PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש גיר 4 הילוכים שמתאים לCJ5 הוריקן 2200

CJ505
16-11-09, 11:07
חברי הפורום שלום רב.

בשישי האחרון טחנתי את גיר ה-3 הילוכים דק דק בבוץ הירקון :)
ממצאים לאחר פירוק הגיר .....גלגל סינכרון מברונזה טחון דק דק

מאחר והגיר מפורק אני תוהה מה לעשות.

לחפש משומש???
לשפץ את הקיים??
לנצל ההזדמנות להכנסת גיר 4 הילוכים מתאים???
(גייפ CJ-5 קצר מנוע הוריקן 2200 )
להישאר עם 3 הילוכים ולחפש קיט אובר דרייב???
מחפש המלצות או הצעות קנייה....גיר...אובר דרייב...רעיונות חדשים...

בתודה

אילן

yoavshefer
16-11-09, 18:00
כדי לשים גיר 4 הילוכים צריך מתאם, שזה דבר לא זול. כאן תמצא מה שצריךhttp://www.novak-adapt.com/catalog/kit_1435.htm

CJ505
16-11-09, 18:22
כדי לשים גיר 4 הילוכים צריך מתאם, שזה דבר לא זול. כאן תמצא מה שצריךhttp://www.novak-adapt.com/catalog/kit_1435.htm

תודות רבות לך יואב :rolleyes:

אם הבינותי נכון את הכתבה.....
בעצם אני צריך רק את הפלטה המתאמת...במידה יוש לי יכולת איבוד שבבי (ויש)
איך איפה ניתן למצוא את מידות הפלטה....שרטוט...או משהו כזה....???:roll:

מי שטוחן את הגייפ בירוקן בשישי.....נח בשבת......ובשאר השבוע אוכל ז....ן

יונימוג אדום
16-11-09, 18:33
אילן , שלום .
יש לי למכירה גיר 3 הילוכים אשר היה משודך למנוע 6 צילינדר 3.8 ליטר .
איני יודע אם הוא מתאים לך אך ניתן לבדוק , אני נמצא בפתח תקוה .
מחיר הגיר כולל טרנספר - 1200 ש"ח .

צור קשר , אילן - 050-5249686

נ.ב. גיר שלושה הילוכים או גיר ארבעה הילוכים יתנו לך מהירות סופית זהה מכיוון שההילוך הגבוה הוא הילוך ישיר ולכן זהה לחלוטין , בתחומי הביניים כמובן שהחלוקה שונה .

yoavshefer
17-11-09, 13:07
הגיר 3 הילוכים ששייך למנוע 3.8ל' לא מתאים, זה לא אותו גיר.

סיקס כחול
24-11-09, 11:18
היה לי סי ג'י 5 ולמיטב זכרוני, אין מספיק מקום לגיר אחר מלבד האוריגנלי.

CJ505
25-11-09, 23:04
תודה לכל המגיבים ....כרגע הכיוון המתבקש הוא באמת לשפץ את הגיר הקיים.
בהמשך לחבר אובר-דרייב...ואם התקציב יאפשר אז גם להחליף לדנות משופרות יותר מבחינת יחסי העברה למהירות סופית קצת יותר טובה :)

זיו
27-11-09, 22:28
בהמשך לחבר אובר-דרייב...ואם התקציב יאפשר אז גם להחליף לדנות משופרות יותר מבחינת יחסי העברה למהירות סופית קצת יותר טובה :)

שלום אילן.

בחירה נבונה, לשפץ את הגיר (בעצמך?). זה הגיר שמתאים לרכב הזה ואין שום צורך להחליף באחר.
תשפץ את מה שצריך וככה תדע שיש לך גיר טוב לסמוך עליו לשנים רבות מאוד. פשוט תשלים את מה שבועז לא הספיק לעשות :)

אשמח אם תוכל לפרט כאן את העבודה בכלליות וגם את עניין העלויות. זה יהיה טוב ומועיל לכל בעלי הפייבים הישנים שמתלבטים לגבי הילוך שני קופץ או כל מיני קירקושים מעצבנים בגיר וכו'.

