PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב, כלוב ועוד פעם כלוב.....

ארז
18-07-04, 22:01
אולי בעקבות התאונה של אורי המודעות שיש צורך להגן על הנוסעים עלתה, בכל מקרה אני רואה פה הרבה מאוד חברים באתר שיש להם רכבים פתוחים, או אפילו סגורים(רוב באי האתר הזה עם רכבי שטח טהורים, רכבים שיציבות אינה התכונה הבולטת שלהם...) , שמשפרים ומשפצרים את הרכב שלהם מא' את ת' ,ח'ברה רצינים, הכל מנעילות,קומפרסור,מיגונים לשמור על מכלולי הרכב ואפילו CJ עם מקלחת יש פה....אבל רוב הח'ברים משום מה שמים את הכלוב מבחינת סדר עדיפויות אי שם בתחתית התבלה שלהם, למה?

יוני5
18-07-04, 23:01
הם בטח כבר הזמינו אותו ממישהו, אבל זה היה לפני פחות משנתיים והם מחכים לאספקות... :lol: :lol:

יוני5

עירא
18-07-04, 23:02
קוראים לזה תרבות הסמוך,
אל תדאג, יהיה בסדר, סמוך עלי, לי זה לא יקרה....

אתה צודק, וגם אני חייב לבנות כבר את הכלוב שלי.
עירא

AvigdorAharon
19-07-04, 00:07
ארז,

אתה צודק כשכתבת רוב האנשים...

למה?
כי לי זה לא יקרה, כי אני שם חגורה (אחרת אקבל קנס משוטר), כי אני אשקיע בפנסים זוהרים מתחת לרכב, או אורות מרצדים מסוג אחר, אבל אשים צמיגים סוג ג' מיצרן סוג ז', כי...

זהו, מספיק, בתוך עמי אני חי, וכל פעם מצליחים להפתיע אותי מחדש, אבל...
זה מה יש, ולפי בדיקת איכות חיים ב 177 מדינות העולם, אנחנו במקום 22, שזה בכלל בכלל לא רע, בהתחשב באיך שאנו נראים! (בדיקה נטרלית של האו"ם, ואנו יודעים שהם לא ממש אוהבים אותנו!).

אביגדור

אריה פאהן
19-07-04, 00:24
בגיפ /דיפנדר וכדו' אכן אין סיבה מדוע לא להרכיב נהפוך הוא זה משתלב יפה,ברכבים מודרניים יותר המשמשים כרכב יומיומי,משפחתי, הרכבת כלוב די מחריבה את הרכב(קידוח חורים ענקיים בדשבורד,ביטול כסאות ילדים מאחור) ,מה גם שלרוב לאחר הרכבת כלוב יש לנסוע עם קסדה,כדי לא לחטוף את הצינורות בראש,ודבר אחרון כלוב אמיתי שבאמת יגן עליך עולה יותר מכל שיפור אחר,
לדעתי אכן כלוב זה דבר רצוי עד חיוני למי שמטייל מעבר לטיולים רגועים

חנן א.
19-07-04, 01:20
אני לא מציע להיסחף יותר מדי, ולהתחיל ללכלך על כולם.

הכלוב הוא דבר חשוב, אבל כאחד שהיה עד, וראה תמונות, ושמע עדויות ממקור ראשון, של הרבה עשרות רכבי שטח הפוכים, אפשר לומר שהתהפכות מצויה, ברכב שטח סטנדרטי, במהירויות שפויות, וכאשר הנוסעים חגורים, נגמרת ללא נפגעים. במקרה הרע נפגעים ממעט מכות יבשות.

לא בכדי, כל רשויות הבטיחות לא מחייבות כלוב מלא, אלא בכלים תחרותיים, וכמו שכולכם יודעים, אין רכב היום שנמכר לציבור, בטח בארה"ב, שלא עובר סדרה של ניסויי תאונות שונים ומשונים.

כן, גם לי יש כלוב, אבל התפקיד העיקרי שלו, מבחינתי, הוא להחזיק את הברזנט בצורה שמתאימה לי. מבחינתי זו היתה רק התנסות בריתוך, כי מה שאני באמת סומך עליו, אלו שתי הקשתות המקוריות. הן מספיק טובות לצרכים שלי.

t_uri
19-07-04, 01:33
בתאונה כמו שלי, ללא כלוב התהפכות דומה (לפחות במפרט), לא היה שום סיכוי שאני או ערן היינו יוצאים בחיים. הפעם הבאה שהייתם רואים אותי אחרי אותה תאונה היתה כשהיו מורידים את גופתי לקבר למנוחת עולמים. הכלוב שמורכב על הג'יפ שלי החזיק את משקל הג'יפ + הציוד (הרבה) במשך גילגול שלם ושמר עלינו ממעיכה. כמובן שאני לא יודע להגיד אם כלוב התהפכות מקורי היה פחות טוב, לכן אני לא טוען את זה וזה בהחלט לא הדיון כאן. אני רוצה להגיש שכל קשתות הדאווין שמורכבות על רוב הג'יפים. אלה שלא מחוזקות למרכב על פלטות פיזור לחץ, פשוט לא נועדו ליספוג את עוצמת ההתהפכות ובתור אחד שאיבד רק רגל, אני ממליץ לכולם לבדוק את עצמם ואת סדר העדיפויות שלהם.

