PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב התהפכות לסמוראי

gil4
17-07-04, 15:20
קראתי את הכתבה של נימרוד. בסמוראי המשקלים קצת שונים מsix יש המלצות לקוטר ועובי לצינורות לסמוראי?

ארז
17-07-04, 15:25
התיאשת מפורום ילדים שם?
בכל מקרה עובי הצינור לא משתנה הרבה, רצוי להישאר באזור 3 מ"מ +- עובי דופן, ניתן לרדת לעובי צינור כללי ל42 מ"מ.
כן ניתן לבנות כלוב פנימי בסמוראי אגב.

אלון_ק
17-07-04, 16:03
לי יש סמוראי סגור והכלוב שלי יהיה חיצוני. אני מתכנן לבנות אותו מצינור בעובי 3.25 מ"מ, קוטר 42 מ"מ (1.25 צול) עם תפר (זול יותר משמעותית).

אני לא מהנדס ולא אחראי לתוצאות אם אתה מחליט ללכת על אותם חומרים כמו שלי. מה שכן, מוכח כבר שגם סמוראי פתוח וודאי שסגור עומדים בהתהפכות ללא כלוב, אז מבחינתי הכלוב הוא פשוט עוד אתגר, עוד כיף. ההגנה הנוספת שהוא ייתן, גם עם שימוש בחומרים מהסוג שציינתי, אמורה להספיק לי מעל ומעבר. עם קצת מזל הוא גם ימנע נזקי פחחות משמעותיים בהתהפכות.

אלון.

gil4
18-07-04, 01:28
איפה מכופפים? עלויות?

eran4x4
18-07-04, 01:32
במקרה הדאוגרפי שלך הייתי מתחיל מארנון - "איש הבאגיס"

gil4
18-07-04, 23:19
הי ערן
מי זה ארנון קצת פרטים

eran4x4
18-07-04, 23:38
http://www.buggy.co.il

http://www.jeepolog.com/jp_forum/profile.php?mode=viewprofile&u=979

סוזי המשתוללת
19-07-04, 12:49
נקסוס
לא בונים כלוב מצינור עם תפר אפילו שזה זול משמעותית כי כשהוא יישבר בהתהפכות יהיה עוד משהו שבמקום להגן עליך יפצע אותך
כלוב התהפכות חיצוני ?למה ?

אלון_ק
19-07-04, 22:40
סוזי, תוכיח. ברצינות (לגבי השבירה והפציעה).

חוץ מזה, בהתחשב בכך שאני לא מתחרה, לא עולה (יותר...) עליות כמו הנ.ג ובונה כלוב 6 נק' לסמוראי, אני רואה בזה הרבה הגיון. חיצוני=פחות התנגדות למעיכה מהצד, יחסית לפנימי עם תמיכות בהצלבה. אבל למעיכה מלמעלה הוא יעיל כמעט באותה רמה (בכ"ז, יותר היקף=פחות חוזק) וזה בטוח יותר יעיל מכלום. מה אני אמור לעשות, לקדוח באוטו שלי מצד לצד? לקנות פתוח? מה? אתה יודע טוב מאוד שזה או זה או כלום.

כלובים חיצוניים הוכיחו את עצמם, סושי. גם אם הם פחות טובים מפנימיים.

ארז
20-07-04, 00:46
צינור עם תפר עד כמה שהוא חלש יותר מצינור ללא תפר(מעל ל50% פחות), הרבה פעמיים מספיק, שמוליק ,לא מדובר פה בכלובי תחרות, אבל שוב, אני לפחות על הרכב שלי הייתי שם צינורות ללא תפר.

לגבי כלוב חיצוני, הוא פחות חזק בכל מובן מזה הפנימי, כמו כן הוא מגביהה את מרכז הכובד של הרכב.
כאן אני דווקא עם אלון, גם אצלי ב110 הקודם היה כלוב חיצוני שהוכיח את עצמו פעמיים....

http://imgsrv.pic4u.co.il/2aaf526585d21ff6054fb3a65e54e430020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/2aaf52c17f66b8e1484739bd512991a0020000.a spx

נמרוד
26-07-04, 11:13
נקסוס
לא בונים כלוב מצינור עם תפר אפילו שזה זול משמעותית כי כשהוא יישבר בהתהפכות יהיה עוד משהו שבמקום להגן עליך יפצע אותך
כלוב התהפכות חיצוני ?למה ?

זה לא שצינור עם תפר יקרע לאורך התפר. הוא יתכופף או יקרוס קודם. הכשל יראה אותו דבר, אבל יקרה מוקדם יותר, בעומסים קטנים יותר מצינור בלי תפר עם אותם נתונים.

