PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה רכב שטח במקום CJ

עירא
27-11-09, 16:13
אני שוקל להחליף את ה-CJ ברכב שטח אחר.
לאחר שאלתי שאלה על אמינות הדיסקברי בנזין וקיבלתי תשובה שממש שיעשעה אותי, אני פותח שירשור חדש כדי להיוועץ אתכם על האופציות השונות.
נתחיל מהגדרת התקציב - סביב ה30K
נעבור לשימוש - נכון להיום ה-CJ יושב במקומו במשך שבועיים - חודש וחצי וכשיש לי זמן אני יוצא איתו לטייל. אחת מהסיבות להחלפה היא הצורך ברכב שאפשר ליסוע איתו לקניות, סידורים וכו'. ולכן השימוש יהיה כרכב לסידורים קרוב לבית וטיולי שטח כשיתאפשר (מבחינתי פעמיים בשבוע, בפועל פעם בחודש במקרה הטוב), בסה"כ הקילומטראז' השנתי נמוך מאוד.
אופי הטיולים - בכלליות, אני לא ממש אוהב בוץ, כל השאר כן. החל בפקניק ביער חרובית בואכה תל ספי, דרך טיול של 4 ימים ברחבי הערבה ועד לימי כיף בנחל קינה כמריר והסביבה.

האופציות שעומדות על הפרק מבחינתי הן:
פג'ארו ארוך
טרופר ארוך (בנזין)
דיסקברי בנזין

במה אני לא מוכן ליסוע:
גאלופר, מוסו

הפאג'רו קצת מעבר לתקציב
טרופר ודיסקברי, אפשר למצא בהרבה פחות, אבל אני מעדיף לקנות אחד במצב טוב ולא זבל עופות.

אשמח לשמוע דעות לכאן ולשם

עירא

ערן המסוקס
27-11-09, 19:02
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=278301#post278301

לא מכיר את הרכב, סתם נותן כוונים נוספים לרכב נוח אבל עדיין קשוח כמו שצריך.

ניר ל
27-11-09, 19:09
הזמנת,
אז באתי גם לכאן,
שמע, ב 30K ? , לא יודע :confused:
אני מחפש ב 80, 100, 120, 150 עד שאני מרגיש שאני נסחף קצת וממשיך לחכות

אולי תבדוק את הגראנדים המשופרים שמתפרסמים כאן , בין 30 ל 40 אלף - יש שם אחד עם מנוע 4L ונעילות - תבדוק שהשלדה לא קרועה בחיבורי הרדיוסים ושנוסע טוב ומהודק וקח אותו. הוא ידבר אליך יותר מהאחרים ואתה תדע להתעסק איתו אם תצטרך.

landrover
27-11-09, 20:18
אם הגעת מ CJ - אולי בסדר גודל כזה של תקציב , דיפנדר יתאים לך ?
(ראה ערך שימשוני)

גם יותר מתורבת , גם קשוח כמו שצריך , ומתאים לכל סוג טיול ...ארוך או קצר בהתאם למשפחה...

(מניסיון של 5 וחצי שנים עם הדיפנדר בנתיים...)

אמיר.

miko
27-11-09, 20:18
הזמנת,
אז באתי גם לכאן,
שמע, ב 30K ? , לא יודע :confused:
אני מחפש ב 80, 100, 120, 150 עד שאני מרגיש שאני נסחף קצת וממשיך לחכות

אולי תבדוק את הגראנדים המשופרים שמתפרסמים כאן , בין 30 ל 40 אלף - יש שם אחד עם מנוע 4L ונעילות - תבדוק שהשלדה לא קרועה בחיבורי הרדיוסים ושנוסע טוב ומהודק וקח אותו. הוא ידבר אליך יותר מהאחרים ואתה תדע להתעסק איתו אם תצטרך.

