PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים לאחר התקנת נעילה

hem
20-11-09, 13:17
בלייזר 90, סרן GM BOLT 10 לאחר המתנה של כחודש וחצי, הגיע סוף...סוף...הנעילה שרכשתי בארה"ב. דטרוייט לוקר אוטומטית.
לאחר פרוק הקייס הישן והפגוע, ובהתאם להוראות ובליווי צמוד של מבין עניין, הותקנה הנעילה, כולל החלפת מייסבים, כיוון המרווחים, וכל מה שמסביב. בבדיקה ידנית ע"פ הוראות היצרן, כשהרכב עומד על שני "חמורים" הנעילה עובדת נפלא. נסיעת מבחן ראשונה ומיד הבנו שמשהו לא תקין...עם עזיבת הרגל את דוושת הגז, נשמעים מהסרן האחורי תיקתוקים חזקים מאוד כמו "ראצ'אט" גדול...ממש לא רעש שאמור להיות...שוב לחיצה על דוושת הגז, והרעש מפסיק. הרעש נשמע רק עם עזיבת הרגל את דוושת הגז. חזרה לחניה, הרמת הגלגלים האחוריים באוויר, שילוב ל - D עזיבת הרגל מהגז...והשכנים יצאו לראות מה קרה....רעש של "ראצ'אט" נוראי. גם כאן, עם לחיצת דוושת הגז, הרעש מפסיק.
רעיונות, ייעוץ ועזרה יתקבלו בברכה.
תודה חמי

shmil
20-11-09, 13:33
למה אתה מלין על כך שהשכנים יצאו לראות? אתה גר בנתניה, שם יריות הם סיבה לצאת עם פיצוחים למרפסת.

ועכשיו ברצינות: שלחתי לך מייל תגובה שלשום. לא קיבלת אותו?

יכול להיות שהסרן שלך עקום, כלומר - קיבל בטן, ולא מקביל לחלוטין?

hem
20-11-09, 13:46
היי שמיל...
מתנצל, אבל הייתי מנותק יומיים מהמחשב ולכן לא ראיתי את המייל שלך.
איך ניתן לדעת האם הסרן עקום? הוא לא קיבל מכה...
כל הסיפור התחיל מזה שנשברו הסטליטים....

אברמלה
20-11-09, 18:48
שן שבורה בקורונה או בפיניון.. שן טחונה באקס.. דטרוייט לוקר לא מרצטטת.

hem
20-11-09, 22:57
שן שבורה בקורונה או בפיניון.. שן טחונה באקס.. דטרוייט לוקר לא מרצטטת.
היי אבי..
כן אני יודע שהיא לא אמורה להרעיש...בכל מקרה...גם הפיניון ועם הקורונה ללא שיניים שבורות. כנ"ל גם הציריות..נבדקו ולא נמצאו שיניים שבורות או שחוקות...

zigwig
21-11-09, 06:13
שלום ידידי

התיקתוקים שאתה שומע יכולים לבוא מהרבה מקומות
לחץ אויר לא שווה בגלגלים
צמיגים אכולים במידה לא שווה
ורק בסוף בסוף סרן אחורי עם בטן
בדוק קודם את הדברים הקטנים

שיהיה סופש נפלא

hem
21-11-09, 08:28
שלום ידידי

התיקתוקים שאתה שומע יכולים לבוא מהרבה מקומות
לחץ אויר לא שווה בגלגלים
צמיגים אכולים במידה לא שווה
ורק בסוף בסוף סרן אחורי עם בטן
בדוק קודם את הדברים הקטנים

שיהיה סופש נפלא

כפי שציינתי בפתיח...לא מדובר בתיקתוקים...מדובר ברעש הרבה יותר חזק.
בנוסף, גם כשהרכב נמצא עם שני גלגלים אחוריים באוויר, הרעשים ממשיכים...גם כשאני מוריד את שני הצמיגים ונשאר עם דרמים..הרעשים ממשיכים...כך שלא מדובר בלחץ אוויר או צמיגים שחוקים או לא מאוזנים...

אברמלה
21-11-09, 17:04
תיספור שיניים בנעילה. צריך להיות 27 שיניים.. אוליי שלחו לך נעילה עם 30 שיניים. . .

hem
21-11-09, 17:11
תיספור שיניים בנעילה. צריך להיות 27 שיניים.. אוליי שלחו לך נעילה עם 30 שיניים. . .
בציריה יש 28 שיניים...כך גם בנעילה...אם היתה אי התאמה במספר השיניים לא הייתי יכול להכניס את הציריה למקומה...בפועל הציריות מחליקות פנימה למקומן ללא כל בעיה וללא הפעלת כח כל שהוא.
בכל מקרה אני חושב שכדאי שבעל מקצוע או מי שמבין הרבה יותר ממני יראה..ישמע..אתה מוזמן בכבוד....

