PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון או עריסה? כסאות נפרדים מאחור?

עודד י רגב
19-07-04, 17:48
חברים
מחפש פתרון לבעיית המקום סמוראי 88 שלי
1. הצעות לגגון- איך/מאיפה/כמה
2. האם כדרי לבנות עריסה חיצונית מעבר לדת (סמוראי - סגור) כמו שפעם עשו בגפסים
3. האם אפשר להחליף את הספסל המעפן מאחרו בשני כסאות מתקפלים , מתפרקים ושוב - איך/איפה וכמה
זהכל רלוונטי לטיולים יותר ארוכים עם יותר משתתפים
עודד

אלון_ק
19-07-04, 22:47
1. רוח האתר היא עבודה עצמית, וגגון הוא פרוייקט מצויין להתחיל ממנו. עלות הגגון בבניה עצמית: 100 ש"ח. אני לא יודע הרבה לגבי קניית כאלו, אבל הם יקרים להחריד (כ-1500 לגגונים של THULE). מתחיל להכנס לרוח? :lol:
אם זו לא אופציה, אתה תמיד יכול לשרטט מה שאתה רוצה ולתת למסגרייה לבנות לך - עדיין ייצא זול משמעותית (אני מעריך סביבות 500 ש"ח).

2. אין לי מושג למה אתה מתכוון, אבל לא. גגון וסמוראי סגור מאכלסים 3 נוסעים בגודל מעל ההמוצע לטיול 4 ימים במדבר בצפיפות, אבל מכילים. 2 אנשים בנוחות (עד כמה שסמוראי יכול להיות נח).

3. כעקרון כן, אפשר. אתה צריך למצוא כיסא שיתאים ברוחב ולהתאים את התושבת שלו לרכב. שוב, אם לבד אתה לא רוצה מסגריה תוכל לפתור את הבעיה. איפה מוצאים? קודם מבררים איזה כיסא עונה לדרישות, אח"כ הולכים למגרשי פירוק עד שמוצאים כזה.

yoav
19-07-04, 23:47
אלוון-100 ש"ח?!?!
רןצה להרוויח כסך ליחסי העברה- ייצר לי אחד ואשלם לך 200 :lol:
וברצינות עכשיו- ממה מייצרים אחד כזה לבד? האם ניתן להשתמש בגגון ישן כבסיס לעריסה?
אין לי רתכת אגב וגם לא חבר עם רתכת....
וגם לו היתה לי לא היה לי מושג מה עושים איתה :lol:

itayhi
20-07-04, 00:00
יואב
הכוונה של אלון היא ש100 ש"ח (ואפילו פחות) עולים החומרים שמהם בונים לבד את הגגון, דהיינו ברזלים למינהם.

אין לך רתכת?!?!?!?! קשה, קשה.....

איתי

אלון_ק
20-07-04, 00:02
ידידי, אני בונה כזה ב450. שעות עבודה לא נחשב? :lol:

וברצינות, כשאני קניתי את הרתכת הראשונה שלי גם לי לא היה מושג מה עושים איתה. עד אז ריתכתי בדיוק 2 אלקטרודות אצל חבר - וגם זה התפרק לו בידיים. לך תשחק עם רתכת של חבר (זה גם על חשבונו, בכלל נחמד), תראה אם אתה אוהב את זה. אוהב? תקנה. 500 ש"ח ויש רתכת. עוד 200 ויש גם דיסק 4.5, אלקטרודות, מסכה ומגיני אזניים לדיסק. נגיד שזה יצא 1000 ש"ח. עכשיו לך תבנה פגוש אחורי, קדמי, מדרגות צד, גגון ותחשב כמה זה היה עולה לך. ואתה עוד נהנה מזה תו"כ - אין כמו לראות משהו שאתה בנית עובד.

כן, גגון ישן זה בסיס מצויין - בתנאי שהוא במצב טוב. כך בדיוק נבנה הגגון שלי...

