PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ לא מניע

enakar
16-07-04, 01:31
אז ככה:
גמרתי לסדר את האלטרנטור, בדקתי, הג'יפ הניע הכל עבד פיקס.
דיגמתי את כל צמות החשמל בסביבת המנוע כולל הכנסה לשרשורית, אזיקונים, הכל.
בא להניע, לא מניע.
יש סטרטר, המנוע מתחיל לתפוס, איך שמשחרר START ומחזיר ל RUN, המנוע מדומם.
אני די מיואש כי התחלתי לעבוד על הג'יפ לפני יותר מחודש, אז שיפצתי את הקרבורטור, ואז סידרתי משנק אוטומטי וגם מחמם סעפת יניקה (כדי שהכל יעבוד פיקס), ואז פתאום אין טעינה, שיפצתי אלטרנטור ועכשיו אחרי שהכל עבד, לא מניע. כל מה שרציתי לעשות בסופו של דבר הוא לכוון הצתה (עם האקדח של נמרוד) ותערובת לאחר שיפוץ קרבורטור. מסכת התקלות לא נגמרת והן רודפות אחת את השניה.
תמיכות מנטליות וטכניות יתקבלו בברכה.

תודה, אלעד.

asafk
16-07-04, 01:34
אם הסטרטר מסובב את המנוע אבל הוא לא תופס- או שלא מגיע דלק, או שאין הצתה (את זה כבר הבנת לבד...)

יש עשן בנסיון ההנעה?
נסה להניע בלי פילטר אוויר. יש דלק בקרבורטור?

אסף.

enakar
16-07-04, 01:40
אסף,
ניסיתי להניע בלי פילטר אויר.
אני שומע שבזמן הסטרטר יש הצתה, המנוע רוצה להמשיך לבד אבל כשאני עוזב את START ומחזיר ל RUN אז הוא כבה. (אתה ממש שומע אותו מניע בזמן ה START)
אני אומר לך, כל מה שעשיתי הוא לעבוד שעה על החוטים והצמות בדיגום.
אני מנסה להיות עניני אך התסכול אוכל אותי.

עירא
16-07-04, 08:29
דפקת משהו בחשמל.
אני דיי משוכנע, משתי סיבות.
1. אתה כתבת שהתעסקת עם החשמל וכל החיווט.
2. נשמע ממש הגיוני כיאלו הכויל מקבל פלוס בזמן מתן START אבל ברגע שאתה מחזיר את הסוויץ' ל-RUN (עוזב את המפתח ונותן לו לחזור מהקטע הקפיצי למצב הסטטי שלו) הוא לא מקבל פלוס ולכן לא נותן ניצוץ.
תבדוק את הכיוון הזה. יכול להיות שהמחבר שמתחת לקויל מלא קורוזייה וגורם לתופעה הזו.
ד.א. יש לך קויל/דיסטרביוטר רגילים או משהו משודרג?
עירא

enakar
16-07-04, 09:00
עירא,

אני גם משוכנע שזה משהוא בחשמל.

נשמע ממש הגיוני כיאלו הכויל מקבל פלוס בזמן מתן START אבל ברגע שאתה מחזיר את הסוויץ' ל-RUN
למה זה הגיוני, איך זה קורה? לפי השרטוט בצילטון, בזמן ההצתה (START) יש מסלול מתח נוסף המגיע לקויל, אבל בדקתי בזמן RUN ועדיין יש עליו מתח. יכול להיות שזה בעיה של מגעים לא טובים המאפשרים מעבר מתח אבל בזמן צריכה מפריעים לזרם?
איזה מחבר נמצא מתחת לקויל? אני מכיר רק את זה שמתחבר אליו מלמעלה, ואת זה היוצא למפלג.
נסה להסביר לי סדרת בדיקות המבצעת אלימינציה לבעיות כדי שנוכל להגיע יחד לאזור התקול.
המון תודה, אלעד.

