PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת האצה

tiamat
16-11-09, 01:29
ערב טוב,

בבעלותי טראנו שנת 2000 קצר דיזל 2700. ולאחרונה הוא הפסיק להאיץ.. כתוצאה מכך הוא לא סוחב בעליות. הדוושה עד הסוף והגז לא מגיב.. המנוע פשוט שותק. ביקרתי איתו במורשה, ולאחר הבדיקה נתגלתה תקלה בדוושת הגז ושיש צורך להחליפה. בנוסף לכל הצרות הדגם הדרוש אצלי בג'יפ הוא גם נדיר. יש צורך בדוושת האצה של חברת BOSCH.

היש מישהו שיוכל לשפוך בבקשה יותר אור על העניין? ומאיפה אפשר להשיג את הדגם הזה של הדוושה? חיפשתי בכל מגרש פירוק שאני מכיר וכו'.. אין..!:((

jonny boy
16-11-09, 10:47
הדוושה עצמה לא נראית לי כחלק "נדיר" אם זה רק הדוושה, בכלל איך הגיעו למסקנה שהבעיה היא בדוושה?
אם היא נלחצת אז היא אמורה להיות בסדר, אין שם רכיבים "נדירים".

tiamat
16-11-09, 11:46
כי כל העסק עובד על הזרקה אלקטרונית. כנראה החיישן הוא מובנה כבר בדוושה עצמה או משהו בסגנון.

tiamat
16-11-09, 12:13
החיישן מצרעת ממוקם על הדוושה.. כך שחובה דוושה קומפלט

Eitan_S
16-11-09, 17:42
היה פעם שרשור ב JEEPTRIP אבל מאז עדכון האתר החיפוש לא עובד במיוחד.

אם אני זוכר נכון יש אפשרות לבצע ניקוי לאלקטרוניקה שבדוושה.

איתן

shahav
16-11-09, 20:23
החיישן מצרעת ממוקם על הדוושה.. כך שחובה דוושה קומפלט

הניסיון שלי - חודשיים לאחר שקניתי אותו, הרכב הדליק את נורית ה "בדוק מנוע" ולאחר חיבור למחשב במוסך מורשה, החלפתי את רגלית.
בזמנו, ליפניי כ-4 שנים, זה עלה 2200 שח. הבנתי שבנתיים קראסו העלו את המחיר לסביבות ה 4000שח.
אני היתי מחפש בפירוקייה.

היה גם שירשור על החלפת הדוושה האלקטרונית במכנית, כלומר עם כבל...

רבין

jonny boy
16-11-09, 20:56
הדוושה עצמה לא נראית לי כחלק "נדיר" אם זה רק הדוושה, בכלל איך הגיעו למסקנה שהבעיה היא בדוושה?
אם היא נלחצת אז היא אמורה להיות בסדר, אין שם רכיבים "נדירים".

כנראה שלא רלוונטי לגבייך, אצלי זה כבל, לא אלקטרוני

tiamat
16-11-09, 22:47
על דושה חדשה מקורית הם רוצים 4000 ש"ח לפני מע"מ. זה מטורף הם חולי נפש!! כמה שחיפשתי בפירוקים הכל מכני. עדיין בחיפושים. אם מישהו יכול לעזור, יבורך!!

tiamat
16-11-09, 22:52

רבין[/quote]

מה עדיף באמת? להחליף דוושה או בכלל לעבור לכבל?

shahav
16-11-09, 23:20

רבין

מה עדיף באמת? להחליף דוושה או בכלל לעבור לכבל?[/quote]

סתם כדאי להרגיז-

http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-TERRANO-PARTS-THROTTLE-PEDAL_W0QQitemZ370277935014QQcmdZViewIte mQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM? hash=item563648e7a6

אני לא יודע אם יש להחלפת פדל אלק' בכבל השלכות אחרות :-( כניראה שלא.

tiamat
17-11-09, 11:59
מה עדיף באמת? להחליף דוושה או בכלל לעבור לכבל?

סתם כדאי להרגיז-

http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-TERRANO-PARTS-THROTTLE-PEDAL_W0QQitemZ370277935014QQcmdZViewIte mQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM? hash=item563648e7a6

אני לא יודע אם יש להחלפת פדל אלק' בכבל השלכות אחרות :-( כניראה שלא.[/quote]

הקדמתי אותך כבר.. מצאתי אפילו יותר בזול באנגליה.. השאלה מי מבטיח לי שזה באמת יעבוד שזה יגיע לארץ....

shahav
17-11-09, 21:09
סתם כדאי להרגיז-

אני לא יודע אם יש להחלפת פדל אלק' בכבל השלכות אחרות :-( כניראה שלא.