אברמלה
21-11-09, 18:02
בציריה יש 28 שיניים...כך גם בנעילה...אם היתה אי התאמה במספר השיניים לא הייתי יכול להכניס את הציריה למקומה...בפועל הציריות מחליקות פנימה למקומן ללא כל בעיה וללא הפעלת כח כל שהוא.
בכל מקרה אני חושב שכדאי שבעל מקצוע או מי שמבין הרבה יותר ממני יראה..ישמע..אתה מוזמן בכבוד....

יש 2 סוגיי נעילות . אחת עם 28 שיניים. ואחת עם 30 שיניים.. יכול להיות ששלחו לך עם 30 שיניים. . יש 2 סוגיי סרנים . 8. ו8.5 .. .

hem
21-11-09, 18:10
יש 2 סוגיי נעילות . אחת עם 28 שיניים. ואחת עם 30 שיניים.. יכול להיות ששלחו לך עם 30 שיניים. . יש 2 סוגיי סרנים . 8. ו8.5 .. .
הנעילה שהביאו לי זו נעילה עם 28 שיניים בדיוק כמספר השיניים שיש על הציריות.הרי לו מספר השיניים לא היה תואם, לא ניתן היה להרכיב את הציריות וכפי שכתבתי..הצריות מחליקות למקומן ללא שום בעיה וללא הפעלת כח כלשהו.
לגבי הסרן...הסרן הוא 8.5"...וכך גם הנעילה.
בכל מקרה יש לי חשד שכיוון המרווחים בין הקורונה לפיניון לא נכון ושיש יותר מדי חופש. אני לא יודע אם זו אכן הבעיה אבל אני מניח שכיוון לא נכון יכול לגרום לתופעה שכזו.

avi&irit
22-11-09, 19:58
היי,זאת נעילה מאוד אמינה אני היתי לוקח את הרכב לאזור של חול או אדמה קצת רטובה קצת גז מישהו עומד בחוץ ורואה איזה גלגל מושך ואז זה אומר שעל השני יש איזה סוג של עומס והוא משתחרר צריך לבדוק מאיפו העומס ,במידה ושני הגלגלים מושכים אז יש כנראה בעיה בנעילה.
בתקוה שעזרתי. אבי

six 4 life
22-11-09, 21:04
הרעשים שאתה שומע הם בעצם כמו גירגור חזק? הם מתגברים לפי מהירות הרכב? מופיעים כשאתה נותן כח (D+גז לא משנה באיזה רמה)?

tzagi
23-11-09, 05:23
לדעתי מה שאתה מתאר נקרא באנגלית:UNLOADING
זה אה.....אופייני לנעילות דטרוייט מהעשור האחרון
זה יכול להתבטא בתיקטוקים או בבומים שיגרמו לך לחשוב שהסרן נשבר לחתיכות קטנות.
הסיבה שזה קורה לא ברורה, יש כאלה שטוענים שאכות היצור ירדה ויש כאלה שמאשימים את הסרן, מה שברור, שזה לא קורה לכולם, הרבה טוענים שזה לא יכול לקרות למרות שיחסית, הרבה מתלוננים על זה, בעיקר על התקנות של חלק חדש
מה שמעניין, אף פעם לא שמעתי מקרה שמישהו הרכיב משומש וזה קרה, אז יכול להיות שזה עניין של "הרצה", כלומר, הרעשים נעלמים אחרי זמן מסויים.....מי יודע
אם אתה קורא ומבין אנגלית, תעשה חיפוש בפורומים בארה'ב על DETROIT UNLOADING, DETROIT NOISY
וכדומה.