איזה cj יש לך?? יען כי אני מחפש אחד.
יוסי

asafk
27-11-09, 21:19
אתה עוד בגיל שאפשר להתנייד בCJ. לטיולים - הלוך וחזור- לא תהיה לך בעיה. הג'יפ שלך היום אמין מסודר כמו שאתה רוצה, ואתה לא צריך להשקיע בו שקל או שניה של תחזוקה מיותרת. אז למה להחליף? בגלל שאין לך עם מה להתנייד לסידורים? או רק בגלל שאתה רוצה שינוי בחיים?
כבר טעמת ונהנית מטיולי עבירות, ואתה עוד לא בגיל או בשלב בחיים של התברגנות שבגינה טיולי העבירות הופכים ללא חשובים. כל ג'יפ שלא יהיה עם צמיגים רחבים יותר מהמרכב (כלומר- רובם המוחלט של הSUVים) לא יתאים לך לסוג הטיולים הזה.
רכבי שטח אמיתים לא תוכל לקנות ב 30 אלף. אולי סופה חבוטה.
SUVים שאתה תוכל להנות מהם בשטח כמו שאתה נהנה מהCJ - לא תוכל למצוא בכלל.
אז מה נשאר? נבלה שתהיה מהנה בהרבה בכביש, אבל לא תוכל להתחבר אליה בשטח?

אני לא אומר לך "אל תחליף". אני מנסה להבין מה חסר לך, ולא מבין, ממה שתיארת בהתחלה.

אסף.

yoav21
27-11-09, 21:39
+1 לאסף

UNIX
27-11-09, 22:11
אצלי את הסיקס החליף פאגרו בנזין קצר
ועושה את אותה העבודה בדיוק

Saar
27-11-09, 23:03
מבין אלו שציינת,
הטרופר בנזין הוא האופציה ההגיונית והעדיפה בעיני.
אם יש גראנדים משופרים ב 30-40K ש"ח, שווה לבדוק גם אותם.
הטרופר יהיה הרבה יותר גדול ומרווח, עביר ונוח, אבל הוא אף פעם לא יהיה JEEP :p

סער.

יונתןמצפה
28-11-09, 03:07
נתחיל מהגדרת התקציב - סביב ה30K.
אחת מהסיבות להחלפה היא הצורך ברכב שאפשר ליסוע איתו לקניות, סידורים וכו'. ולכן השימוש יהיה כרכב לסידורים קרוב לבית וטיולי שטח כשיתאפשר
עירא

תגיד עירא- עף לך הגג?!?!?! :confused:

ואם כבר שאלת- הסמוראי שלי שווה משהו כמו 30... והוא רכב מעולה לסידורים וסופר. (שקט אמרת? נו שויין...)
אני מוכן לעשות איתך עסקה:
ראש בראש, כל חודש מתחלפים... כל אחד אחראי על התיקונים של הרכב שנמצא אצלו באותו זמן.
הולך? :-P
יונתן

RONI
28-11-09, 06:55
שלום עירא.
אני מנסה להבין אותך,קשה לי,אבל ..
אם קצה נפשך בסיקס המטופל שלך,ואתה מעט מצ'ועמם ,נגיד.
אז אולי תתחיל פרוייקט דיסקברי ,כי זה מה שאני הייתי עושה.
מפנק ,מתפרק.
עביר,שביר.
מהנה,מתענה!
סע, [שא] ברכה.
ובהצלחה.

דרור ברלי
28-11-09, 11:29
אהבתי...
מפנק ומתפרק.
עביר ושביר.
מהנה ומענה.

זהו. ככה זה בסיקסים - ברגע שהסיקס מיושר פיקס, נראה טוב, לא עושה יותר צרות, מניע בנגיעה ועובר בכל מקום... ואז נגמר הכיף.
אם רוצים להתחיל לסבול מחדש ולהתענג על כל פיתרון של בעיה (וזה בסדר, תמיד תצוץ אחת חדשה) - רק דיסקו...

אישית אני כמו אסף, לא מבין מה עובר עליך.

