PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה ומיתלים לטנדר מאזדה

Anonymous
13-07-04, 00:22
ארי שלום , כדאי להתקין נעילה בטנדר מאזדה או שזה יגרום לבעיות אמינות ?? (אין נעילה מקורית ולפי הבנתי מתאימים נעילה של מגנום).
מה לגבי הגבהות ושיפור מהלך מתלה (הרכב משמש אותי גם לעבודה )
תודה ,ניסים.

Anonymous
23-11-05, 09:16
שלום ג'יפולוגים!
אשמח ליעוץ שלכם.
קראתי קצת באתר שלכם, באמת מרשים, אתם מקצוענים אמיתיים, מאוד מוערך (ונדיר) ברשת הישראלית.
אפילו למדתי להשתמש בפונקציית החיפוש ולא פתחתי ת'רד חדש, אני גאה בעצמי.
שמי אודי כץ, ג'יפאי לשעבר (CJ-7 עם 2 נעילות אוטומטיות, במשך 8 שנים) שהיום רוצה לחזור, אבל לחזור ב"לייט" ולא ב"הארד קור".
אני מתעד לרכוש טנדר מאזדה, איפה שהוא בין המודלים 97-2002, עוד לא הוחלט התקציב.
הבחירה ברכב היא משיקולי תקציב וצורך בטנדר לעסק. זה הרכב ומכאן צריך להמשיך.
אני מעוניין להרכבי נעילה אחורית אוטומטית (שוב, משיקולי תקציב).
גם בדיון הזה
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9167&highlight=%F0%F2%E9 %EC%E4+%EE%E0%E6%E3%E4
לא מצאתי תשובות.
1. איזה סרן יש לי?
2. האם יש לו נעילה אוטומטית?
3. במידה ואין, האם יש ARB? (למרות שזה קצת גדול עלי כרגע ואני מעדיף אוטומטית).
4. האם אפשר להגביה את המאזדה באופן פונקציונאלי (לא פוזה, אלה הגבהה סביר למטרות טיולים עם פחות חשש לנזק).
5. מה לגבי נעילה קידמית? יש מה לעשות?

אשמח אם לא תפנו אותי לטויוטה, משיקולי תקציב אני מעדיף מודל חדש יותר ואני סגור על המאזדה.

תודה מראש על תשומת הלב.
בידידות אודי כץ.

גיא
23-11-05, 10:40
אז לך על מגנום ...

אם לא טויוטה.

המזדה היא בחירה חלבית מאוד כרכב עבירות.

ואם אתה מדבר על נעילות אתה מתכנן עבירות ולא סתם טיולי משפחה רגועים...

כמובן רק לדעתי.

נמרוד
23-11-05, 10:49
1. איזה סרן יש לי?
2. האם יש לו נעילה אוטומטית?
3. במידה ואין, האם יש ARB? (למרות שזה קצת גדול עלי כרגע ואני מעדיף אוטומטית).

מעיון בקטלוג האוסטרלי של ARB:
http://www.arb.com.au/alac/215109/pdf
תחת מזדה, יש טנדר Bravo2500 שזה כנראה הטנדר המדובר, ויש לו שתי אפשרויות סרנים, שלאחת מהן יש נעילה, RD123. כתובה שם הערה לגבי איך לזהות שמדובר בסרן הנכון. סרן Banjo זה סרן שהדיפרנציאל שלו מתפרק כיחידה אחת, בסגנון סרן של טויוטה או סוזוקי, לעומת סרן Salisbury שזה סגנון הסרן שיש בג'יפים, עם מכסה דיפרנציאל מפח. מישהו מבעלי המזדות צריך לבדוק פעם אחת ולתמיד האם במזדות שיובאו לישראל אכן יש את הסרן מהסוג הזה, גם אם זה אומר לפתוח אותו, להוציא צירייה, למדוד קוטר ולשספור שיניים ולוודא.

בקטלוגים של פאוורטראקס:
http://www.powertrax.com/mazdalr.pdf
http://www.powertrax.com/mazdans.pdf

מדובר על סרני דנה ופורד אמריקאים, מדובר על סרנים שונים לחלוטין מאלו המוזכרים בקטלוג האוסטרלי של ARB ואני נוטה להאמין שהמכוניות בארץ הן מסדרות הייצור של אוסטרליה ושאר העולם ולא קשורות למה שנמכר בארה"ב.

בקטלוג של tracktech - דטרויט לוקר - אין אזכור בכלל למותג מזדה...
http://www.tractech.com/docs/TT-List-LTPM1004.pdf

בקיצור, נראה שהסיכוי היחיד שלך הוא ARB RD123, וגם זה לא גבוה...

