PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאינסטלטורים שבינינו - נזילה בצנרת פקסגול מושחל

אייל67
10-11-09, 17:13
הי,
במרכזת המים התגלתה נזילה שמקורה באחד מהצינורות השרשוריים (מים חמים) העולה על גדותיו. המדובר בצנרת פקסגול מושחלת.
וידאתי שאין המדובר בנזילה מהחיבור לחנוכיה, והמים אכן מגיעים מהשרוול.
לאחר בדיקה התברר לרוע המזל כי הקו מוביל לאינטרפוץ האמבטיה (נו מה, מרפי במיטבו).
יצויין כי האינטרפוץ מתפקד היטב.

שאלותי:
1. האינטרפוץ עדייין באחריות, יש טעם להזמין נציג שירות, או שהנזילה לא שייכת וקשורה לעבודת האינסטלטור שהתקין האינטרפוץ?

2. האם תיקון הדבר מחייב את פתיחת הקיר והסרת אריחים?

3. סדר גודל של מחיר לביצוע עבודה כאמור?

רב תודות,
אייל

savyon
10-11-09, 18:04
הי אייל,
מאיפה אתה?
בדקת שהנזילה לא מצינור אחר של החנוכיה שממלא לך את השרשור וגורם לך לחשוב שזה מזה?
(אני מנסה בשבילך...)
בכל מקרה, אם זה כמו שאתה מתאר, אין ממש מנוס מלפתוח את האריחים שמסביב לאינטרפוץ.

אם אתה מאיזור המרכז, אני יכול להמליץ בכל לב על שי האינסטלטור- שמעוני, הוא מקצוען ומהיר כמו שהוא נוהג, באחריות!!! (עבדתי איתו במשך שנתיים)

אם יש לך משכנתא אז אמור להיות לך ביטוח דרך המשכנתא- תבדוק אם במסגרת הביטוח אתה יכול להזמין איזה אינסטלטור שאתה רוצה או שאתה מחוייב להשתמש בשלהם.
אם בשלהם קח בחשבון שהם לא מאוד מקצועיים, מנסיון שהיה לי בכמה מקומות שהלכנו לתקן אחריהם...

סביון

אייל67
10-11-09, 18:23
תודה סביון,

מה מאיפה אני ??!
מהמקום שבו אספת את המיטה לאחד מתאומיך, שיהיו בריאים ...
המלצה על אינסטלטור מהאיזור של הורי רעייתך תהיה יותר לעיניין ;)

אם אין מנוס אלא לפתוח הקיר, ולאור ההערכה שנתת לשרברבי הביטוח, נראה לי שאוותר על שירותם - רוצה שהעבודה תעשה טוב והמצב יושב לקדמותו.

יש לך מושג על סדר גודל של מחיר לעבודה כזו?

אייל

שחר 9
10-11-09, 19:27
אייל .

ראשית האם החנוכיה פנימית או חיצונית ?
אם היא חיצונית האם יכול להיות שהשרוול שלה התמלא בגשם?

שלב ראשון , תשכיר או תשיג מכשיר להכנסת לחץ לצנרת הבית ותבדוק שאכן יש נזילה, אם יש אז...

שלב שני תחליף אל המנגנון של האינטרפוץ מה שנקרא הליבה כדי לוודא שהנזילה היא לא משם זה עלות נמוכה ופעולה פשוטה.

אם אכן אתה צודק והנזילה היא מהחיבור של הפקס לאינטרפוץ אז תראה אם אתה יכול לתקוף את הבעיה מאחורה, נשמע רע אבל יעיל , אם הקיר הוא קיר פנימי אפשר וכדאי לשבור בעדינות מאחורי האינטרפוץ מכיוון החדר השכן ולהגיע אל החיבור ללא נזק לקרמיקה .

בדוק ועדכן ...
בהצלחה.
שחר

הי אייל,
מאיפה אתה?
בדקת שהנזילה לא מצינור אחר של החנוכיה שממלא לך את השרשור וגורם לך לחשוב שזה מזה?
(אני מנסה בשבילך...)
בכל מקרה, אם זה כמו שאתה מתאר, אין ממש מנוס מלפתוח את האריחים שמסביב לאינטרפוץ.

אם אתה מאיזור המרכז, אני יכול להמליץ בכל לב על שי האינסטלטור- שמעוני, הוא מקצוען ומהיר כמו שהוא נוהג, באחריות!!! (עבדתי איתו במשך שנתיים)

אם יש לך משכנתא אז אמור להיות לך ביטוח דרך המשכנתא- תבדוק אם במסגרת הביטוח אתה יכול להזמין איזה אינסטלטור שאתה רוצה או שאתה מחוייב להשתמש בשלהם.
אם בשלהם קח בחשבון שהם לא מאוד מקצועיים, מנסיון שהיה לי בכמה מקומות שהלכנו לתקן אחריהם...

