפריע לאמהות עם עגלות, לאנשים עם כיסאות גלגלים, ובכלל לא גישה נכונה לחיים, אם אתה רוצה רכב שטח מהסיבות האלו, עזוב את זה, זה לא שווה את זה, הדלק, הביטוח, הרישוי השנתי, הטיפולים, התיקונים...

whisky

Jacob
12-11-09, 14:53
תודה על העצה הלבבית.. :)
אבל עדיין פועם אצלי הצורך... סתם משהו שלא הזכרתי זה שאני כבר למעלה מ 20 שנה רוכב ו נוסע שטח רק שבשנים האחרונות חייתי בארה"ב
דו גלגלי ירד כרגע מהפרק ולנסוע בציקמוק קטן הורג אותי
מה לדעתכם הסכום שצריך לבדוק עבור SUV 7 מקומות בסיסי / ישור קו / ביטוחים / והוצאות סדירות?

מראש אני מודה לכל העוזרים !

ש01
12-11-09, 15:57
נדר, קשה למצא אבל יש - סמוראי ארוך.
7 מקומות - יש.
אחזקה אפסית - יש.
נוסע מצויין בחול - יש.
והבדואים אוהבים פחות מסופה...

גיא
12-11-09, 17:29
אתה יכול לחפש טרופר שחוט או מוסו שחוט, שניהם עם 7 מקומות המוסו רק דיזל.

אבל תיקח בחשבון מראש שאתה ניכנס לסרט של התכלבות.

Jacob
12-11-09, 19:41
מה לגבי מחירים ?
האם משהו יכול לעזור לי להבין איפה עןמדות כיום הוצאות .......??
כמה צריך להכין מראש על וֹמוסו שחוט :)
כמה עלות טסט / ביטוח חובה ו צד 3
מה מומלץ לא לעשות ומה מומלץ כן

דרור ברלי
12-11-09, 20:36
בוא ואספר לך על המציאות הכואבת של רכבים שחוטים.
רכב שחוט - כל רכב שחוט, יעלה לך בסופו של דבר בדיוק כמו רכב זהה אבל מטופל ושמור.

איך זה?
ככה: במעמד הקניה רכב שחוט יעלה לך חצי מחיר או אפילו פחות - מרכב שמור. אתה תחשוב שדפקת את השיטה ועשית את עיסקת חייך, אבל כבר בשבוע הראשון אתה תתחיל להוציא אלפים על החזרה לכשירות. ושים לב - לא שיפורים, לא שדרוגים, לא פינוקים - רק החזרה לכשירות. הרבה פעמים מדובר בכשירות בסיסית וזמנית - לאפשר לרכב למשוך קצת זמן ולנסוע בבטיחות הכי מינימלית שאפשר, לא לטיולים או בשטח, אלא רק להתנייד איכשהו על כביש ומוטב שלא רחוק מדי... אני מדבר על נזילות, תיקוני בלמים, צמיגים שזקוקים להחלפה, מכלולי היגוי, תאורה, חשמל בסיסי, דברים כאלה. הסיכום של סשן התיקונים הגדולים הראשון יכול להגיע גם לחצי מהסכום ששילמת עבור הנבלה במעמד הקנייה ולפעמים אפילו לשני-שלישים... וזה בתנאי שלא מדובר בקריסת מכלול מכני "גדול" כמו מנוע, גיר, טרנספר או סרנים.

בשלב הבא מגיע תורם של פרטים קטנים יותר אבל שעדיין עולים בכסף רב - קוסמטיקה פנימית כמו ריהוט, ריפודים, חשמל פנים, השמשת מזגן וגם בולמים, קוסמטיקה חיצונית בסיסית.

וכן הלאה וכן הלאה. בכל מקרה - מצבו השחוט של הרכב ידרוש השקעה גדולה יותר בתיקונים ובשיפוצים מאשר רכב שמור.

בשלב כלשהו סכום ההשקעה ברכב השחוט יתקרב/ישתווה, לפעמים אפילו יעבור, את הסכום שנדרש מלכתחילה עבור רכישת הרכב השמור.
אתה תגלה ששילמת יותר, לעתים הרבה יותר, ועדיין יש לך ביד גרוטאה.