ניר.א
28-11-09, 12:26
היתה סופה-בעקבות לחץ פיזי מתון של האשה=בוס=גיזבר משפחתי וגניבת הסופה
עברתי להתנייד על איסוזו די מקס!
מאז יש לי יותר שקט בבית,יותר שקט בנסיעה,יותר מזגן... והרבה יותר געגועים!!!
אתה באת רוצה להחליף רכב? תחשוב טוב !!!

ניר ל
28-11-09, 14:17
אהבתי...
מפנק ומתפרק.
עביר ושביר.
מהנה ומענה.

זהו. ככה זה בסיקסים - ברגע שהסיקס מיושר פיקס, נראה טוב, לא עושה יותר צרות, מניע בנגיעה ועובר בכל מקום... ואז נגמר הכיף.
אם רוצים להתחיל לסבול מחדש ולהתענג על כל פיתרון של בעיה (וזה בסדר, תמיד תצוץ אחת חדשה) - רק דיסקו...

אישית אני כמו אסף, לא מבין מה עובר עליך.

יש איתנו בעיה, שרוטי הג'יפים האמריקאים הפתוחים (או סגורים ומאד נוזלים) , אנחנו מתחברים לאופי של הרכב ולא לפונקציונליות שלו. קשה לי לתאר את זה, אבל מה זה אופי ? כשאנחנו מייחסים לרכב תכונות אנושיות ? דוגמא - " אני יודע למה נשפך לי הלאגר ! זה בגלל שאמרתי עליו אתמול שהוא חרא של ג'יפ והוא שמע ! עכשיו הוא מעניש אותי..."
מרוב שבנינו את הרכב מחדש בעצמנו וגילינו שזו הנאה בפני עצמה עבורנו, אז כאשר הרוב כבר מאחורינו (תמיד תישאר החלודה שאפשר לתקן והחורים שאפשר לסתום), אנחנו משתמשים בג'יפ בתור רכב לנסיעה ולא כסככה שמתחתיה אנחנו מחזקים ומחליפים חלקים, אז אנחנו מתוודעים לחסרונות שלו ביתר שאת - הוא איטי, מעייף, רועש, רועד, משייט, מחמם/מקרר יחד עם עונות השנה, זולל דלק, מרטיב את הגרביים בחורף, לא ממזג. זה גם הגיל כנראה שעושה את שלו ופשוט מחפשים משהו נוח יותר (על אחת כמה וכמה כשיש ילדים נודניקים שצריך לחבר אותם ל DVD).
אפשר בהתחלה להשאיר את הנוסטלגיה בחנייה, אבל כשמגלים שה SUV המשופר לא בהרבה נחות ממנה בשום דרך, כבר אפשר לשחרר. הלו - אפילו יאנוביץ' מעמיד למכירה את הסבן האדום.

אתה עירא עדיין לא שם, אתה גם גר קרוב יותר לדרום המעניין ובצפון הרי אין לנו מה לחפש יותר מדי חוץ מסטייקים טובים.
דיסקברי בנזין - כבר אמרתי - יש בו הכל אבל אין בו כלום. אני חושב שהכי מתסכל בו הוא שהV-8 שלו בקושי מזיז אותו, אבל אוכל כמו וואנדורה לפחות.

פאג'רו ארוך (בנזין ?) - ספק אם תמצא בתקציב הזה משהו שלא יעלה לך פי 3 בשנה הראשונה.

טרופר בנזין - לא יודע, גם אני לוטש עיניים לכוון, נראה לי שזה בערך, בינתיים אני לא מצליח לעשות את הצעד השני ולבוא לראות. אני מחפש הכי חדש, הכי שמור ואלו נחטפים - אז צריך להחליט במקום. אני חושש עדיין לחזור עם אחד כזה הבייתה...

קח את הגראנד, זה כמו סופה, פחות דולף פחות חלוד, מזגן חזק, אופי,נוח יותר, יותר עביר, יותר שביר - במחיר כזה - אין בעיה להפעיל עליו רתכת.

