PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית רוקרפאנל לסמוראי.

סולי
17-11-09, 18:39
שלום לכולם,
אני רוצה לפנק את הסמוראי החדש שלי במגני סף וזקוק למס' המלצות.
ראשית לגבי עובי החומר ועיבודו.
איזה עובי פח אני מחפש? והאם פח מרוג? או חלק? מה עדיף?

שנית, עיגון הרוקרפאנלים לפח הרכב.
עם ברגים או ניטים? מאיזה חומר? ובאיזה מרחקים אחד מהשני?
האם רק מהדופן או גם מתחת לרכב?

שלישית, ציפוי הפח לפני חיבור הרוקרפאנל.
אני לתומי חשבתי לחשוף את המתכת שהרוקר פנל אמור לכסות לצבוע בהמרייט שחור בנדיבות..
מלמעלה עד למטה.. טוב טוב טוב.. לתת לזה להתייבש,.. לתת כמה נקודות סיליקון חזק על הרוקר פנל ולהצמיד אותו לרכב עם מספר מרובה של ניטים לבודי.
אך מספר חכמים הפצירו בי, לעשות שימוש בצבע ייסוד ועליו אפוקסי. ולא לשים סיליקון אלא רצועות גומי שגם יפחיתו רעשים ויספגו אנרגיה במכות..
חשבתי לעצמי, אם אני הולך לעשות את העבודה ולחסוך לעצמי את העלות של בעל מקצוע, אני מעוניין לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. מה הדרך הנכונה להכין את השטח לפני החיבור לבודי? ומה לשים ביניהם?

תודה רבה לעוזרים.
אורי.

YAARIZDELUXE
17-11-09, 18:44
האם קראת את הכתבה הזו??? http://www.jeepolog.com/160.html

אם לא זה יכול לעזור לך.

סולי
17-11-09, 18:59
כן קראתי, וראיתי עבודות של אנשים אחרים.
המדריך של אלון קצת מיושן ולא מפורט מספיק לאידיוט כמוני.
לכן שאלתי בנוגע לדברים ספציפיים.

נ.ב אני גם לא מעוניין לחבר צינור/מדרגה לרוקר פאנל..

עידו לוריה
17-11-09, 19:03
שלום לכולם,
אני רוצה לפנק את הסמוראי החדש שלי במגני סף וזקוק למס' המלצות.
ראשית לגבי עובי החומר ועיבודו.
איזה עובי פח אני מחפש? והאם פח מרוג? או חלק? מה עדיף?

שנית, עיגון הרוקרפאנלים לפח הרכב.
עם ברגים או ניטים? מאיזה חומר? ובאיזה מרחקים אחד מהשני?
האם רק מהדופן או גם מתחת לרכב?

שלישית, ציפוי הפח לפני חיבור הרוקרפאנל.
אני לתומי חשבתי לחשוף את המתכת שהרוקר פנל אמור לכסות לצבוע בהמרייט שחור בנדיבות..
מלמעלה עד למטה.. טוב טוב טוב.. לתת לזה להתייבש,.. לתת כמה נקודות סיליקון חזק על הרוקר פנל ולהצמיד אותו לרכב עם מספר מרובה של ניטים לבודי.
אך מספר חכמים הפצירו בי, לעשות שימוש בצבע ייסוד ועליו אפוקסי. ולא לשים סיליקון אלא רצועות גומי שגם יפחיתו רעשים ויספגו אנרגיה במכות..
חשבתי לעצמי, אם אני הולך לעשות את העבודה ולחסוך לעצמי את העלות של בעל מקצוע, אני מעוניין לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. מה הדרך הנכונה להכין את השטח לפני החיבור לבודי? ומה לשים ביניהם?

תודה רבה לעוזרים.
אורי.

אורי שלום
צבע המרייט זה ח.. של מוצר ויקר עדיף מה שהחכמים אמרו (עם יש לך חלודה על הבוד אז ממיר חלודה עדיפ על אנטירוסט ועלו צבע עליון).
חוץ מגומי אפשרי גם סיקהפלקס שיש לו 25% התפשטות בתפר ,סיליקון ברכב אסור בשימוש בגלל שהוא סופח מים וגורם לרקבון של פח הרכב.
לגבי פח ועבי זה תלוי בנגישות שלך לריתוך כיפוף וכו' וגם ללוק שאתה רוצה להשיג .
לגבי חיבור למה לא לשלדה עם שלות בבניה עצמית ? ניטים זה נחמד לרכב מדרכה ולא לרכב שטח .
אני גם הייתי חושב על מקום לג'ק/היליפט.
עידו

סולי
17-11-09, 20:30
אורי שלום
צבע המרייט זה ח.. של מוצר ויקר עדיף מה שהחכמים אמרו (עם יש לך חלודה על הבוד אז ממיר חלודה עדיפ על אנטירוסט ועלו צבע עליון).
חוץ מגומי אפשרי גם סיקהפלקס שיש לו 25% התפשטות בתפר ,סיליקון ברכב אסור בשימוש בגלל שהוא סופח מים וגורם לרקבון של פח הרכב.
לגבי פח ועבי זה תלוי בנגישות שלך לריתוך כיפוף וכו' וגם ללוק שאתה רוצה להשיג .
לגבי חיבור למה לא לשלדה עם שלות בבניה עצמית ? ניטים זה נחמד לרכב מדרכה ולא לרכב שטח .
אני גם הייתי חושב על מקום לג'ק/היליפט.
עידו

