PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול חוצה נחל רקפת עד המוחרקה - מתאים למתחילים?

naish
18-11-09, 19:58
שלום

למנוסים שמביניכם,
טיול מפארק כרמל, חוצה את נחל רקפת עד המוחרקה וירידה מהמוחרקה (מהספר של ברקאי)
האם מתאימים למתחילים?

אני עם גרנד ויטרה צורה ישנה עם נסיון בשטח
+ חבר בפורסטר ישן סטנדרטי עם 0 נסיון
+ חבר עם לנדקרוזר סטנדרטי עם 0 נסיון (מעולם לא נסעו בשטח)

מישהו עבר שם לאחרונה?
הבנתי שהירידה לנחל רקפת והעליה אחריה וגם הירידה מהמוחרקה לא הכי פשוטות.

האם מסוכן או מפחיד לנהגים בלי נסיון?

ishc
18-11-09, 20:23
לא מכיר את הירידה לרקפת. הירידה מהמוחרקה לא מסוכנת ולא קשה אבל מצריכה משנה זהירות ביחוד ברכה נמוך כמו הסובארו. לא צריכה להיות לכם בעיה לעבור רק צריך לשים לב.

גיא
18-11-09, 20:50
איפה זה נחל רקפת ?

אביב
18-11-09, 20:56
מתאים למתחילים.
אחרי גשם יש כמה נקודות בוציות מאוד וצריך לעבור שם בזהירות ;).

eran4x4
18-11-09, 21:07
נחל רקפת שביל הג'יפים שמגיע אליו יוצא מאזור התעשיה של יוקנעם

http://www.tiuli.com/track_info.asp?track_id=56

אין בעיות עבירות - בירידה מהמוחרקה תבחרו טוב את השבילים - יש כאלו שהם לא פשוטים.

נימי
18-11-09, 21:17
אני אישית לא הייתי יורד עם פורסטר את המוחרקה ...
את שאר המסלול אני לא מכיר

יונתןמצפה
18-11-09, 21:41
אני דווקא חושב שהירידה מהמוחרקה עם פורסטר סטנדרטי ונהג עם 0 נסיון זה מתכון טוב לצרות (ובעיקר נזק לרכב), על אחת כמה וכמה לאחר פרקי הגשם האחרונים.
הדרך בחלקה משובשת עד מאד, עם סלעים בולטים, מעט שפצ"ים, חריצים, ומדרגה אחת יחסית גבוהה שניתן לעקוף (אבל מעולם לא עקפתי אז אני לא יודע מה מצב המעקף...;) )
ברור שזה אפשרי, וגן לא מסובך במיוחד. אבל לא לנהג שפעם ראשונה יורד לשטח ועוד עם פורסטר סטנדרטי שיש פרייבטים יותר גבוהים ממנו...

לגבי שאר המסלול- תעלה קובץ או צילום של מפה כדי שאפשר יהיה לתת יותר פרטים. (עד כמה שאני זוכר את השבילים שחוצים את נחל רקפת, המוחרקה היא הבעייה העיקרית שלך).

אופציה אחרת- לא לרדת את המוחרקה אלא להמשיך על דרך נוף כרמל או לעלות באחת העליות שחותכות לעוספייה, או לחילופין לחתוך לכיוון החיבור בין עספייה לדליה ולרדת לבקעת אלון ומשם להר שוקף.
דרכים יפהפיות במיוחד בעונה זו.
בהצלחה!
יונתן

גיא
18-11-09, 22:36
קח רעיון אחר

אתה ניכנס למושב עופרף עד לגן משחקים, שמאלה ויורד לעמק. חוצה את המתחם של ההפעלות והשדות ומגיע לנחל. מיד אחריו אתה פונה ימינה ונוסע עד לשביל שמתחיל עליה בהר.
עולה
יורד
פונה שמאלה
טיפה אקשן שם לדעתי לא הייתי כבר כמה זמן
ממשיך על אותו שביל עד לחרבת סומק
פונה ימינה
וממשיך עד למטווחים של אליקים.

תסתכל במפה.

זה כזכור לי מסלול יותר מתאים לסובארו ...

ואחרי הגשם זה גם מסלול יפיפה.

שלמי
19-11-09, 13:00
לשאלתך, הירידה מהמוחרקה לא מומלצת למתחילים, במיוחד לא אחרי גשמים, ובטח לא עם פורסטר, כפי שכתבו מעלי.
מאוד לא נעים להיתקע או לשבור משהו באמצע הירידה הזאת.
לגבי המסלול של גיא מסומקה לאליקים צריך רק לקחת בחשבון שהשביל עובר בתוך צמחיה צפופה, והרכב חוטף שריטות לא מעטות. לא מתאים לרכבים מפונפנים.