יואב פולס
29-11-09, 13:09
אם מעניין אותך פאג'רו קצר - ביום שישי בדקתי אחד כזה שהיה יפה ומרשים. בסופו של יום רכשתי פאג'רו ארוך שהיה באותו "סיבוב חוצה ישראל למציאת רכב שטח ראוי", אבל המחשבה על הקצר לא נותנת לי מנוחה. רכב מקסים!
אם אתה רוצה עוד פרטים גם לגבי המחיר וגם לגבי הממצאים - תתקשר 0545629340.
אני החלטתי על ארוך בעיקר בגלל האשה והילדים. נטיית הלב שלי מובהקת לטובת הקצר.
חשוב לי להדגיש - אני מכיר את מוכר הרכב רק מיום שישי בבוקר ואין לי שום עניין מסחרי בזה. רק רכב שמצא חן בעיני ומישהו יהנה ממנו רבות.
יואב

יונתןמצפה
29-11-09, 13:18
עירא,
לפני שאתה מקבל החלטות (טעויות..), תסתכל בבקשה בחתימה שלך ובתמונה של השם משתמש שלך...

עירא
29-11-09, 21:51
אני לא אומר לך "אל תחליף". אני מנסה להבין מה חסר לך, ולא מבין, ממה שתיארת בהתחלה.
חסר לי רכב שיהיה אפשר להכניס אליו כיסאות על המושב האחורי ובגאז' גדול. (בימים ובשעות שהפריווט נוסע איתי ללימודים / עבודה)

ערן, למרות שהרעיון קרץ גם לי, לא זו הכוונה.

אמיר - אם אפשר למצא 110 (חייב 4 דלתות) בתקציב הזה אני אשמח לשמוע. ממש שראיתי אין כאלו.

יוסי - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=2931

יונתן - כמה דלתות יש למכונת כביסה?

דרור - ראה תשובתי לאסף

וכמו שכתבתי בהודעתי הראשונה, כרגע אני רק שוקל להחליף אותו.
אני לא מכיר מספיק ויודע מספיק עך החלופות ולכן אני שואל לפני שאני לוקח את ההחלטה (לכאן או לכאן).
ובכלל היום המכולת במרחק 500 מ' מהבית, אז לא ממש צריכים אוטו לשם:twisted:

עירא

stunt
29-11-09, 22:44
אם חפצה נפשך בקצת תרבות ,קלאסיקה והרבה שעות לימוד אז אתה צריך ריינג' קלאסיק , הרכב בעל עבירות ועדיין מפנק ביותר,יש בו דברים שקשה למצוא אפילו ברכבים חדשים לדוגמה, קרוז קונטרול נשלט מההגה,כסאות חשמליים עם זיכרון לשני נהגים כולל מראות צד עם אותה התכונה, הרכב במקור בא עם כריות אויר במקום קפיצים וזאת כדי שניתן יהיה להגביה את הרכב במעברים סלעיים או מעל רמפות ומנגד כדי שבכביש המהיר ינמיך עצמו אוטומטית וכך ינמיך את מרכז הכובד ויתרום ליציבות.הדלת האחורית מתפצלת כך שנוצר מדף שימושי ו/או במקביל להרמת המושב האחורי,משטח שינה זוגי מלא ללילות הקיץ.
קשה למצוא רכבים כאלה ששימרו את כריות האויר אבל לאלה בלי יש יתרון שניתן לשדרג ולשפר את הקפיצים והבולמים כמו כל החברה עם הדיסקברי כולל דרופקיטים למיניהם.
אם אתה קצת יותר מזוכיסט ודוגל בכך שהילדים יסתדרו לבד בחיים (ירושה צנועה) לך על P38 שזהו הדגם משנת 95 והלאה , פה כבר תצטרך להיתיעץ עם מישהו אחר.