4. האם אפשר להגביה את המאזדה באופן פונקציונאלי (לא פוזה, אלה הגבהה סביר למטרות טיולים עם פחות חשש לנזק).

כן, קפיצי עלים מאחורה אפשר להגביה תמיד וזה לא מסובך, את מוטות הפיתול מקדימה אפשר למתוח ולהרוויח כמה ס"מ, יכול להיות שיש מוטות פיתול תחליפיים קשים יותר - אין לי מושג.

5. מה לגבי נעילה קידמית? יש מה לעשות?

קודם צריך למצוא אחורית... :cry:

השאלה לגבי נעילות למזדה עולה שוב ושוב, עדיין לא זכור לי שאי פעם ראיתי תשובות מוסמכות - "התקנתי נעילה מסוג XXX שהמק"ט שלו הוא YYYYY בסרן אחורי של מזדה B2500 מודל 1999", לא כאן ולא באתרים ישראלים אחרים. אם יש כאן גולשים שיש להם טנדר מזדה נעול, בבקשה שתפו במידע הזה.

Anonymous
23-11-05, 10:52
אני מודה מאוד למנהל הפורום שהגיב לשאלתי, איזה כבוד קיבלתי!

בקיצור, נראה שהסיכוי היחיד שלך הוא ARB RD123, וגם זה לא גבוה...
זאת אומרת שהנושא עדיין בגדר נעלם?
אשמח לשמוע עוד דעות.

תודה
אודי.

barak4*4
23-11-05, 11:28
אודי ברוך הבא.
בשורות טובות - יש נעילה אחורית!
בשרות רעות- כבר אין נעילה קדמית.

לפי הספר של "היינס" הפורד ריינג'ר פיק-אפ והמאזדה B2500 הם אותו הרכב. ישנם שינויים קלים. השינוי הגדול ביותר הוא שהריינג'ר מגיע עם סרנים של פורד.

בטנדר מאזדה B2500 שנת 2000 "ישראלי" הסרן האחורי הוא של דנה ונקרא OEM. זה גם מה שנמכר באוסטרליה.
הסרן הקדמי, כנראה גם כן של דנה, אבל אני לא יודע את הדגם.

שכן שלי הולך להתקין ביום א' הקרוב נעילה אחורית בטנדר המאזדה B2500 שנת 2000 שלו.
לדבריו הוא חיפש את הנעילה 4 שנים, מאז שהרכב אצלו, ורק החודש מצא את הדגם הנכון.

הנעילה היא של ARB ואכן כמו שנמרוד כתב, הדגם הוא RD123.
הנעילות הוזמנו מאוסטרליה על ידי "הנפלד טכנולוגיות" ויותקנו על ידי "רסטה" מגדרה (צדי למי שלא מכיר).

מחיר הנעילה - 5400 ש"ח.
מחיר הקומפרסור - 1200 ש"ח.
במידה ומרכיבים לבד, אין אחריות.
מחיר ההתקנה - 1400-1600 ש"ח, תלוי במתקין.

הכל, כולל הכל, כולל מע"מ מגיע ל9400 ש"ח.

אם אתה מעוניין להזמין, זמן ההמתנה הוא כחודש מרגע קבלת ההזמנה.
עד כאן חדשות טובות.

עכשיו חדשות רעות (באדיבותו של רב סרן שמועתי, שביקר באחת מתערוכות השטח האחרונות בחו"ל).
יש (או יותר נכון הייתה) נעילה קידמית אוטומטית למאזדה "הישראלית", מתוצרת לוקרייט.
עכשיו אין כי....
שבו חזק על הכיסא:
לוקרייט פשטו רגל.
(מישהו יכול לאמת את השמועה?).

מקווה שעזרתי והייתי מספיק "ממוקד".
בברכה
ברק.

barak4*4
23-11-05, 11:46
עוד כמה תוספות ששכחתי:
סגירת (מתיחת) מוטות הפיתול מלפנים אכן תגביה את הרכב, אבל תהרוס את נחות הנסיעה (שדרך אגב, במאזדה היא לא רעה).
צריך לחפש מוטות שמגביהים, אבל עדיין שומרים על פרוגרסיביות ונוחות, את זה צריך לחפש בפורומים אוסטרליים (מי מתנדב?).

למרות שאתה לא רוצה טויוטה (אני מבין שמשיקולי מחיר), כדאי שתשקול זאת שוב.
אתה צריך לשים 10K על נעילה אחורית (שלרוב מגיעה מקורית בטויוטה).
אתה צריך להגביה מאחור - בערך 1K (הטויוטה כבר גבוהה).
אתה צריך להחליף מוטות פיתול מלפנים - עוד כמה K טובים, אני מעריך שלפחות 5 ( ושוב, הטויוטה כבר גבוהה).
אתה צריך לחפש נעילה קדמית - לטויוטה יש אוטומטיות.