סביון

אייל67
10-11-09, 20:33
הי שחר,

רעיונותיך טובים. אני מודה שלא חשבתי על "האחורה" - במקרה שלי קיר פנימי של חדר כביסה - בלי חיפוי, פחות חשוב אסטטית ואין ברצפה אמבטיה העלולה להנזק מעבודות "השחורות".

החנוכיה (יש שתיים כאלה במרכזת זו) חיצונית. לא מאמין שמדובר בחדירת מי גשם, כי אז הייתי צפוי למצוא רטיבות בשרוולים נוספים (בדקתי - אין).

האם כדי להחליף הליבה יש צורך להרוס משהו?
הואיל והאינטרפוץ עדיין באחריות, נראה לי נכון להתחיל בצעד זה ...

אייל

גל שחם
10-11-09, 20:44
שלב ראשון לפני ששוברים והורסים, לוקחים אוויר,מנסים לאתר ולהיות בטוחים מה מקור התקלה.

ראשית, יש לנתק מהמרכזיה את הקו שאנחנו חושבים שבקצהו ישנה בעיה בחיבור לאינטרפוץ.
מחברים שואב אבק היודע לשאוב גם מיים,מחברים לשרוול ושואבים את הקו,עד שיבש.
מחברים שוב את הצינור למרכזיה ופותחים את המיים.
אם מגיעים מיים מהשרוול, אז אפשר להתחיל במלאכת הפתיחה והשבירה.האבחנה וודאית.
אם לא מחפשים מקור מיים אחר החודר לשרוול,יכולים להיות הרבה סיבות,בעיקר במרכזיה חיצונית.

לא להתחיל לשבור, לפני שבטוחים ב-100% שיש בעיה בחיבור לאינטרפוץ.

וחוץ מזה,משתדלים לא לעבוד בעתיד עם צינורות פקסגול.

אייל67
10-11-09, 20:55
גל,

הוזכרה כאן אפשרות לנזילה מהליבה.
במידה ונזילה כזו מוצאת דרכה אל השרוול, האם זו לא יכולה להיות הסיבה לרטיבות?
במצב כזה השרוול יתמלא מחדש והאבחנה המחייבת שבירה (בהנחה שניתן להחליף ליבה ללא שבירה) לא תהא וודאית כפי שציינת.

מה פיספסתי?

אייל

גל שחם
10-11-09, 21:07
גל,

הוזכרה כאן אפשרות לנזילה מהליבה.
במידה ונזילה כזו מוצאת דרכה אל השרוול, האם זו לא יכולה להיות הסיבה לרטיבות?
במצב כזה השרוול יתמלא מחדש והאבחנה המחייבת שבירה (בהנחה שניתן להחליף ליבה ללא שבירה) לא תהא וודאית כפי שציינת.

מה פיספסתי?

אייל
הכל יכול להיות , אבל קודם בכלל צריך לבדוק האם הבעיה מהליבה או מהחיבור,או שמה יש חדירה של מיים לשרוול,איפוא שהוא בדרך.
אינטרפוצים יש רבים ומגוונים,אך נגיד לדוגמא 3 דרך, לאינרטפוץ יש 2 כניסות ויציאה אחת.
כניסה אחת חמים,אחת קרים ויציאה אחת לראש טוש או למזלף ידני.
במצב שידית האינטרפוץ סגורה ומיים לא עוברים במערכת האינטרפוץ ועדיין מיים יחזרו אליך בשרוול,וודאי שהבעיה בחיבור של הצינור לאינטרפוץ.מה שכדאי גם לבדוק,פרק רק את הרוזטה של האינטרפוץ מהקיר,לפעמים אפשר לראות וללמוד הרבה על המצב מתחת. יתכן ותבחין מיד בנזילה או ברטיבות חריגה באזור,ייתכן שמשם מיים חודרים לשרוול.
בכל מקרה,אני הייתי עושה את הניסיון שהצאתי בהתחלה.
מנתק את החיבור מהמרכזיה,של הצינור הרטוב,שואב,מייבש,מחבר שוב ורואה מה קורה.

שחר 9
11-11-09, 01:00
אייל ,

בשביל להחיף את הליבה לא צריך להרוס כלום ולא צריך כלים מיוחדים,
אגב אם ב"אחורה" עסקינן נסה לראות אם אתה מזהה סימני רטיבות מאחורה .

עוד אופציה היא חדירת מים בזמן מקלחת אל מאחורי הרוזטה וזליגה שלהם אל השרשור , ודא כי מאחורי הרוזטה יש איטום שמונע ממים לחדור אל מעבר לקרמיקה.

בהצלחה

הי שחר,

רעיונותיך טובים. אני מודה שלא חשבתי על "האחורה" - במקרה שלי קיר פנימי של חדר כביסה - בלי חיפוי, פחות חשוב אסטטית ואין ברצפה אמבטיה העלולה להנזק מעבודות "השחורות".

החנוכיה (יש שתיים כאלה במרכזת זו) חיצונית. לא מאמין שמדובר בחדירת מי גשם, כי אז הייתי צפוי למצוא רטיבות בשרוולים נוספים (בדקתי - אין).

