PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא רק מפלצות מוצצות (חוות דעת על רנו מגאן - הכותרת נערכה)

Juv
25-11-09, 16:16
רנו מגאן 2007 בליסינג, הלכה המנורה בפנס הקדמי צד נהג.
מסתבר שהגישה היא דרך פתח בבית הגלגל. כמובן שהמכסה של הפתח כבר לא נמצא במקומו. כאשר ראיתי שהחלק חסר ואת המנורה השבורה תלויה על כבל בתוך החלל הצר מאחורי בית המנורה הרמתי טלפון לליסינג. יותר פשוט מאשר להסביר אח"כ מה חסר ולחטוף על זה קנסות.
הגיע היום בבוקר למשרד טכנאי דרכים של הליסינג. לקח לו משהו כמו עשר דקות לשלוף את המנורה דרך הפתח המצחיק ולהחזיר אותה למקום. תכנון עקום שכזה להחלפת מנורה מזמן לא ראיתי.
אבל כאן הגיע השוס האמיתי. המנורה עדיין לא נדלקה. הבחור הסתכל אלי במבט של כלבלב עצוב ומודיע לי שכנראה צריך להחליף גם את הפיוז. "עד שעה וחצי ואני גומר". לפיוז.
מי שלא ראה איך מחליפים פיוז במגאן יחשוב שאני עובד עליו - הוצאה של המצבר, פירוק של כמויות פלסטיק אדירות, פתיחת צמות - מה לא הלך שם. כמובן שלא היו לו כל המפתחות הנדרשים כך שהוא השתמש בהרבה קיצורי דרך שכללו כיפופי מתכות ופלסטיקים בבית המנוע (מה אכפת לי, הרכב שלהם ואת הטכנאי הם שלחו). בשלב מסוים כבר לא היה לי נעים אז הלכתי משם וחזרתי אחרי כשעה. לפני שהוא נסע הוא ביקש ממני להפעיל את כל החשמלים הקטנים ברכב (חלונות, AC וכו') לוודא ששום דבר לא נקרע תוך כדי.
עוד לא היה לי אומץ לפתוח את מכסה המנוע ולראות מה נשאר שם אחרי הטיפול המסור.
שתי מסקנות שלי -
1. לא לקנות מליסינג. פשוט לא. רק מי שמשתמש ברכב כזה ורואה מה רמת האחזקה וההתיחסות של כל הנוגעים בדבר יכול להבין על מה מדובר.
2. לא לקנות מגאן. פירוק בית מנוע בשביל להחליף פיוז. לא חייבים להיות מפלצת ב-300,000 ש"ח בשביל להיות מוצצת (במחשבה שניה, בכל-זאת היא צרפתיה...)

איציק - 4X6ZH
25-11-09, 16:32
ואתה מדבר על מנורה ב 40 שקל
נראה מה תגיד של מנורה ב 6000 שקל :shock:
ופרוק פגוש כי אין פתח שרות .
ואחרי פרוק הפגוש עוד איזה 10 ....15 .... קליפסים שכל אחד 20 ... 30... שקל
סליחה מה היתה התקלה אור חניה או אור דרך ;)

איציק

amirk
25-11-09, 16:47
היה בדיוק על זה קטע ב 5TH GEAR.
http://www.youtube.com/watch?v=eZWqU9X6PR4

שם לכך להם הרבה יותר מ 10 דקות להחלפת נורה, כנראה הליסנג שלחו טכנאי מובחר.

Juv
25-11-09, 16:59
היה בדיוק על זה קטע ב 5TH GEAR.
http://www.youtube.com/watch?v=eZWqU9X6PR4

שם לכך להם הרבה יותר מ 10 דקות להחלפת נורה, כנראה הליסנג שלחו טכנאי מובחר.