אם זה לא פרויקט שיפוץ/שחזור/שדרוג של רכב מיוחד, שעושים בשביל הכיף ולא כדי לחסוך, מוטב לחכות עוד קצת, לאסוף עוד כסף, ולקנות "ביוקר" רכב מטופל ושמור מלכתחילה. וזו עצה שתופסת לגבי כל רכב משומש, מכל תוצרת שהיא - מטאטא ועד טויוטה.

חומר למחשבה.

Jacob
13-11-09, 12:20
הרגתם אותי....
עושה רושם שעדיף לההחזיר את הרשיון למשרד הרשוי ולנסוע במונית - כל גם לא תהה בעית חניה
ועכשיו ברצינות...

מה ההמלצה לאדם שרוצה מעט 4X4
סביב 40 קמ ביום כביש
מחיר זול
ולא להתחתן עם הבת של מנהל הבנק שלו (מה זה מכוערת )

זכרו אני עברתי את ה 40 עם 3 ילדים ואשה שמדי פעם צריך להסיע (הכלבים ישארו בבית אם אין ברירה)

גיא
13-11-09, 12:32
ב 15,000 ש"ח ?

סמוראי מודל 84-87 כנראה ...

ב 30,000 - טראנו 7 מקומות 96-97 / גאלופר אותו דבר / מוסו קצת יותר זול ופחות נעים לחיים יום יומיים / איסוזו טרופר דיזל אותו דבר

אם אתה מוותר על דיזל - תבדוק פורד אקספלורר הישנים ( כידוע לי אין 7 מקומות ) / ג'ימי ( הקטנים לא הפול סייז ) / אולי בלחץ רב פוראנר שחוט ... אתה יכול למצוא כמה בודדים לא במצב טוב כנראה גם גראנד צ'רוקי מנוע 8 צל' מפוארים ( כשחיפשתי לפני כמה חודשים היו כמה כאלו מפורסמים אבל לא ממש הלכתי לראות ) ... אמריקה .. אבל תזכור צריכת דלק 1:5 והמון חשמל לא הכי אמין.

לא קראת את הכתבה בעמוד המתחילים ?

חביבי, פה לא אמריקה, למעשה רחוק מאוד .... תתרגל.

Jacob
14-11-09, 11:17
אם אתה מוותר על דיזל - תבדוק פורד אקספלורר הישנים ( כידוע לי אין 7 מקומות ) / ג'ימי ( הקטנים לא הפול סייז ) / אולי בלחץ רב פוראנר שחוט ...

מוותר על דיזל ??? למה דיזל עדיף?

גיא
15-11-09, 11:51
כי הוא יותר זול

Jacob
15-11-09, 13:12
עושה רושם שאתה ממש בענינים עם כל המחירים...
האם יש הבדל בין גיפ גדול או קטן מבחינת רישוי (פרטי \ משא \מסחרי)
מה המחירים לגבי ביטוחים ? טסטים?
שמעתי ש קיה יכול להיות אופציה זולה אם אני מתפשר על 5 מקומות ו על שטח פרווה (יותר כביש כרכב שני ומעט מאוד נסיעות פנסייה על שבילי עפר)....
אם היית במקומי מה היית עושה?

זאביק
15-11-09, 14:48
אם היית במקומי מה היית עושה?

לא מתחיל את החיפוש עם תקציב של פחות מ-30,000 לקנייה,
תקציב נוסף לביטוח
ותקציב של 10,000 ש"ח ליישור קו אחרי קנייה.

ואז מחפש טוב טוב. ומחפש עוד קצת. ובודק טוב טוב.

תחזוקה של רכב ישן, בטח של רכב שטח ישן עולה לא מעט כסף.
(מה שונה השטח ? הקפיצות והטלטולים לא עושים טוב לכל המחברי פלסטיק באוטו הוא מתחיל להתפרק. מעבר למכניקה, כבר עבדה קשה לפחות 13 שנה).

