PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מיגוני סף לסמוראי שלי.

סולי
22-11-09, 01:27
לאחר בחירה גרועה ופירסום ההודעה מפורום הבונים נראה לי שהנושא יקבל יותר תגובות בפורום הגמדים.

ההודעה המקורית:

שלום לכולם,
אני רוצה לפנק את הסמוראי החדש שלי במגני סף וזקוק למס' המלצות.
ראשית לגבי עובי החומר ועיבודו.
איזה עובי פח אני מחפש? והאם פח מרוג? או חלק? מה עדיף?

שנית, עיגון הרוקרפאנלים לפח הרכב.
עם ברגים או ניטים? מאיזה חומר? ובאיזה מרחקים אחד מהשני?
האם רק מהדופן או גם מתחת לרכב?

שלישית, ציפוי הפח לפני חיבור הרוקרפאנל.
אני לתומי חשבתי לחשוף את המתכת שהרוקר פנל אמור לכסות לצבוע בהמרייט שחור בנדיבות..
מלמעלה עד למטה.. טוב טוב טוב.. לתת לזה להתייבש,.. לתת כמה נקודות סיליקון חזק על הרוקר פנל ולהצמיד אותו לרכב עם מספר מרובה של ניטים לבודי.
אך מספר חכמים הפצירו בי, לעשות שימוש בצבע ייסוד ועליו אפוקסי. ולא לשים סיליקון אלא רצועות גומי שגם יפחיתו רעשים ויספגו אנרגיה במכות..
חשבתי לעצמי, אם אני הולך לעשות את העבודה ולחסוך לעצמי את העלות של בעל מקצוע, אני מעוניין לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. מה הדרך הנכונה להכין את השטח לפני החיבור לבודי? ומה לשים ביניהם?

תודה רבה לעוזרים.

בינתיים כבר קניתי את החומר, ( 2 יחידות פח חלק בעובי 4מ"מ בבית כבר) העפתי את הספי פלסטיק ואת המסילת מתכת שמרותכת לבודי. שפשפתי את הצבע והחלודה והכנתי את הכל לצבע.
קניתי אנטי רוסט.. הבודי יקבל צבע אחרי שיתבצעו החורים לעיגון הרוקרפאנל.
אך אני עדיין תוהה אם יש צורך בצבע עליון לבודי אם הוא בין כה וכה מוסתר, האם מומלץ לשים יריעת גומי אחידה בין הרוקר פאנל לבודי? אם לא, אז מה כן? מישהו מכיר חומר איטום שנקרא סופר7?
ואם לא זה ולא זה, אז םשוט להצמיד את הרוקר לבודי בלי כלום?
ואיך לבסוף את ממליצים לעגן? ברגים? ניטים? מה וכמה? ומה המרווחים ביניהם.
אני קצת אובד עצות, כי כל אחד מציע דבר אחר, וגם בתמונות של כל הסמוראים עם המיגוני סף שראיתי נצפו וואריאציות שונות ולא אחידות.

בתודה מראש,
אורי..

RAMURAI
22-11-09, 01:57
מה רע בככה???

סופת המדבר
22-11-09, 18:29
(אני גם אולי יבנה כזה לסופה אם אני יחליט לקדוח בבודי)
אבל לדעתי אחרי שתקדח את החורים ותתקן את החלודה
תסמן את הגבול של הרוקר עם סלוטייפ או משהו
תשפריץ זפת (מוכרים כזה בספריי)
ואז תרכיב את הרוקר
ואני חושב שפעם בחצי שנה ככה כדאי להוריד את הרוקר (כולה כמה ברגים)
ולבדוק מה מצב החלודה
נ.ב
למה לא הזמנת כבר את הפח מגולבן שלא ייפתח חלודה ו''ידביק'' את הבודי?

ברששת
22-11-09, 22:48
לאחר בחירה גרועה ופירסום ההודעה מפורום הבונים נראה לי שהנושא יקבל יותר תגובות בפורום הגמדים.