גם מחינה כלכלית, נראה לי שהטויוטה משתווה למאזדה שאתה מחפש.

המאזדה טובה בשטח ועם נעילות בפולות תהיה טובה מאוד. אל תשכח למגן את הרדיאטור שיושב באיזור מאוד פגיע בחזית.
בהצלחה.
ברק.

Anonymous
23-11-05, 12:00
barak4*4, כל הכבוד!
אתה ונמרוד מנהל הפורום רק מחזקים את הדיעה שלי על הרמה הגבוהה והמקצועית של האתר הזה!
הזריזות, הידע.... באמת ישר כח!

תודה.
בהערכה רבה
אודי כץ.

עמי
23-11-05, 16:22
בעוונותיי, גם לי הייתה פעם מזדה כזו (ש.י. 97).
בברורים שערכתי לפני חמש שנים בערך, לא מצאתי נעילה כלשהי שמתאימה לדגם "הישראלי" של הרכב. בכל אופן, בזמנו בעקבות שאלות בפורומים זרים, נאמר לי שמדוטבר בסרנים שמיוצרים על ידי AISIN עבור מזדה, להבדיל מהדגמים האמריקאים, שם מותקנים סרנים של FORD.

ככל שידוע לי, סרן אחורי של מגנום מתאים כמעט BOLT-ON, במקום הסרם האחורי של המזדה, וזה יכול להיות פתרון זול יותר מARB.

עמי

חנן-ג'יפולוג
23-11-05, 17:26
נמחקו כאן כמה תגובות שלא המשיכו את השרשור בצורה עניינית. אם יש לכם תגובה עניינית להוסיף, סבאבה. אם לא, לא כאן.

asafk
23-11-05, 23:49
סרן אחורי (עם נעילה) של מגנום, אכן מתאים כמעט אחד לאחד למזדה B2500, (גם לאיסוזו איפון, דרך אגב). הבעיה היא עם יחסי ההעברה שאולי לא מתאימים לדיפ' הקדמי (צריך לבדוק).
גם לזה יש פתרון שצריך לבדוק- דיפ' קדמי של יונדאי גלופר שהוא עם אותם יחסי ההעברה כמו המגנום מתאים לרוב הדיפרנציאלים בטנדרים היפניים (במגנום יש דיפ' גדול יותר ולכן הוא לא מתאים). צריך לקחת סרגל ולמדוד את צורת החורים במזדה ולהשוות לגאלופר- אם זה אותו הדבר- יש לך פתרון שעשוי להיות יותר זול מARB (אם מצאת בזול מפירוק). אגב, יכול להיות שההפרש ביחסי ההעברה הוא קטן מאוד, ואפשר לפתור אותו אם משנים קצת את לחצי האוויר בגלגלים בשטח (כי רק בשטח אתה משלב 4X4 )... (ואל תהרגו אותי על זה שכתבתי את זה- אם ההפרש לא גדול, זה ממש לא נורא ואפשר לנסוע ככה הרבה מאוד)

אסף.

MAZDA 4X4
25-11-05, 17:49
סרן אחורי (עם נעילה) של מגנום, אכן מתאים כמעט אחד לאחד למזדה B2500, (גם לאיסוזו איפון, דרך אגב). הבעיה היא עם יחסי ההעברה שאולי לא מתאימים לדיפ' הקדמי (צריך לבדוק).
גם לזה יש פתרון שצריך לבדוק- דיפ' קדמי של יונדאי גלופר שהוא עם אותם יחסי ההעברה כמו המגנום מתאים לרוב הדיפרנציאלים בטנדרים היפניים (במגנום יש דיפ' גדול יותר ולכן הוא לא מתאים). צריך לקחת סרגל ולמדוד את צורת החורים במזדה ולהשוות לגאלופר- אם זה אותו הדבר- יש לך פתרון שעשוי להיות יותר זול מARB (אם מצאת בזול מפירוק). אגב, יכול להיות שההפרש ביחסי ההעברה הוא קטן מאוד, ואפשר לפתור אותו אם משנים קצת את לחצי האוויר בגלגלים בשטח (כי רק בשטח אתה משלב 4X4 )... (ואל תהרגו אותי על זה שכתבתי את זה- אם ההפרש לא גדול, זה ממש לא נורא ואפשר לנסוע ככה הרבה מאוד)

אסף.

יש עוד בעיה אחת: במאזדה ( כמו בטויוטה ) הקפיצים הם מעל הסרן.

אלכס.

-->