PDA

צפייה בגרסה מלאה : ירדן ומכשירי קשר

MMR
02-11-09, 00:12
אנחנו קבוצה של 7 ג'יפים, מתכננים לטייל בירדן בקרוב.
מצד אחד הבנתי שאסור להעביר מכשירי קשר, מצד שני הבנתי שאם הם מוצאים הם בסה"כ מחרימים ומחזירים ביציאה (?). האם הם עושים בעיות גם עם קשרים קטנים ידניים?
מישהו נתקל במצב שבו המכשיר לא הוחזר?
אשמח לאינפורמציה בעניין, גם בפרטי.

מידבר
06-11-09, 11:08
אתה יכול לנסות.

אי אפשר להבטיח את תגובת הקצין שבדיוק יהיה במשמרת בגשר.

לפני כ 3 שנים לקחו לישראלי שמארגן טיולים לשם ,מ"קים ולא רק שלא החזירו אלא אף טענו שהוא הכניסם מסיבות בלתי כשרות (מישהו אמר האזנות? חחח) ועשו לו אח'כ בעיות בקבלת ויזות.

dekoran
06-11-09, 16:18
הייתי פעמיים הבדיקה במעבר הגבול שוות ערך לבודק בקניון מסתירים את זה במעבר ונהנים מזה בטיול[כמובן מדובר על המכשירים הקטנים].

דרור ברלי
06-11-09, 21:12
הייתי פעמיים הבדיקה במעבר הגבול שוות ערך לבודק בקניון מסתירים את זה במעבר ונהנים מזה בטיול[כמובן מדובר על המכשירים הקטנים].

אתה תסלח לי, אבל זו בדיוק סוג ההתנהגות שמובילה אחר כך לאי נעימויות, לבלאגנים ולעימותים. אתה הצלחת להסליק מ"ק קטן, מישהו אחר ייפול על בודק יסודי יותר, שיגלה את המכשירים, יחרים אותם, ומי יודע מה עוד... ומכאן הדרך לתקרית ולעוגמת נפש, קצרה מאוד.
מה לעשות - הם ערבים ויש להם חוקים מוזרים וככה זה אצלם. אתה רוצה לטייל אצלם? ציית לחוקים שלהם וכבד אותם, גם אם הם נראים לך מטופשים והזויים ודביליים, גם אם ברור לך שהכל רק בגלל שהם שונאים אותנו ורוצים רק להציק ולהקשות את החיים בלהבלהבלה.... המטייל הישראלי למד בדרך הקשה שאצל המצרים למשל, לא כדאי להתחכם - אז מה הבעיה לכבד גם את הירדנים? לא מתאים? לא צריך. טייק איט אור ליב איט. חוץ מזה שגם מעברי הגבול שלנו הם לא חוויה מרנינה לתייר הזר, במיוחד כזה שמראש נראה קצת "חשוד".

sos4u
06-11-09, 21:32
++1

MMR
08-11-09, 22:17
טוב, חזרנו בשלום.
בנוסף למה שנאמר כאן, לפי מה שהבנתי מצב היחסים עכשיו עם ירדן לא משהו בלשון המעטה, ולכן על אחת כמה וכמה לא רצוי לקחת סיכון כזה. לגבי הבדיקה עצמה- תלוי גם במשמרת, אחת לכמה רכבים הם מבצעים חיפוש יותר יסודי.

-->