התנ"ך של הריינג' רוברים הוא אתר אוסטרלי ותעביר מראש את היתנצלותי לזוגתך עם תתאהב בוא.
http://rangerovers.net/

מתנצל על ההשתפכות :rolleyes:
ביד 2 יש כמה כאלה למכירה תוכל לראות מחירים.

יונתןמצפה
30-11-09, 10:01
יונתן - כמה דלתות יש למכונת כביסה?

במכונת כביסה רגילה יש עד כמה שידוע לי דלת אחת.

בסמוראי שלי יש 3 דלתות קבועות, שזה בערך שתיים יותר ממה שיש אצלך ברכב בימי הקיץ...

עכשיו תסביר בבקשה את המשפט הזה:

חסר לי רכב שיהיה אפשר להכניס אליו כיסאות על המושב האחורי
אתה רוצה לעדכן אותנו במשהו...??

נמרוד
30-11-09, 11:15
עירא, אני אוהב אותך ילד, אבל דברים קשים חייבים להאמר.

גם לCJ ישן ודפוק יש גבול, בסופו של דבר הוא מתיישר והופך לרכב אמין ומשעמם. רובנו לא מגיעים לגבול - אתה עברת אותו. אתה צריך רכב שטח ללא גבולות, שיסחוט את מאגרי היצירתיות שלך עד הסוף, רכב בלתי אמין בעליל שינצח אפילו אותך וישאיר אותך מותש, פיזית ופיננסית, אבל עם חיוך מגורז על הפנים.

עם כל הצער שבדבר, זה הטיפוס שאתה, והרכב הבא שלך יהיה דפנדר.

מוני אורבך
30-11-09, 12:11
תעזבו אתכם דיפנדר דיסקו ועוד גרוטאות אחרות...
כדי לשפץ אותם כול מה שצריך זה קצת שכל וגישה ישירה לגקי!

האתגר האמיתי הוא רכב אספנות נדיר !!!

ברשותי (או יותר נכון אני ברשותו) שירוקי (כלומר ווגוניר) שנת שמונים.
מה להגיד לכם, הרכב עושה לי בית ספר כבר שנה.
ולתקן\לשפר אותו זה החלק הקל של הענין.

לך תשיג חלקי חילוף לדנה 44 קידמי ! או ל AMC 20 רחב שרק לווגונירים היה.
תפוחים מיוחדים (שנראים כאילו נלקחו ממשאית) מוטות הגה בולמים קפיצי בלם
מיסבי ספינדל, צלבים ועוד.
כול דבר מהווה אתגר לחפש ברשת למצוא לשלוח לארץ ועוד ועוד...
אפילו למצוא אומי גלגל לסרן הזה (בארץ) היה סיפור (-:
ואם זה לא מספיק אז הרכיבו בו מנוע ורכבת כוח של סופה אוטומטית.
עם כול ההתאמות והאילתורים שאני נאלצתי לשפץ או לחדש את רובם.

אבל זה לא הספיק לי ! גם החלפתי גיר אוטומטי לידני...
רק התקנת רגלית קלץ ברכב אוטומטי היתה אתגר לא קטן.
מה אני אגיד לכם תענוג רצוף (-:

אבל אין פשוט אין כמו לנסוע במפלצת הזקנה !!!
ברכב הזה יש נשמה ואופי שאין בעשרה גיפים יפנומטים.
ואפילו הרבה יותר מ CJ ישן וחבוט.
כול פעם שאני נוסע במפלץ, אני מדמין את רפול יושב לצידי ופוקד עלי לדהור לדמשק

עירא, תעלה כיתה !
קנה לך רכב אספנות נדיר ותתחיל להנות.

עירא
01-12-09, 22:18
עם כל הצער שבדבר, זה הטיפוס שאתה, והרכב הבא שלך יהיה דפנדר.

עם כל הצער שבדבר, דיפנדר 110 (אם היה טנדר אז בכלל טוב) הוא העדיפות הראשונה שלי, אבל ממה שראיתי בלוחות האלקטרוניים עבור רכב משנת 96 שיוצא מחברת טיולים רוצים 65 אלף ש"ח וזה קצת מעבר לתקציב שלי. אם היה דיפנדר 110 בסכום של 40-45 אש"ח הייתי קונה אותו.