בריטים...
הם פספסו את השלב הראשון בפירוק והרכבת המנורה - סיבוב ההגה לכיוון הנכון...:D

dudu
25-11-09, 17:04
וכשאני ראיתי בשבוע שעבר קיה קרניבל ששייכת לקיבוץ מסויים מגיעה למוסך של הקיבוץ
כדי להחליף נורה לקראת הטסט ובמוסך (שהוא מוסך מצויין ומקצועי מאוד ) לקח למנהל המוסך(מנהל מנהל אבל בעל מקצוע אמיתי שלא שומר על ידיים נקיות) כמעט שעה להחליף נורה
(ולא שהוא היה צריך לנחש שהגישה היא דרך הגלגל את זה הוא ידע.) חשבתי שאני חולם. פשוט מדובר בתכנון גרוע
שפוגע ומסכן את הנהג (להחליף נורה בצד הדרך בלילה ) וגורר את הנהג למוסך להוצאה מיותר על
שעות עבודת מוסך בשביל להחליף נורה של כמה שקלים
מעניין אם זה יוביל להתפתחות שוק של קיטים להחלפת כל הפנס לכזה שאפשר לתפעל בקלות

dudu
25-11-09, 17:07
בריטים...
הם פספסו את השלב הראשון בפירוק והרכבת המנורה - סיבוב ההגה לכיוון הנכון...:D
אנחנו ראינו את אותו סירטון?
הבחור פרק את הגלגל לגמרי!!! וזה לא ממש עזר לו

Juv
25-11-09, 17:12
אנחנו ראינו את אותו סירטון?
הבחור פרק את הגלגל לגמרי!!! וזה לא ממש עזר לו

הפסקתי לצפות בסרטון ברגע שהוא הוריד את הגלגל לפני שניסה לסובב אותו.

יואב פולס
25-11-09, 20:44
רנו זו נבלה שאין לה תקנה. מה יעזור לכם להחליף נורה? מחר יתקלקל משהו אחר. אחרי שתתקנו את המשהו האחר יתקלקל עוד משהו אבל עוד יותר אחר. אין לזה סוף. לעולם לא תשכחו את האנשים שיקנו ממכם את הרנו. הם יהיו חקוקים בזכרונכם לעד. אתם תסתכלו עליהם מתרחקים אחרי העברת הבעלות בדמעות שמחה (שנפטרתם מהנבלה) מהולות בדמעות עצב (על הקונה האומלל). כל השנים אני אומר לאישתי שאם הלנדרובר היה עושה צרות כמו הרנו הייתי שורף אותו. מעלה אותו קורבן לאלוהי המכוניות.
פעם אחת רנו - לעולם לא עוד קרסו.

נימי
25-11-09, 21:30

אהבתי את המישפט, לא יאמן כמה שאתה צודק

קוקי הגדול
26-11-09, 13:24
רנו זו נבלה שאין לה תקנה. מה יעזור לכם להחליף נורה? מחר יתקלקל משהו אחר. אחרי שתתקנו את המשהו האחר יתקלקל עוד משהו אבל עוד יותר אחר. אין לזה סוף. לעולם לא תשכחו את האנשים שיקנו ממכם את הרנו. הם יהיו חקוקים בזכרונכם לעד. אתם תסתכלו עליהם מתרחקים אחרי העברת הבעלות בדמעות שמחה (שנפטרתם מהנבלה) מהולות בדמעות עצב (על הקונה האומלל). כל השנים אני אומר לאישתי שאם הלנדרובר היה עושה צרות כמו הרנו הייתי שורף אותו. מעלה אותו קורבן לאלוהי המכוניות.