יום טוב.

אורי טל.

ארז
19-07-04, 01:34
חנן, מנסיון שלי ,הפעם אתה טועה, הצרכים שלך (כמו של עוד כמה מהחברים פה)בין השאר הם גם עבירות קשה, כמה מחברנו הטובים נוהגים בשטח מאוד מהר, גם פה וגם פה לא תמיד ההגנה המקורית של הרכב תספיק, במיוחד לא ברכבים פתוחים,ראיתי את זה קורה ולא פעם אחת.

ראינו כבר ח'ברה שלא מחשבים את עצמם כחובבי עבירות קשה ,גם הם בשניה של חוסר תשומת לב מצאו את עצמם על הגג, אז למה לא לדאוג לעצמך? למה למגן את מכלולי הרכב זה בסדר, אבל להוציא סכום דומה(+-) על מיגון לנוסעי הרכב זה עניין נדיר בארץ?

נ.ב אריה בכוונה ההדגשה היא על רכבי שטח טהורים ומתוכם הפתוחים במיוחד.

סוזי המשתוללת
19-07-04, 02:03
אריה אפשר גם לבנות כלוב ברכבים מפוארים ללא חיתוך הדש בורד
לפחות בחלקם ראיתי זאת במה עייני

asafk
19-07-04, 02:17
בCJ פתוח, בסופה פתוחה, או בדיפנדר פתוח- יש כלוב מקורי. נכון, בלי קשת קדמית, אבל בהחלט מספק הגנה טובה במקרה של התהפכות איטית- המקרה הסביר בעבירות קלה/ בינונית ואפילו יותר.
בנהיגת "כאילו ראלי"- אין מה לעשות, חייבים כלוב מלא.
הכלובים המאולתרים מחוברים לרכב בד"כ פחות טוב מהמקורי... אלא אם כן בונה הכלוב חשב על מה שהוא עושה, ולא בנה רק בשביל היופי. לעירא ושאר המאלתרים- לטעמי- תתחברו לחיבורים המקוריים היכן שאפשר, נכון שאפשר יותר טוב מהמקורי, אבל ככה זה לפחות להתחבר למשהו בדוק ולא להמר. אני בעד להוסיף קשת קדמית לכלוב הקיים (שבנוי משתי קשתות), ואולי לחזק את התמיכות האלכסוניות של קשת B. לא צריך יותר מזה באמת.

אני יותר מודאג מהרכבים הסגורים. אלה שאין בהם כלוב מקורי. סופה סגורה היא חסרת הגנה לחלוטין. CJ בערך אותו דבר. דיפנדר סגור יחזיק התהפכות די רצינית (כי המבנה המקורי שלו בנוי להתהפכות), אבל אם המהירות קצת גבוהה, או ההתהפכות היא מגבה גדול, המבנה לא יחזיק.

בסופה שלי היה כלוב פנימי, יותר נכון קשת 4 נקודות. זה משמעותית יותר טוב מכלום, וזה היה מגן עלי בהתהפכות. לא כמו כלוב מלא, אבל היה נשמר מרחב מוגן שהיה מוציא אותי בחיים מהמהפכות, ובשביל זה הקשת שם. בדיפנדר יהיה כלוב חיצוני.

לא פחות חשוב, חגורת בטיחות.
שימו לב טוב, התפקיד של החגורה הוא לשמור אותנו בצד הנכון של הקשת התהפכות. אל תוותרו על חגורות- גם לא בשטח!! שום כלוב לא יעזור אם אתה נמצא מהצד הלא נכון שלו, נמחץ בינו לבין הקרקע (לא. בהתהפכות אין מספיק זמן לומר "הנה הני הולך להתהפך. כדאי להחזיק את ההגה ממש חזק כדי לא לעוף החוצה"..).

אסף.

נמרוד
19-07-04, 09:26
כלי רכב סגורים מודרניים (כל SUV שנמכר בארה"ב כיום) מספקים הגנה טובה. זה אמנם נושא מעניין לדיון, אבל זו גם עובדה בשטח, פעם בחודש-חודשיים אנחנו רואים תמונות של ההתהפכות האחרונה בג'יפטריפ, ובדרך כלל הפציעות קלות, או שנגרמו כתוצאה מניתוק הנוסעים מהרכב. המכוניות קורסות אבל במידה כזאת שהנוסעים מוגנים.

