PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר חדש. אמינות?

dandefender
22-11-09, 22:58
שלום
במחשבה להחליף את הפג'רו Q לרכב שטח עביר קורץ במיוחד ה"דיל" על הדיפנדר.
יש לי ניסיון עבר מלפני כ9 שנים עם דיפנדר משנות ה90 שהתפרק פשוטו כמשמעו, כל שבוע במוסך, ולא במובן במטאפורי של העניין.
כמו כן אני בקיא בדיונים "דיפנדר מתפרק טויוטה לא מתפרק" וכו המטרה של השרשור אינה כזאת אלא לשמוע מבעלי דיפנדר 2007 ומעלה (המחודש) האם הוא עדיין סובל מבעיות אמינות. לחבר יש דיסקו 3 שסובל מבעיות אמינות רבות, אך אני מניח שזה עקב המורכבות הטכנולוגית..

האם יש בעלי דיפנדר 2007 ומעלה שיכולים לספר על ניסיונם?
תודה מראש
:)

דרור ברלי
23-11-09, 01:33
מורכבות טכנולוגית לכשעצמה אול ימקשה על התחזוקה ומייקרת אותה, אבל אינה אמורה להפוך את הרכב ללא-אמין. נהפוך הוא. הלנדרובר אינו אמין פשוט כי הוא לנדרובר... הבוגדנות הזו היא כנראה חלק מהאופי שלו ושל מכוניות אנגליות בכלל... ואל תשכח שהדיפנדר הוא האמין ביותר מבין כל הלנדרוברים...
אתה מתאר דיפנדר מהעשור הקודם שהתפרק לך מתחת לידיים, וזה אחד מכלי הרכב היותר פשוטים והפחות מורכבים טכנולוגית שיש. ללא חיישנים, ללא מחשבים... בדיפנדר החדש יש מחשבים וחיישנים ומערכות אלקטרוניות מורכבות - בקרת אחיזה יעילה, מערכת STALL, מנוע מבוקר מחשב ועוד. ממעט הנהיגות שעשיתי עליו אני יכול להעיד שהכל עובד נפלא והאוטו מדהים בשטח - לא פחות, ואני לא מגזים. האם הוא יהיה גם אמין לאורך זמן?.... מי יודע? זה לנדרובר. נסיון העבר כאמור עגום, ומכיוון שלא נמכרו הרבה כאלה כאן בארץ, עדיין אין בסיס למידע מוסמך.

landrover
28-11-09, 00:38
דן : כמו שנאמר "הפוך גוטה ... הפוך ..."

ככל שיש יותר מערכות חשמל חדשות, האמינות יורדת , התיקונים יקרים יותר ולא ניתן לתקן בשטח!

רכב חדש יותר אומר שהוא פחות אמין , לא יותר אמין (בעיקר בשטח).

מהניסיון שלי , דיפנדר מהעשור הקודם , לדעתי הוא בין האמינים שיש , אין מחשב רכב , ואין שום מערכת אלקטרונית הכרחית.
בחמש וחצי שנים שאני עם דיפנדר (בן 15 שנים) לא ניתקעתי איתו אפילו פעם אחת בשטח בצורה שלא יכולתי להחלץ ממנה לבד , לא הזמנתי מעולם גרר , ובסך הכל יצא לי תקלה אחת שהייתי חייב לסוע למוסך ישר - ועדיין הרכב נסע לבד , הרכב היום עם 475 אלף קילומטר.

זה שהיה לך רכב שהתפרק כל הזמן - מראה על רמת תחזוקה נמוכה מאוד - כניראה אצל האנשים שטיפלו בו קודם.

לגבי דיסקברי מהניסיון שלי - אני מסכים שהוא הרבה הרבה פחות אמין , אבל גם הכל תלוי בתחזוקה של הרכב.

אמיר.

-->