חזק ביותר , כל מילה פגז !!!

dudu
26-11-09, 13:45
רנו זו נבלה שאין לה תקנה. מסכים לחלוטין
פעם אחת רנו - לעולם לא עוד קרסו. גם את המשפט הזה אני מבין
אבל יש לי בעיה - קרסו מייבאים גם את ניסאן ולמרות שהיבואן הוא נבזה, הרכבים של ניסאן זה בדיוק מה שאני צריך . לי יש טראנו ולאישתי אלמרה גם לגיסי יש אלמרה ולאבא שלי יש טראנו
וכולנו מרוצים מאוד אז נכון שהיבואן מנוול אבל כל עוד אתה לא בא איתו במגע אתה נהנה מרכבים אמינים מאוד והיות ולא מדובר ברכבים חדשים ניתן לקנות חלפים שלא דרך היבואן כך שגם התחזוקה נוחה
ברנו גם אני לא נוגע יותר
פעם חשבתי שזה יצרן מצויין היו לי קליאו 91 ורנו אקספרס בלי מחשבים ובלי חיישנים ובלי שטויות
אז חשבתי שמה כבר יכול להיות כלכך גרוע? וקניתי מגאן 2001 וזה היה סיוט מתמשך ומאז ברור לי
שאם תהיה לי שוב רנו זה רק בליסינג לא אכפת לי להנות מרכב נוח ובטוח כל עוד לא אני סופג את
עלויות התיקון

ירון71
26-11-09, 15:52
במגאן של אשתי הנורות נשרפות לעיתים קרובות, וכבר קרה לי שנתקעתי בחושך עם שתי הנורות שרופות.
אמנם הרכב בליסינג, והטכנאים בדר"כ מגיעים מהר, אבל אז צריך לחכות עד שיסיימו... בפעם הראשונה הייתי בטוח ששלחו טכנאי מסומם כי לקח לו כ"כ הרבה זמן :-)

לכל מי שחושב לקחת רכב בליסינג כדאי לשים לב:

במקרה של תקלה מקבלים רכב חליפי רק אם לוקח יותר מיום לתקן - לנו היו הרבה תקלות קטנות (חלונות, אגזוז, פסי קישוט וכו') ונאלצנו להעביר הרבה ימי שישי יפים במוסך.

על נזקים משלמים - לנו נשבר תריס של המזגן, ובליסינג רצו 5,000 ש"ח על התיקון.

בשעות האור לא שולחים טכנאי אלא צריך להגיע לבד למוסך לצורך החלפת נורות.

דרור ברלי
26-11-09, 18:46
ברנו שאני מכיר - קליאו RT 94 דור ראשון 1.4 ידני, אין זכר לכל התעלולים שאתם חוויתם.
מכונית נטולת תקלות ובעיות, מרווחת יחסית, נוחה מאוד, זריזה מאוד, חסכונית מאוד.
מצד שני היא לא טופלה בקרסו אלא במוסך מורשה רגיל. כנראה שזה עשה לה רק טוב...

GodsFather
26-11-09, 20:25
בשעות האור לא שולחים טכנאי אלא צריך להגיע לבד למוסך לצורך החלפת נורות.

אתה מקבל שירות רע מהליסינג שלך , לי שלחו גם לנורה וגם למגבים...בבוקר, בתיאום טלפוני.

חוצמזה, כן, רנו זו זוועה של פחנועית.

ניר.א
26-11-09, 23:22
המכוניתהראשונה שקניתי(בארץ)אי שם בתחילת שנות ה 90 היתה רנו 16 מודל 78
אוטמטית מנוע 1600 קניתי אותה ב2500 שקל ואחרי ש בטיפשותי הרבה השאלתי אותה
לחמתי והיא גמרה לה את המנוע מכרתי אותה ב500 ש"ח לאיזה עזתי.
עד היום אני מצטער על כך שמכרתי אותה!!! מעולם לא נהניתי לנהוג כמו שנהניתי במכונית
הזאת! והיא הייתה כלכך פשוטה שלא היו בה תקלות.

יואב פולס
27-11-09, 07:39
תקנה רנו מגאן או סניק ותראה איך אתה פתאום מסתכל אחרת על אמינות של לנדרובר...

barak4*4
28-11-09, 06:49
תקנה רנו מגאן או סניק ותראה איך אתה פתאום מסתכל אחרת על אמינות של לנדרובר...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Saar
28-11-09, 07:29
תודה על המידע,
בדיוק השבוע אחי שאל אותי לגבי קניית מגאן 2003
שלחתי אליו את השרשור הזה :D

תודה,
סער.

