PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיגים על חיפוש רכב שטח לרכישה

יואב פולס
24-11-09, 17:54
שלום לכולם,
קצת בשביל לשתף על חיפוש רכב שטח לרכישה.
כדבר ראשון כמה נקודות מפתח:
1. זכותו של כל אדם לבקש כמה שבא לו עבור מכירת רכבו.
2. זכותו של כל אדם להתייחס למחירונים השונים, כאל מגזין אופנה שאין לו קשר לעולם הרכב.
3. אף אחד לא מכריח אותי לרכוש רכב זה או אחר

נקודת המוצא שלי (שהתבררה כשגויה) היתה שאם אדם מפרסם את רכבו למכירה, בין אם בשלט על הרכב ובין אם במודעה בעיתון, כוונתו למכור את הרכב, דהיינו לקבל תמורת הרכב כסף.

כותב שורות אלו רציני ומעוניין ברכישת רכב, ולא משחית את זמנו לחינם.

מקרה א'
(מצב הרכב מתואר כאן ( http://64.50.169.115/forums/showthread.php?t=39696 ) - הרכב בעברו היה בבעלות חברה, אך ננהג על ידי המוכר, ומשהגיע הזמן הוא רכש את הרכב ונוסע בו מאז. לעובדה זו אין שום משמעות למעט משמעות מסחרית כלשהי. משהו. סימלי. המוכר כמובן טוען שאחרי כמה שנים אין לזה יותר משמעות. שיהיה, גם כך הרכב כנראה דורש השקעה משמעותית.

מקרה ב'
מסוג איסוזו טרופר ידני - מוכר הרכב רוצה למכור אולם מתעקש על כ - 30% מעל המחירון. המחירון 29,000 האיש דורש 37,000. יש לרכב תוספות, ששוות נניח 4000 שקלים, וזה בהנחה שהרכב אינו דורש כל השקעה מכאנית, דבר שטעון הוכחה. האיש "נעול", אבל מפרסם כבר חצי שנה לפחות.

מקרה ג'
פאג'רו ארוך, ידני. מגיע לראות את הרכב, המוכר מודיע לי שיש לו מישהו שמוכן לשים כסף "ביד". סבבה אני אומר, לך על זה. מסתכלים על האוטו, מניעים. האיש נכנס למושב הנהג "אין לי ביטוח בשבילך", אבל אתה יכול להיות בטוח שהרכב מצויין. "מה עם תיבת ההעברה?" אני שואל, "היא פשוט חדשה, אני לא יורד עם הרכב לשטח, כמעט ולא השתמשתי בידית הזו". "ומה עם נעילת הדיפרנציאל היא תקינה?" "בטח" הוא עונה "מעולם לא השתמשתי בה". סמוך עלי. האמת חייבת להיאמר לזכותו, הוא נראה אמין, אמין מאוד. "תשמע" אני אומר לו, "האוטו נראה לי, איך אתה מסדר את זה שאני אוכל לנהוג עליו?" (הפתרון ידוע לכולנו מאוד פשוט, טלפון קטן לסוכן הביטוח). "תשמע, הוא אומר, זו בעיה. אתה יכול לנהוג אבל אין ביטוח. חוצמזה, בשביל מה אתה צריך לנהוג? לא ראיתי איך האוטו נוסע כשנהגתי?". "לא תודה" אני עונה. לא משחקים משחקים עם מרפי.

אגב, למען הסר ספק, כל השלושה אינם סוחרים, הם אנשים פרטיים לגמרי, בזאת אני בטוח.

תגידו אנשים יקרים, לא חבל על הזמן שלכם (עזבו את הזמן שלי, הוא אינו רלוונטי)? על הטרטורים שלכם?
אתם באמת רוצים למכור את המכוניות שלכם?

זהו, הייתי חייב לשחרר קצת קיטור...

אם מישהו שומע...

יואב

ניר.א
24-11-09, 18:05
את הכעס שלך על הזמן שבזבזת אני בהחלט יכול להבין בתור אחד שלא היה מתנגד שיוסיפו עוד כמה שעות ליממה אבל אתה צריך להבין שלפעמים (הייתי שם) בן אדם רוצה למכור את רכבו
מסיבה זאת או אחרת אבל הוא לא לחוץ.
מה שאומר שימכור רק אם יקבל את הסכום שהוא רוצה ובתנאים שלו ואם לא לא נורא.

יואב פולס
24-11-09, 18:10
ניר היי,
אינני כועס.
מכל רכב שאני רואה אני לומד, ויכול למקם אותו בסקאלה בין "מאוד לא מתאים לי" ל "כן! כאן ועכשיו", ובוודאי בהשוואה למכוניות האחרות שראיתי. גם אני אינני לחוץ, ומחפש את אותו רכב ש"יעשה לי את זה".

whisky
24-11-09, 18:53
יואב,

זה מה שקורה למי שהולך לרעות בשדות זרים ;)

whisky

גיא
24-11-09, 22:39
been there, done that

זה מטורף !

זה מעצבן !

זה לא הגיוני !

זה לא ברור !

אבל זה ככה :-(

זאת הסיבה שקניתי מסוחר.
איתם לפחות הכל ברור וידוע, זה המקצוע שלו, זאת הפרנסה שלו. הוא לא משחק הוא רק רוצה למכור, אוטו שחונה אצלו במגרש עולה לו כסף.
בודקים טוב זהו ... כל השאר על הראש שלך.

barak4*4
25-11-09, 07:36
מקרה א' וב' - רצונם, זכותם.
מקרה ג' - מחק את המיותר: שקרן, רמאי, נוכל, גנב, כלב או כל האמור לעיל.