עירא
16-07-04, 09:30
פה אתה כנראה תיאלץ להמתין לתגובה של חנן או מישהו אחר שסגור על אופן פעולת המערכת (אני לשמחתי הרבה עברתי לדיסטרביוטר HEI שזה אומר שהמודוךל התנעה דיסטרביוטר וקיול ביחידה אחת וכל מה שאני צריך זה לספק לה + אחרי סוויץ' בשביל שהג'יפ ייסע).
לפי מה שאני מבין כן מהסכימה,
המודול הצתה מחובר אל הדיסטרביוטר עם 3 חוטים שרצים מהמודול אל הדיסטרביוטר. תוודא שהם שמישים תקינים ללא נתקים. (כתום, סגול, שחור)
אל המודול עצמו צריך להגיע כבל אחד מהסולונואיד סטרטר שנותן למודול פלוס בזמן START(כבל בצבע תכלת או לבן אם אני לא טועה)
עוד שני כבלים מחברים את הכויל אל המודול, אחד, המינוס, בצבע ירוק כהה. שני, פלוס אחרי סוויץ', אדום או אדום לבן, בעצם מגיע גם לקויל וגם למודול בזמן שהסוויץ' פתוח.
א. תוודא שאכן כל הכבלים אצלך הולכים כמו שכתוב.
ב. אם ייש חיבורים במהלך הכבל, תפתח אותם ותראה שהם מולחמים כמו שצריך ולא מלאי קורוזיה.
ג. אם א' וב' לא עזרו יכול ליהיות שהכיוון של הבעייה שונה, (פיקאפים במפלג, מודול גמור וכו').
עירא

yoavshefer
16-07-04, 21:41
א.תבדוק פיזית אם יש ניצוץ.{לא לפי שמיעה} אם יש, אז סביר להניח שזה בעית דלק. בכל מקרה
תחבר פלוס ישיר לכוהל,{כדיי להיות בטוח שיש מתח גם שאתה עוזב את הסטרט.}
ב. לפי התיאור נשמע כאילו תיזמון ההצתה לא טוב,אולי סובבת קצת את הדיסטרבוטור?

enakar
16-07-04, 23:05
תודה לכל התומכים, אבדוק מחר ואדווח.
אני מנסה "לשתות קפה" ולהרגע 8) כדי לפתור את הבעיה בראש שקט וללא מטען שלילי :evil: .
אם יש עוד רעיונות אשמח לבדוק גם אותם מחר.
שוב תודה, אלעד.

חנן א.
17-07-04, 10:35
יש שני מעגלים שמספקים מתח לקויל ולמודול ההצתה, אחד בSTART ואחד בRUN :

אני מבין שבדקת את המתח על הקויל בזמן שהמפסק בRUN , עכשיו נשאר לך לבדוק אם החוט האדום שנותן מתח למודול בזמן RUN , אכן נותן מתח.

enakar
17-07-04, 15:23
חנן,
חיכיתי לתגובה שלך. :D
אכן בדקתי והיה מתח על הקויל ב RUN. בדקתי עם DVM ולא עם נורת ביקורת. יכול להיות "הלחמה קרה" על הקו? למה שני מעגלים נפרדים? :? אינני יודע דבר על מודול ההצתה. אתה יכול להרחיב עליו את הדיבור? איך הוא עובד, מעגל בסיסי? (יש לי רקע בחשמל ואלקטרוניקה) איך הכל מתחבר כמכלל שלם למעגל הצתה כולל? אל תתבייש לשלוח אותי לקרא חומר רקע.

תודה, אלעד.