Gilad
28-11-09, 19:18
4 שנים עם רנו קליאו ספורט מודל 2001 (יד ראשונה מהניילונים) ו-80 ומשהו אלף ק"מ

אף לא בעיה אחת "מעניינת" מעבר לטיפולים שוטפים...

גם כשהתקלף גלגל ההגה אחרי האחריות הוא הוחלף ללא חיוב.

לפעמים אפשר להיות מופתעים לטובה...

Pageup
28-11-09, 23:06
4 שנים עם רנו קליאו ספורט מודל 2001 (יד ראשונה מהניילונים) ו-80 ומשהו אלף ק"מ

אף לא בעיה אחת "מעניינת" מעבר לטיפולים שוטפים...

גם כשהתקלף גלגל ההגה אחרי האחריות הוא הוחלף ללא חיוב.

לפעמים אפשר להיות מופתעים לטובה...

בדיוק שם מתחילות הבעיות הרציניות.

גיא
29-11-09, 00:05
רק דיברתם והמגאן של חברה התחיל לקרטע היום .... אוי ואבוי .. :-(

איציק - 4X6ZH
29-11-09, 07:48
מה אתם רוצים מהמגן ?
מגן זה למתחילים .
תיהיו גדולים יהיו לכם מפלצות גדולות

יריב קלר ברוך
29-11-09, 08:23
לי היה גם רנו 9 וגם רנו 11 אחלה מכוניות ללא תקלות והפתעות אבל כשעברתי למגאן ממש נפילה הרכב במוסך רוב הזמן ותקלה רודפת תקלה:!:

יקיר גרין
29-11-09, 13:25
לא רק מפלצות ... כל הצרפתיות ...

בוזי
29-11-09, 14:23
לאחי היתה מגאן דור ראשון (או שני?) טורבו דיזל 1.5 ידנית.
תמיד אמרתי לו שהאוטו דפוק או מזוייף - כי הוא מעולם לא נתקע איתו!
רנו פיספסו מכונית אחת והיא פשוט לא התקלקלה.
קורה....

גיא
29-11-09, 23:14
לא כולן ... ה 307 שלי שהיתה לא ניתקעה אפעם.

אחלה אוטו.

nir.samo
15-05-11, 09:40
אוקי במגאן 2008 של גיסי נשרפת נורה על בסיס קבוע, אמרו לו במוסך שצריך להחליף בית נורה ופיוז והצעת מחיר של 600 ש"ח, אמרתי לו להגיע ונעשה את זה לבד.
עכשיו אני מתחיל לחשוב שאולי זה לא היה הכי חכם - מישהו עשה את זה ויכול לתת טיפים?

אורי ק.
15-05-11, 11:26
http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4

תתחיל מ2:20 בערך.... 600 ש"ח זה נראה לי מחיר היכרות....

nir.samo
15-05-11, 18:16
תודה אבל יותר מדאיג אותי הפיוז אחרי ההודעה בתחילת שרשור זה

nir.samo
20-05-11, 14:31
להחליף נורה ובית נורה היה מעצבן אבל אפשרי, יד אחת מבית הגלגל ויד אחת מלמעלה סומכים הרבה על חוש המישוש ומסתדרים.
הפיוז זה כבר סיפור אחר בשלב מסוים, אחרי שהוצאנו את קופסת הפיוזים ורק אז ראינו שמה שעצר אותה הם שני קליפסים שהתעקמו ואין אליהם גישה בכלל הבנתי שזה לא רק רשלנות בתכנון אלא גם תכנון איך להקשות כמה שיותר על מי שצריך להתמודד עם האוטו הזה.
אה ואחרי שחיברנו הכל והאור עבר, אורות החנייה סירבו להכבות כמה שזה נשמע מוזר עד שהיה צריך לשלוף את הנורות עם עוד גישושים באפלה.

-->