רכב פתוח חייב קשתות/כלוב כזה או אחר, האם הקשת/ות המקוריות (סיקס-סופה) מספיק...? אני חושב שתוספת של קשת קדמית ומבנה מחבר הין הקשתות הוא כן חובה, זה מה שמביא רכב פתוח לרמת הבטיחות של רכב סגור מודרני. אני מסכים עם ארז שזה משהו שראוי שיעלה בסדר החשיבות של השיפורים.

המחיר של כלוב בנוי היטב לא צריך להיות בשמיים. כלוב תקן FIA אצל שפי אכן דבר יקר, אבל מיותר. כלוב ספורט לג'יפ פתוח עולה 4000-5000 שקלים אצל בעל מקצוע. לא הרבה יותר מ"חליפת המיגון" הקוסמטית שכן דוחפים היום פחות או יותר לכל אחד, או כננת, או נעילת ARB אחת.

השמשוני יחיעם
19-07-04, 09:45
בוקר טוב,,

א. כלוב מן הדין או שיעשה באופן סופר מקצועי או שלא יעשה בכלל,,גיבוב של צינורות שרוב בעלי בג'יפים ((אמרתי רוב,,לא להתקיף)) אינו אלא כיסוי תחת פסיכולוגי זול שבמבחן אמיתי לרוב אינו עומד.

ב. אני נוסע בלי צופר,,,,,,,תנסו פעם,,ותראו איך הנהיגה שלכם משתנה פלאים.

ג. אני נוסע בלי כלוב,, (רק גיבוב צינורות שמחזיקים את הברזנט ושאר השטויות),,,,, ולכן :
1. לא נוסע מהר בשטח.
2. לא מנסה שטויות מיותרות.
3. חושב פעמיים (כן גם זה קורה לי לפעמים).

ד. סיפור קצרצר,,,,בשנה שעברה לפני "חרמון אילת",,היינו צריכים לבצע שינוי בכלוב ברכב שבו נסענו,,,אני הצעתי לבצע את השינוי לבד,,((מה הבעיה חותכים מלחימים ויאללה)) הנער הצעיר שאיתו נסעתי,,,עמד על כך לבצע את השינוי והתיקון אצל בעל מקצוע אשר בנה את הכלוב המקורי,,,בדיאבד צדק ב1000%.

לסיכום, אתה רוצה כלוב,,,,שבעל מקצוע יבנה אותו באופן רציני מקצועי שיעמוד בכל המבחנים, כל השאר,,,,,,,,,,,שווה לתחת!!!!!

יום טוב לכולם

חנן א.
19-07-04, 11:11
חנן, מנסיון שלי ,הפעם אתה טועה, הצרכים שלך (כמו של עוד כמה מהחברים פה)בין השאר הם גם עבירות קשה, כמה מחברנו הטובים נוהגים בשטח מאוד מהר, גם פה וגם פה לא תמיד ההגנה המקורית של הרכב תספיק, במיוחד לא ברכבים פתוחים,ראיתי את זה קורה ולא פעם אחת.

ארז, אתה טוען שיש לך נסיון. אז ספר לנו בבקשה מתי ראית ג'יפ פתוח, עם קשתות מקוריות שלא הגן על הנוסעים החגורים שלו, במהירויות שפויות?

מי שנוסע במהירויות של תחרות, גם אם הוא לא בתחרות, נחשב כמי שנוהג בצורה תחרותית ולכן צריך כלוב תחרותי. לא חשבתי שצריך להבהיר את זה.

בנוגע ללכלוכים על הCJים הסגורים: לי יש כזה במקור. אני מכיר עוד כמה, ולכולם יש את שתי הקשתות המקוריות בתוך המבנה, אז האמירה כאילו הסגורים לא בטיחותיים היא מוזרה.

סוזי המשתוללת
19-07-04, 12:11
חנן סלח לי

כשאתה מטפס (ניח בנ.ג)אתה זוחל ואין יותר איטי מזה אבל ברגע שתתהפך על המדרגה ותתחיל להתגלגל למטה רק אלוהים (והכלוב ) איתך
תאמין לי כאחד שחווה עד היום מספיק התהפכויות אתה רוצה תמיד שיהיה לך כלוב מיקצועי ולא חרטא ואם יש כסא מירוץ עם חגורות 4 נקודות אז מה טוב וכן זה נכון למיקרה שלנו כי רובנו לפחות מנסים עבירות במה גבוהה שמה לעשות סיכון בצידה
אני אישית הפכתי לפחדן יותר והיום אני עובר פחות מאשר כשהייתי צעיר ולו מהסיבה הפשוטה שבבית מחכה לי ילדה ואין לי אמצעים מספקים כדי להגן על עצמי בעבירות ברמת סיכון גבוהה כך שבסופו של דבר כלוב טוב ואמצעי בטיחות נוספים משפרים את העבירות תרתי משמע

נמרוד
19-07-04, 12:22
יחיעם, אתה נוסע גם בלי נעילות, ובלי עוד הרבה "שיפורים" - ארז לא התכוון אליך.