האם כדי להחליף הליבה יש צורך להרוס משהו?
הואיל והאינטרפוץ עדיין באחריות, נראה לי נכון להתחיל בצעד זה ...

אייל

דקל מ
11-11-09, 22:17
אייל סדר הפעולה שלך צריך להיות כך
תבדוק מאחורי האינטרפוץ שהקיר לא רטוב -אני בטוח שהוא לא
ורק מה שנוטר לעשות זה להזמין בעל מקצוע שאתה סומך עליו שישחיל לך קו חדש
לגבי עבודה מאחורי הקיר אפשרית אם כי קיים סיכוי לנזק גדול יותר לקרמיקה
אם לא נעשה בעדינות של ממש
רק לידיעתך כותב שורות אלו הינו אינסטלטור

שחר 9
12-11-09, 00:27
דקל תרשה לי לחלוק עלייך ולקבוע שאתה טועה ומטעה .

למה להחליף את הצינור ???
בשביל להחליף את הצינור צריך לפתוח ולהגיע אל האינטרפוץ מקדימה או מאחורה זה רק ענין של כמה כואב זה יהיה אבל חייבים לפתוח מאיזה כיוון , אם פותחים ואפשר לסדר את הנזילה בחיבור למה להחליף ?
הסיכוי שבזמן ההחלפה תאכל חרא בתקיעה של הצינור הוא לא קטן , אם הצינור תקין ועובר בדיקת לחץ אל תיגע בו .

שוב הנה סדר הפעולות :

1. בדיקת לחץ לכל המערכת, אם יש דליפה בצע בדיקת לחץ לקו הפגוע ואימות שהוא הדולף.
2.בהנחה שהקו דולף פתח את האינטרפוץ מאחורה בעדינות כדי לא לגרום נזק לקרמיקה.
3.בדוק את החיבור בדגש לצינור במקום שבו הטבעת לוחצת אותו לפעמים חיזוק יתר בזמן ההתקנה גורם לטבעת לקרוע את הצינור ולא זה לא מידי לפעמים ענין של שנים.

4. תקן קצר את הצינור בס"מ שניים וחבר מחדש עם טבעת ואום חדשים.

אם הצינור קצר ואין לך את השני ס"מ לך למחלק ותעשה הארכה .

עדכן .

בהצלחה , כותב שורות אלה הוא לא אינסטלטור אבל פגש איזה פקס או שניים בחייו .

אייל סדר הפעולה שלך צריך להיות כך
תבדוק מאחורי האינטרפוץ שהקיר לא רטוב -אני בטוח שהוא לא
ורק מה שנוטר לעשות זה להזמין בעל מקצוע שאתה סומך עליו שישחיל לך קו חדש
לגבי עבודה מאחורי הקיר אפשרית אם כי קיים סיכוי לנזק גדול יותר לקרמיקה
אם לא נעשה בעדינות של ממש
רק לידיעתך כותב שורות אלו הינו אינסטלטור

יוני5
12-11-09, 01:17
וחוץ מזה,משתדלים לא לעבוד בעתיד עם צינורות פקסגול.

למה?

באופן אישי אני מעדיף פקס. נכון, אין לו את העמידות של ה SP ובמקומות כמו אינטרפוץ יתרונותיו לא באים לידי ביטוי, אבל בשאר השימושים, קלות ההחלפה היא, לטעמי, יתרון חזק.

איפה אני טועה?
ואם אני טועה, רצוי שאני אדע את זה עכשיו, לפני שאני מתחיל לבנות את הבית שלי.

אם למישהו יש דעה מלומדת חוץ מלגל - הינכם יותר ממוזמנים להשכיל אותי.

בברכה,
יוני5

tzagi
12-11-09, 06:42
אינטרפוץ
פקס
ליבה
פקסגול
חנוכיה

באיזה שפה אתם מדברים ומה המילים האלה אומרות?
הייתי אינסטלטור תעשייתי 10 שנים (במדינות נאורות) ואין לי מושג מה זה המונחים האלה.
האינטרפוץ במיוחד נשמע כמו....פוץ פנימי?....ולהשתמש במשפט: "גיסי רונן הוא ממש אינטרפוץ"
לא ככה?

אייל67
12-11-09, 12:42
גו',

עזוב מדינות נאורות ...
בוא והיה אינסטלטור בארץ, מבטיח לך שתדע ותכיר מקרוב את כל הפוצים בתוך זמן קצר ...

לעניינו, אין רטיבות "באחורה".
איך מבצעים בדיקת לחץ כללית?
אני מניח שמרכיבים שעון (מד לחץ) איפשהו, סוגרים הראשי ונמנעים מפתיחת כל ברז בבית, ואז בוחנים אם יש ירידת לחץ?
ואם זו נזילה איטית - כמה זמן סביר להמתין כדי לראות הירידה בלחץ?
משנה היכן מרכיבים השעון?
מהיכן משיגים מד לחץ כזה?

