PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנדסת מכונות - מה עדיף?

omer-g
16-11-09, 02:08
אהלן,

אני נרשם בשנה הבאה ללימודי הנדסת מכונות ומתלבט בין אוניברסיטת ת"א, באר שבע והטכניון.
בעיקר בגלל עניין וגם בעקבות עיסוק בתחום המכונאות אני מעוניין לקחת את הלימודים כמה שיותר לתחום הרכב (כידוע אין כיום הנדסת רכב או מגמה בנושא).

להבנתי, בבאר שבע יש כיום את הבסיס הנרחב ביותר לבצע את התואר בכמה שיותר אוריינטציה לתחום הרכב.

הנטייה שלי היא לכיוון אוניברסיטת ת"א בגלל הקרבה לאיזור מגורי אבל אני חושש ששם לא אוכל להפיק את המירב מהתואר כמו שאוכל אולי בבאר שבע או בטכניון בהקשרי הנדסת רכב, בעיקר בגלל אופי הלימודים, התכנים הנלמדים, התמחויות הסגל וכו'.

אשמח לשמוע את דעתם של מי שהתלבטו גם כן ולומדים או סיימו את לימודיהם בתחום.

תודה.

savyon
16-11-09, 06:00
למיטב ידיעתי הולכת להפתח הנדסת רכב במכללת אפקה.

שווה בדיקה.

סביון

נמרוד
16-11-09, 10:55
שים את נושא "הנדסת רכב" בצד רגע.

העצה שלי תמיד - למד במוסד הכי טוב (אמיתי או תדמית) - מדובר על העתיד שלך, כמהנדס רכב או כמהנדס בכל תחום אחר בתעשייה או באקדמיה, בארץ או בחו"ל.

הבחירה האמיתית בעיני היא בין שני סוגי ההנדסה - מכאנית (מכונות, אוירונאוטיקה, חקלאית...) לבין אלקטרוניקה (חשמל, מדעי המחשב...). כאן לך לפי הנטיות שלך. לגבי בחירת המוסד - אחד מהשלושה שציינת - טכניון, באר-שבע, תל-אביב - קריא, אוניברסיטאות. כל המכללות למיניהן, עם כל הכבוד, לא עומדות באותה ליגה -אולי בעתיד. כיום, וכנראה שגם בעוד ארבע שנים כשתסיים, מעמדך כבוגר טכניון בכל ראיון עבודה עולה בהרבה על זה של בוגר מכללה. זה חשוב יותר מכל דבר אחר בשורה התחתונה.

הטכניון הוא המוסד מספר אחד מהשלושה. אבל בין שלושתם, אפשר לבחור גם מתוך שיקולים אחרים - מגורים (קרוב להורים - ואולי בעצם זה ההזדמנות להתרחק?) - חיי חברה (עדיפות לבאר-שבע...). בבאר שבע יש טיפה יותר הנדסת רכב. אבל גם זה בא לידי ביטוי בעיקר בפרויקט גמר, ולך תדע אם קבוצת הFSAE תהיה עדיין פעילה בעוד שלוש שנים כשזה יהיה רלוונטי מבחינתך. לטעמי זה שיקול משני.

reli
17-11-09, 08:33
הי,
סביון צודק, ובמכללת אפקה בת"א (קרוב אליך הביתה, שיקול שצריך לקחת בחשבון) מציעים התמחות בהנדסת רכב במחלקה להנדסה מכנית, שווה מאוד לבדוק ישירות מולם
, נשמע מעניין.....

savyon
17-11-09, 08:35
רלי שלום,
אם את מהמכללה או קשורה לעניין, לפחות רשמי גילוי נאות (לא נכעס), אפילו נעריך מאוד.
ואם את לא קשורה למכללה, קבלי התנצלותי הכנה.

בכל מקרה,
יום נפלא.

סביון

reli
17-11-09, 08:54
אני התעניינתי בלימודי הנדסה מכנית שם וייעצו לי בנושא ההתמחות החדשה (הנדסת רכב) שלהם
אבל אני מתכוון להתמחות בתחום אחר.

AvigdorAharon
22-11-09, 06:53
מעמדך כבוגר טכניון בכל ראיון עבודה עולה בהרבה על זה של בוגר מכללה. זה חשוב יותר מכל דבר אחר בשורה התחתונה.

זה נכון עד לראיון עצמו. מכאן והלאה הראיון תלוי מאוד בכך.
ד"א, מהכרותי ה"דלה" עם שוק העבודה, רוב האנשים מצאו עבודה ע"י המלצה מחבר פנימי ובמקרה זה אין משמעות למוסד הלימודי.

...My Two Cents

אביגדור

-->