PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה יאיר לסמוראי

yoav
14-07-04, 11:09
בשבת הקרובה אנחנו מתכננים טיול בסביבה הקרובה (קרובה לנו...)- האם מעלה יאיר עביר לסמוראי בסיסי? (יות ר נכון- מורד יאיר בתכנון שלנו..). אם לא- האם יש מעקף יותר סביר?
ובכלל- אם מישו רוצה להצטרף- נשמח!

נמרוד
14-07-04, 13:30
מורד יאיר - כן. בזהירות.

כשאתה תגיע לראש המעלה, עשרות המטרים הראשונים הם בעצם הקשים. המדרגה הרצינית היא מיד בהתחלה. תחנו את המכוניות (אני מניח שאתם לפחות שני כלים), רדו רגלית, תחליטו על קו בטוח לירידה. בדרך כלל זה יהיה בצד שמאל - בכיוון ירידה. אתם תזהו לפי שאריות הבנייה וסימני הצמיגים. כל שאר המורד זה דרדרות, לא משמעותיות בירידה.

yoav
14-07-04, 14:36
נמרוד- תודה. אם בכל זאת נגיע, נביט למטה ו.....נשתפן- יש מעקף יותר נורמלי לרדת לכיוון ים המלח באיזור?

ד ו ר ו ן
14-07-04, 14:50
אין הרבה אפשרויות לרדת למטה דרך השטח.
מצפון יש לך את מצוקי דרגות,טיול של יום שלם לא קצר ואז מגיעים למצוקי דרגות ובעצם יורדים בכביש..
יש לך את מעלה זרון,דרומית ליאיר במקביל לכביש אבל המדרגה שם בגדול לא פחות מזו של יאיר,אולי יותר מאתגרת כי היא תוך כדי סיבוב של 90 מעלות שמאלה בירידה,לא משהו שלא עושים אבל יאיר זה די דוח קדימה.
אין לך מה להבהל מיאיר, הרבה מע"צ והיגיון בריא ועוברים את זה,אהת לא הראשון ואל האחרון,בד"כ פוגשים בשבתות אנשים במדרגה ולפעמים זה נהייה סוג של הצגה-הם הורסים את הרכבים ואתה נהנה.

נמרוד
14-07-04, 14:54
נמרוד- תודה. אם בכל זאת נגיע, נביט למטה ו.....נשתפן- יש מעקף יותר נורמלי לרדת לכיוון ים המלח באיזור?

כן - כביש סדום-ערד 10 ק"מ דרומה. וצמוד אליו מצפון, מעלה זרון שהוא נחמד מאד בפני עצמו, אולי תשלבו חזרה דרכו, בעלייה - אתגרי ונחמד.

הדרך הבאה שמקשרת את הים למצוק נמצאת 40 ק"מ צפונה, וזהו הכביש למצוקי דרגות. בין מעלה יאיר למצוקי דרגות אין מעברי רכב נוספים במצוק.

yoav
14-07-04, 15:05
או קיי- רשמנו- ננסה, נצלם ונדווח.
תודה :lol:

yoav
15-07-04, 18:34
חברים- זנ לא הזמן להסתגר בבתים... קריאה אחרונה לטיול באיזור ים המלח

yoav
15-07-04, 18:36
דורון- במקרה שלי אני חושש בדיוק מזה- להיות השחקן בהצגה שהורס את הרכב שלו וכולם מתמוגגים... :lol:

asafk
15-07-04, 21:58
דורון- במקרה שלי אני חושש בדיוק מזה- להיות השחקן בהצגה שהורס את הרכב שלו וכולם מתמוגגים... :lol:

תהיה רגוע. מעלה יאיר, גם בעליה וגם בירידה- לא דורש יותר מסמוראי סטנדרטי, ובחירת קו נכון. (ולפעמים קצת בניה)

תעשו חיים.

אסף.

fuksi
25-07-04, 15:20

תהיה רגוע. מעלה יאיר, גם בעליה וגם בירידה- לא דורש יותר מסמוראי סטנדרטי, ובחירת קו נכון. (ולפעמים קצת בניה)

תעשו חיים.

אסף.

חולק עליך ידידי
המדרגה בעליה קשה מאוד וספק אם רכב לא נעול יעלה אותה.
בירידה לא תהיה בעיה, לאט ובזהירות.

ד ו ר ו ן
25-07-04, 22:20
גם לדעתי המדרגה בחלק העליון,גם ימין וגם שמאל מעבר ליכולת של סמוראי סטנדרטי היום.
מקסימום עם הרבה מע"צ ורגל כבדה בטח לא "עם בחירת קו" וזהו.

היום גם בירידה צריך להשקיע במע"צ לרכב לא גבוה במיוחד ועם כל הכנות זה כולל סמוראי אחרת הגחון יגרד.

debilezem
03-05-05, 20:57
אני רוצה להעלות את השרשור ממרתפי השיכחה ולשאול:
מישהו היה במעלה יאיר בזמן האחרון?
אני רוצה לעשות אותו בירידה, אפשרי לסמו סטנדרטי? (מוגבה קצת...)
כמו כן, מישהו יודע מה המצב של מעלה עזגד? (גם אותו אני רוצה לעשות בירידה).
תודה רבה מראש!!!!

זאביק
03-05-05, 21:29
כמו כן, מישהו יודע מה המצב של מעלה עזגד? (גם אותו אני רוצה לעשות בירידה).
תודה רבה מראש!!!!

מעלה עזגד הוא כמו מעלה צין.
אוטוסטרדה . . .
לא תהיה לך שום בעייה בירידה (וגם בעלייה לא).

עירא
03-05-05, 21:37
בירידה יש לך יתרון ענק,
כח המשיכה איתך!

עירא

debilezem
03-05-05, 21:44
אל תזלזל במעלה צין,
באחד הטיולים שליוויתי ילדה כמעט התעלפה בעליה שם...

debilezem
08-05-05, 00:33
מעלה יאיר בירידה בהחלט אפשרי!!!!
במדרגה הגדולה אפילו הוו גרירה לא נחבט.
כמה סלעים באו לעזור לנו במדרגה והיה נחמד מאוד.
קצת מפחיד בהתחלה- אבל שמתבוננים טוב רואים שזה לא כזה מפחיד.
בקיצור- שווה.
אבל, חוץ מהמדרגה הראשית יש עוד כמה מדרגות שגם הן לא פראיריות...
ובשלב מסויים המעלה עולה על העצבים, וכבר נמאס ממנו (לי לפחות).
היה טוב וטוב שהיה.
והנה תמונות:
http://forums.ort.org.il/files/30/2224598/7923688.jpg
מתכונן לירידה על המע"צ המעולה
http://forums.ort.org.il/files/30/2224600/8681607.JPG
הופה!!! אפילו בלי "קלינג" של דפיקה!

-->