אני מקבל שאפשר להסתדר עם צינורות בעלי תפר לכלוב לא תחרותי, יותר קשה לי לקבל את התועלת שבכלוב חיצוני. אבל זה נושא שאלון פתח בשרשור אחר, אז נמשיך שם.

סמוראי 92
27-03-05, 13:10
לאור מה שראו עיני החלטתי שאני רוצה כלוב התהפכות פנימי לסמוראי פתוח לשני הנוסעים מקדימה בלבד.
הדרישות הם חזק +אוברקיל עצבני ומיותר. בדרך כלל העלות היא שיקול חשוב אך הפעם היא משנית לעומת איכות הבטיחות, החומרים, והעבודה. אני מעדיף לא לשלם לבעל מקצוע כדי שיעבוד מא' עד ת' אלא להשתמש בשירותיו אך ורק בנקודות שבהם עבודתו עדיפה בטיחותית. אם אני יכול לתכנן לחתוך לכופף ולהתאים לבד אני מעדיף.

1) אשמח לקבל כל מידע קשור אפילו אם הקשר מרוחק.
2) רעיונות ציורים איורים וסקיצות.?
3) דוגמאות לעובי פרופיל וסוג חומר .
4) היכן נקודות החיבורבין הצינורות.
5) היכן נקודות העיגון לרצפה .
6) מה העלויות של צינורות מסוגים שונים.
7) מה המשקל שלהם ?
8) היכן קונים אותם באזור המרכז ? (האם כדאי להזמין צינורות אקזוטיים מחו"ל?)
9) האם אפשר לכופף אותם לבד (אם הכיפוף אצל בעל מקצוע יעלה לי שש מאות שקל אז אולי עדיף להוסיף עוד כמה גרושים ולקנות מכופפת? איזו תתאים ?)
10) האם אפשר לבנות כלוב שגם יגן מתאונת צד או חזית ? הבנתי שיש דרך למנוע את קריסת המנוע לתוך תא הנוסעים האם יש למישהו רעיון ?
11) חגורות בטיחות מתאימות רעיונות הצעות מחירים? נקודות עיגון ?
12) אם מישהו בנה לבד כמה זה עלה לו ? וכמה זה שוקל ?
13) אם הוא בנה אצל בעל מקצוע כמה זה עלה לו. ומה זה שוקל ?
14) הבנתי שהריתוך על ידי בעל מקצוע מומחה חשוב ביותר והחשיבות של הרתך היא ביחס ישר לאיכות הפלדה. האם יש המלצות לרתך ?
חשוב לי במיוחד שהמתכת תהיה קלה עד כמה שאפשר. לא כרומולי אבל פלדת ST52 נשמעת מעניינת ואני מעוניין לבדוק במה זה כרוך גם אם הקנייה שלה תהיה יקרה. אני מתכנן להחזיק את הסמוראי הרבה זמן והמשקל על הדלק ואיזון מרכז הכובד חשובים לי. אם אני מתכנן ובונה לבד אני חוסך ממילא הרבה כסף שיכול ללכת לחומרים יקרים קלים וחזקים עם פרופיל דק שלא יסתמו לי את הרכב הזעיר ממילא.

נ.ב
עברתי על הלינקים והקישורים בפורום הבונים ועל הכתבות של נמרוד ארז והסופה הפתוחה וחשבתי שכדאי שיהיה את כל המידע בשרשור אחד ייעודי לסמוראי.

נ.ג
אם כלוב בלי כלוב , לדעתי רצוי לחגור בעליות קשות ואסור בשום אופן לנסות לקפוץ מהרכב ברגע ההתהפכות. האם אני טועה בענק ? האם למישהו יש דיעה אחרת ?

nir.samo
27-03-05, 15:51
אני מכיר מישהו עם סמוראי מיבוא אישי, קיימת בו קשת התהפכות מסיבית מצינור ברזל.
הקשת הנ"ל נמצאת בנוסף מאחורי הקשת הרגילה שיש לכולם ולדבריו היא מקורית מהמפעל.
אם אתה רוצה לראות, אנסה ליצור קשר.

אלון_ק
27-03-05, 17:55
...מצינור ברזל. הקשת הנ"ל נמצאת בנוסף מאחורי הקשת הרגילה שיש לכולם ולדבריו היא מקורית מהמפעל...
שקר וכזב. לא היה ולא נברא.

אם אני יכול לתכנן לחתוך לכופף ולהתאים לבד אני מעדיף
אתה יכול לתכנן ולהזמין חתוך, לאסוף את החומר, לתת פיקים למבנה בסיסי וללכת למקצוען לריתוך סופי. זה יוזיל עלויות.

