PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי עלה לסמוראי

שעיה כליף
15-07-04, 21:40
הקפיצים של הסמוראי שלי ממש ישרים, אני מתכוון לקפיצי העלה כמובן, האם זה תקין?, האם זה משפיע על ה"קפיציות"?, איפה אפשר לכופף אותם? אם בכלל, נדמה לי שאם אכופף אותם גם הרכב יגביה טיפה וגם אשפר בכל זאת את רכות הנסיעה, האם מישהו יודע?
תודה :wink:

אלון_ק
17-07-04, 15:11
תקין זה כנראה כן. הקפיץ מגיע מהמפעל עם מעט מאוד קישות, הוא כמעט ישר. אם שלך לא מתקשת הפוך, זה כנראה עוד תקין.

כן, רמת הקישות (להלן: "הערגול") של הקפיץ משפיעה על הקבוע שלו. מתוך הנחה שאין בכוונתך לעבור לערגול קיצוני, ההפרש הזה זניח.

באזור המרכז יש את המתלם, את קפיצי הרטוב וכד', שם ניתן לערגל קפיצים. לי יש חיבה למתלם.

אם אתה תערגל אותם אתה אכן תגביה, אבל אתה לא תשפר את רכות הנסיעה. אתה תעלה את קבוע הקפיץ - בעצם תהפוך אותו לקשה יותר - אבל שוב, זה די זניח ברמות שאתה מדבר עליהם.

שים לה להוריד את הבמפ סטופ אם אתה מערגל לגובה מעל 5 ס"מ נוספים, אחרת הקפיץ ישקע חזרה לגובה הנוכחי שלו מהר מאוד. בכל מקרה הוא ישקע, זה טבע הדברים, אבל ניתן למזער את השקיעה ולהאיט את התהליך ע"י שחרור מאמצים נכון והורדת הבמפ סטופ בהתאם לערגול. סע למתלם, הוא יסביר לך את זה הרבה יותר טוב ממני.

כמה קפיצים יש לך כרגע מקדימה וכמה מאחור?

אלון.

שעיה כליף
18-07-04, 21:11
קודם וחשוב, אני מודה לך על התגובה המפורטת, אני חדש בענייני ג'יפים, אני מטייל שנים רגלי ורק לפני חודש החלטתי להוסיף סמוראי שבת למשפחה, רכשתי אחד במצב נפלא מודל 92 ואני מלטף אותו בכל רגע פנוי, הייתי דיי גאה לכוון לו את הקלאץ' לבד ולהתקין פנסים על הגגון, מאז ששאלתי כבר חרשתי את הפורם והבנתי פחות או יותר ש....יש לי הרבה ללמוד ואני הולך ל ה נ ו ת!, אז כנראה שאני לא אגע כרגע בקפיצים (שלוש מקדימה וארבע מאחור בכל צד), אני לא יודע מה זה במפ סטופ ואשמח אם תגיד לי.
יש לי חופש בהגה (הספקתי לרכוש סט צמיגים חדשים 215/75/R15 ב1450 ש"ח חצי שטח) הזמנתי בוקסות וגומיות ועברתי טסט בינתיים עוד לפני תיקון החופש, (טוב אני צריך להוריד את פנסי הגג), ראיתי את הבורג על תיבת ההגה, יש לו אום אבטחה ואני אטפל בזה בקרוב (לבד כמובן).
מה עם קפיצים רגילים במקום קפיצי עלה ? האם זה מומלץ ? האם זה יעזור לרכות ? איפה אפשר להשיג ?

אלון_ק
19-07-04, 21:35
קפיצים ספירליים אינם אופציה. חוקית, הכוונה. מעשית זה אפשרי, אבל זה בכלל לא פשוט. קפיצי עלה הם האופציה היחידה שלך. אם אתה ממש ממש מתעקש, נתתי איזה סט של ג'ימיני לחבר שלי, אולי הוא יסכים לתת אותם לך.

למען הנוחות אתה יכול לנסות לאפיין סט קפיצים ובולמים עם בעלי מקצוע למינהם. זה ישפר אותה, אבל זה רכב קופצני - אין מה לעשות. כיסא הידראולי למושב שליד הנהג זו אופציה נהדרת, לדעתי. החלפת כיסאות הנהג והנוסע לכיסאות איכותיים יותר גם עוזרת מאוד (כיסאות של וולבו, סיטרואן BX, הונדה ורבים אחרים מתאימים - בעזרת מנוע החיפוש תמצא פירוט בנושא).

חופש בהיגוי יכול לנבוע ממגוון סיבות, לא הייתי ממהר לקפוץ על תיבת ההגה. הייתי מתחיל מבדיקת אומי הגלגלים, הקינג פינים, מיסבי הגלגלים, תפוחי ההגה ורק אז בודק את התיבה. כל זאת מתוך הנחה שאתה עוד לא יודע לאפיין במדוייק את הבעיה.

להלן קישור למילון המושגים בפורום לג'יפאים מתחילים. שם תמצא את התשובות לכל המושגים (ואם לא, תשאל שם - יענו לך, ואז יהיה גם לאחרים). הקישור הוא לעמוד בו נמצא המושג "במפ סטופ".

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=449&postdays=0&postorder =asc&highlight=%E1%EE%F4+%F1%E8%E5%F4&st art=40

תיזהר עם הליטופים, הם מתרגלים לזה ואז לא נותנים לך לישון עד שלא יצאת וליטפת לפחות 10 דקות.

שעיה כליף
20-07-04, 17:42
תודה תודה קבלתי ואני מחייך :lol:

-->