אם יש בעלי ג'יפים ישנים שעוקבים אחרי השירשור הזה:
אחרי הרבה התכתבויות שלא הניבו כלום בעניין מפגש ג'יפים קשישים (אבל בריאים), מתגבש רעיון לבצע מפגש בעתיד הקרוב באיזור המרכז כנראה, במסגרת מועדון מקביל. נשמע קצת מסתורי? לא ממש.
כשהכול יהיה מבושל - נודיע, נעדכן ונזמין.

ניר צ. - הנה זה מתחיל...

זיו

yaronp
01-12-09, 00:01

איני יודע מאיזו שנה הגיפ' שלך. בשנתיים האחרונות לייצור (למיטב ידיעתי וזכרוני) היו גיפים (כמובן מאלו שהורכבו בארץ) בעלי צירים מעט יותר מהירים. ברוב הקורונה והפיניון הם 43 שיניים על 8. והאופציות המהירות יותר היו 47 שיניים על 11 (למיטב זיכרוני הדהוי).

אני לא בטוח בכדאיות של המהלך ואין ספק שאוברדרייב יהא שיפור מוצלח יותר.

CJ505
21-12-09, 00:46
היי לכולם....אחת בלילה ואופס....גם היום הגיר כבר לא יסגר......

כמה דברים שתמיד "נעים" להיזכר בהם...
א. ההפתעה שמגלים כשפרויקט פירוק לא גדול מידי נמשך ונמשך וטרם מסתיים :rolleyes:
ב. ההפתעה שמגלים שדווקא הברגים הקטנים הם אלו שיתקעו אותך בנוטרל לעוד שבוע:confused:
ג. איך הזמן טס מהר שנהנים:roll:
ד. על ב כבר דיברנו.....?

אז ככה מה היה לי בקצרה...כבר מאוחר...
טיול בירקון....נזילת שמן גיר...נשפך הגיר=המייסבים של הקונטרה גיר ...סלט...ציר חדש100:cool:
....מיסביים לציר כפול 4 =90 ....מה כבר פתחנו לא נחליף אטמים ומחזירים:rolleyes:=140 ...
2 גלגלי סינכור...ווואלה כבר לא זוכר בערך 45 אחד וביכף כמו שאומרים :)
אהה הכי חשוב שכחתי...הקונטרה-גיר (הגל עם השיניים התחתון) עבר הנצלה/השמשה שימים יגידו אם מדובר בתפארת ההנדסה...או שידובר פה רבות על כישלון חרוץ+מפח נפש+פרישה מהתחום ...בכל אופן מדובר במהלך שחתך את ההוצאות ב + /- 500:rolleyes:.

אבל למה אני מספר לכם את כל זה.....היתה בחבילה היפה והמהודרת גם 3 מתכות (קטנות כ 1ס"מ) חביבות שאמורות לעזור בשילוב הסינכרונים (מצורף תמונה)..לאחר הכנסת כל החברים פנימה ובמשחקים על יבש טרום הרכבה סופית...הכוונה לבדיקה שההילוכים עוברים עוד בטרם הרכבת מנוף ההילוכים.....הפחיות החביבות בחרו לקפוץ קצת מהמסילות ולהישבר...היש מצב שמשהו לא הורכב נכון......האם מישהו יודע לספר על הפחיות האלה משהו....הן נתמכות מצידן התחתון על ידי 2 קפיצים מעפנים לא פחות :)

לא ננסה....איך נדע:cool:

זיו
22-12-09, 19:15
קצת מדאיג לראות משחזת יושבת על שולחן העבודה ליד הגיר. לא ?

בכל מיקרה, ה"פחיות" האלו הן כמו פלטות או לשוניות קטנות (באנגלית synchronizer plates אם אתה מסתכל במדריך chilton עמ' 7-8) מקבלות דחיפה כלפי חוץ ע"י 2 קפיצים שיושבים בחלק הפנימי ולא עפות החוצה כי הן נתקלות בסליב. רואים את זה יפה בשרטוט שם. קצת מעצבן לדחוף אותן למקום, אבל אפשרי. חשוב להקפיד שנקודות הפתיחה של הקפיצים יהיו במיקום הנכון ביחס לפלטות האלו.
לא הבנתי אם הפחיות נשברו (=צריך לחפש חדשות) או שיש לך חלופיות ואתה רוצה לדעת איך להכניס אותן למקום.
אם תרצה עזרה, דבר איתי (050-6233021).

