PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה צינור לבנית זרועות ארוכות?

amos
07-11-09, 22:54
האם הסקסיול 80 עובי דופן 5 מ"מ מספיק חזק לזרועות קדמיות תצורת Y גרנד צרוקי
או יש משהו אחר בארץ שיכול להתאים ?
תודה

ארז
08-11-09, 00:48
גם צינור סצקוול 40 יספיק בהחלט ,לך על 48 מ"מ לזרועות התחתונות ו42 מ"מ לעליונות.

הצפרדע
08-11-09, 00:53
אני בכלל הייתי ממליץ על פרופיל מרובע.

הוא יותר עמיד וחזק ביחס לכיוון העומסים והמאמצים בזרועות רדיוס, בטח במקרה שבו הבולמים/קפיצים יושבים על הזרוע.

יש פרופילים(עם תפר, זה לא חשוב) 50X50X5 או 60X60X5, והם יעשו את העבודה מצויין.

צינורות יתכופפו כשתעלה/תתישב על סלע, גם אם תשתמש בסקדיואל 80.

amos
08-11-09, 08:27
תודה

איפה אני קונה פרופיל מרובע כזה

הצפרדע
08-11-09, 11:57
בכל מחסן ברזל נורמלי.

אם אתה מאזור המרכז, אני ממליץ מאד על איינס שיווק ברזל מרחוב שלבים פינת דרך בן צבי ביפו.

דבר שם עם דוד או שמואל.

מחירים טובים ושירות נחמד.

amos
08-11-09, 21:08
תודה רבה

amos
12-11-09, 10:00
אני לא מבין גדול אבל ...
מה לגבי ST52 וכמה יקר ?
אבל חשוב לי שהצינור יהיה מעט גמיש אם הגייפ \הזרוע נופל \יושב על סלע
אז שיהיה לו גמישות מסוימת
ולא אצטרך לבנות אחד חדש

lizard
12-11-09, 11:05
אני שלמתי לאחרונה עבור צינור של בערך מטר וקצת ST52 קוטר חיצוני 36מ"מ וקוטר פנימי 16מ"מ בסביבות ה100 ש"ח בפלדום ביהוד.
מאחר וזה מבוסס משקל ואתה לא צריך עובי דופן של כמעט 2 ס"מ אז אני חושב שזה יעלה לך פחות. מה גם שאתה תקנה את כמות החומר המדוייקת שאתה צריך.

amos
12-11-09, 18:25
מה לגבי ריתוך של ST52 צריך ריתוך מיוחד או מיג מספיק טוב ?
והאם הוא באמת גמיש יותר?

הצפרדע
12-11-09, 21:41
מה יהיה עמוס?

נותנים לך המלצות שמבוססות על ידע ונסיון של שנים, ואתה מחפש ST-52 ללינקים, בטענה שהוא גמיש? :rolleyes: ?

אם אתה מחפש גמישות, לא תמצא אותה לא ב ST 52 וגם לא בכרומולי, שהן מתכות קשות ולא גמישות.

אם אתה דוקא מעונין בחוזק משולב בגמישות, ואתה מתעקש - משום מה - על צינור ולא על פרופיל מרובע :confused:, אז לך על סקדיואל 160, אפילו לא 80.

הוא עשוי פלדה יותר גמישה בעובי דופן גדול יחסית, והוא עמיד וגם גמיש.

אני עדיין חושב וממליץ לך ללכת על פרופיל מרובע, כי גמישות היא לא דבר בריא לזרוע רדיוס = כיפוף בזרוע רדיוס, עליונה ותחתונה, משנה אורכים וזויות(עקב הכיפוף), וזה לא מומלץ.

פרופיל מרובע יתן לך בדיוק מה שאתה צריך - חוזק וקשיחות, גם כשתתישב על סלע או מדרגה, והוא בעובי דופן סביר(5 מ"מ).

lizard
12-11-09, 23:13
החוט הרציף של המיג הוא בדר"כ ST48 או ST42 או משהו כזה. לכן בהשוואה לחוזק החומר, התפר יהיה חלש יותר.

amos
13-11-09, 02:26
מה יהיה עמוס?

נותנים לך המלצות שמבוססות על ידע ונסיון של שנים, ואתה מחפש ST-52 ללינקים, בטענה שהוא גמיש? :rolleyes: ?

אם אתה מחפש גמישות, לא תמצא אותה לא ב ST 52 וגם לא בכרומולי, שהן מתכות קשות ולא גמישות.

אם אתה דוקא מעונין בחוזק משולב בגמישות, ואתה מתעקש - משום מה - על צינור ולא על פרופיל מרובע :confused:, אז לך על סקדיואל 160, אפילו לא 80.

אני עדיין חושב וממליץ לך ללכת על פרופיל מרובע, כי גמישות היא לא דבר בריא לזרוע רדיוס = כיפוף בזרוע רדיוס, עליונה ותחתונה, משנה אורכים וזויות(עקב הכיפוף), וזה לא מומלץ.

פרופיל מרובע יתן לך בדיוק מה שאתה צריך - חוזק וקשיחות, גם כשתתישב על סלע או מדרגה, והוא בעובי דופן סביר(5 מ"מ).
נו טוב לא לצעוק
אלך על מרובע
תודה

נמרוד
14-11-09, 23:48
עבור מתלה Longarm לג'יפ, הייתי קונה מוכן... יש כל כך הרבה סחורה טובה :D
ואם בונים - אז צינור סקדיול 40 צול וחצי, 48 מ"מ קוטר חיצוני, 3.8 מ"מ עובי. לא יותר עבה מזה. אני לא רואה טעם במאמץ להשיג ST52, וגם לא רואה הגיון בפרופיל מלבני במקרה זה.

אבי60
18-12-09, 10:16
אין כמו יכולת השכנוע של ' הצפרדע'...:-P פשוט אומנות......
מה יהיה עמוס?

-->