enakar
17-07-04, 22:39
טוב חברים, יש עדכונים.
אינני יודע מהיכן להתחיל אבל מה שבטוח זה הולך להיות מעניין.
יום אחד נוסע אני לתומי בג'יפ עם מאיר (מימו) ופתאום ללא הודעה מוקדמת המנוע מתחיל להשתנק. אנו באמצע עליה, היא נכשלת, אני מתדרדר אחורה ומנסה להניע ברורס ולא הולך, המנוע כאילו תופס ואז כבה. (מוכר לכם?) ואז מנסה להניע שוב בסוף הירידה, המנוע תופס ואנחנו נוסעים הביתה כדי לא להסתבך.
טוב, עבדכם הנאמן "מבין" שיש לו בעיה במערכת הדלק (כי את הקרבורטור הוא עוד לא "פתח" :lol: ) ואני משפץ קרבורטור. השיפוץ עובר בהצלחה, ובדרך אני מוצא משנק אוטומטי לא מחובר כראוי, מחמם סעפת יניקה מנותק ועוד מרעין בישין - מתקן. יאללה, סבבה, בא להרכיב רוצה לכוון הצתה, תערובת, יוק. אין טעינה.
טוב, אני בודק (הלא זה מהות שירשור זה) ואני "מבין" שיש לשפץ אלטרנטור (גם את האלטרנטור הוא לא "פתח" :? ). יאללה, שיפוץ אלטרנטור. חוקר, בודק, לומד, מבין, משפץ (מאמר יבוא בהמשך). מכניס אותו למקום, בודק, עובד פצצה. מדגם חוטים (שרשוריות, אזיקונים - אתם יודעים...), מנסה להניע, לא תופס.
כבר הרגשתם את היאוש מחלחל לו פנימה.
לקחתי פסק זמן, התיעצתי אתכם וכמובן שמצאתי את הבעיה. צמה המובילה לקויל סבלה מ"הלחמה קרה". חשוב מאוד להדגיש, עשיתי את כל הבדיקות עם DVM והכל היה תקין. הDVM מתאפיין בהתנגדות כניסה גבוהה מאד ולכן הרגיש מתח, אך זרם לא זרם עקב המגע ה"רופף". את הבדיקה לבסוף בצעתי עם נורת ביקורת דבר שהוכיח את חוסר אמינותו של החוט (הנורה צרכנית זרם עם התנגדות נמוכה). מעקף לבדיקה והמנוע שואג. יאללה, מתקנים תיקון קבוע, מדגמים חוטים שוב, מחזירים למקום, פילטר אויר, מנסים להניע - יוק.
קיביני מאט :evil: .
אתם שואלים ובצדק מה הקשר לכל הסיפור המקדים?
מעקב נוסף גילה את הבעיה האמיתית. מגע רופף (כשמו כן הוא) בחוט הראשי היוצא דרך דופן הקבינה אל המנוע. (מסומן בחץ כחול)
http://imgsrv.pic4u.co.il/7acb2ad646b7e0ef00487692a0ec9270020000.a spx
הבעיה נתגלתה תוך חצי דקה ע"י נורת הביקורת (כבר הזכרתי אותה? :!: ) בדקירת החוט דרך הבידוד. עכשיו הכל מתקשר? עוד לא? עוד רמז, החוט הראשי הנ"ל מתפצל לכויל, לאלטרנטור... נפל האסימון. הכל התחיל ונגמר שם. בעיות הדימום בעליה, בעיות הטעינה, ובעית ההנעה.
אני לא מתלונן. למדתי המון. דבר אחד לא, והוא איך למנוע דברים כאלו? מה התחקיר? דרך אגב, אינני יודע כיצד לסדר את הבעיה מבלי לפרק את כל לוח המכוונים ע"מ להגיע לצמה הפנימית והראשית מאחורי קופסת הנתיכים, שם המגע הרופף.

בקשותי הם כאלו:
- אנא עזרו לי לבצע תחקיר לצמצום דיאגנוזות שגויות בעתיד (גם במקרים קשים כמו אלו)
- מה הדרך הנכונה להמשיך מכאן? מישהו כבר פרק? המלצות?

מחכה לתגובות, אלעד.