הקדמתי אותך כבר.. מצאתי אפילו יותר בזול באנגליה.. השאלה מי מבטיח לי שזה באמת יעבוד שזה יגיע לארץ....[/quote]

אם אתה יכול - תפרק את החלק, תיראה את המק"ט ותוודא שזה אותו חלק ליפניי הקנייה. פשוא תתכתב עם המוכר.
ככלל, אם עוקבים אחריי כמה חוקים בסיסים, המוכרים בEBAY הרבה יותר אמינים מכל ספק חלקים בארץ.
רבין

eran4x4
17-11-09, 21:40
מדובר בד"כ בנגד משתנה שמשדר את מידת הלחיתה על הדבשה למחשב...

יש סיכוי סביר מאוד שניתן לפתוח \ לנקות \ לשפץ את הדוושה.

http://www.vehicle-lab.net

תנסה למצוא כאן אינפורמציה www.carsforum.co.il

tiamat
17-11-09, 22:14
תכלס אחי כל מילה בסלע. המוכרים שם הרבה יותר אמינים ואמיתיים מאשר בארץ. אני אתקשר זה הפיתרון הכי טוב. וכמה ששאלתי באלפי מקומות שונים, כולם טענו כי לא ניתן לשפץ/לנקות או לתקן את הדוושה.. הכל מגיע יחד. זה הזין בזה!!!:((

shlomif
19-11-09, 20:53
יש לי את אותה הבעייה בטראנו 2001 דיזל אוטומט. הסנסור מורכב על דוושת הגז וניסן מוכרים רק את הכל כיחידה ורוצים למעלה מ- 3000 ש"ח.
אשמח לדעת איך הסתדרת / איפה אפשר לקנות את החלק במחיר שפוי.

tiamat
19-11-09, 21:24
יש לי את אותה הבעייה בטראנו 2001 דיזל אוטומט. הסנסור מורכב על דוושת הגז וניסן מוכרים רק את הכל כיחידה ורוצים למעלה מ- 3000 ש"ח.
אשמח לדעת איך הסתדרת / איפה אפשר לקנות את החלק במחיר שפוי.

יותר נכון למעלה מ4000 ש"ח.. הם לא נורמלים. הפכתי עולמות פה בארץ במגרשי פירוקים וחלפים, אין לאף אחד את הדגם המבוקש. בנוסף חיפשתי בEBAY ואתרי חלפים באנגליה (מסתבר ששם יש ריכוז לחלקים לטראנו) וגם שם עדיין לא מצאתי.

אשמח אם גם אתה תעדכן אותי אם תמצא משהו זמין.

shlomif
20-11-09, 18:24
בינתיים גם החיפוש שלי העלה חרס.
אולי אתה יודע את המספר הקטלוגי של הדוושה כולה ו/או של הסנסור ?

tiamat
20-11-09, 18:57
בינתיים גם החיפוש שלי העלה חרס.
אולי אתה יודע את המספר הקטלוגי של הדוושה כולה ו/או של הסנסור ?

לצערי לא. זה רשום בתיק במוסך אבל אני מתעצל לגשת ודרך הטלפון לא מתייחסים אליי.. אני דיי מיואש שם אין לי חשק ללכת למוסך לבדוק מה המס' כל עוד לא מצאתי כל כיוון אפשרי להשיג דוושה..:(

tallevi
21-11-09, 00:36
בסה"כ מדובר על פאקינג פוטנציומטר וזהו!!
תחשוב על איזה שהוא סידור.ניסית לפרק את הפוטנציומטר לגורמיו ולבדוק אולי יש לכלוך??
אפשר אולי למקם במבנה הפוטנציומטר המקורי פוטנציומטר קטן מידות בעל אותו תחום התנגדות(קיימים נתונים בספר יצרן)
אין מצב שלא הייתי מסדר משהו,כאשר החלופה היא העלות המטורפת הזאת!

טל.

tiamat
21-11-09, 17:55
בסה"כ מדובר על פאקינג פוטנציומטר וזהו!!
תחשוב על איזה שהוא סידור.ניסית לפרק את הפוטנציומטר לגורמיו ולבדוק אולי יש לכלוך??
אפשר אולי למקם במבנה הפוטנציומטר המקורי פוטנציומטר קטן מידות בעל אותו תחום התנגדות(קיימים נתונים בספר יצרן)
אין מצב שלא הייתי מסדר משהו,כאשר החלופה היא העלות המטורפת הזאת!

טל.

הלוואי וזה היה כזה פשוט! כמה שבדקתי, לא ניתן לנקות/לפרק את החיישן. שאלתי במקומות המתחמים בשיפוץ חיישנים בכללי וע"פ לא אפשרי הדבר בחיישן הספציפי הזה.

אברמלה
22-11-09, 11:45
יש לי דוושה כזאת . 0505281771 אבי

tiamat
24-11-09, 10:48
מס' קטלוג של הדוושה הנחוצה לי הוא: 180128F200 של BOSCH בלבד

-->