היי עידו,
תודה על התגובה..
אמרת שההאמרייט הינו חרא של מוצר ו-יקר-.. אבל אתה אומר תקנה 3 צבעים שונים.
כאשר למיטב זיכרוני ההאמרייט הוא גם ממיר חלודה וגם צבע עליון. וזה סך הכל צבע שיהיה נסתר מפגעי מזג האוויר צמוד אליו המגן סף ולא יראו אותו כלל.
שנית, מה זה סיקהפלקס???
שלישית, אין צורך בריתוך לצורך רוקר פנל פשוט.

מבחינת חוזקים, באיזה עובי אני צריך להשתמש? ומבחינת תיפעולית.. מבעלי ג'יפים עם רוקרפנלים.. מפח מרוג/חלק מה הוכיח את עצמו כעדיף בשימוש עם היי-ליפט או במעבר/החלקה מעל מכשול, (אני רומז לזה שבשימוש בפח חלק הרכב יחליק יותר טוב על מכשול.. אך האם ההייליפט עלול להחליק? וההפך בשימוש בפח מרוג, ההייליפט יאחוז בסף בביטחון אך במעבר מכשול עלול לעצור אותי).
אני אומר שוב, אני לא באמת יודע, רק מעוניין לשמוע דעות מבעלי ניסיון.
כאמור, אני לא מעוניין לבנות מדרגות צד, אלא מגיני סף.. שישמשו למיגון ולהרמת הרכב עם הייליפט..
עוד מישהו בדעה שניטים שקועים מנירוסטה לא יהיו חזקים דיה? השימוש בברגים הוא בגדר חובה? אם כן? (וגם אם לא, אני שואל שוב כמה ובאיזה מרחקים?)

עידו לוריה
17-11-09, 21:19
אמרת שההאמרייט הינו חרא של מוצר ו-יקר-.. אבל אתה אומר תקנה 3 צבעים שונים.
כאשר למיטב זיכרוני ההאמרייט הוא גם ממיר חלודה וגם צבע עליון. וזה סך הכל צבע שיהיה נסתר מפגעי מזג האוויר צמוד אליו המגן סף ולא יראו אותו כלל.

ח... ויקר לא מונע חלודה ולא בנטיח .
לא שלושה צבעים או אנטירוסט + עליון או ממיר חלודה +עליון.
בגלל שאתה מצמיד אל הפח את מגן הסף זה יוצר תנאים קורסיווים יותר מאשר פח חשוף וצבוע(מעין אפקט חממה).

שנית, מה זה סיקהפלקס???

http://www.ml-maya.co.il/pages/products.html

מבחינת חזוקים, באיזה עובי אני צריך להשתמש?

1.5 מ"מ עד 2.5 מ"מ תלוי במבנה שאתה יוצר.

ומבחינת תיפעולית.. מבעלי ג'יפים עם רוקרפנלים.. מפח מרוג/חלק מה הוכיח את עצמו כעדיף בשימוש עם היי-ליפט או במעבר/החלקה מעל מכשול, (אני רומז לזה שבשימוש בפח חלק הרכב יחליק יותר טוב על מכשול.. אך האם ההייליפט עלול להחליק? וההפך בשימוש בפח מרוג, ההייליפט יאחוז בסף בביטחון אך במעבר מכשול עלול לעצור אותי).
אני אומר שוב, אני לא באמת יודע, רק מעוניין לשמוע דעות מבעלי ניסיון.

אני אישית לא אוהב פח מרוג , ובקשר להיליפט מיצרים לו פתח בצורת "T" בפח אחד קרוב לגלגל הקידמי ואחד קרוב לגלגל האחורי ואז אתה בטוח בשימוש בלי בעיות.

עוד מישהו בדעה שניטים שקועים מנירוסטה לא יהיו חזקים דיה? השימוש בברגים הוא בגדר חובה? אם כן? (וגם אם לא, אני שואל שוב כמה ובאיזה מרחקים?)

אני לא אמרתי שניטים זה לא טוב אבל עדיף חיבור לשילדה, אבל עם אתה מתעקש על חיבור לפח אז תשתמש בניט עם ראש שקוע ולא ראש רגיל , ולא מנרוסטה אלה מפלדה , הפרשי פוטנצילים (חשמלים)בין המתכות גורם לקורוזיה ולא מומלץ בגלל זה לערבב בין מתכות.
לגבי צפיפות כל 100 מ"מ עד 150 מ"מ פופניט עם אפשר אז שיבה מ"ג בחלק האחורי של הפופניט (בחלק שנימחץ)בקוטר מתאים לפופניט לפני הלחיצה.
עידו

סולי
19-11-09, 02:57
תודה רבה עידו.
עזרת לי מאוד... :D

-->