אם לא זה, אתה לוקח פרופיל 30X30 (אם אתה מתחיל אז יותר קל לרתך ריבועי מעגול), חותך זויות 45 פה ושם, מרתך חזרה ויש מסגרת. עוד ריתוך שניים ויש לך בסיס ותושבות. עכשיו תשחיז שעה (כן כן, ככה זה אם אתה לא מסגר) ויש לך גגון. תתחדש.

זמן: תלוי במיומנות. אם תכננת הכל מראש ולא שגית במדידות, זה צריך לקחת לך כשלוש שעות עד לשכבת צבע ראשונה. זה אם אתה מיומן למחצה. מדרגות הצד הראשונות שלי לקחו לי ולסוזי יומיים ועוד קיבלו חלקים מוכנים. היום אני בונה להיילקס (שזה יותר עבודה) בארבע שעות מדרגות צד, ואני מכין את החומרים בעצמי.

תגיד לי, דוקטור, יכול להיות שכל אחמד ומשה יכולים להיות מסגרים אבל אתה לא?
ויש לך חבר עם רתכת - אני פשוט גר בצפון :lol:

itayhi
20-07-04, 02:50
ויש לך חבר עם רתכת - אני פשוט גר בצפון :lol:
מצטרף לאלון
יש לך עוד חבר...יותר קרוב....בהוד השרון.
הייתי מציע לך עוד יותר קרוב, ברחובות, אבל אני מפחד שהחשמל בדירתי הצנועה והשכורה לא יעמוד בעומס

איתי

yoav
20-07-04, 09:51
אלון ואיתי- המון תודה! הבעיה היא שאני די תקוע בדרום, ועד שיש לי כבר ימי חופש- אני כמובן מטייל :lol: בכל אופן- אני אראה את זה כהמחאה פתוחה לבוא בהזדמנות צפונה ולהשתכלל...
עד אז- אם אתם זקוקים לגימלים, ימי מחלה, מרשמים לויאגרה, ניתוחי מעקפים וקשירת חצוצרות- יש לכם חבר בדרום :lol:

yoav
20-07-04, 09:55
אני לא זוכר מי זה היה שהסביר לי פה מה זה "הצלבה" ואף צירף תמונה ובאמת היה נהיר ועשה לי חשק לנעילה- בשבת האחרונה נכנסנו להצלבה בירידה לנחל צאלים וסמו פשוט נעמד במקומו- מה עשינו? אילתרנו נעילה אחורית- קצת כבדה (78 ק"ג), מתלבשת על הכנף האחורית כך שהגלגל יורד עד הקרקע, ועונה לשם נעם- חוץ מהשקע שהשאיר לי בגג (היה צריך להשען) עבד פלאים. לצערנו לא היתה מצלמה :cry:

גם זה פתרון

UNIX
20-07-04, 11:27
פעם הבאה אתה יכול לנסות גם את האנדברקס .
שלב אחד לפני שממקמים מישהו שמנמן על הכנף

mushkina
20-07-04, 14:03
אנדברקס :o :o :o פרשן ותן דוגמא

yoav
20-07-04, 14:20
נעם לא שמנמן.... נעם מוצק! (למה להעליב את הנעילה האחורית שלי...?)
:lol:

עודד י רגב
20-07-04, 16:48
חברים
שמחתי לקרוא את השתלשלות הדיון שהגיע מגגון למוצקתו של נועם .. זה מה שכיף .. אתה יוצא בבוקר לארוחת צהריים מדכאת אצל חמותך וחוזר הרבה אחרי חשיכה עם גריז ובוץ באוזניים ועם חיוךבלתי :) מתוכנן.
לעניין עצמו.
לגבי הגגון הבנתי, רתכת כבר כמה זמן בתכנון פשוט חשבתי שמישהו מכיר איזה קיצור דרך...
לגבי המושבים.. אשמח אם משהו יודע על מגרש פרוקים טוב לנושא באזור מרכז ודרום מתון, ועוד יותר אם מישהו יכול המליץ על תורם מוצלח להשתלת מושבים מאחור.. מנסיון למשל.
חוצמזה - אף אחד לא התייחס לרעיון העריסה/ערסל ... זה רעיון כל כך גרוע?
עודד