אבל מי שמתקין 2 נעילות, וצמיגי שטח גדולים, ויחסי העברה, ומערכות מתלים מתוחכמות (או מתחכמות) וכננת ופגושים ומיגונים וכל שאר הקטלוג, חייב כלוב. אחת מהשתיים:
א. או שהוא רציני, ומשתמש בכל הבאלאגן הזה, ואז הוא חייב כלוב בשביל להגן על החיים שלו.
ב. או שהכל בשביל הפוזה, ואז הוא בהחלט חייב כלוב. אין מקדם פוזה יותר גדול :lol:

חנן א.
19-07-04, 12:27
חברים, כל החיים הם סיכון מחושב. אנחנו לא נוסעים בתוך הרכבים הפרטיים שלנו עם קסדות למרות שזה משפר את הבטיחות, וגם לא עם חגורות 5 נקודות.

אין לי כלום נגד כלוב התהפכות, אבל למשתמש הממוצע, מה שיש הוא טוב. מספיק טוב. עבור רוב המקרים. זה שאין 100 אחוז, זה ברור. גם לא יהיה. בשום תחום בחיים.

ועד שלא תביאו דוגמאות אמיתיות מהחיים, שיראו שלמשתמש הלא תחרותי, החגור, יש סכנה חריגה למרות אביזרי הבטיחות שיש בג'יפ סטנדרטי, אתם סתם מנפנפים ידיים באוויר.

KOOKE
19-07-04, 12:28
אני רוצה להוסיף שדווקא ברכבי ה- SUV המיגון מפני התהפכות מפחיד אותי.

התמונות של האיסוזו שהתהפך בחורשן (פורסמו בג'יפטריפ ובאתר של יקי) - די מדברות בעד עצמן. איני יודע מה מצב הנוסעים ו/או הנהג אבל תמונות הגג הקרוס מטרידות.

לפי מיטב הבנתי המצב אינו טוב בהרבה או שונה גם בשאר רכבי ה- SUV . מבחני הריסוק שעושים לרכבים המודרניים, למיטב הבנתי לא בודקים התהפכות.

לכן לדעתי, גם למי שאינו מתחרה ונוהג על SUV בטיולי שטח ברמה בינונית ומעלה חשוב כלוב התהפכות.

שוב אם איני טועה ניתן להתקין כלוב התהפכות חיצוני גם לרכבי SUV כך שתיכנון ומרווח הפנים לא נפגע..

שלמה

חנן א.
19-07-04, 12:30
שלמה, עזוב תמונות, גם אני ראיתי תמונות, המון, וגם ראיתי רכבים הפוכים, המון. זה נראה נורא.
חפש רישומים של נוסעים ברכבי שטח, חגורים, שנפגעו.

אני מהמר על כך שאתה תופתע מאוד מהנתונים.

AvigdorAharon
19-07-04, 14:22
חנן כתב:

בנוגע ללכלוכים על הCJים הסגורים: לי יש כזה במקור. אני מכיר עוד כמה, ולכולם יש את שתי הקשתות המקוריות בתוך המבנה, אז האמירה כאילו הסגורים לא בטיחותיים היא מוזרה.

אתה צודק לגבי ה CJ, אבל מה לגבי הסופות?

כל חודש אני עולה על סופה סגורה, ללא חצי קשת!!!
אני מעביר השתלמויות נהיגה, אבל בנושא בטיחותי כה פעוט וזול, צה"ל חוסך!!!
ואחר כך?
הרכבים מקבלים רישוי אזרחי, וקדימה להתהפכות....

ניסינו (אני ועוד שני מדריכים) לשנות והגענו עד קצין בטיחות פיקוד מרכז (קצין עאלק...), אבל אין עם לדבר!!!

שורה תחתונה, לדעתי, הדבר הראשון שבעל סופה צריך זה שתי קשתות או כלוב, כי ה"גג" לא שווה את 13 הברגים איתם הוא מחובר!

My Two Cents

אביגדור

t_uri
19-07-04, 15:19
כולם. אתם לא בוחרים מתי להיתהפך.