מוני, אני ממש לא מחפש פרוייקט (אני כבר באמצע פרוייקט אחד, או למעשה שניים)

עירא

asafk
01-12-09, 22:26
בשביל קניות ומישהו מהמשפחה שיסיע ילדים קטנים לחוגים, בזמן שהCJ נהנה מבטן-גב בחצר, זה עשוי להיות הפתרון:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40007
בנוסף, לא במקום הג'יפ.
עלויות של CJ מיושר + מיני לא חדש, עדיין יהיו נמוכות משל רכב שטח משפחתי בתקציב הדל שיש לך.

אסף.

נמרוד
01-12-09, 22:32
שנס מותניים, כנס לתעלות, ותתחיל לחרוש חזק. כמה נשאר ללימודים? שנה? בקצה יש אור, בדמות מכונית ליסינג.

landrover
02-12-09, 19:32
עם כל הצער שבדבר, דיפנדר 110 (אם היה טנדר אז בכלל טוב) הוא העדיפות הראשונה שלי, אבל ממה שראיתי בלוחות האלקטרוניים עבור רכב משנת 96 שיוצא מחברת טיולים רוצים 65 אלף ש"ח וזה קצת מעבר לתקציב שלי. אם היה דיפנדר 110 בסכום של 40-45 אש"ח הייתי קונה אותו.

מוני, אני ממש לא מחפש פרוייקט (אני כבר באמצע פרוייקט אחד, או למעשה שניים)

עירא

עירא - הלוואי שאלה היו המחירים (הדיפנדר 94 שלי היה שווה יותר מבחינת הביטוח )
אני חושש שאתה לא כלכך מעודכן ,

המחירון של 110 שנת 96 הוא 37 ~ 42

המחירון של 110 שנת 95 הוא 33 ~ 39

המחירון של 110 שנת 94 הוא 27 ~ 35

נכון שיש כאלה שמוכרים הרבה מעל המכירון כי הרכב מושקע וכו'
אבל יש גם כאלה שמוכרים רכב בסביבות המכירון - רק צריך לחפש.

כלומר אתה יכול לקנות דיפנדר 110 בתקציב שלך , ולהשאר עם עודף לתיקונים ...

http://www.discovery-israel.co.il/index.cgi?type=1&df=&car=%F8%E5%E1%F8&dgm=+%EC%F0%E3%F8%E5%E1%F8+%E3%E9%F4%F0% E3%F8+&year1=%E4%EB%EC&year2=%E4%EB%EC&cc1=&cc2=999999&price1=&price2=99999999&hil=1&eng=1

אמיר.

דרור ברלי
03-12-09, 14:47
בשביל קניות ומישהו מהמשפחה שיסיע ילדים קטנים לחוגים, בזמן שהCJ נהנה מבטן-גב בחצר, זה עשוי להיות הפתרון:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40007
בנוסף, לא במקום הג'יפ.
עלויות של CJ מיושר + מיני לא חדש, עדיין יהיו נמוכות משל רכב שטח משפחתי בתקציב הדל שיש לך.

אסף.

בין השורות של עירא, זה רק אני שרואה שני ילדים קטנים?

שני קטנטנים ושתי עגלות/עגלת תאומים(?...) - לא הולכים ביחד עם סופר-מיני. מצטער. כלומר, זה אפשרי אם אין ברירה, אבל נוח זה לא.

תשאיר את הג'יפ.
קנה לך/למפקדת שלך איזה וולבו 940 מסוף שנות ה-90 ב-15K גג, אוטו פשוט, אמין, חזק, מרווח, נוח ובטוח, בגאז' עצום - ותגיד לי תודה בכל בוקר כשתניע בנגיעה ותיסע ותיסע ותיסע, בנוחות ובפינוק כמו מיניסטר, ובעלויות של פחות מכל סופר מיני...