yoav
20-07-04, 16:54
עודד- נקסוס (אלון) התייחס בנחרצות לרעיון העריסה האחורית- הוא פשוט כתב לך- לא.
שנית- אני מבין מנקסוס שרתכת זה רק 1000 ש"ח (עם כל הציוד הנלווה)- אבל אז זה פתאום הכה בי! - אלון- אתה לא נשוי! אתה לא יודע שב 1000 ש"ח אפשר לרכוש שתי שמלות , זוג נעליים ואפילו נשאר עודף לקפה ועוגה עם חברה בית קפה?! נראה לך שאחרי שקניתי סמוראי יש לי עוד זכויות כלשהן לבקש להוציא כסף על רתכת?... :? (גגון מוכן- היא לא תשים לב... זה יבלע בישראכרט 8)
אח אח - להחזיק ג'יפ (טוב נו- לא ג'יפ- סמוראי) ואשה זה ממש ביגמיה... שלא לדבר על היחסים העדינים בין שתי ה"נשים"...

נמרוד
20-07-04, 17:08
עודד- נקסוס (אלון) התייחס בנחרצות לרעיון העריסה האחורית- הוא פשוט כתב לך- לא.
שנית- אני מבין מנקסוס שרתכת זה רק 1000 ש"ח (עם כל הציוד הנלווה)- אבל אז זה פתאום הכה בי! - אלון- אתה לא נשוי! אתה לא יודע שב 1000 ש"ח אפשר לרכוש שתי שמלות , זוג נעליים ואפילו נשאר עודף לקפה ועוגה עם חברה בית קפה?! נראה לך שאחרי שקניתי סמוראי יש לי עוד זכויות כלשהן לבקש להוציא כסף על רתכת?... :? (גגון מוכן- היא לא תשים לב... זה יבלע בישראכרט 8)
אח אח - להחזיק ג'יפ (טוב נו- לא ג'יפ- סמוראי) ואשה זה ממש ביגמיה... שלא לדבר על היחסים העדינים בין שתי ה"נשים"...

אבל! עם רתכת אתה יכול לרתך מתלה מסתובב מהתקרה ל 10 סירים, מתקן כזה שמשחילים דרכו את כוסות היין הפוכות, מתקן לתליית ערסל, כסאות גינה מעפנים ועוד... הכל ברמת גימור "כפרית" שאנחנו קוראים לה קקה של ציפורים אבל בכל החנויות של הלומי-הודו נחשבת למשהו-משהו... תציג את זה ככה והיא תקנה לך את הרתכת.

אדי
20-07-04, 18:37
זו הכוונה בעריסה?
http://www.dpgoffroad.com/New_Folder/trfuel_h20.jpg

http://whitesahara.myjeeppage.com/Camp%20Jeep%20Rear%20shot%20of%20rack.jp g

למה לא?
אני לא רואה עם זה בעיה מיוחדת, זה גם עדיף על גגון מבחינת ההשפעה על מרכז הכובד.

itayhi
20-07-04, 20:21
פעם הבאה אתה יכול לנסות גם את האנדברקס .
שלב אחד לפני שממקמים מישהו שמנמן על הכנף

חברים יקרים
פטנט ההנדברקס כ"נעילה" אחורית לא ישים בסמוראי מכיוון שהרפידות של בלם היד (אמברקס בפי העם) "יושבות" על הדרייבשאפט.
פטנט מחורבן!!!