ההודעה המקורית:

בינתיים כבר קניתי את החומר, ( 2 יחידות פח חלק בעובי 4מ"מ בבית כבר) העפתי את הספי פלסטיק ואת המסילת מתכת שמרותכת לבודי. שפשפתי את הצבע והחלודה והכנתי את הכל לצבע.
קניתי אנטי רוסט.. הבודי יקבל צבע אחרי שיתבצעו החורים לעיגון הרוקרפאנל.
אך אני עדיין תוהה אם יש צורך בצבע עליון לבודי אם הוא בין כה וכה מוסתר, האם מומלץ לשים יריעת גומי אחידה בין הרוקר פאנל לבודי? אם לא, אז מה כן? מישהו מכיר חומר איטום שנקרא סופר7?
ואם לא זה ולא זה, אז םשוט להצמיד את הרוקר לבודי בלי כלום?
ואיך לבסוף את ממליצים לעגן? ברגים? ניטים? מה וכמה? ומה המרווחים ביניהם.
אני קצת אובד עצות, כי כל אחד מציע דבר אחר, וגם בתמונות של כל הסמוראים עם המיגוני סף שראיתי נצפו וואריאציות שונות ולא אחידות.

בתודה מראש,
אורי..
לפי דעתי אתה טועה בצורת החשיבה. המטרה של מגיני הסף היא לעזור לרכב ולך ולא לפגוע בו. קידוחים בבודי התחתון שגם עבר אי אילו שנים בחייו+ הצמדת 2 מתכות שונות בהולכתם החשמלית היא קלף בטוח לבעיות חלודה ורקבון. כמו גם ברגי פח שהתעללות שטח טובה תנתק אותם ממקומם.אם כבר תיצר (או תזמין לפעמיים שווה להשקיעה) פרופיל עגול שיתחבר לשלדה בנקודות העיגון שלה (ויש שם כבר חורים מוכנים) וכך גם תגן על סף הדלת, גם תמנע מהרס תחתית הרכב, ותקבל דרש באותו מחיר (לפעמיים דרוש להוצאת הרכב מהבוץ).
אך כמו שציינתי בהתחלה רכב שלך:p.

im_ri
22-11-09, 23:48
אני גם בעיצומו של תחקיר...
אתה מחפש מיגוני סף כאלו?
כי זה מה שאני רוצה לבנות..

ברששת
23-11-09, 09:25
אני גם בעיצומו של תחקיר...
אתה מחפש מיגוני סף כאלו?
כי זה מה שאני רוצה לבנות..
על זה אני מדבר. אצלי כבר מורכבים אלא שהם בצורת U ובולטים מעט כך שגם אפשר לטפס עליהם במצבי חילוץ. אם משהו רוצה לקחת מידות מוזמן להשאיר לי הודעה. אני גם מכיר בית מלאכה שלא יקרעו אותכם על עבודה כזאת.

im_ri
23-11-09, 10:17
אני רוצה לבנות על ג'ימני ככה שאני יכול לקחת מידות של החומרי גלם , אבל לא של הבנייה עצמה.
זה לא מסובך יותר מידי , אני מחפש זמן כרגע :)
וזה בכלל מתחבר לשלדה עם חובקים כאלו וברגים גדולים שלוחצים אותם.

סולי
24-11-09, 00:30
מה רע בככה???

שעשית שימוש בניט אלומיניום?
יכול להיות שאני טועה אבל ככה זה נראה מהתמונו...
בכל אופן, תודה רבה לכל המייצעים, אך כמו שהצהירה הכותרת אני בונה מגיני סף/רוקפנלים..
ולא מדרגות כבדות מחוברות לשילדה, לכל פיתרון את החסרונות והיתרונות שלו, יש איזכורים לכך ברחבי האתר, את הדיון פה פתחתי על מנת לקבל עצות בבניית רוקר פנלים.

עידכון:
היום עבדנו בצוות שני בעלי סמוראי וסיימנו לכופף את הקנט של הבודי, לעשות חורים (20 ניטים בכל צד, ניט פלדה 4מ"מ, ראש שקוע) ברוקר פנלים ובבודי.
חבר שלי גם ריתך לשלו מקום ייעודי להיי ליפט + צינור צד (אני העדפתי להשאיר את הדברים על הצד הפשוט).
החלטנו לצבוע את הבודי באנטירסט, מחר נעשה שכבה שנייה, ועל האנטי רסט כשכבת הגנה נוסםת נרסס בזפת.
מחר בבוקר נשלח את הרוקר פנלים לצביעה באבקה.
תמונות יגיעו בקרוב.