אני לא רוצה לדכא אותך. לטייל בשטח עם המשפחה זה מאוד כיף.
אבל, צריך להיות ערוכים לזה תקציבית, אחרת כל טיול כבר מתחיל בבאסה של כמה כסף (שאין לי) זה עולה ...

ishc
15-11-09, 14:54
טנדר סובארו 4X4‎‏ זו אופציה (שש נוסעים בארגז סגור) כל עוד מדובר בשטח רך.
סמוראי ארוך אחלה אוטו אבל הוא תמיד יהיה רכב פרויקט לא יעלה 15000

Jacob
15-11-09, 16:34
מה עם KIA האם כדאי לשקול?

למה לא ולמה כן :)

Jacob80
15-11-09, 16:57
ב 15,000 ש"ח ?

30,000 .....גראנד צ'רוקי מנוע 8 צל' מפוארים ( כשחיפשתי לפני כמה חודשים היו כמה כאלו מפורסמים אבל לא ממש הלכתי לראות ) ... אמריקה .. אבל תזכור צריכת דלק 1:5 והמון חשמל לא הכי אמין.

למי שרוצה גראנד צ'ירוקי ב 30,000 ש"ח מוטב שיתכנן על משכון הבית או זכיה בלוטו.

אין גראנד אפילו קרוב לסביר במחירים האלו, מה שכן יש זה בורות בלי תחתית שברשיונות שלהם כתוב גראנד צ'ירוקי

mi88
15-11-09, 22:59
אני גם עם ילדים ואתה צריך רכב נורמאלי ולא מפלצת עבירות שתענה אותך ביום יום
וזה מעבר להוצאות דלק שבמפלצות זה יותר גרוע מהגן של הילדים
לכן כדאי להתחיל מרכב 5 מקומות מרווח יחסית לא זולל דלק הביטוח זול
אם אתה לא נוסע הרבה ורכשתה רכב במצב טוב אז לא תרגיש את עלויות התיקונים
במקומך הייתי קונה ב30 עד 40 אלף וההיצע הרבה יותר גדול
ויש רכבים טובים אני קניתי לנד רובר פרילנדר כי אישתי לא אוהבת קיה ספורטאג' ולא גאלופר
ואני מבסוט
בקרוב תמונות (נראה כמו 100000 ושווה רק ____)
אז לא הולכים לטפס על סלעים תמיד יש מעקף

דרור ברלי
15-11-09, 23:21
אתה לא מקשיב למה שאומרים לך.

קיה ספורטאז' הוא רכב מצוין, גם מוסו מצוין, פוראנר בוודאי.
כולם טובים - בתנאי שמצבם טוב.
רכב שחוט = צרות. לא רק שיעלה לך המון כסף בתיקונים אינסופיים, אלא שגם עלול להיתקע בטיול ולבאס אותך ואת המשפחה.

לא צריך להיות עשיר כדי להינות מרכב שטח, אבל בכל מקרה זה לא עניין לתפרנים. חדש/מודל גבוה מסיבות ברורות - הוא יקר לקנייה. משומש/ישן - יקר לאחזקה.
זו הרפתקה שלא נכנסים אליה בתקציב כל כך זעום. חבל על 15,000 השקלים שלך.

Jacob
16-11-09, 09:42
או קי....

חייב להודות שכרגע אני מעט יותר מבין....
כמובן שיש עוד שאלה :)

בשוק יש המון מכונות והמון מכוני בדיקה - כל בדיקה שווה המון כסף
מה בודקים לפני שלוקחים את "המציאה" למכון בדיקה?
איך אפשר ליפול פחות ?

זאביק
16-11-09, 10:18
יעקוב (?),
אתה שואל המון שאלות, מאוד נכונות.

אבל, כולן כבר נענו בפורום ובמדריכים של האתר.

אני מציע שתקרא את כל המדור הזה (את כל הכתבות, גם אלו שאתה חושב שהן פחות רלוונטיות על פי הכותרת שלהם)
http://www.jeepolog.com/novice.html

אם אחר כך יהיו לך שאלות, אתה תראה ש:
1) הן כבר יהיו הרבה יותר ממוקדות.
2) גם התשובות כבר יהיו מפורטות יותר.

זאביק

Jacob
16-11-09, 10:35
וואלה - תודה !!!

חברים, אתם פשוט 10 !!!
עזרה הדדית כאן היא משהו שלא רואים! ו בסבלנות וואלה אין מילים !!!

זכרו שאם משהו זקוק לחבר באזור צור משה - אני כאן ! 0523972077

-->