PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהרכבת ברזנט

RED-STORM
07-11-09, 21:20
שלום יש לי ברזנט של סופה קצרה, עם קשת אמצעית, אחורית, ואחת שמחברת ביניהם.

עכשיו כשמרכיבים החלקים בצד התחתוניים, איך מתחברים לג'יפ?

ידוע לי שיש מן ווים עגולים שמתחברים עם ברגים לבודי, אבל ראיתי פה בפורום שיש ברזנט שמחוברים גם בלי זה.
השאלה היא עם מה הם מחוברים?? יש עוד שיטה? תודה

AvigdorAharon
08-11-09, 12:46
ידוע לי שיש מן ווים עגולים שמתחברים עם ברגים לבודי, אבל ראיתי פה בפורום שיש ברזנט שמחוברים גם בלי זה.
השאלה היא עם מה הם מחוברים?? יש עוד שיטה? תודה

יש תיק תקים שמחוברים לבודי ולברזנט, משהו כמו מעילי דובון צבאיים, אם אתה זוכר.

אביגדור

דרור ברלי
08-11-09, 13:05
בברזנטים מייצור מקומי יש בדרך כלל שתי אפשרויות:

1. רצעוות שתפורות לברזנט + לולאות (אומגות) שמחוברות בברגים לבודי.
2. תיק-תקים שדומים לאלה של מעילי הדובון הישנים.

בברזנטים אמריקאיים יש בדרך כלל מין מסילה מתכתית שמורכבת על הבודי שהדפנות של גג הברזנט נכנסות לתוכה - זה מתוח ונראה יותר אסטטי.

חלק מהברזנטים האמריקאיים הישנים יותר, בעיקר כאלה של CJ עם בודי בעל קנט בצורת מדרגה ב-90 מעלות, נסגרים על החלק הפנימ ישל המדרגה עם תיקתקים עגולים שדומים לאלה של מעיל דובון.

RED-STORM
08-11-09, 16:04
מאיפה ניתן להשיג תיקתקים? ואיך הם מתחברים לבודי עם בורג?

השועל
08-11-09, 16:47
יש עוד שיטה אחת.

מסילת סקו'צים על הבודי (נקבה) ורצועת סקו'צים על הברזנט (זכר), מהיר וקל ..

RED-STORM
08-11-09, 20:01
מישהו יודע מה טווח מחירים של רוקי לתיקונים והרכבת ברזנט?
הוא מומלץ?
יש עוד מישהו שמתעסק בזה?

adis
08-11-09, 20:28
אל תתקרב לרוקי !!!!!!!!!!!!!!!!

RED-STORM
08-11-09, 20:41
למה??

יש לי בעיה אין לי מושג את הברזנט מתחבר לשמשה הקדמית האם צריכה להיות קורה בין השמשה לקורה האמצעית?
יש לי 2 ריצ'רצים תיקון קל, מי עוד יכול לעשות את כל זה במקום אחד?

דרור ברלי
08-11-09, 21:44
איך מחברים ברזנט למסגרת החלון הקדמי?

כעיקרון, אם הג'יפ פתוח במקור- צריכה להיות שם מסילה מקורית לרוחב (1), מחוברת לחלק העליון של מסגרת החלון, שהברזנט מושחל לתוכה.

חוץ מזה אמורה להיות קונסטרוקציה שלמה של מוטות ברזל שמחברת בין הקשת אמצעית למסגרת החלון:
אחד באמצע (2), שניים בצדדים מלמעלה - אחד מימין ואחד משמאל (3) ועוד שניים מעל לדלתות, מימין ומשמאל (4), שמהווים מין מסגרת עליונה או משקוף, מעל לדלת. בחלקים הללו אמורות להיות מסילות (לברזנט המקורי יש מין "אזניים" שמושחלות לתוך המסילות הללו), ואליהם מתחברים שני חלקים אנכיים (5), שהם מעין "עמודים", שמהצד השני מחוברים לבודי של הג'יפ, ועליהם הדלת תיסגר.

לא מומלץ לנסוע בלי הברזלים הללו, כי הם תומכים את הברזנט כנגד היווצרות "בטן". המסגרות שמסביב לדלתות משמשות למתיחת הברזנט ולאיטום כנגד חדירת מים ורוח, ואי אפשר לנסוע בלעדיהם בגשם כי אתה תמצא את עצמך מתקלח ממש בתוך הג'יפ.

את כל הברזליה המקורית הזו לא קל למצוא, ובאחת הפירוקיות שבמקרה היה לה את זה, דרשו ממני 500 שקל בלי להתבייש בכלל, רק עבור שתי המסגרות שמסביב לדלתות (4 חתיכות ברזל) - זה טירוף לשלם סכום כזה בשביל ארבעה פסי ברזל חלודים. הרבה יותר קל וכמובן זול בהרבה - לייצר את זה לבד וזה מה שאני עושה.

זה צריך להיראות ככה:

RED-STORM
09-11-09, 14:39
אהלן דרור, זה די עוזר השרטוט שלך.
יש לך אולי שרטוט של המסילה עצמה איך צריכה להיות בנויה?