תודה,
אייל

zagi
12-11-09, 23:44
אינטרפוץ
פקס
ליבה
פקסגול
חנוכיה

באיזה שפה אתם מדברים ומה המילים האלה אומרות?
הייתי אינסטלטור תעשייתי 10 שנים (במדינות נאורות) ואין לי מושג מה זה המונחים האלה.
האינטרפוץ במיוחד נשמע כמו....פוץ פנימי?....ולהשתמש במשפט: "גיסי רונן הוא ממש אינטרפוץ"
לא ככה?

אינטרפוץ - בורר מים חמים קרים ( ידית אחת ) במקלחת http://www.nanashops.co.il/mall_product_images/auction_rec_product/VXBED3073D.jpg
פקס ו-sp - סוגי צינורות פלסטיק להזנת מים ( ה-sp עם מתכת בתוכו , חזק יותר ויקר יותר )
ליבה - לב האינטרפוץ , החלק הפנימי באינטרפוץ הבורר בין המים החמים לקרים
חנוכיה - הזנת מים מצינור אחד למס' רב של צינורות http://www.2all.co.il/web/Sites/droriboaz/60705_(79).jpg

קפיש ?

tzagi
13-11-09, 01:01
מדינות קטנות -פוצים קטנים, מדינות גדולות- פוצים גדולים
תודה לצחי על ההסבר,
האינטפוץ (מת על המילה הזאת) זה MIXING VALVE
שם קצת יותר מתאים....

לדעתי, אינסטלציה מפלסטיק הומצאה כדי לספק עבודה תמידית לאינסטלטורים, זה מקור תמידי לנזילות.

מלכי
13-11-09, 01:09
1.משאבת לחץ יש לכל אינסט' שמעביר בדיקות תקן בקווי צנרת מים,אף פעם לא בדקתי קו בודד מתוך חנוכיה אלה מערכות שלמות(צמודי קרקע,קומות ספציפיות וכו') לא ניראה לי בעיה לעשות זאת, המכשיר ניראה ומתפקד כג'ק הידראולי ידני מאוזן אם אגן מים קטן שעון לחץ בד"כ בבר, בוכנה טבולה אם ידית כמנוף לנפוח.
2.פקס זה יופי של צינור וכמו מערכות רבות בבנין נפסל אל לא הבל בכפו, הוא דורש הרכבה מאוד מסודרת ויתרונו הגדול ביכולת לשלוף אותו מהשרוול בו הוא נתון ללא פרוק קירות ורצפות כל עוד עיגנו אותו לריצפה/קירות בצורה ובסדר(קשתות ארוכות וזורמות) הנידרש בזמן ההתקנה ומחיר חלקי המערכת הזולים.
3.למיטב ידיעתי זה הצינור הראשון שהציעה את שיטת המרכזיות (חנוכיות) שפתרה את עיקר בעית לחץ המים בחלקים שונים של המבנה בשימוש בו זמני ופתר את בעיות הגמישות בהרכבה לפני ה-SP שגם לו חסרונות לא מעטים אך אין עוררין על שליטתו בשוק צמודי הקרקע.
4.לענינינו-פתיחה מאחור היא רעיון מצוין (רק לאחר החלפה/שיפוץ המכלול הפנימי) אם כי בפקס עשוי נכון פתיחת הרוזטה בחזית והאיטום מתחתיה עמורה להספיק כדי לשלוף את הצינור ולהחליפו בחדש דורש הרבה רגש בבדיקת ההיתכנות כדי לא להיתקע. קיצור הצינור לצורך הארכה ידרוש פתיחת קיר גדולה יותר ובכלל אם יש כשל בצינור שלא נובע מחיבור גרוע בודאות, רצוי להחליף את כולו.
5.בדיקה פשוטה ויעילה לנזילה כל שהיא -סגור את כל הברזים בבית כולל גינה מדיח וכו' במשך במשך 45 דק' לפחות בדוק כי מד המים הראשי לא זז. אם זז כבר לא טוב אבל עדין לא סימנו, סגור את הברז לפני השעון לאותו פרק זמן בחפיפה,פתח רק את הברז לפני השעון תוך כדי מבט על השעון אם יש נזילה השעון "ירוץ" מהר מאוד מיד אם הפתיחה ועד שהצינור הנוזל יתמלא.
6. לא להיבהל מלשבור קרמיקה כמוצא אחרון הפתרון יהיה דקורטיבי ע"י אריח או שניים בקונטרסט לקיים תתיעץ אם "מעצבנת פנים" בהצלחה.

zagi
13-11-09, 21:49
תודה לצחי על ההסבר,
.

לא צחי , שגיא . zagi כך קוראים לי החברים הקרובים ומפה בא גם שם העסק שלי , תקרא את החתימה .

אבל לא נורא , גם צחי זה בסדר , העיקר שהבנת .