2. תעשה חיפוש בפורום הבונים, יש שם שרשור ארוך שלי על זה.
3. בשורה התחתונה, SCH40 1.5 צול זה אוברקיל נאה. אני הולך על 1.25 צול.
4. תלוי בכלוב, תיכנס לשרשור שהצעתי - אתה תראה סקיצות.
5. כנ"ל.
6. סדר גודל של 150 ש"ח ל-6 מטר.
7. תלוי בצינור, יש בכמה שרשורים כאן את הנוסחא לחישוב משקל ברזל.
8. לא שווה להזמין מחו"ל. לא יודע איפה במרכז.
9. מכופפת טובה תעלה לך יותר מכל העבודה. שלם למפעל רציני שיכופף לך, זה עולה עוד קצת אבל שווה כל שקל. כיפופים מדוייקים עם מינימום פגיעה בחומר, חיתוכים מדוייקים להתאמה, כל מה שרצית ולא תוכל לבד.
10. שכח מזה. לכלוב יש מטרה אחת - להגן עליך במקרה של התהפכות. אילו היית בונה אותו מסביב לאוטו כך שהוא ימנע כל מיני דברים, אתה תיצור מצב שבמקום שהאוטו יספוג לך את אנרגית הפגיעה, אתה תספוג אותה. קריסה של אוטו בתאונה חזיתית סופגת אנרגיה במקומך, זה מה שמציל לך את החיים. האוטו נהרס תו"כ, אבל לא האוטו זה מה שמעניין אותך בכזו תאונה...
11. חגורות 3 או 5 נק' של מגוון החברות, יחס עם כיסא מתאים. ספארקו, ריקארו וכד'.
12. זה עולה כ800 ש"ח, תלוי במבנה. משקל גם תלוי במבנה.
13. לא יודע כמה $$, לא יהיה הבדל משמעותי במשקל. המשקל הוא תלות של המבנה, לא המבצע.
14. ארז מOVERLAND, אם הוא יסכים.

נ.ב: יש בפורום הבונים, למה להתחיל עוד אחד? אין לסמוראי שום ייחוד במבנה, הוא לא שונה מל"ר או ג'יפ. למה צריך שרשור בשבילו?
נ.ג: זה לא דעה, זו עובדה. תמיד חוגרים, לא קופצים. יש מבנה שנועד להגן עליך מפגיעה, למה לצאת ממנו? אין כאן מקום לדעות.

סמוראי 92
27-03-05, 18:38
עברנו לפורום הבונים

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4818&postdays=0&postorde r=asc&start=0

כל מה שרצית לדעת והתביישת לשאול.

GodsFather
22-08-07, 18:44
השרשור לא קיים, מנהלים ?

נמרוד
22-08-07, 19:11
זה הודעה עתיקה, הקישור הוא לפורום הישן. השרשור בטוח קיים, אבל הקישור השתנה במעבר לפורום החדש. תריץ חיפוש חכם ותמצא את השרשור עצמו, כנראה בפורום הבונים...

GodsFather
22-08-07, 20:07
חפרתי ומצאתי כמה , לא יודע אם יש קשר בין זה לאלה שמצאתי. אני אמשיך כאן , מקסימום תעבירו :-)

אז כאמור, אני חושב על כלוב למכונת כביסה הזו שנקראת סמוראי. כלוב חובבים, לא תחרויות או FIA ושאר תקנים מחמירים.

העניין הוא נקודות החיבור לבודי בחלק האחורי, מצד אחד יש את צנרת הדלק המכוסה בחיפוי נשלף ובצד השני אין כלום והשאלה היא האם להוציא את הכיסוי ולשים שם פלטת פיזור לחץ מקבילה לזו מצדה השמאלי של הרכב (מבט נהג)ולאלתר אח"כ כיסוי לצנרת, או לעקוף את הכיסוי עצמו ובכך למעשה ליצור עוד כיפוף בקשת האחורית. מעיין "ל" במקום חיבור הצינור באופן ישר.

התכנון הוא "ח" אחורי, "ח" מאחורי המושבים הקדמיים וחיבור עילי של 2-3 מוטות בין ה"ח"ים עם אופציה נשקלת לחיבור עוד מוט בכל דופן בין ה"ח"ים.

הנה תמונות של האופציות - המסומן באדום בגדר אופציונלי בלבד ומתוכנן להיות שליף, התכנון הוא בעיקר לצבוע כחול. אשמח לתיקונים וחוו"דים. תודה לאל על POWERPOINT 2007!

-->