PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכללת בילדינג(עיצוב פנים) - חוות דעת?

eliil1
21-11-09, 11:01
שלום.
אני מתעניין מאוד בעיצוב פנים וחשבתי להתחיל ללמוד את זה, קיבלתי די הרבה הצעות ממכללות שונות, אבל אני לא בטוח ברמה שלהם, אני פוחד ליפול מכללה שלוקחת כסף, נותנת לך תעודה ,וגמרה איתך ואז גם לך תמצא עבודה בתחום...
אני מחפש מוסד רציני שנותן ידע ושלאחר סיום הלימודים אני אוכל למצוא עבודה בתחום.
היום קיבלתי הצעה נוספת ממכללת בילדינג,עושה רושם מכללה טובה, אבל מאחר שאני לא יודע ולא היה לי מעולם ניסיון איתם חשבתי לשאול את דעתכם. אולי מישהו למד/לומד במכללה או שמע מחבר/ה כמה דברים על המכללה?

בעצם מה שהם מציעים בתוכנית:

משך הלימודים:
היקף הלימודים הינו 480 שעות אקדמאיות.
משך הלימודים הינו שנה קלנדארית אחת.
אפשרויות הלימוד הינן מסלול בוקר, ערב או ימי שישי.
הלימודים נחלקים לארבעה סמסטרים.

עלות הלימודים:
13,730 ₪.
•המחיר אינו כולל מע"מ.

מקצועות בסיס - המשמשים כמבוא לעקרונות יסוד המנחים את הפתרון היצירתי
• לימודי עיצוב פנים – תכנון וארגון חלל בחשיבה תלת מימדית עם דגש על התנועה, האווירה והפונקציה בחלל תוך התחשבות והנדסת אנוש.
• קריאת תוכניות – תוכניות כשפה בינלאומית בין המתכנן, מעצב, לקוח, מבצע.
• צבע – צבע לסוגיו והשפעותיו כמרכיב חשוב ביצירת אוירה בחלל

מקצועות רקע - המקנים כלים להבנת יצירה עיצובית בהקשר הסביבתי
• תולדות העיצוב – הכרה עם עולם העיצוב מאז ועד היום והכרות עם השמות המובילים בתחום.
• חומרים – הסטודנט יחשף למגוון חומרים רחב תוך התמקדות בדרך הבחירה והחשיבה על עיצוב דרך החומר.
• מערכות – חשיפת העולם שמעבר לקירות, הכרת המערכות השונות שבתחום אחריותו של המעצב
• לימודי מחשב – תוכנת סקאצ'אפ, תוכנה המשמשת ככלי עזר למעצב בהמחשה ובחשיבה תלת מימדית.

מקצועות התמחות- המפתחים את יכולת התכנון והעיצוב תוך שילוב הגישה האינטואיטיבית אנליטית עם דגש על צורה ופונקציה
• מטבחים – עקרונות תכנון המטבח ומיקומו כמרכיב מרכזי בחיי הבית (סכמות, חומרים ואביזרים).
• טקסטיל – הלבשת הבית ומפגש עם עולם הטקסטיל ומיקומו בחלל המעוצב (ריפודים, וילונות, טפטים, כיסויים, שטיחים)
• תאורה - הכרה עם עולם האור כמרכיב עיקרי בעיצוב של ימינו דרך הבנת מקור האור הטבעי והמלאכותי וחשיבה על אור כבר בשלבי התכנון הראשוניים.
• סייטלינג – איבזור חלל ויצירת קומפוזיציה עיצובית כמרכיב נוסף ולעיתים עיקרי ביצירת אוירה רצויה .
• ריהוט – מקומו של הרהיט כאוביקט עיצובי או כמרכיב בארגון החלל.

הלימודים ילוו בסיורים מקצועיים, הרצאות אורח, הגשת פרוייקט בסיום כל סמסטר והגשת פרוייקט גמר.

מה דעתכם?
ללכת על זה? או לחפש מקום לימודים אחר? אם כן, איזה?

תודה רבה.
המשך יום נעים.

jeep.il
21-11-09, 14:58
לחפש מוסד אחר אשר יסמיך אותך להיות מעצב פנים כי מתיאור תוכנית הלימודים שנתתה אין שום איזכור על איזה תעודה אתה מקבל.

eliil1
21-11-09, 16:41
לא זאת טעות שלי, אני העתקתי רק חלק ממה שהיה כתוב
כתוב שם :

תעודת הסיום:

למסיימים בהצלחה מסלול לימודים זה תינתן תעודת מעצב/ת פנים מקצועית.