שחר 9
14-11-09, 18:45
אייל ,

מכשיר לבדיקת לחץ יש לכל אינסטלטור אבל גם אפשר להשכיר זה לא משהו מסובך ,
את הבדיקה צריך לעשות בזהירות ולא לעבור את ה10 אט' במערכות חדשות עולים יותר גבוה אבל זה יספיק לך ויתן לך אינדיקציה , דחוף לחץ תן לשעון לרדת את הנפילה הראשונית שלו דחוף שוב לחץ והמתן.
שעה שעתיים יתנו לך אינדיקציה ולפעמים גם הרבה פחות , אבל אם הירידה איטית חכה יותר חצי יום יום .

רצוי לעשות את הבדיקה ראשית לכל הבית ואח"כ לקו החשוד , אם הקו החשוד כבר מורשע אז לך יש עליו ישירות.

הבדיקה שהציעו פה עם לחץ מערכת היא בדיקה מאד לא אמינה , אני אישית לא הייתי בונה עליה ,אולי רק כחצי אינדיקציה ראשונית .

מאיפה אתה בארץ אולי אוכל לכוון אותך למכונה לבדיקת לחץ .

בהצלחה .
שחר.

גו',

עזוב מדינות נאורות ...
בוא והיה אינסטלטור בארץ, מבטיח לך שתדע ותכיר מקרוב את כל הפוצים בתוך זמן קצר ...

לעניינו, אין רטיבות "באחורה".
איך מבצעים בדיקת לחץ כללית?
אני מניח שמרכיבים שעון (מד לחץ) איפשהו, סוגרים הראשי ונמנעים מפתיחת כל ברז בבית, ואז בוחנים אם יש ירידת לחץ?
ואם זו נזילה איטית - כמה זמן סביר להמתין כדי לראות הירידה בלחץ?
משנה היכן מרכיבים השעון?
מהיכן משיגים מד לחץ כזה?

תודה,
אייל

אייל67
14-11-09, 19:11
תודה שחר ולכל העונים,

אני מגוש שגב (מוא"ז משגב), איזור כרמיאל פחות או יותר.
בינתיים המצב החמיר וניכרת הנזילה מהשרשורי במרכזיה, ואף נקוית שלולית מים קטנה מחוץ למרכזיה, מתחתיה.

לא יודע עד כמה נחוצה בדיקת הלחץ - נראה כי הנזילה ודאית למדי.
נותר לברר מהיכן, ואפעל בהתאם להנחיות לעיל, אלא אם תגידו שעדיין כדאי להשיג המכשיר הנדון ולערוך הבדיקה בכל זאת.

אייל

איציק - 4X6ZH
14-11-09, 21:09
:rolleyes: איזה סיפור מצינור מים נוזל .

ועוד רואים שיש נזילה .

איציק

שחר 9
15-11-09, 01:14
לדעתי כדאי מאד לבדוק בלחץ בעיקר בגלל שיכול להיות שמגיעים מים מאחורי הרוזטה בזמן מקלחת וזורמים לצינור המתעל, בדוק מה המצב מאחורי הרוזטה של האיטנרפוץ האם יש שם איטום של סיליקון או משהו אחר .

אגב מדובר בארבע דרך או שלוש דרך ?
אם ארבע דרך יש גם אפשרות של נזילה מהארבע דרך וזו תהיה רק בזמן שימוש במקלחת ובהפעלת הדרך הרביעי .

מקווה שהובנתי .
בהצלחה .

תודה שחר ולכל העונים,

אני מגוש שגב (מוא"ז משגב), איזור כרמיאל פחות או יותר.
בינתיים המצב החמיר וניכרת הנזילה מהשרשורי במרכזיה, ואף נקוית שלולית מים קטנה מחוץ למרכזיה, מתחתיה.

לא יודע עד כמה נחוצה בדיקת הלחץ - נראה כי הנזילה ודאית למדי.
נותר לברר מהיכן, ואפעל בהתאם להנחיות לעיל, אלא אם תגידו שעדיין כדאי להשיג המכשיר הנדון ולערוך הבדיקה בכל זאת.

אייל

נמרוד
16-11-09, 11:57
מצטרף לשאלה של יוני -

SP או פקסגול בבניית בית פרטי חדש... שיקולים לכאן ולכאן מנסיונכם, גל, שחר והמומחים האחרים...

zivo
16-11-09, 13:55
נמרוד, יוני,

בניגוד לתורת הלחימה של הצינורות האלו, חלק מהמתקינים מתקינים אותם ישירות לקיר (ללא צינור שרוול), וגם אלו שמכנסים עם שרוול לא מקפידים על הפרטים.
לדעתי, אחד הרעינות היפים של הצנרת הזו, זו היכלות למשוך צינור פגום ולהחליף אותו.
זה לא פשוט, זה מחייב רדיוסים שונים בפניות, זה אומר שבין במרכזיות לנקודות אין הסתעפויות, זה בד"כ מחייב יותר מרכזיות.
למה כל ההקדמה? מפני שאם אתם שוקלים התקנה כזו (בשרוולים להחלפה), אני חושב שפקס עדיף בהרבה (הוא שומר על גמישות טוב יותר).
אם לא מחפשים את היכולת הזו, שניהם טובים ומספיקים (למרות שמבחינת מפרט טכני, פקס טוב יותר).