אני מבין שבסוף הלכת על האופצייה של הרחבת הקדח הפנימי בקונטרה-גיר ( countershaft) והוספת סיכות גדולות יותר? איך זה מסתדר עם הדיסקיות המיוחדות שנמצאות בקצה, אין שם חופשים? מעניין.

ד"א - בדיוק בשביל בעיות כאלו אנחנו מנסים לארגן מפגש היכרות בין כל בעלי הג'יפים הישנים להחלפת דיעות, רעיונות, ידע וחלפים. ככה יהיה קל יותר לכולנו לשמור את הרכבים הישנים האלו בכשירות.

בהצלחה
זיו

CJ505
27-12-09, 21:28
עידכונים אחרונים :rolleyes:

אז ככה .....הבעייה עם הפחיות מסתבר היתה בגלל חובבניות שלי שבדקתי את מהלך ההילוכים בגיר פתוח (מכסה לא מורכב) מהלך מוגזם של המעביר הילוכים עשה את הנזק.
נזק=37 שקלים לסט פחיות חדש +יום עיכוב בהרכבה.
לגביי הגיר....במבצע לילי שכלל 1 תלי הרמה 1 ג'ק הרמה 1 לום הורכב הגיר בהצלחה על הרכב
(יום שנעים לשכוח)
בשביל להוסיף לי עניין לחיים (כאילו שהיו לי חיים קלים עם הגיר עד עכשיו)ההילוך השלישי קיבל החלטה לקפוץ בכל פעם שאני מוריד את הרגל מהגז :shock:
לאחר שינה על הבעייה (2 לילות) גם העניין הזה נפתר על ידי משחקים עם המזלג שדוחף את ההילוך (המזלג כנראה התעקם והיו חסרים לו עוד 2 ממ קדימה ....אחרי שיכנוע..........תוצאה....נכנס סבבה ולא קופץ יותר :).

לסיכום

בגדול חוויה לא גרועה+נזק כלכלי שהיה שווה את הלמידה+דלקת בשריר כתף שמאל וימים יגידו מתי יהיה הפירוק הבא.
מה שבטוח שהגייפ הוא עדיין פייב (5) קרי קצת עגלה אבל עדיין אין יותר גבוהה ממני בכל רמת גן
וזה שווה:)

תודה לכל המייעצים והאנשים בדרך.

*בשמחות

אילן

*עכשיו נשאר רק להרים ראש מנוע שסתומים ורינגים.
;-)

six 4 life
27-12-09, 23:14
מברוק.

YoavR
28-12-09, 00:09
מה היא הידית הקטנה שרואים בשתי התמונות האחרונות יוצאת מפתח יחסית קדמי בפח?

יואב

CJ505
28-12-09, 15:01
מה היא הידית הקטנה שרואים בשתי התמונות האחרונות יוצאת מפתח יחסית קדמי בפח?

יואב

אם אני מבין את שאלתך ....מדובר בידית הפיקוד של הטרנספר.....2H 4H 4L
בדגמים הישנים יותר זה מגיע בשתי ידיות קטנות נפרדות ולא אחת.

ואם לא הידית הזו לא הייתי פה בכלל:p

CJ505
28-12-09, 15:20
[quote=YoavR;283948]מה היא הידית הקטנה שרואים בשתי התמונות האחרונות יוצאת מפתח יחסית קדמי בפח?

יואב[/quote

זו הידית .....:idea:

osheleg
28-12-09, 15:30
אילן היקר,

קראתי בעיון רב את השתלשלות העיניינים ופייר... כאב לי :sad:
הרבה יותר פשוט לקנות ג'יפ חדיש יותר (כזה שנוסע ללא בעיות)
כך תמנע מעצמך סבל, ייסורים והוצאות כספיות מיותרות (כאילו באמת, יש אחלה סייל בקניון גבעתיים, לא חבל???).