אפשר לשאול מאיפה קנית את הנעילה?

hem
23-11-09, 07:08
לדעתי מה שאתה מתאר נקרא באנגלית:UNLOADING
זה אה.....אופייני לנעילות דטרוייט מהעשור האחרון
זה יכול להתבטא בתיקטוקים או בבומים שיגרמו לך לחשוב שהסרן נשבר לחתיכות קטנות.
הסיבה שזה קורה לא ברורה, יש כאלה שטוענים שאכות היצור ירדה ויש כאלה שמאשימים את הסרן, מה שברור, שזה לא קורה לכולם, הרבה טוענים שזה לא יכול לקרות למרות שיחסית, הרבה מתלוננים על זה, בעיקר על התקנות של חלק חדש
מה שמעניין, אף פעם לא שמעתי מקרה שמישהו הרכיב משומש וזה קרה, אז יכול להיות שזה עניין של "הרצה", כלומר, הרעשים נעלמים אחרי זמן מסויים.....מי יודע
אם אתה קורא ומבין אנגלית, תעשה חיפוש בפורומים בארה'ב על DETROIT UNLOADING, DETROIT NOISY
וכדומה.

אפשר לשאול מאיפה קנית את הנעילה?
על מנת למנוע אי הבנות...הנעילה אינה משומשת..!! היא חדשה לחלוטין ונרכשה בארה"ב ע"י קרוב משפחה שלי שקיבל אותה לידיו מהמדף.
לגבי הרעשים...בהחלט יכול להיות שיהיו רעשים ותיקתוקים..אבל לא ברמה ובעוצמה שיש כרגע מהמערכת.
אני עדין עובד עיצות לגביה...נראה לי שבסוף לא תהיה לי ברירה ואקח את הרכב על גרר...ולא בנסיעה למוסך שמתמחה ברכבי 4X4 על מנת שיפרק את הנעילה מהרכב ויתקין אותה מחדש...אני מניח שזה מה שיפתור את הבעיה...אלה אם כן מישהו אחר מחברי הפורום יוכל לעזור בפתירת הבעיה.אני כמובן אמשיך לעדכן...
תודה ויום נפלא לכולם....

tzagi
23-11-09, 07:26
יש לך ADD או שסתם לא קראת מה שכתבתי (סרקת....)

אני מודע שהעברית שלי לא מי-יודע- מה.....אבל בחיייייית.... קרא שנית
And god damn it.....pay attention!

>>>>זה יכול להתבטא בתיקטוקים או בבומים שיגרמו לך לחשוב שהסרן נשבר לחתיכות קטנות<<<<

ואם אתה חושב שפרוק והתקנת הנעילה מחדש יפתרו לך את הבעיה,
Good luck and have a nice day.

hem
23-11-09, 09:24
אני מתנצל על חוסר ההבנה שלי....
הבנתי שיש מצבים בהם יש רעשים ותיקתוקים מהנעילה אבל אם היית שומע על מה אני מדבר, אני מניח שגם אתה היית מבין שלא לזה התכוונת כשכתבת "תיקתוקים"....
מה שהתכוונתי לומר הוא שבהחלט יתכן מצב בו הנעילה לא הותקנה כראוי...חופש גדול מדי...ציריה עקומה...או כל סיבה אחרת שאני לא מצליח / יודע לזהות...ולכן חשבתי שכדאי שבעל מקצוע שמבין בנושא הרבה יותר ממני, יבצע את ההתקנה מאפס ואולי כך תיפתר הבעיה.

tzagi
23-11-09, 09:37
אני מדבר על בומים כאילו נכנסה בך משאית, בומים כמו C4 בומים, מספיק ברור?

טוב נו,
אני מרים ידיים.

hem
23-11-09, 09:48
אני מדבר על בומים כאילו נכנסה בך משאית, בומים כמו C4 בומים, מספיק ברור?

טוב נו,
אני מרים ידיים.
חחחח....אל תתעצבן עלי ידידי...הבנתי את כוונתך...אבל אני חייב שמישהו שמבין ישמע את הרעשים ויגיד לי שזה תקין וככה זה אמור להיות....

eran4x4
23-11-09, 10:07
חחחח....אל תתעצבן עלי ידידי...הבנתי את כוונתך...אבל אני חייב שמישהו שמבין ישמע את הרעשים ויגיד לי שזה תקין וככה זה אמור להיות....