הנה כל מה ששלחו לי
http://img7.imageshack.us/img7/2910/49644389.th.jpg (http://img7.imageshack.us/i/49644389.jpg/)
http://img7.imageshack.us/img7/3707/un222titled.th.jpg (http://img7.imageshack.us/i/un222titled.jpg/)

מצטער שהבאתי רק חלק

אגב, ישנה עוד מכללה רק שאצלה המחיר הוא חצי ממה שבבילדינג,8000 ש"ח , זאת מכללת "מעוף". כדאי בכלל לחשוב בכיוון המכללה הזאת?

jeep.il
21-11-09, 17:07
לא היא עוד יותר סתם מכללה אולי לפנות למכללות אורט השונות למשל בנתניה מכללת אורט הרמלין או בכלל לכל המכללות השונות המוקרות

שחר 9
21-11-09, 20:47
מתוך חיים בענף ......

לא מכיר מכללות ללימוד עיצוב פנים
אני רק יכול להגיד לך שהשם של בילדינג הוא שם לא טוב בענף,
הם מכללה מסחרית שכל מה שמענין אותם זה לעשות כסף והרבה.
כל נושא עיצוב הפנים לוקה במוסדות חאפרים וכך גם התוצאה רוב המעצבים לא מקצועיים מספיק .

נסה למצוא שלוחות של בתי ספר ומכללות עם מגמות לאדריכלות, ושם נסה לבדוק קורסי משנה לאדריכלות פנים.

בתחום האדריכלות לא חסר .......... טכניון ,ב"ש,אריאל,רופין,ויש עוד הרבה טובים .

בהצלחה.

eliil1
22-11-09, 07:56
אני מבין..תודה.
אני גם מבין מתשובתך שאתה עוסק בזה כיום,נכון?
אם כן, איפה אתה למדת? הצלחת למצוא עבודה ישר אחרי תום הלימודים?
ושאלה שנייה,יש לי ידידה שגם רוצה ללמוד אך העברית שלה לא בשמיים, כאילו היא מבינה ככה את הרוב אבל קשה לה,גם האוצר מילים שלה לא ממש מושלם, האם היא תוכל להשלים לימודים כאלה? בין אם זה במכללה או באוניברסיטאות שציינת?

תודה.

שחר 9
22-11-09, 17:44
אני מבין..תודה.
אני גם מבין מתשובתך שאתה עוסק בזה כיום,נכון?
אם כן, איפה אתה למדת? הצלחת למצוא עבודה ישר אחרי תום הלימודים?
ושאלה שנייה,יש לי ידידה שגם רוצה ללמוד אך העברית שלה לא בשמיים, כאילו היא מבינה ככה את הרוב אבל קשה לה,גם האוצר מילים שלה לא ממש מושלם, האם היא תוכל להשלים לימודים כאלה? בין אם זה במכללה או באוניברסיטאות שציינת?

תודה.

אני לא עוסק בעיצוב ממש לא היכולת שלי לעצב היא קלה ודלה ביותר , המקסימום שאני יודע לעשות הוא להעתיק ולשפר את הרעיונות של אחרים .
אני עוסק בפיקוח בניה ובא בקשר עם הרבה מעצבים, לרב אני נתקל בכאלה שלא מבינים כלום אבל ממש כלום,
אבל יש גם כאלה שהם עם הרבה ניסיון ועושים עבודה טובה, רובם אדריכלים שמבינים בבנין.

עצתי לך דבר עם מעצבים מנוסים ונסה לשמוע מהם באיזה מסלול ללכת,
ישנם פורומים שכאלה ברשת - פה מקסימום תמצא עיצוב מנועים וגירים !!!

בהצלחה.

eliil1
22-11-09, 18:43
חח צודק אבל חיפשתי פורומים כאלה ולא מצאתי, תוכל לעזור לי למצוא פורומים כאלה?
תודה לך.

בומס הקופץ
23-11-09, 01:46
אם אתה מחפש פורומים בנושא אז המקום לזה זה ארכיג'וב.

-->