אני לא השתוללתי. אני דיי פחדן והספיקו לי בתי חולים גם לפני התאונה. איבדתי שליטה על הרכב.

אורי טל.

גוג ומגוג
19-07-04, 15:39
דוגמא להתהפכות תמימה, מפתיעה וכמעט סטטית - יוסי שדה\לנד קרוזר 73 לפני כמה חודשים בעקבות תמרון על שוליים רכים מדי. לפחות בצילומים נראה שהגג החזיק מעמד (יש חיזוקים מתחת לפיבר?).

קורות A קדמיות של SUV מטרידות מאד - ראיתי צילומים של שני פג'ארו שבהם הם קרסו כמעט לחלוטין. כדאי לבדוק חלודה - ראיתי פעם פג'ארו 94 עם קורה אכולה שמולאה עם מרק פחחים.

השמשוני יחיעם
19-07-04, 15:52
יחיעם, אתה נוסע גם בלי נעילות, ובלי עוד הרבה "שיפורים" - ארז לא התכוון אליך.

אבל מי שמתקין 2 נעילות, וצמיגי שטח גדולים, ויחסי העברה, ומערכות מתלים מתוחכמות (או מתחכמות) וכננת ופגושים ומיגונים וכל שאר הקטלוג, חייב כלוב. אחת מהשתיים:
א. או שהוא רציני, ומשתמש בכל הבאלאגן הזה, ואז הוא חייב כלוב בשביל להגן על החיים שלו.
ב. או שהכל בשביל הפוזה, ואז הוא בהחלט חייב כלוב. אין מקדם פוזה יותר גדול :lol:

זה בדיוק מה שאמרתי :

לסיכום, אתה רוצה כלוב,,,,שבעל מקצוע יבנה אותו באופן רציני מקצועי שיעמוד בכל המבחנים, כל השאר,,,,,,,,,,,שווה לתחת!!!!!

ולשם שינוי אני מסכים איתך!!! :lol: :lol:

למרות שחשבתי בשביל הפוזה לבנות משהו :wink: אבל אמרו לי שהג'יפ שלי הוא פוזה אחת גדולה ולא צריך להוסף.

נמרוד
19-07-04, 15:56
אחרי הרבה שנים הפוזה השתלמה. ברכות על הקידום! :lol:

ניר ל
19-07-04, 16:00
אורי, אבל מה שווה כל כלוב אם לא היית חגור ?
דוגרי - רובנו או אני לפחות מוריד את החגורה ברגע שאני נכנס לשטח, כי זה מציק, מגביל את התנועה וכואב כשזה נמתח בכל קפיצה קטנה.
אצלי גם יש פטנט כזה שברגע שהג'יפ יתהפך או יקלע לתאונה - המרכב יפרד מהשלדה, כך שהמשקל של מכלולי הג'יפ לא יעמיס על הקשתות. עוד לא החלטתי אם זה אכן סטארטאפ אדיר או שזה מגדיל את הסיכון של תאונה עצמית (כלומר שתו"כ הגלגול השלדה תיכנס במרכב...)

ניר ל
19-07-04, 16:04
אחרי הרבה שנים הפוזה השתלמה. ברכות על הקידום!

זה לא ממש מדוייק, הם מתחננים כבר שנים שהוא יכנס לתפקיד הזה, הוא ניסה הכל כדי להוריד אותם ממנו אבל כוחותיו לא עמדו לו, האמת היא שאני לא יודע אם לברך אותו או להשתתף בצערו. רציני לשם שינוי...

t_uri
19-07-04, 19:06
אורי, אבל מה שווה כל כלוב אם לא היית חגור ?

למזלי לא נחבטתי מהכלוב. וגם למזלי הכלוב שלי לא קרס. אין סתירה.

אדי
19-07-04, 20:04
דוגמא להתהפכות תמימה, מפתיעה וכמעט סטטית - יוסי שדה\לנד קרוזר 73 לפני כמה חודשים בעקבות תמרון על שוליים רכים מדי. לפחות בצילומים נראה שהגג החזיק מעמד (יש חיזוקים מתחת לפיבר?).

ה-73 מגיע מהמפעל עם קשת התהפכות מתחת לפיבר (קשת מרכזית בטוח יש, אני חושב שגם אחורית).

אלון_ק
19-07-04, 22:09
ארז,

בתחילה לא ראיתי צורך בכלוב התהפכות. גם לא יכלתי לממן לעצמי אחד, אבל זה לא קשור. אז, הייתי מטייל בנופי ארצנו ומשתמש ברכב בעיקר ע"מ לשחק בבוץ ולראות נוף. אני לא אוהב מהירות, זה לא עושה לי את זה. איזה צורך היה לי בכלוב אז? הרי הסיכוי להתהפכות בכביש היה (ובסמוראי, עדיין :lol: ) גבוה בהרבה. ושני הסיכויים שואפים לאפס. אל תאמרו לי שזה שסיכוי שואף לאפס זה לא מספיק טוב, כי אם זה המצב צריך לקנות פריווט - הרבה יותר בטוח. באמת.