יונתןמצפה
03-12-09, 18:20
בין השורות של עירא, זה רק אני שרואה שני ילדים קטנים?

וואללה דרור, לא רק אתה רואה בין השורות. אני באמת מתפלא איך זה לא התפתח אבל מכיוון שלא קיבלנו תגובה אחרי השאלה שלי בעמודה הקודם:

עכשיו תסביר בבקשה את המשפט הזה:

פורסם במקור על ידי עירא
חסר לי רכב שיהיה אפשר להכניס אליו כיסאות על המושב האחורי

אתה רוצה לעדכן אותנו במשהו...??

החלטתי לרדת מהנושא...
עירא????

עירא
03-12-09, 18:49
אמיר את העולם הערב אתה זוכר? כתוב בעיתון? תקנה מהעיתון (הכי זול שראיתי מפורסם ברשת זה 65K)

דרור, אולי זו בעייה שלי אבל אני לא מעוניין להחזיק 3 רכבים.

יש לי היום בלנו וג'יפ. הבלנו משמשת ליום יום והג'יפ חונה ולא זז, אלא לטיולים (שאני יוצא להרבה פחות ממה שאני רוצה לצאת...) עלות ההחזקה החודשית של הג'יפ יוצאת סביב ה-350-400 ש"ח לחודש לפני שהתנעתי אותו. להחזיק בנוסף וולו שיעמוד רוב הזמן (כי אני מניח שנסיעות יומיומיות ארוכות אני אעשה עם הבלנו) יעלה לי לא מעט כסף.
החישוב שלי (ואולי והוא כלל לא נכון) הוא שעלות אחזקה חודשית לטרופר/פג'רו לא תיהיה הרבה יותר גבוהה מהאחזקה של הג'יפ שלי היום, ולכן אם באותה עלות (בערך) אני אוכל לקבל רכב שישרת מספר מטרות זה עדיף מבחינתי.

בנוסף (ובהקשר להארה שלך ושל יונתן) אולי אני לא ממש מבין גדול בתחום (יעיד על כך הציון שקיבלתי בשיטות סטטיסטיות...) אבל נראה לי שהסיכוי שלי לצאת לטייל עם אישה ושני עוללים יעלה בצורה אקספוננציאלית ברגע שזה יהיה ברכב ארוך וסגור. אין צורך בלשכנע את המשוכנע שהרבה יותר כיף רכב פתוח לעניין הזה, אבל הוא הרבה פחות פרקטי (אם ה-CJ היה ארוך עוד היה על מה לדון...),
ולכן בהתחשב בעובדה שהרכב הוא לא המטרה אלא האמצעי, נראה לי שנכון יותר לעבור למשהו אחר, אבל שוב, אולי אני טועה
(ד.א. המפקדת אמרה להשאיר את הג'יפ ושהיא תלך ברגל...)

עירא

דרור ברלי
03-12-09, 19:11
סיקס פתוח הוא סיקס פתוח... ארוך, קצר, מה זה משנה. רוב הנשים מסתייגות מדבר כזה.... אם זכית באישה נדירה שרוצה שתשאיר אותו? אני במקומך לא הייתי מהסס...
בכל מקרה, גם אם זה ב-SUV מפנק, עם תינוקות קטנטנים אתה בכלל לא מטייל בשטח עד גיל שנה++ בערך. עניין בריאותי שקשור בצוואר שלהם שעדיין לא חזק מספיק כדי לתמוך במשקל הראש, שאצל תינוקות הוא גדול וכבד יחסית לגוף. תשאל כל רופא ילדים ותקבל הסבר מפורט. ואחר כך, כשתתחיל לטייל איתם, אתה כבר תגלה שהם משתגעים על ג'יפ פתוח...