נמרוד
19-11-09, 15:11
מצטרף לקודמי - לא הייתי לוקח חבר עם פורסטר ו/או חברים בלי נסיון בשטח כלל לעלייה או ירידה של המוחרקה. גם אין צורך - מי שפעם ראשונה בשטח לא צריך עליות ומכשולים כדי להתרגש. עצם ההתרחקות מהכביש תרגש אותו. שאר המסלול לא בעייתי למיטב זכרוני. בכל מקרה - איך אבירם מדרג את המסלול? בספרים האחרונים הוא מפרט בדיוק לאיזה רכב ואיזה רמת נהג המסלול מתאים. לך בדיוק לפי ההמלצות שלו.

moisofnik
19-11-09, 16:05
הייתי די מזמן אבל לזכרוני ואם מדובר במסלול של ברקאי מליד מחלף אליקים בערך - העלייה מנחל רקפת יכולה להסתבך קצת בגלל בוץ וגם יש שם צמחיה עבותה. חשוב להקפיד על הניווט כי באזור יש פוטנציאל להתברבר ולהחסם בגדרות של המתקן. העלייה מדרך נוף כרמל למוחרקה לא בעייתית אבל גם כאן יש פוטנציאל לברבור ולכניסה לעליות שהחברים כאן מתיחסים אליהן. אולי כדאי לוותר ובמקום זה למשוך על דרך נוף כרמל לכל אורכה.
בעקרון המסלול סביר ויפה מאד - יהיה יפה עוד יותר לאחר פריחת הרקפות.

naish
19-11-09, 16:53
ראשית, תודה על העזרה

לגבי ירידה מהמוחקרה - ויתרתי. נחתוך לכיוון דלית / עוספייה
לגבי צמחיה - באמת לא חשבתי על זה אבל הלנדקרוזר שייך לאישה(!) אז אסור שיפגע הצבע
לא נעים להגיד אבל גם לי יש מסור באוטו למקרים קשים של צמחיה...

ציירתי את המסלול "בערך" בכתום על המפה. סימנתי ב- X ורוד את החציה של נחל רקפת.
אם העליה הזו מסובכת, נלך לדרך נוף כרמל וזהו.

סליחה על הבורות, אבל איפה נמצאת/איפה כדאי להכנס לדרך נוף כרמל?

שי

moisofnik
19-11-09, 16:59
איפה נמצאת/איפה כדאי להכנס לדרך נוף כרמל?

שי

השביל השחור שאתה מתחבר אליו לאחר העלייה מהנחל הוא דרך נוף כרמל, שממשיכה עוד הרבה צפונה ומערבה אחר כך. חפש מפת קק"ל בגוגל

בעצם אתה יכול להכנס כמו במסלול שציירת ובמקום לרדת לנחל רקפת - לצאת מערבה לכביש ולעלות לכניסה לדרך הנוף (משולטת בברור)

רמי חיפה
19-11-09, 20:34
ליפני שבוע היה קצת בוץ די עמוק בכמה נקודות אז כך איתך כלי חילוץ מעבר לזה אחרי (לא משהו נוראי וגם בטח התייבש מאז).
קח בחשבון כמה חריצים עמוקים גם בשביל הקק"ל כביכול, פעם רט"ג היו מיישרים אבל הפסיקו.
עוד דבר ככול שתתקרב לדליה הקליטה בסלולרי יורדת.
אני ממליץ כמו קודמי לוותר על המוחרקה ולהתחבר לסובב כרמל עד נשר, מסלול יפיפה.

גיא
21-11-09, 23:19
קח רעיון אחר

אתה ניכנס למושב עופרף עד לגן משחקים, שמאלה ויורד לעמק. חוצה את המתחם של ההפעלות והשדות ומגיע לנחל. מיד אחריו אתה פונה ימינה ונוסע עד לשביל שמתחיל עליה בהר.
עולה
יורד
פונה שמאלה
טיפה אקשן שם לדעתי לא הייתי כבר כמה זמן
ממשיך על אותו שביל עד לחרבת סומק
פונה ימינה
וממשיך עד למטווחים של אליקים.

תסתכל במפה.

זה כזכור לי מסלול יותר מתאים לסובארו ...

ואחרי הגשם זה גם מסלול יפיפה.

טוב, בגן משחקים זה מתברר ימינה, הזיכרון שלי לא משהו כניראה.
היינו שם היום.
לבד ( חוץ מאיזה דיסקו ועוד מישהו שלא ראינו אבל שמענו אותו כורז לחבריו לא לפנות ימנה .. )

מדהים !!

ויש הפתעה בסוף, .. אגב - אם מישהו מחפש חלקים ליונימוג - דברו איתי.

-->