כיום, כשאני במסכת שינויים ברכב, אני כן רואה את עצמי בונה כלוב. למעשה, זה הפרוייקט האחרון שלי לפני שהרכב שלי חוזר לטייל באופן קבוע (יש עוד, אבל אותם לא הגדרתי כקריטיים לפני "השקה" מחודשת).
למה לא בניתי כלוב קודם ואז קניתי יחסי העברה ושיחקתי עם קפיצים? פשוט, כי עם מצב הקפיצים הקודם שלי לא היה מצב לשים עליהם כלוב. הפגוש האחורי שלי כבר הוריד אותם מעבר לגבול ההגיון כשהוא היה עמוס.
למה הוא עוד לא מוכן? כי אין לי זמן וחשוב מכך: אין לי כרגע מקום עבודה לבצע בו (לשכנים נמאס מהדיסק... :twisted: ).

זהו. אין לי תירוצים יותר טובים.

itayhi
19-07-04, 23:31
ארז,

למה הוא עוד לא מוכן? כי אין לי זמן וחשוב מכך: אין לי כרגע מקום עבודה לבצע בו (לשכנים נמאס מהדיסק... :twisted: ).

זהו. אין לי תירוצים יותר טובים.

סמרטוט
אתה תמיד מוזמן לבוא אלי (להורים, לא לרחובות) או לאיריס/אלכס/אברשה אם אתה צריך מקום לעבוד בו
קדימה, נראה אותך
לי כבר יש קשת על הג'יפ, ככה קניתי אותו (סמוראי 87, ארוך), נראית די מאסיבית אבל עוד לא נבחנה בזמן אמת (תודה לאל).

איתי

גיא
20-07-04, 01:52
לפני כמה שנים ראיתי סידקו עם כלוב חיצוני. חצי כלוב בעצם. זה היה מחובר איפה שהו בגובה המאותתים הצדדים לפח.

בעצם עד היום הכלוב החיצוני ל SUV היחיד שראיתי.
יש למישהו תמונות ? מידע ? אתרים על זה ?

אריה פאהן
20-07-04, 02:35
מה הופך כלוב ע"פ תקן FIA ליקר כל כך???מדובר בסכומים אסטרונומיים

נמרוד
20-07-04, 10:12
מה הופך כלוב ע"פ תקן FIA ליקר כל כך???מדובר בסכומים אסטרונומיים

א. חומרים
ב. כמות ואיכות של עבודות ריתוך והתאמה
ב. לבנות כלוב בתוך רכב סגור זה הרבה, הרבה יותר עבודה מאשר על ג'יפ פתוח. צריך קודם כל לפרק את כל האוטו, לעבוד בתוכו מה שמאיט כל שלב וכן הלאה. בנייה של כלוב "לא תקני" כמו שלי או של אורי טל, על ג'יפ פתוח, יכולה להסתיים ביומיים עבודה כולל גימור וצבע. לבנות כלוב מרוצים בתוך רכב סגור קצר כמו פאג'רו, הרבה יותר.
ד. הכלוב צריך להיות לפחות בחלקו פריק (ברכב סגור) מה שמוסיף עוד חלקים ועוד עבודת ריתוך.

זה הסיבות ב"טכניות".

הסיבה הגדולה היא שעבודה ברמה גבוהה צריכה להיות מבוצעת על ידי בעל מקצוע ברמה גבוהה, אין הרבה כאלו, ואלו שיש יכולים לדרוש שכר גבוה עבור המומחיות שלהם - ובצדק.

אם אתה מסגר ברמה מספיק טובה לדעתך (ובסופו של דבר מדובר על החיים שלך), אתה יכול ללמוד את התקנים ולבצע בעצמך. המבחן היחיד של כלוב כזה הוא במבדקים הטכניים שלפני מרוץ שדורש את התקן - או שאתה תעבור, או שלא. מכיוון שאתה לא רוצה להסתכן "בהפסד טכני" עוד לפני תחילת מירוץ, יש הרבה הגיון בלבנות את הכלוב אצל מישהו עם קבלות.