ברמת העיקרון, ה"שיטה" פועלת ע"י כך שכשגלגל מפרפר או נמצא באויר, בולמים חלקית בעזרת בלם היד ואז ישנו כוח כלשהוא ש"תופס" את הגלגל המפרפר ובכך נותן כוח לגלגל השני.
זה על רגל אחת.

בפועל, בסובארו dl של אבא שלי זה פעל פעם אחת (הנעה קדמית וגם הקליפרים של ההנדברקס יושבים על הגלגלים הקדמיים) והוציא אותי מערמת חול.
אם הייתי עם הסמוראי, מלכתחילה לא הייתי שוקע.

איתי

אלון_ק
20-07-04, 21:06
אדי: זה לא שיש משהו רע בעריסה, היא אפילו יותר נוחה ובטיחותית מגגון. היא פשוט מיותרת (לדעתי האישית) אם יש לך גגון. והסיבה שעריסה איננה נפוצה כמו גגון (לדעתי), היא כי זה הרבה יותר מסובך לחבר כזו מאשר לחבר גגון. מה שכן, זה מתחיל להיות רעיון מעניין, אז נא קשר אותי לתמונות של כאלו אם יש לך (בה"פ). קרס לי הקנט ואני לא רוצה לשים עליו את אותו הגגון, וממילא אני בונה כלוב שלא יהיה בסיס טוב לגגון. חוץ מזה, אני תמיד מחפש מה עוד יש לעשות - אז קשר, ידידי, שנוכל להעתיק!

איתי, זה רק עד 87 שהרפידות שם, דביל. אח"כ זה רגיל, דהיינו - בלם יד ישים. אם אתה מסוגל לבצע את זה.

ולא אמרתי שרתכת זה 1K. אמרתי שב1K יש לך רתכת וציוד נלווה, דיסק וציוד נלווה ועוד יישאר לך הרבה עודף לברזלים. אולי אפילו מספיק למקדחה טובה עם כמה ביטים, שתוכל גם לקדוח לעצמך את החורים שתרצה.

אדי
20-07-04, 21:35
ברור שאם לא צריך מקום נוסף אז פשוט לא צריך ... דווקא עריסה זה רעיון נחמד - היא יכולה להיות פריקה למשל.

נמרוד
21-07-04, 09:35
אדי: זה לא שיש משהו רע בעריסה, היא אפילו יותר נוחה ובטיחותית מגגון. היא פשוט מיותרת (לדעתי האישית) אם יש לך גגון. והסיבה שעריסה איננה נפוצה כמו גגון (לדעתי), היא כי זה הרבה יותר מסובך לחבר כזו מאשר לחבר גגון. מה שכן, זה מתחיל להיות רעיון מעניין, אז נא קשר אותי לתמונות של כאלו אם יש לך (בה"פ). קרס לי הקנט ואני לא רוצה לשים עליו את אותו הגגון, וממילא אני בונה כלוב שלא יהיה בסיס טוב לגגון. חוץ מזה, אני תמיד מחפש מה עוד יש לעשות - אז קשר, ידידי, שנוכל להעתיק!

איתי, זה רק עד 87 שהרפידות שם, דביל. אח"כ זה רגיל, דהיינו - בלם יד ישים. אם אתה מסוגל לבצע את זה.

ולא אמרתי שרתכת זה 1K. אמרתי שב1K יש לך רתכת וציוד נלווה, דיסק וציוד נלווה ועוד יישאר לך הרבה עודף לברזלים. אולי אפילו מספיק למקדחה טובה עם כמה ביטים, שתוכל גם לקדוח לעצמך את החורים שתרצה.

אלון - Trail Rack כמו שאדי צירף בתמונה זה משהו שיש בכל קטלוג וחנות ג'יפים. לרנגלרים הקצרים באמריקה יש את אותה בעיית מקום שיש לכם בסמוראי, וזה אחד מהפתרונות הפופלריים.