עירא
17-07-04, 23:36
לגבי התיקון, במרכז המחבר(בצד של המנוע) יש בורג בגודל 3/8 ואם יש לך ראש של ברגי איסקורית זו המידה, תפתח אותו וכל המחבר ייצא אליך ואז תוכל בעזרת שפיץ פלייר לדחוף החוצה את הפין שהמגע שלו רופף, לשפצר משהו מחדש ולהחזיר חזרה (אופצייה נוספת ה היא שהכבל מחובר בצורה טובה למגע אבל החיבור בין הפין של החלק ששלפת לבין הפינים המקבילים בחלק שמקובע לקיר האש בעייתי מבחינת קורוזיה וכו' ואז ניקוי טוב למגעים ושלום על ישראל) .
לגבי מניעה של התנתקות חוטים בעתיד, לצמת אותם בייחד בעזרת אזיקונים (ואז אם אחד נמשך, כולם נמשכים ובגלל החלוקת עומס הם לא ייתלשו) ואפשר קם עם אזיקון שיקבע אותם לקיראש.
ד.א. מומלץ לאטום את המחבר נגד מים, יש חומר ספציפי וגם ראיתי כבר רכבים שעשו את זה עם סיליקון.
לגבי האבחון, אתה יודע שאומרים שצרות באות בצרורות... גמגומים וכיבוי תוך כדי עלייה, עם יכולת להתניע אחרי שהתדרדרת אחורה אני גם הייתי אומר קרבורטור. אח"כ כתבת שאין טעינה, פה צריך לשאול איך הגעת למסקנה החד משמעית הזו? איפה מדדת איך למה כמה?
כשזה נפתר (או שזה לא היה קשור בכלל) נתת איבחון יחסית מהיר למה הבעייה ופתרת אותה גם מהר יחסית (התחלת עם פירסום ההודעה בשישי באחת וחצי בצהריים ובשבת בערב פתרת את זה) אז גם פה הכל טוב.
ובסה"כ תיהיה מבסוט שיפצת לא מעט רכיבים שעושים לפעמים צרות ועכשיו יש לך שקט תעשייתי.

(לגבי שיפוץ אלטרנטור, אם תוכל לכתוב דגם מק"ט ומחיר של הרכיבים שקנית יהיה יופי)

עירא

haimmiri
18-07-04, 20:17
הלו אלי

תבדוק טוב גם את כל החיבורים של מודול ההצתה שיושב על הכנף השמאלית. גם שם יכולים להיות חיבורים רופפים וגם קרועים ( משפשוף עם הכנף) היות וזה קרה לי ביום שבת הזה אני פותח על זה שירשור נפרד ....
( שווה בדיקה וטיפול מונע)

enakar
19-07-04, 23:47
חיים, תודה על האינפורמציה, ראיתי את השרשור שלך.
עירא, חבל על הזמן, עזרת לי בדיוק היכן שהייתי צריך.
אכן פתחתי את הבורג שציינת שבסך הכל מחבר את מחבר הזכרים למחבר הנקבות שעל קיר האש. כפי שניתן לראות בתמונה קודמת שפירסמתי בשרשור, אצלי קיים חומר אטימה נגד מיים (שעובד מצויין) והוא עשוי על בסיס זפת. הזפת הנ"ל חילחלה לתוך המחבר (אני מניח שתוך תהליך התחממותה הפכה לנוזלית יותר) והחלה לכסות את הזכרים. חלקם כוסו באופן מוחלט. אני מניח שעשיתי היום חסד עם מערכת החשמל. לקחתי טינר 21 (ממיס זפת) ופשוט ניקיתי כל זכר וזכר עד שהיבריקו. הורדתי שאריות זפת מיותרות (השארתי מספיק כדי לאטום) ולסיום ריססתי והיברקתי עם ספריי מגעים. את כל הפעולות האלה חשוב לעשות עם מצבר מנותק. :!: אין מצב למגע רופף במחבר הזה יותר. הבעיה נפתרה, יצאת גדול, ולי רווח שלא אאלץ לפתוח את כל הדש בורד וכי אוכל להשאיר חויה זו להזדמנות אחרת. :wink:

תודה לכולכם, אלעד.

עירא
20-07-04, 02:32
, ולי רווח שלא אאלץ לפתוח את כל הדש בורד וכי אוכל להשאיר חויה זו להזדמנות אחרת. :wink:
א. שמח שנפתרה הבעייה
ב. כשיגיע היום של הדשבורד, תקח את הDXF של צביקה ותעתיק יש לו שם עבודה יפיפייה.
עירא

-->