PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטייה בזמן בלימה

edan
26-11-09, 22:47
שלום רב,
יש לי בעיה בסמוראי שכאשר אני בולם האוטו מושך ימינה....
ניקזתי אוויר אך הבעיה לא נפטרה.
אין לי נזילת נוזל ברקס.
הסתכלתי על הרפידות והדיסק.
הדיסק נראה במצב טוב אולם הרפידות, על אף שיש להם עוד הרבה "בשר", נראות מוזר מעט.
זה טיפה קשה לתאר, אך במילים פשוטות הרפידה אינה מקבילה לבסיס שלה...ואם אני מצמיד את שני הרפידות, הבסיסים מקבילים אך הרפידה עצמה יוצרת סוג של אלכסון, כלומר הן נשחקות באופן שווה אך באלכסון.
משהו יודע מה הסיבה לכך ואם זה בכלל קשור לסטייה בבלימה.
תודה מראש לעונים.

צביקה קרבורטור
26-11-09, 23:44
שלום רב,
יש לי בעיה בסמוראי שכאשר אני בולם האוטו מושך ימינה....
ניקזתי אוויר אך הבעיה לא נפטרה.
אין לי נזילת נוזל ברקס.
הסתכלתי על הרפידות והדיסק.
הדיסק נראה במצב טוב אולם הרפידות, על אף שיש להם עוד הרבה "בשר", נראות מוזר מעט.
זה טיפה קשה לתאר, אך במילים פשוטות הרפידה אינה מקבילה לבסיס שלה...ואם אני מצמיד את שני הרפידות, הבסיסים מקבילים אך הרפידה עצמה יוצרת סוג של אלכסון, כלומר הן נשחקות באופן שווה אך באלכסון.
משהו יודע מה הסיבה לכך ואם זה בכלל קשור לסטייה בבלימה.
תודה מראש לעונים.

שלום רב !
למרות שבנושא בלמים, יש לי כלל שאומר שאתה חייב לגשת למוסך על מנת לבדוק לאבחן ולתקן, אאפשר לך באופן חד פעמי, לחפש בכיוון קליפר תפוס, שלא נע בצורה חלקה, אלא בצורה אלכסונית בעת הבלימה, וחשד לצינור בלם סתום.
בברכה
צביקה

סוזי המשתוללת
27-11-09, 00:24
ואני אקצר לך עוד את התהליך
הצד שאליו יש משיכה הוא הצד התקין
פרק את הגלגל ואז פרק את שני ברגי ה12 מ"מ שמחזיקים את הקליפר
משוך את הקליפר החוצה
שים לב הברגים שהוצאת עברו דרך "מובילים" ממתכת שבשני הצדדים שלהם גומיות אקורדיון
המובילים הללו יושבים בתוך הקליפר ואמורים לזוז בזמן לחיצה על הברקס אבל אם הם תפוסים אז הקליפר יבלום רק עם רפידה אחת ותראה שחיקה מסיבית של רפידה אחת
אם רק אחד מתוך השניים תפוס או שאחד תפוס יותר מהשני תראה שרפידות הבלם אכולות באלכסון
כל שעליך לעשות הוא לשלוף את הגומיות , להוציא את המובילים ,לנקות אותם היטב עם ספריי קרבורטורים ,וגרז את התעלה שבה הם יושבים בקליפר ולהחזיר את הכל חזרה
הטריק הוא קודם כל לנקות היטב גם את המגרעות שבהן יושבות הגומיות בקליפר עצמו
אחר כך להכניס גומיה אחת , אחר כך להשחיל את המוביל כשהוא מצופה בגריז המצד של האין גומי לצד של הגומי ולדחוף עד שהמוביל נכנס כמעט לאמצע הקליפר
עכשיו מגיע החלק המעצבן
נסה להכניס את הגומיה השנייה למקומה גרז את הפתח שלה ודחוף בעדינות חזרה את המוביל כך שיעבור דרך הגומיה - מבלי לדחוף אותה החוצה מהמסילה שלה זה דורש סבלנות ונסיון :mrgreen:

ישי.פ
27-11-09, 13:25
חשוב!! גריז רגיל יתקשה ויתפס!
אתה צריך גריז גרפיט או נחושת.

-->