זיו

שחר 9
19-11-09, 00:09
לדעתי בבניה של בית חדש פקס שעשוי נכון הוא העדיף.

אפס חיבורים בתוך הקירות והרצפה , צינור אמין מאד שהוכיח את עצמו במשך שנים , במקרה של נזילה יש אינדיקציה מיידית מהשרוול, וכמובן במקרה של תקלה ההשבתה היא של צרכן אחד בלבד .

SP הוא צינור מצויין אבל אני מעדיף את הפקס. זאת בעיקר בגלל שהתקן מתיר לSP לבצע חיבורים תחת הריצוף במידה והם מבוצעים בשיטת מחברי הלחיצה שבה כבר כולם עובדים היום,
אני אישית בפרוייקטים שלי שכן עובדים SP דורש לעלות עם החיבורים על הקירות ולא לבצע שום חיבור ברצפה, ואם אתם הולכים על SP ממליץ לשמור על כלל זה .

אם עובדים עם פקס להקפיד על עבודה ברדיוס נכון ולבצע בצורה שאם וכאשר יהיה צורך לשלוף צינור בעתיד זה יהיה אפשרי .

אם עובדים עם פקס לעבוד רק עם פקסגול!!! השוק מפוצץ באחים תאומים לרבות מחברים מחלקים וכל האביזרים הנלווים.
מהרגע שהמערכת מותקנת לאטום אותה ולהכניס לחץ גבוה עם שעון לבדיקה, ולאחר מכן להשאיר שעון בלחץ נמוך יותר באופן קבוע עד סוף הבניה.

גילוי נאות - בימים אלו אני מסיים את בניית ביתי וגם שם ביצעתי פקס.

בהצלחה .

מצטרף לשאלה של יוני -

SP או פקסגול בבניית בית פרטי חדש... שיקולים לכאן ולכאן מנסיונכם, גל, שחר והמומחים האחרים...

אייל67
25-11-09, 15:23
ראשית, תודה לכל המיעצים.
שנית, עדכון ביניים:

האינטרפוץ ניפתח והכל נראה יבש ובמקומו, גם כשפותחים המים לאמבטיה (4 דרך).

גם האפשרות של מי גשם, או כניסת מים מאחורי הרוזטה בזמן מקלחת נשללה.
ככל הנראה לא יהא מנוס מפתיחת הקיר.
עכשיו זקוק לשניים:

1. המלצה על אינסטרלטור מקצועי שיבצע בדיקת לחץ ויתקן הנזילה (איזור משגב - כרמיאל).
2. הערכה של עלות התיקון במידה ואכן נדרש לפתוח הקיר בזהירות מאחור ולתקן חיבור צינור ההזנה לאינטרפוץ.

תודה,
אייל

שחר 9
25-11-09, 22:27
ראשית, תודה לכל המיעצים.
שנית, עדכון ביניים:

האינטרפוץ ניפתח והכל נראה יבש ובמקומו, גם כשפותחים המים לאמבטיה (4 דרך).

גם האפשרות של מי גשם, או כניסת מים מאחורי הרוזטה בזמן מקלחת נשללה.
ככל הנראה לא יהא מנוס מפתיחת הקיר.
עכשיו זקוק לשניים:

1. המלצה על אינסטרלטור מקצועי שיבצע בדיקת לחץ ויתקן הנזילה (איזור משגב - כרמיאל).
2. הערכה של עלות התיקון במידה ואכן נדרש לפתוח הקיר בזהירות מאחור ולתקן חיבור צינור ההזנה לאינטרפוץ.

תודה,
אייל

לא הבנתי מה הכוונה האינטרפוץ נפתח והכל נראה יבש ?
הסבר !

אייל67
26-11-09, 14:23
שחר,

כוונתי שהשלב המינורי, כפי שיעצת גם אתה לעשות תחילה, נעשה:
פורקה הידית והוסרה הרוזטה כדי לוודא שלא מדובר בנזילה מהליבה.

אייל

שחר 9
26-11-09, 19:08
הבנתי .....

אז עכשיו בדיקת לחץ ותיקון מאחורה .
לדעתי אחרי הבדיקת לחץ שכל אינסטלטור וגם אתה יכול לעשות (אם אתה מצליח להשכיר מכשיר בדיקה) אין בעיה לתקן בעבודה עצמית , פטישון קטן ומפתח צינורות זה בערך כל הכלים הדרושים .

בהצלחה.

שחר,

כוונתי שהשלב המינורי, כפי שיעצת גם אתה לעשות תחילה, נעשה:
פורקה הידית והוסרה הרוזטה כדי לוודא שלא מדובר בנזילה מהליבה.

אייל

eysham
26-11-09, 19:37
הבנתי .....