גוג ומגוג
20-07-04, 11:03
שאלה למהנדסי מכונות\אוירונאוטיקה (כיום או בשאיפה) - האם ברמת השקעת זמן וכסף של חובבים ניתן לבחון כלוב כזה בצורה תיאורטית (ע"י תוכנה לסימולציה של כוחות) ומעשית (הפעלת כוחות ידועים בפועל מכיוונים שונים)? האם יש חברות שמציעות שירותים כאלה במחיר סביר? עשוי למנוע מצבים של OVERKILL בבניה ולהיפך (כלוב מושקע שלא שווה כלום בשעת מבחן).

עודדוש
20-07-04, 14:28
שלום
בקשר למה ש"גוג ומגוג" שאל:
האם ברמת השקעת זמן וכסף של חובבים ניתן לבחון כלוב כזה בצורה תיאורטית (ע"י תוכנה לסימולציה של כוחות) ומעשית (הפעלת כוחות ידועים בפועל מכיוונים שונים)?
את התכנון אכן ניתן לבדוק בתוכנות לאנליזת מבנה, כלומר האם הכלוב יספק את הסחורה בשעת מבחן, זה תיאורטית. מעשית קיימת בעייה במניעת אוברדיזיין של כלוב,
כיוון שלא יודעים להגדיר במדויק מהוא העומס שיפעל על הכלוב בזמן התהפכות והיכן הוא יופעל, מחמירים ולוקחים מקדמי ביטחון גדולים דבר שיוצר את האוברדיזיין כביכול.
תודה רבה
עודד

אלון_ק
20-07-04, 21:26
מדוע כלוב פנימי ברכב סגור צריך להיות פריק בחלקו?

eran4x4
20-07-04, 22:10
מדוע כלוב פנימי ברכב סגור צריך להיות פריק בחלקו?

אתה לא ממש רוצה לרתך בתוך הרכב ולהכניס כלוב שלם קצת קשה.

אביב
20-07-04, 22:39
דרך אגב, צה"ל הוציא לאחרונה הנחייה להרכיב כלוב (שתי קשתות מחוברות ביניהן עם אורכנים) לכל רכבי השטח שלו. אבל אולי צה"ל יודע שהנהג הממוצע על ההגה הוא לא הנהג הממוצע שמתכתב בפורום של ג'יפולוג, ולכן גם כמות התאונות היא גדולה.

נמרוד
21-07-04, 09:44
שאלה למהנדסי מכונות\אוירונאוטיקה (כיום או בשאיפה) - האם ברמת השקעת זמן וכסף של חובבים ניתן לבחון כלוב כזה בצורה תיאורטית (ע"י תוכנה לסימולציה של כוחות) ומעשית (הפעלת כוחות ידועים בפועל מכיוונים שונים)? האם יש חברות שמציעות שירותים כאלה במחיר סביר? עשוי למנוע מצבים של OVERKILL בבניה ולהיפך (כלוב מושקע שלא שווה כלום בשעת מבחן).

יש חברות שמציעות שירותי אנליזה - אבל לא בזול. כיום יש תוכנות דוגמאת קוסמוס לסולידוורקס, שנותנות יכולות מספיקות על מחשב PC שולחני... אבל זו לא הבעייה. בהמשך למה שעודד כתב, כמו כל מה שקשור במחשבים, איכות התוצאה כאיכות הנתונים שאתה מזין לתוכנה, ובמקרה הזה - מה לעזאזל הנתונים? כוח מרוכז, מפולג, מאיזו זוית על אילו חלקים בכלוב, איזה שילוב של כוחות, ומה העוצמות בכלל? משקל הג'יפ/משקל X2/ משקל X5/ משקל X10???? בקיצור, יש אינסוף אפשרויות עמיסה שאתה יכול לתת למחשב, בכיוונים, סוגים, שילובים ועוצמות, לכן לא ריאלי להתעסק עם זה.

מה שכן, התקנונים הטכניים של ארגוני המרוצים השונים, התפתחו הרי עם השנים ועם סטטיסטיקת התאונות, ולכן אפשר להגיד שתקנון FIA או SCORE הם המסקנות של ניסויים ארוכי שנים עם המון תאונות, והמון מתנדבים :cry: מי שנצמד או לפחות מבין את ההגיון שמאחוריהם, עושה בשכל. מעבר לזה, כל חיזוק נוסף רק מועיל.