אחת שיודעת

CJ505
28-12-09, 16:36
אילן היקר,

קראתי בעיון רב את השתלשלות העיניינים ופייר... כאב לי :sad:
הרבה יותר פשוט לקנות ג'יפ חדיש יותר (כזה שנוסע ללא בעיות)
כך תמנע מעצמך סבל, ייסורים והוצאות כספיות מיותרות (כאילו באמת, יש אחלה סייל בקניון גבעתיים, לא חבל???).

אחת שיודעת

היי אורית מותק (מה גם לפה הצלחת להגיע)

קראתי בעיון רב את תגובתך ולהלן כמה שאלות מתבקשות.

א. איך ולמה הצלחת לסיים הנדסת מכונות בבאר שבע?
ב. מהי הברגה ימנית בשתי התחלות ולמה זה טוב?
ג. איך הצלחת לצאת מהפורום הטכני של עקרות בית ועושים שופינג נעליים..
ד. יאללה נפרגן לך בסיבוב בוץ בירקון אוליי יפלו לך כמה אסימונים לגבי ההבדלים בין
4X4 לנעליי עקב מהקנייון / או שנמצא שם איזה *נסיך שקוע בביצה :)

בברכה
אחד שיודע

א שרמן

*דרוש גיפאי מסוקס בגילאי 31-36 יתרון לאקדמאי מהמרכז:rolleyes:

YoavR
28-12-09, 16:40
אם אני מבין את שאלתך ....מדובר בידית הפיקוד של הטרנספר.....2H 4H 4L
בדגמים הישנים יותר זה מגיע בשתי ידיות קטנות נפרדות ולא אחת.

ואם לא הידית הזו לא הייתי פה בכלל:p

אכן,
אצלי יש שתי ידיות.

יופי של ג'יפ אגב...

osheleg
28-12-09, 17:11
היי שרמי מותק,

חבל, נתתי לך עצה מצויינת ואני באמת חושבת שהגיע הזמן ליישם אותה (אוטו חדש, אוטו חדש וכן... אוטו חדש.. כן, כן, כזה שנוסע וכן שרמי, יש כאלה גם עם מזגן...)

בברכת "נו, מתחילה שנה חדשה, לא הגיע הזמן להיפטר מהגרוטאות?"
ביי ביי

CJ505
28-12-09, 19:41
היי שרמי מותק,

חבל, נתתי לך עצה מצויינת ואני באמת חושבת שהגיע הזמן ליישם אותה (אוטו חדש, אוטו חדש וכן... אוטו חדש.. כן, כן, כזה שנוסע וכן שרמי, יש כאלה גם עם מזגן...)

בברכת "נו, מתחילה שנה חדשה, לא הגיע הזמן להיפטר מהגרוטאות?"
ביי ביי

חברים יקרים:D.
להחלפה / למסירה
מודל 79 למבינים. ידידה במצב טוב מאוד, בודי שמור ומחוזק במקומות הנכונים.
יכולות בהנדסת מכונות אינטליגנטית ושנונה לפרקים .
סובלת מבעיות שליטה וריסון ומסתובבת בפורומים שלא מתאימים לה בכלל.

אפשרות להחלפה בגלגל הגה ל CJ-5 / או 4 פלגים במצב סביר.

לפרטים
CJ505
או
OSHELEG

זיו
30-12-09, 20:43
אילן - מזל טוב. סה"כ הברגים והאומים נקיים, יש לך את כל כלי ההרמה - שום דבר לא יעצור אותך מלפרק שוב גיר ו/או טרנספר בקרוב ... :) אין לך ממה לדאוג.

יואב - אם זכור לי נכון, היו לך בעיות בגיר לפני משהו כמו שנתיים ? הרכב שלך במצב נסיעה ?

זיו

YoavR
31-12-09, 22:13
הגיר (והטרנספר) חורק, דופק וגונח אבל הג'יפ נוסע, יש טסט והגליל העליון רק הולך ונהיה ירוק יותר...:)

-->