אז עכשיו בדיקת לחץ ותיקון מאחורה .
לדעתי אחרי הבדיקת לחץ שכל אינסטלטור וגם אתה יכול לעשות (אם אתה מצליח להשכיר מכשיר בדיקה) אין בעיה לתקן בעבודה עצמית , פטישון קטן ומפתח צינורות זה בערך כל הכלים הדרושים .

בהצלחה.

אייל,

אם אתה צריך עזרה של פטישון רק תגיד.

איל

אייל67
27-11-09, 15:50
תודה רבה.

אני חסר כל נסיון בעבודות מעין אלה.
נראה לי שהיכן שנדרשת עבודה זהירה ועדינה, אשאיר הדבר לבעל מקצוע מנוסה, לפחות בפעם הראשונה ...;)

חוצמיזה, לא נראה לי שיקבלו בבית בהבנה את השבתת המקלחת אם תגרם כתוצאה מהתנסות הרפתקנית שלי ...

אז מה עם המלצה לאינסטלטור מקצועי באיזור משגב-כרמיאל ואפילו קריות?
שחר, לאיזה תג מחיר עלי לצפות?

שבת שלום,

אייל

שחר 9
29-11-09, 00:11
לא מכיר את המחירים בצפון אאני רק יודע שהם נמוכים מהמרכז !!!
במרכז אינסטלטור הגון יחייב על כזה דבר 1000-700 ש"ח כולל סגירת הקיר מחדש ללא צבע.
אבל אני לא יתפלא על מחיר של 1000 וצפונה כולל "המלצה" לפרוק קרמיקה ועוד.

בהצלחה.

תודה רבה.

אני חסר כל נסיון בעבודות מעין אלה.
נראה לי שהיכן שנדרשת עבודה זהירה ועדינה, אשאיר הדבר לבעל מקצוע מנוסה, לפחות בפעם הראשונה ...;)

חוצמיזה, לא נראה לי שיקבלו בבית בהבנה את השבתת המקלחת אם תגרם כתוצאה מהתנסות הרפתקנית שלי ...

אז מה עם המלצה לאינסטלטור מקצועי באיזור משגב-כרמיאל ואפילו קריות?
שחר, לאיזה תג מחיר עלי לצפות?

שבת שלום,

אייל

אייל67
29-11-09, 12:53
תודה.

אעדכן אותך מה לבסוף היתה עלות "ההשתפנות" ...

אייל

אייל67
11-01-10, 21:12
מצטער, שכחתי לעדכן.

הקיר אכן נפתח בזהירות ומאחור, ונראה היה כי מקור הנזילה הוא בחיבור הצינור לקופסת האניטרפוץ. הואיל ונתגלתה נזילה מינורית ביותר אשר בקושי ניתנת לאיתור, אולם תוצאותיה ניכרו היטב בשלולית תמידית מחוץ לארון החלוקה, הוחלף, על הדרך, הצינור כולו (קו קצר מאוד, קרוב לארון. נשלף והושחל חדש).

מאז יבש כמו מדבר :grin:

תודה לשחר ולכל יתר המייעצים.
אייל

ח.שמואל
12-01-10, 19:30
שמח שנפתרה בעייתך.
יצאת בזול.
אצלי יש פקסגול ובעל מקצוע שעבד אצלי קדח בטעות חור בקיר ישר לצינור.
אורך בס"ה 1.5 מטר ועד שהצליח לשלוף את הצינור,יצאה לו הנשמה...
אח"כ שמעתי שלשלוף צינור מים קרים,אפשרי איכשהו,אבל מים חמים...צריך הרבה מזל...ועוד לא דיברנו על צינור 10 מטר.

אייל67
13-01-10, 18:38
אצלי דובר בקו מים חמים.
הבנתי שקלות / קושי ההחלפה תלויה במידה רבה בשאלה אם בעת ההתקנה הקפידו על רדיוסים רחבים.

נקודה נוספת, אם בעת ההתקנה חוברו שני שרוולים שרשוריים, גם זה עלול ליצור קושי בשליפה / השחלה.

אייל

matokik
07-03-10, 01:34
תתקשר:
0505257990
תבקש את יעקב.
מתוך שינה, מבלי שראה את הקיר, עם עיניים עצומות, הוא יגיד לך בדיוק מה היה ומה אתה צריך לעשות ומאיפה הנזילה.
אם הנזילה תהיה בסביבה שלו, עוד באותו יום הוא יגיע אלייך

navara d40
08-03-10, 17:53
לא מבין כמה התפלספות ,היית צריך כבר מהתחלה לפתוח את הקרמיקה ולגלות את החיבור של הפקס ,כי בכל מקרה היית צריך לפתוח ,אז מה זה משנה בדיקת לחץ אם הצינור פגום זה לא משנה כבר באיזה צד הנזילה ,סתם בזבוז של זמן, מה זה משנה אם זה מהחיבור או באמצע הצינור .