מאיר רוטברג
21-07-04, 10:28
שהלכתי לקנות את הרכב הוא לא הניע והיה בלי טסט
הסיבה שקניתי אותו הייתה היה לו כלוב 6 נקודות ונעילות

סוזי המשתוללת
21-07-04, 12:01
הכלוב לא צריך להיות פריק בכלל כולל ריתוכים בתוך האוטו
זה ההבדל בין חובבנים ובין מקצוענים
יצא לי "לעזור" בבניית כמה כלובים בתקן fia כולם נבנו בתוך הרכב וחלק מהריתוכים אף בוצעו בתוך הרכב (אלו שהכרחי לרתך בפנים)
חלק מהאומנות זה לדעת לתכנן את סדר הריתוכים של החלקים כך שיהיה מינימום ריתוך ברכב ובמקומות קשים
החלק היחיד שצריך להיות פריק ברכב שמשמש לנסיעות יום יומיות הוא הקורות האלכסוניות שהם חלק חשוב מאד בחוסן הכללי של הכלוב (הן אלה שמתמודדות עם עיקר הכח הצידי הפועל על כלוב בהתהפכות ומכיוון שהן חסרות בכלובים חיצוניים זה גם מעיד על מה הכלוב החיצוני שווה בהתהפכות רצינית ולא סתם נפילה על הצד שבה לא קורה כלום גם ברכב סטנדרטי

asafk
21-07-04, 12:48

יש חברות שמציעות שירותי אנליזה - אבל לא בזול. כיום יש תוכנות דוגמאת קוסמוס לסולידוורקס, שנותנות יכולות מספיקות על מחשב PC שולחני... אבל זו לא הבעייה. בהמשך למה שעודד כתב, כמו כל מה שקשור במחשבים, איכות התוצאה כאיכות הנתונים שאתה מזין לתוכנה, ובמקרה הזה - מה לעזאזל הנתונים? כוח מרוכז, מפולג, מאיזו זוית על אילו חלקים בכלוב, איזה שילוב של כוחות, ומה העוצמות בכלל? משקל הג'יפ/משקל X2/ משקל X5/ משקל X10???? בקיצור, יש אינסוף אפשרויות עמיסה שאתה יכול לתת למחשב, בכיוונים, סוגים, שילובים ועוצמות, לכן לא ריאלי להתעסק עם זה.

מה שכן, התקנונים הטכניים של ארגוני המרוצים השונים, התפתחו הרי עם השנים ועם סטטיסטיקת התאונות, ולכן אפשר להגיד שתקנון FIA או SCORE הם המסקנות של ניסויים ארוכי שנים עם המון תאונות, והמון מתנדבים :cry: מי שנצמד או לפחות מבין את ההגיון שמאחוריהם, עושה בשכל. מעבר לזה, כל חיזוק נוסף רק מועיל.

לא מסובך. יש תקנים לכלובי התהפכות. יש, לדוגמא, תקן שמיועד לצמ"ה - SAE1040. זה אוברקיל רציני, אבל זה התקן המקובל, לדוגמא, בצה"ל (לרכב קל). יש ECE29 למשאיות, ויש תקנים אחרים נוספים.
התקנים מגדירים במדוייק איזה כוחות פועלים ומאיזה כיוון. התקנים מגדירים את 'מרחב המחיה' שצריך להישאר לנהג/ נוסעים אחרי שהמבנה קרס (ומותר לו לקרוס).

אסף.

שלומי
24-07-04, 23:11
קראתי בעיון את כל השרשור ולדעתי אננו מתעלמים מנק' זכות נוספת וחשובה לכלוב התהפכות - ולו הפשוט ביותר , הוא יכול לגמור התהפכות במהירות איטית על הצד במקום על הראש :!:
ובהנחה שאנחנו מקפידים לסוע לאט ובזהירות ובכל זאת מנסים קטעים טכניים זה הבדל משמעותי.

גיא
25-07-04, 23:32
שלמה,

ראיתי אתמול דיסקו שעבר התהפכות על הגג.

אל חשש, הקורה הקידמית היתכופפה לצורת משולש אבל לא ירדה.
החלון הקידמי סדוק כולו אבל לא קרס.

והשאר ... טפו טפו ...

ארז
26-07-04, 02:26
אתם מבינים שנתינת דוגמאות ספיציפיות למקרים מסויימים זה לא רציני, אנחנו לא יודעים אך הוא התהפך,על מה ובאיזו מהירות, זה שרכב מסויים לא קרס בסוג מסוים של התהפכות זה עדיין לא אומר שהוא בטיחותי.

גיא
26-07-04, 10:40
אני לא אמרתי שרכב זה או אחר הוא בטיחותי. ציינתי שראיתי אחד כזה כמו שהדאיג את שלמה.
לאחרונה ראינו מגוון די רחב של SUV הפוכים, פוראנר/דיסקו/סופה(לא SUV)/קינג/טרופר וכו'

למיטב ידיעתי על כאלו שהפכו לצד או מקסימום גילגול אחד שלם לא היו הרוגים.
( אני לא מכיר את הסטטיסטיקות - זה רק מידע אישי )

מי שמתהפך את כל הנ.ג או מחמל או משהו בסד"ג כזה .... גם כלוב חיצוני / פנימי שלם לא יעזור לו לדעתי.

-->