למיטב הבנתי אך אחד לא אמר שזה תקין
מה שנאמר שתופעה דומה קיימת גם בהתקנות של נעילות חדשות אחרות וששווה לחפש ולקרוא חומר ברשת

זה עדיין לא אומר מה הבעיה אצלך, אולי משהו בסרן לא תקין \ עקום אולי ההתקנה לא נכונה ואולי הבעיה בנעילה -

hem
23-11-09, 10:41
למיטב הבנתי אך אחד לא אמר שזה תקין
מה שנאמר שתופעה דומה קיימת גם בהתקנות של נעילות חדשות אחרות וששווה לחפש ולקרוא חומר ברשת

זה עדיין לא אומר מה הבעיה אצלך, אולי משהו בסרן לא תקין \ עקום אולי ההתקנה לא נכונה ואולי הבעיה בנעילה -
מסכים איתך לחלוטין...זה מה שאמרתי מלכתחילה...אני רוצה שמישהו שמבין ישמע..יבדוק...ויגיד לי תקין או לא תקין...ואם לא..אז מה צריך לעשות...

hem
23-11-09, 21:43
אני רוצה לנסות לכוון ו"לאפס" מחדש את הקורונה והפיניון. למישהו יש אולי אינדיקטור עם בסיס מגנטי שאני יכול להשאיל לצורך הבדיקה?

Orang
24-11-09, 19:19
בלייזר 90, סרן GM BOLT 10 לאחר המתנה של כחודש וחצי, הגיע סוף...סוף...הנעילה שרכשתי בארה"ב. דטרוייט לוקר אוטומטית.
לאחר פרוק הקייס הישן והפגוע, ובהתאם להוראות ובליווי צמוד של מבין עניין, הותקנה הנעילה, כולל החלפת מייסבים, כיוון המרווחים, וכל מה שמסביב. בבדיקה ידנית ע"פ הוראות היצרן, כשהרכב עומד על שני "חמורים" הנעילה עובדת נפלא. נסיעת מבחן ראשונה ומיד הבנו שמשהו לא תקין...עם עזיבת הרגל את דוושת הגז, נשמעים מהסרן האחורי תיקתוקים חזקים מאוד כמו "ראצ'אט" גדול...ממש לא רעש שאמור להיות...שוב לחיצה על דוושת הגז, והרעש מפסיק. הרעש נשמע רק עם עזיבת הרגל את דוושת הגז. חזרה לחניה, הרמת הגלגלים האחוריים באוויר, שילוב ל - D עזיבת הרגל מהגז...והשכנים יצאו לראות מה קרה....רעש של "ראצ'אט" נוראי. גם כאן, עם לחיצת דוושת הגז, הרעש מפסיק.
רעיונות, ייעוץ ועזרה יתקבלו בברכה.
תודה חמי
הקייס הישן והפגוע ???
אולי כל הרעשים שאתה מדבר עליהם נובעים מאותו נזק שגרם לקייס הישן להינזק, ואינם קשורים כלל להתקנת הנעילה ?
האם לאחר אותו נזק הרכב היה בר נסיעה ונסע באופן תקין ללא רעשים חריגים כל שהם ?
לעניות דעתי הסרן חייב להיבדק ע"י בעל מקצוע שמכיר את הסרנים הללו.
נסיון פשוט של הוצאת הציריות ממקומן כולל הנעילה והשארת הקורונה עם המיסבים בלבד, ואז נסה לשלב להילוך כשהרכב על הבוקים ובדוק אם הרעשים עדיין נשמעים, כך לפחות תוכל לדעת מאיזה
כיוון מגיעים הרעשים.
בהצלחה, אורן

hem
24-11-09, 20:41
הנעילה מחליפה את הקייס, ככה שהקייס הפגוע יוצא מהמשוואה.
אגב ניסיתי להריץ את הרכב עם הנעילה בלבד ללא הציריות ולא היה רעש.

אברמלה
24-11-09, 22:50
הנעילה מחליפה את הקייס, ככה שהקייס הפגוע יוצא מהמשוואה.
אגב ניסיתי להריץ את הרכב עם הנעילה בלבד ללא הציריות ולא היה רעש.

וזה רק מחזק את מה שאמרתי . שמיספר השינים בנעילה לא תואם לאקסים. .

hem
25-11-09, 15:42
וזה רק מחזק את מה שאמרתי . שמיספר השינים בנעילה לא תואם לאקסים. .
אבי...אחרי ששוחחנו טלפונית, הנעילה פורקה, השיניים נספרו שוב ע"י 3 אנשים שונים...(רק על מנת להיות בטוח....) מה לעשות...יש רק 28 שיניים...בדיוק כמו על הציריות....
כמו שאמרתי לך בטלפון...ללא צריות אין רעש בכלל. עם ציריות יש רעש חלש... עם דרמים...הרעש גובר...עם צמיגים..הרעש חזק מאוד.

six 4 life
25-11-09, 17:53
סתם שאלה קטנה, בדקתם התאמה של הנעילה אל הציריות כשהן היו בחוץ מפורקות?
הלבשתם את הנעילה על אחת הציריות וראיתם שישנה חפיפה מלאה ללא שום הבדלים בקטרים או בשיניים?