השועל
09-11-09, 20:25
אתה תצחק אבל מדובר במסילת וילון משרדי (אלא שמכניסים פלסטיקים בפנים שמחוברים לוילון).

דרור ברלי
09-11-09, 23:40
אתה תצחק אבל מדובר במסילת וילון משרדי (אלא שמכניסים פלסטיקים בפנים שמחוברים לוילון).

לא צריך להגזים.... המסילה בג'יפ עשויה מחומר הרבה יותר עבה, אבל העיקרון זהה. בשביל לייצר את המסילות שבצדדים (מעל לדלתות) באמת אפשר להשתמש במסילה של וילון ביתי/משרדי.

המסילה הרוחבית הקדמית, זו שמתחברת למסגרת השימשה דווקא צריכה להיות חזקה - אל תשכח שאתה
מותח את הברזנט ומופעל עליה קצת לחץ... זה יהיה קצת לא נעים אם היא תתרחב ותיפתח בנסיעה והברזנט יעוף אחורה....

AvigdorAharon
11-11-09, 13:33
שתי התובנות שלי לאחר כ 20 שנה עם רכבי ברזנט:
1. המסילה שמעל לחלון הקדמי היא בדיוק כמו זו שמשתמשים במקלחונים, משרדים. שבה משחילים בתוכה את הפלסטיקים הלבנים. בברזנט תופרים חבל בקוטר מתאים ואותו משחילים למסילה.
2. את כל הברזליה שדרור מחפש, החלפתי בקשת קדמית וחיזוק לקשת האמצעית. כך יצרתי כלוב התהפכות מלא, ואת הברזנט חיברתי לקשת הקדמית.
היתרון: ניתן להורית את החלון ולא להיצלות בשמש!

הבעיה שעדין לא הצלחתי לפתור באופן ממשי היא נזילות המים שבין הגג והדלתות הקדמיות (למעלה). מתפרות מוסיפות מעיין מצחיה, אבל זה לא אטום לחלוטין.
יש למישהו רעיון?

אביגדור

דרור ברלי
11-11-09, 15:59
קשת קדמית זה נפלא, אבל לא פותר לך את בעיית חיבור הבזנט למסגרת השימשה הקדמית.
המסילו תשל מקלחונים ווילונות למיניהם עשויה מפח דקיק שאנ יבספק אם יחזיק מעמד כמ והמסילה המקורית שהרבה יותר עבה.

הפתרון היחיד לנזילות מהצדדים הוא כמו שתיארתי - מסילות גם בצדדים אליהם מושחלות אותן "מצחיות". ככה זה בברזנט המקורי של תע"ר וגם בברזנטים המיובאים.
בנוסף - לדאוג שהדלתות יהיו צמודות ככל האפשר לבודי ולברזנט, ואם אפשר גם לצייד אותן בגומיות אטימה, כמו בברזנטים המיבואים.

AvigdorAharon
15-11-09, 15:17
קשת קדמית זה נפלא, אבל לא פותר לך את בעיית חיבור הבזנט למסגרת השימשה הקדמית. אבל זה מאפשר לי להנות בשטח מנסיעה ללא חלון...
המסילו תשל מקלחונים ווילונות למיניהם עשויה מפח דקיק שאנ יבספק אם יחזיק מעמד כמ והמסילה המקורית שהרבה יותר עבה. עובד אצלי במשך יותר מ 20 שנה עם 4 CJ

הפתרון היחיד לנזילות מהצדדים הוא כמו שתיארתי - מסילות גם בצדדים אליהם מושחלות אותן "מצחיות". ככה זה בברזנט המקורי של תע"ר וגם בברזנטים המיובאים. יש לי את זה, לא פתרון מדהים
בנוסף - לדאוג שהדלתות יהיו צמודות ככל האפשר לבודי ולברזנט, ואם אפשר גם לצייד אותן בגומיות אטימה, כמו בברזנטים המיבואים.גם את זה עשיתי

בגדול, ניסיתי את כל האפשרויות, ועדין כאשר הג'יפ עומד בגשם שוטף, הרצפה מתמלאת מים.
אמר לי חבר עם סופה סגורה שאצלו זה אותו הדבר, כך שאני לא מצפה לנסים ונפלאות...

אביגדור

moriseven
15-11-09, 19:14
קשת קדמית זה נפלא, אבל לא פותר לך את בעיית חיבור הבזנט למסגרת השימשה הקדמית.
המסילו תשל מקלחונים ווילונות למיניהם עשויה מפח דקיק שאנ יבספק אם יחזיק מעמד כמ והמסילה המקורית שהרבה יותר עבה.

מחזיק גם מחזיק, אצל חבר כבר כמה שנים טובות.

דרור ברלי
15-11-09, 20:15
בגדול, ניסיתי את כל האפשרויות, ועדין כאשר הג'יפ עומד בגשם שוטף, הרצפה מתמלאת מים.
אמר לי חבר עם סופה סגורה שאצלו זה אותו הדבר, כך שאני לא מצפה לנסים ונפלאות...

אביגדור

סופה סגורה בקבינת-פח המקורית דולפת יותר מזו שסגורה בברזנט (תקין)....

איפה אני משיג מסילת אלומיניום המדוברת (של תריס משרדי)?......

-->