PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלולים באיזור שדה בוקר, ירוחם ומצפה רמון

סיקס כחול
24-11-09, 15:27
אנחנו 2 רכבים, סיקס ובלייזר עם ילדים יוצאים לחמישי, שישי ושבת לאיזור.
הכוונה היא למסלולים בעבירות בינונית (ילדים) לפי הפירוט:
יום חמישי - חצי יום , צהרים והלאה.
שישי - יום מלא
שבת חצי יום בוקר- צהריים.
הלינה במצפה רמון.
מה שיותר חוויתי- יותר טוב

זאביק
24-11-09, 17:33
אם הילדים בגילאי 4 ומעלה, יש במכתש רמון, על הכביש הראשי,
נקודה שאפשר למלא חול צבעוני בכל מיני צבעים - חוויה מעולה לילדים.
צריך להתארגן מראש על כלים מתאימים, משהו דמויי מבחנה אבל מפלסטיק (פעם היו לי בקבוקי קולה לפני שניפחו אותם לליטר וחצי - היה מצויין).

אני לא יודע את הנקודה המדוייקת.
אני חושב שזה בין מצפה רמון לכניסה לחניון בארות.
אני מניח שמרכז מידע מצפה רמון יידעו לענות

שלמי
24-11-09, 17:46
האתר של מילוי החולות הצבעוניים הוא על כביש 40, מיד אחרי הנגריה, בצד ימין, אם באים ממצפה (מערבה לכביש).
מבחינת מסלולים אתם יכולים בחמישי להתחיל בסיבוב קצר בבקעת צין, עין עקב והלאה - כמה שתספיקו מבחינת זמן.
למחרת אתה יכול לבנות יום שלם במכתש רמון, או דרך גן הפסלים מעלה נוח ובקעת מחמל, נחל ארדון ופרסת נקרות + המערה (לא במקרה של חשש לשטפונות), מצד ועין סהרונים (לא דרך מעלה דקלים אם אתה לא מחפש עבירות), להמשיך לנחל גוונים ומערבה בכמה אופציות, כמו קיר אמוניטים - שן רמון, מפער פיטם וחזרה (הכל גמיש, לפי ההספק והקצב).
בשבת אפשר לעשות סיבוב בהר הנגב הגבוה, מעבר ערוד ונחל לוץ, להמשיך צפונה דרך כביש הגבול, או בורות לוץ ונחל אילות.
קחו בחשבון שהימים קצרים, לצאת מספיק זמן לפני החושך, ומגבלות של שטחי אש (אין בעיה בבקעת צין ובמכתש).
חשוב לבדוק טוב את מצב הפוטנציאל לשטפונות (במכתש לא אמור להפריע לטיול), אולי עם קצת מזל תספיקו לתפוס שטפון.
בהצלחה.

moisofnik
25-11-09, 09:54
שים לב - שבת 28.11 מתקיימת צעדת בן גוריון בכמה מסלולים באזור שדה בוקר ופורסם שתימנע כניסת גיפים לאזור הצעדה- בדוק עם המארגנים אם רלבנטי....
גם יום קודם תהיה צעדה במתכונת מצומצמת יותר

-->