hem
28-11-09, 12:07
סתם שאלה קטנה, בדקתם התאמה של הנעילה אל הציריות כשהן היו בחוץ מפורקות?
הלבשתם את הנעילה על אחת הציריות וראיתם שישנה חפיפה מלאה ללא שום הבדלים בקטרים או בשיניים?
כן...בהחלט נבדק...יש התאמה מלאה בין השיניים בציריות לבין השיניים בנעילה. זו לא הבעיה...

waseem
19-12-09, 20:19
שלום.
הסיבה היא שהפיניון לא משולב טוב עם הקורונה (לפי דעתי מרווח גדול או פיניון שצריך "שימסים" ).
אתה יכול לבדוק זאת בצורה הכי פשוטה , תקנה צבע לגגש"ים ותמרח על השניים בקורונה , תסובב את הדרייבשאפט כמה סיבובים ותראה את ה"חתימה" שמשאיר הפיניון על הקורונה (צריך שתהיה חתימה בצורת קשת עד מרכז השן. אתה יכול להשתמש ב"גרייז" לחילופין).
הסיבה (לפי דעתי) לתקתוקים היא שהקורונה לא מצליחה לסובב את הפיניון כיוון שהשניים לא משתלבים כמו שצריך ובמקרה זה יוצא שהשניים מחליקות (מפה יוצא לך קול של תקתוקים) , הסבר הגיוני למה אתה לא שומע את זה כשאין צריות זה פשוט , כשאין צריות אין לך מכלולים בעלי "כח התמדה" אז כשאתה מרים את הרגל מהגז אין מספיק כח התמדה בכדי שיתגבר על "אי התאימות " בין השניים של הפניון-קורונה אז לא יוצא לך "החלקת שניים" וכמובן אין תקתוקים, כשאתה מוסיף מכלולים אתה בעצם מחבר גוף בעל כח התמדה על הקורונה ישירות , ואז יש מספיק כח בכדי לבצע "החלקה" , הסיבה שזה נעלם עם לחיצת "גז" פשוט כי קל יותר לפניון להניע את הקורונה מאשר ההפך (כך זה בנוי וכך זה תוכנן) לפי דעתי , אבל ברגע שיש מאמץ גדול אשר מופעל מצד הפניון על הקורנה (למשל בעליה) אתה גם תשמע את אותם תקתוקים אפילו כשאתה לוחץ "גז".
הפתרון הוא כיוון נכון ומקצועי לשילוב בין השניים של ה"פניון-קורונה". בהצלחה.

(זאת רק דעתי מבחינת הגיון אך ורק , לא מסתמכת על שום נסיון או עבר מקצועי, אולי אני טועה!)

וסים

hem
24-01-10, 12:34
שלום לחברי הפורום.
כמו שידעתי לפתוח את השירשור הזה, אני רוצה גם לסגור אותו ולעדכן איך נפתרה הבעיה.
ובכן, לאחר לא מעט התייעצויות, במיוחד בפורום האמריקאי, נתקבלה החלטה להביא מחו"ל קורונה ופיניון חדשים, כולל קיט התקנה, שכולל את כל המייסבים, מחזירי השמן, שימס צף, וברגים חדשים.
כשהמשלוח הגיע מארה"ב, חיכינו בקוצר רוח ליום שבת קייצי ושימשי כפי שהיה אתמול, והתחלנו בהתקנת מערכת משלב א', הכל לפי הספר ולפי ההוראות המצורפות.
החלפת כל המייסבים, מחזיר שמן, כיוון של המרווח בין הקורונה לפיניון, כיוון הנעילה...הכל בסדר הנכון והמדידות הנכונות.
סגירה של כל המערכת, מילוי שמן...בדיקה אחרונה, התנעה...ויציאה מהחצר...ווואלה...אין רעשים..אין חריקות...נוסע כמו שעון...לא מרעיש ולא כלום...
אז צדקו כל אלו שאמרו שיש להחליף את כל המערכת...כולל קורונה ופיניון...
כל החלקים יובאו מארה"ב, ממוסך וחנות לכלים FULLSIZE...בשורה התחתונה, יוצא יותר זול, כולל המשלוח והמכס שיש לשלם כאן בארץ...לדוגמא...קורונה ופיניון תוצרת YUKON מחוזקים עולה 120$..
תודה לכל המייעצים והעזרה.
נתראה בשטח
חמי

-->