תודה לכל העוזרים.

sapog
27-12-09, 20:10
שלום,
האם ישנן כבר התמונות?

סולי
14-01-10, 20:18
מגני סף לסמוראי שלי - בוצע ונבדק בהצלחה.
*שתי חתיכות ברזל בעובי 4 מ"מ כופפו ב-90מעלות.
*הוסרו החצאיות פלסטיק המקוריות ואיתן גם המסילות מתכת שהיו מרותכות לרכב.
*לא נצפתה חלודה, אך בכל זאת האזור שופשף ונצבע בשלוש שכבות של אנטי רסט ושתי שכבות של זפת קרה מספריי.
*תחילה נקדחו 15 חורים מושלמים + השקעה לראש של הניט, , לאחר מכן הצמדתי את הרוקים לדפנות נקדחו חורים מתאימים בפח הרכב.
*הרוקרים נשלחו לצבע באלקטרוליזה, שהוכיחה את עצמה כבר ולא מראה שום סימן או שיפשוף למרות שהרכב נמוך וחוטף .
*כל רוקר הוצמד לצד הרכב בעזרת 15 ניטים פלדה, עם אקדח ניטים פניאומטי.

להלן התוצאה הסופית:

im_ri
14-01-10, 20:51
נראה מעולה. מה בדיוק "צבעת" (המונח הנכון הוא ציפוי לדעתי) באלקטרוליזה? באיזה חומר השתמשו? האם ציפוי באמבטיה?

סולי
14-01-10, 21:31
תודה,
לא אני צבעתי, אלא עסק שמבצע צביעה באקלטרוליזה.
עלה כמה זוזים, אבל שווה את ההשקעה.
זה מקביל נדמה לי למה שנקרא בחו"ל powder coating.
מניחים את החומר על הריצפה בחדר סטרילי, ובעזרת מטען חשמלי החומר נצמד למתכת.

לצערי, אני לא מומחה גדול לענייני צבע ואני לא יודע להסביר ממש את התהליך שהמתכת עברה.
בעבר אמרו לי ששום צבע לא יכול לסלע שמתגרד עליו, אבל הנה עובדה חיה!

אביעד פ.
14-01-10, 22:19
בגדול, מאוד,
חלקיקי צבע טעונים במטען אלקטרומגנטי,
מתכת טעונה במטען הנגדי,
פיזור הצבע ,
(שדווקא אינו בא בצורת אבקה, מה שהופך את המושג השגור בקרב בעלי המקצוע הישראלים כ-POWDER COATING לשגוי. התהליך נקרא ELECTRO COATING),
והמשך התהליך ע"פ חוקי הטבע.
הפכים נמשכים!

(אחד היתרונות הגדולים בשיטה, הוא חוק פיזקלי, שאומר שהמטען יתפזר באופן שווה על פני השטח, דהיינו, האבקה תתפזר כשכבה אחידה והצביעה יוצאת יותר אחידה מכל סוג צביעה אחר).

אבל זה בגדול. מאוד.
למי שבאמת מעניין אותו לעומק,
הערך בויקיפדיה. (http://en.wikipedia.org/wiki/Electrocoating)

im_ri
14-01-10, 23:07
אני מתעסק עם אלקטרוליזה, אך לא הכרתי את השיטה הזו של צביעה.
אנחנו מתעסקים עם בניית מתכת בשיטה זו, תמיסות שמכילות מלחים של כסף לדג'.. זהב... נחושת...ניקל...
אנחנו בעיקר עובדים בתחום של תיקון פגיעות במתכת ע"י הוספה של מתכת,
או הוספה במקומות בהם יש שחיקה של של מייסבים או בגיעות בצילנדרים/בוכנות.

את התהליך אני מכיר היטב :) כבר הרבה שנים... אך לא הכרתי את השימוש עם צבעים.
התהליך שלנו נקרא brush Plating , הוא נעשה מקומי על הפגיעה בלבד.
www.alphagamma.co.il (http://www.alphagamma.co.il)

או

http://www.youtube.com/watch?v=DH7UnKPMFBU&feature=related

-->