המכשף
13-02-11, 19:30
חברים מכובדים שלום.
אני נכנס לפרויקט שיפוץ בימים אלו, והגעתי לשלב האינסטלציה.
כמו הרבה דברים בחיים, אני רואה את הכל בצורה פשוטה וחושב שניתן לבצע זאת לבד (:
סיימתי לפרק את האמבטיה וכל הריצוף שלה, כרגע אני עומד מול דף חלק.
יש להתחיל באינסטלציה ומשם להמשיך הלאה..
מספר שאלות שעלו מהשירשור הזה,
אשמח אם תוכלו לעזור לי ולענות על השאלות שלא הבנתי..

שחר9
שלב שני תחליף אל המנגנון של האינטרפוץ מה שנקרא הליבה כדי לוודא שהנזילה היא לא משם זה עלות נמוכה ופעולה פשוטה.
יש סוג אינטרפוץ מומלץ כדי למנוע בעיות עתידיות?

הסיכוי שבזמן ההחלפה תאכל חרא בתקיעה של הצינור הוא לא קטן
האם בגלל שמדובר בצינור מים חמים שמתנפח או שזה יכול לקרות גם במים קרים?.
הרי זה כל הרעיון שיהיה ניתן להחליף בקלות לא?

בדוק מה המצב מאחורי הרוזטה של האיטנרפוץ האם יש שם איטום של סיליקון או משהו אחר
מהו החומר המומלץ ביותר לאטימה?

אם עובדים עם פקס להקפיד על עבודה ברדיוס נכון
ומה קורה במידה וצריך לבצע סיבוב 90 מעלות על הקיר?

אם עובדים עם פקס לעבוד רק עם פקסגול!!!
יש מקום מומלץ לקנייה?

לדעתי אחרי הבדיקת לחץ שכל אינסטלטור וגם אתה יכול לעשות (אם אתה מצליח להשכיר מכשיר בדיקה) אין בעיה לתקן בעבודה עצמית , פטישון קטן ומפתח צינורות זה בערך כל הכלים הדרושים
ואח"כ שואלים אותי למה אני מתעקש לבצע לבד (:

אייל67
אשאיר הדבר לבעל מקצוע מנוסה, לפחות בפעם הראשונה ...

למזלי אין לי את הבעיה הזו, הבית עדיין בבנייה

גל,
וחוץ מזה, משתדלים לא לעבוד בעתיד עם צינורות פקסגול.
כמו שנשאל, למה??

דקל מ
בעל מקצוע שאתה סומך עליו שישחיל לך קו חדש
מה כל כך מסובך בלהשחיל צינור שזה מחייב בעל מקצוע אמן?

שגיא,
תודה על התרגום.

ג'ו
לדעתי, אינסטלציה מפלסטיק הומצאה כדי לספק עבודה תמידית לאינסטלטורים, זה מקור תמידי לנזילות.
פירקתי עכשיו צנרת מברזל שעבדה בסה"כ 6 שנים בערך,
וכל הצינורות של המים הקרים מלאים חלודה.
עדיין לא חורים, אבל זה בדרך.
מה עדיף אם ככה?

מלכי
פקס זה יופי של צינור וכמו מערכות רבות בבנין נפסל אל לא הבל בכפו, הוא דורש הרכבה מאוד מסודרת
למה הפקס נפסל?
במה מתבטא ההרכבה המאוד מסודרת?

ZIVO
וגם אלו שמכנסים עם שרוול לא מקפידים על הפרטים.
נגיד ואני שם עם שרוול כמובן,
מהם הפרטים שיש להקפיד עליהם?

מתנצל שזה יצא ארוך מאוד
ותודה מראש על כל עזרה.

ולשאלה למה אני עושה זאת לבד?
א. כי אני יכול
ב. יש ג'יפולוג. איו סיבה שזה לא יצליח..

yes1952
13-02-11, 20:42
איזה שרשור הזוי בחיי
בואו ואשכיל אתכם קצת ידידי המלומדים
sp בעברית סופר פייפ-1989 נכנס ליצור סידרתי-העבירו אז במלט"ב-בית הספר לטכנולוגיות הבניה בחולון קורסים מטעם היצרן לשחמוןש נכון בצנרת-
העיקרון הינו פלסטיק מוצלב +שכבת אלומיניום +ופלסיק מוצלב מוקשה-את הקצה מנקים עם מקודד מתכת יעודי-הפלוסים-אינו מתנפח-מחליד-מתפוצץ כתוצאה מקפיאת מים=מינוסים?לא עומד בלחצים גבוהים הדרושים למערכות קיטור להם יעודי צינור סקדיול ודומיו המחוזקים יותר-וקצרה היריעה להעביר כאן קורס
יותר יקר מהפסגול ויעיל ממנו
בתים שהרכבתי בהם מערכות סופר פייפ-sp -המערכות עובדות ללא תקלה עד היום-
היה לי הכבוד להכניס מערכות סופר פייפ גם לחברת חשמל
עדיין המערכות עובדות חשופות לגשם רוח ומלח

יוסי(שבין היתר הינו גם שרברב תברואתי מוסמך בפנסיה)
ייעוץ חינם לכל דורש מכל הלב רק על תבקשו ממני לעבוד כי אסרב בכל תוקף

-->