בהצלחה בחיפושים.

שמוליקו
25-11-09, 07:52
מקרה א' וב' - רצונם, זכותם.
מקרה ג' - מחק את המיותר: שקרן, רמאי, נוכל, גנב, בן זונה או כל האמור לעיל.

בהצלחה בחיפושים.

עם א' ו ב' - אני מסכים לחלוטין
בקשר למקרה ג', אני מסכים כמעט לגמרי, הייתי מאוד רוצה שתסביר לי ,איך ממה שכתב יואב, הסקת על מקצוע האם של המוכר ?:confused:

יואב פולס
25-11-09, 09:05
בוקר צח,
לגבי א' ו ב' - אכן זכותם המלאה. אין ויכוח.
לגבי ג' - יש לי יותר מאידיקציה אחת שהאיש הוא אדם "מן הישוב". לא סוחר, לא נוכל, לא רמאי. איש מבוגר, בעל השכלה אקדמית טכנית, שבטוח שהוא יודע יותר טוב מכולם, ושאין על המילה שלו. שוחחתי עם אישתו, הגעתי אליו הביתה. הוא אינו כפי שאתם מתארים, אלא סתם איש שחי לו בעולמו שלו, די רחוק מעולמי שלי. מה תאמרו אם אספר שביקשתי לראות את רשיונות הרכב והוא פתאום לא מוצא אותם "הם בטח בבית, כנראה שהוצאתי אותם מהאוטו".
אתם חושבים שאני תמים עד כדי כך? אולי אתם צודקים. לא חשבתי על זה כך.
יואב

barak4*4
25-11-09, 09:58
מה תאמרו אם אספר שביקשתי לראות את רשיונות הרכב והוא פתאום לא מוצא אותם "הם בטח בבית, כנראה שהוצאתי אותם מהאוטו".

ראה שוב את האופציות לסעיף ג' והוסף את האופציה "סוחר".

אה....כן..... הנה מה שרצית לקרוא:
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=158230

יואב פולס
25-11-09, 10:05
כנראה שאתם צודקים, אולי אאמץ בניגוד לאינסטינקט את הגישה של גיא.
כשאתה בא לסוחר, יש את סימני השאלה לגבי הרכב הספציפי, ברור לך שהוא עושה עליך רווח- מגיע לו על עבודתו, על ריתוק הון, על סיכוני שוק וכד' - אבל מעבר לכך הכללים ברורים. הוא רוצה למכור, כאן ועכשיו.

barak4*4
25-11-09, 10:16
הערה לגבי המילה "סוחר":
סוחר היא לא מילה רעה ולא מילת גנאי. כמו שאמר גיא, יש יתרונות רבים לקניה מסוחר. בכל שאר העולם, קניה מסוחר נחשבת לעדיפה ובטוחה על פני קניה מאדם פרטי (מלבד ישראל, בה לשוק חוקיות משלו).

הבעיה היא סוחר לא מורשה, המסתיר את זהותו כסוחר.
אלו האנשים מהם אתה צריך להיזהר.

MMR
25-11-09, 13:01
זו עובדה שלסוחרים בדר"כ (לא תמיד אבל בדר"כ) מגיעים רכבים במצב ירוד, שהבעלים שלהם התקשו למכור אותם מסיבות כאלו ואחרות. אחרי תיקונים קוסמטיים מינימאליים הם מוצעים למכירה במחיר קורץ... ואצלנו לצערי הענף הזה מורכב מלא מעט קומבינטורים ונוכלים.

גיא
25-11-09, 15:11
זו עובדה שלסוחרים בדר"כ (לא תמיד אבל בדר"כ) מגיעים רכבים במצב ירוד, שהבעלים שלהם התקשו למכור אותם מסיבות כאלו ואחרות. אחרי תיקונים קוסמטיים מינימאליים הם מוצעים למכירה במחיר קורץ... ואצלנו לצערי הענף הזה מורכב מלא מעט קומבינטורים ונוכלים.

אחריות שלך לבדוק את הרכב כמו כל רכב - לא משנה מי המוכר.
גם בעלים פרטיים רבים עד רבי םמאוד מזניחים את הרכב לפני מכירה ומנסים להפיל עליך את הדברים שיש לתקן.
יותר גרוע, אדם פרטי שיראה לך בעיה קטנה נקודתית ויתן לה דגש רב על מנת לפזר עשן ולהסתיר בעיה אקוטית ויקרה הרבה יותר.

בקניה מסוחר מורשה, אתה מוגן בחוק, ויש לך אפשרות לבטל עיסקה במקרה של שקרים כאלו והסתרת עדויות.

בקניה מאדם פרטי ... לך לחפש :)

יואב פולס
27-11-09, 15:39
נמצאה כלה ראויה. למען האמת נמצאו שתי כלות ראויות במחירים סבירים.
שתיהן ידניות 2500 משנת 97' - אחת קצרה (מאדם פרטי נחמד מאוד) ואחת ארוכה (מסוכנות טרייד אין).
הוזמנה הארוכה. תימסר בעוד מספר ימים אחרי תיקון מספר ריג'קטים.
אם מישהו מחפש קצרה 97' במחיר אטרקטיבי - בפרטי.
תודה על כל העצות המועילות והמלמדות.
שבת שלום,
יואב

-->