עודד י רגב
21-07-04, 11:29
חברים
תודה על כל ההערות המחכימות על רתכת וכו'... לנשואים שביננו ברור שרתכת הופכת להיות כלי בשירות האומה.. והרשימה שהוזכרה היא רק התחלה, זה מפתיע מה שמוח יצירתי - לא שלי - יכול להפיק מגנרטור, כבלים ואלקטרודה. חוצמזה בסוף יהיה גגון. :)
ההתייחסות לנושא הכסאות הייתה מזערית :cry: אני מתכוון לשני כסאות נפרדים שניתן לקפל שמצד אחד יתנו נוחות יותר סבירה .. ברמת סמוראי. ומצד שני יהיה קל לקפל כשיוצאים בזוג. אני עדיין מחפש, כתובות - מגרשי פירוק- מרכז ודרום ורעיונות ואולי אפילו תמונות
בכל מקרה תודה
עודד

eran4x4
21-07-04, 23:35
עודד

דבר עם ליאורה ג מג'יפ טריפ יש לה כסאות אחורים של הג'ימני שגנבו לה, שני כסאות שניתן לקפל כל אחד בנפרד.

asafk
22-07-04, 01:22
אם אתה רוצה כיסאות מתקפלים, ניצבים לכיוון הנסיעה (שהנוסעים יושבים ומסתכלים אחד על השני "מי המניאק שהושיב אותנו מאחורה בסמוראי??") שהיו מותקנים בדיפנדר מאחורה (על הבתי גלגל)- אתה מוזמן לקחת. אני לא ממליץ, אבל זה בחינם, ותופס פחות מקום מהמושב המקורי (ואתה במילא לא הולך לשבת שם, אז מה אכפת לך? ).

אסף.

עודד י רגב
22-07-04, 17:28
לאסף וערן תודה
אסף - למרות הנדיבות ותסלם, ראיתי כסאות כאלה אצל חבר וזה ממש לא מתאים, נכון שניתן לשחק שש בש בין היושבים על הכסאות, אבל הם יצטרכו להיות גמדים קטועי רגליים - אין רווח של ממש לרגליים בסידור כזה
ערן - שלחתי לך ה"פ עם הפרטים שלי כדי לראות אולי אפשר לסגור משהו עם ליאורה.. פשוט אני לא יודע מה ג'יפ טריפ (עדיין)
תודה
עודד

gily2k
28-07-04, 03:24
יש לי פתרון למושב
רק חבל שאין מצלמה

בגדול זה הולך ככה :
1. מושב זוגי שמתקפל קדימה .(אצלי זה המושב המקורי)
2. פרופיל U בגובה 10 ס"מ - משמש להגבהת המושב
3. מס' ריתוכים - חיבור חבקים כמו בארגזי הפעלה לשחרור החלק האחורי של הכסא (זה שמתרומם.
4. חיזוקים של המבנה לצדדים - בשל הגדלת המומנט בעקבות ההגבהה (אנחנו לא רוצים שחס וחלילה הכסא יעוף החוצה )

משלבים 1-4 נוצר המון מקום - בצורת תיבה כאשר המכסה הוא בעצם תחתית המושב

ותתפלאו כמה ציוד נכנס שם

אצלי , וזו רשימה חלקית , נכנס מטבח גזית בישול, סיר, מחבת, אוכל יבש ל3 ימים, פק"ל מנגל +רשת, פק"ל קפה רצועות חילוץ ארגזי כלים ועוד שטויות .

אלון יכול להעיד על כך

itayhi
29-07-04, 01:20
גילי
גם אני יכול להעיד.
מה שאתה ולירז עשיתם בסמוראי שלכם ראוי להערצה.
פשוט גאוני, מפנה ים של מקום ברכב שאין בו בכלל מקום אכסון

איתי

gily2k
29-07-04, 15:18
אני אנסה להשיג מחר מצלמה דיגיטלית ואני אשלח לך במייל כי אין לי מושג איך להעלות תמונות לכאן

אז אתה מוזמן להשאיר כתובת למשלוח

-->