והחישוב שלך שטרופר או פג'רו שעומדים בלי לזוז יעלו בשוטף כמו הסיקס המיושר-פיקס והתקין שלך - הוא שגוי מיסודו... ולו רק בשל עלות הכסף. כי הסיקס כבר ישנו ומשופץ ומשופר, ומעבר לניירת הוא כבר לא עולה לך גרוש. ואילו היפניים האלה יקרים - דורשים השקעת עשרות אלפי שקלים בקנייה ואחר כך מאבדים ערך כמו קרח שנמס. הסיקס 82' שלך כבר לא מאבד מערכו...

בקיצור - תשאיר את הסיקס ואת הכסף שה-SUV האלה עולים, תשקיע באיזה אפיק רווחי במקום לנטוש אותו להירקב בחנייה.

יונתןמצפה
03-12-09, 20:38
בנוסף (ובהקשר להארה שלך ושל יונתן) נראה לי שהסיכוי שלי לצאת לטייל עם אישה ושני עוללים...

עירא???
אני מבין שאם אני רוצה להספיק לתת לך הזדמנות לפצות על הפעם הקודמת אני צריך להזדרז...?

ומעכשיו אני מבקש לדבוק בנושא (האמיתי) של השרשור ולא לסטות יותר לנושאים לא רלוונטיים כמו סוגי רכבים ועלותם. :???:

טוב,טוב, הפסקתי.

יש סיכוי שיש לי פתרון בשבילך בתצורת ההצעה השוודית של דרור.
זה "כמה דגים במכה":
רכב נוח, אמין, זול, יספק אותך במסגרת הרצון "לשפץ" וישחרר אותנו מהקוץ של- "איפה לאכסן אותו..."
עירא, אייך נשמע לך וולוו 245 שנת 79 בעלות אפסית? נוסע, רשיונות, והכל! אגב, רכב שטח משכמו ומעלה!

nirs
03-12-09, 21:23
עירא - הלוואי שאלה היו המחירים (הדיפנדר 94 שלי היה שווה יותר מבחינת הביטוח )
אני חושש שאתה לא כלכך מעודכן ,

המחירון של 110 שנת 96 הוא 37 ~ 42

המחירון של 110 שנת 95 הוא 33 ~ 39

המחירון של 110 שנת 94 הוא 27 ~ 35

אמיר.

המחירונים המגוכחים של יצחק לוי ושות' לא שווים את הנייר עליו הם מודפסים.
במחירים הנדונים תצליח להשיג (במקרה הטוב) נבלה סרוחה.

asafk
03-12-09, 22:24
איזה שנה הג'יפ? מתי אספנות? כי אז באמת, העלויות שלו הופכות קטנטנטנטנטנטנות.

אסף.

עירא
03-12-09, 23:48
הג'יפ 82, עוד שנתיים אספנות, ואם מדברים על אספנות כבר חשבתי להעמיד אותו על בלוקים ולהקפיא רישיונות למשך 3 שנים וזהו.

דרור ברלי
03-12-09, 23:59
הנה, נתת לעצמך תשובה.

ד ו ר ו ן
04-12-09, 11:27
עירא,
לחנך מגיל צעיר!
רק סיקס פתוח יכשיר אותם לעתיד..
:cool:

ניר ל
05-12-09, 08:55
אל תמכור בשום אופן
הג'יפ יכול לעמוד שנתיים ולא יקרה כלום, אתה יכול גם להפשיר אותו פעם בחצי שנה בעונת הטיולים המועדפת, לבטח אותו זמנית ולעבור טסט רק פעם בשנה.
אני החזקתי את שלי ככה שנתיים-שלוש בלי לשים לב.

יונימוג אדום
05-12-09, 10:48
עירא , שלום .
אני בעליו המאושר של סיקס מודל 90 , מדוגם ומסודר .
הסיקס חונה במשך השבוע , ואילו אני מתנייד על דו גלגלי .
אני עושה 2000 ק"מ בחודש עם קטנוע , ואילו הסיקס זוכה לראות אור בשבתות וחגים .
עבורי זה הסידור הנוח ביותר , אולי גם עבורך ?

אילן

-->