PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא מניעה

Neilman
07-11-09, 17:53
שלום רב...
מדובר בסופה 98, אתמול באמצע נסיעה היא פתאום כבתה בבת אחת ומאז לא מתניעה :-(
קראתי את השירשורים בנושא... כל הפיוזים תקינים, ממסר ASD וממסר משאבת דלק תקינים, המשאבה גם כן (החלפתי לחדשה על הדרך כי הייתה לי בבית, ובקודמת המצוף היה מקולקל), דלק משפריץ כשפותחים סוויץ... הדיסטריביוטור נראה יבש ותקין (הייתי בטיול בוץ לפני יומיים), הסטרטר נשמע טוב, נראה כאילו יש מצבר (הוולטמטר התקלקל אז בדקתי עם נורת ביקורת...) ועדיין היא לא מתניעה :-(

יש למישהו רעיון? אני אובד עצות כבר....

סופת המדבר
07-11-09, 18:12
כן יש עצות
תוציא חוט אחד של פלג ותראה אם יש ניצוץ
כמובן שבזמן שאתה בודק מישהו צריך לתת סטרטר
אם אין לך כרגע מישהו שיכול לתת סטרטר אז תיקח ריליי ישן
תפרק מעליו את המעטפת החיצונית ואז תגיע למתג עצמו הפנימי
תחבר אותו במקום זה של הסטרטר תיפתח סוויץ (תוציא מהילוך)
ומתא המנוע תוכל ללחוץ על הריליי ידנית ולתת סטרטר ביד אחד
וביד שניה לבדוק ניצוץ
ואם אין ניצוץ כמעט בטוח שהלך החיישן קרנק

Neilman
07-11-09, 18:37
אהבתי את הפטנט עם הריליי והסטרטר :-), אני ביליתי חצי יום בתרגילי אקרובטיקה משונים ללא תועלת...
מחר העניין ייבדק... אבל למה אתה אומר שזה כמעט בטוח החיישן קרנק? זה לא יכול להיות קוייל/דיסטריביוטור/רוטור?
ואם כבר, מישהו יודע כמה אמור לעלות החיישן קרנק?

סופת המדבר
07-11-09, 19:00
זה יכול ליהיות כמה דברים
אבל שהולכים לרופא הוא קודם כל אומר ''לפתוח פה להוציא לשון''
אז קודם כל תנסה להחליף את החיישן זה המחלה בסופות
חיישן כזה אתה יכול להשיג ב150- 200 ש'ח
אם עוד לא פתחת את הדיסטרבוטור אז תפתח תראה (פיזית) מה מצב הרוטור
יכול ליהיות גם כוהל
אבל אני ההיתי ישר הולך לחיישן תנסה להלוות ממישהו לבדיקה..

shlomi71
07-11-09, 23:31
מה התקלות שמופיעות במחשב?

Neilman
07-11-09, 23:45
12,15,55... ה-15 זה חיישן מד מהירות שלא עובד כבר יותר מחודש...

Neilman
07-11-09, 23:46
דרך אגב, אם יש מישהו בצפון (אני נמצא ליד ראש פינה) שיש לו חיישן קרנק להלוות לי בשביל לבדוק אם זה זה אני אשמח...

kobiarava
08-11-09, 00:00
אמיתי,

כתבתי לך בפרטי, אבל כדאי להמשיך כאן. אני לא הייתי רץ להחליף חיישן קראנק, ולא לבדוק תקלות "בשיטת המצליח"- מחליפים על עיוור, ואם לא עבד מחליפים משהו אחר, עד שנפתרת התקלה.
תקלה בה אין ניצוץ במערכת ההצתה, פותרים מהקצה לאחור, שהחיישן, לפי סד"פ שלי, נמצא רק לפני בדיקה פיזית של הצמה, ותקלת מחשב. בדוק ניצוץ בכבל הצתה, אם אין בדוק בכבל המזין את המפלג, אם אין בדוק סיגנל לקוייל וכך הלאה.
קח בחשבון שההחלפה של החיישן המדובר אינה עניין של מה בכך. מדובר במשימה מתישה במיוחד, בגלל הקושי בגישה להגיע לחיישן ולפרק\להרכיב אותו. מתישה עד כדי כך, שאם החלפת חיישן לבדיקה, כבר לא תרצה לפרק אותו כדי להחזיר את הישן...

קובי

Neilman
08-11-09, 07:25
טוב, ניסיתי את הטריק עם הריליי של הסטרטר וזה לא עבד... מה שיותר מוזר הוא שהוצאתי את הריליי לגמרי וניסיתי לתת סטרטר מתוך האוטו והוא נתן סטרטר, כשהריליי בחוץ... מוזר...
רעיונות? מישהו?

kobiarava
08-11-09, 08:19
לא מוזר, פשוט התעסקת עם הממסר הלא-נכון...:D

סופת המדבר
09-11-09, 09:13
כנראה שיש לך ''סבטוחה'' עם הריליים אם הוצאת את הריליי של הסטרטר
(אם אתה בטוח שזה זה) ועדיין יש סטרטר אז זה לא הריליי
ואולי גם יתעסקת עם הממסר ASD שהוא לא היה בידיוק ASD

יש לך את הקופסאת פיוזים\ממסרים המקורית?
אם כן אז הסטרטר זה הממסר השני משמאל אם אתה עומד מול האוטו (הראשון ריק)

וקובי התכוונתי להחליף חיישן קרנק אחרי כל הבדיקות הקטנות שחשבתי שכבר נעשו
וליפני החלפת החלקים כוהל.. דיסטרבוטור
ולהחליף חיישן זה בידיק 10 דקות ואפשר גם מלמעלה

danip
11-11-09, 08:30
שלום

אני לא מבין גדול בסופות אבל...
לי היה מקרה דומה. במהלך נסיעה בכביש האוטו נכבה ונדלק (מפחיד רצח ד"א) ומאז התופעה לא חזרה. כשבועיים לאחר מכן נכבה בטיול ולא מסכים להדלק. במקרה היה לי מחשב ספייר (קיבלתי בזמן הקניה) חיברתי את הצמה למחשב הספייר שהיה בארגז החלפים בג'יפ והופס הבעיה נפתרה. מאז עברה יותר מחצי שנה בלי התקלה (טפו טפו טפו). אני מודה שהפתרון לא היה פתרון מושכל זה מה שהיה לי באותו הרגע לידי. מקווה שזה עוזר.

דני

Neilman
13-11-09, 11:03
שלום חברים...
עדכון קטן.... הבעייה נפתרה, לאחר שהטריק עם הסטרטר לא עבד (אני מתכוון לעשות סדר בריליים בקרוב...) גוייס חבר כדי לעזור עם הבדיקת ניצוץ, ואכן לא היה ניצוץ. הוחלף קויל והבעייה נפתרה :-)

תודה לכל מי שעזר!!

גיתאי נוה
22-11-09, 12:49
בהזדמנות זו - מכיוון שלטענתך יש אצלך תקלת חיישן מהירות, קח בחשבון שמתח הרפרנס 8V אל החיישן הנ"ל מגיע עם אותו חוט שמזין גם את החיישנים קרנק וקמשאפט (הידוע גם כחיישן סינכרון). לפעמים החוט הנ"ל נפגם בחיבורו לחיישן מהירות בשל החשיפה לבוץ ואבנים, ואז יש עלול להיווצר בלגן גם אצל החיישנים האחרים שהם קריטיים להתנעה.

שים לב, אל תזניח!

גיתאי

-->