PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש המלצות לשבילים בשביל ברלינגו HDI ופורד קונקט?

jexy
28-11-09, 03:27
אחרי ששקעתי עם הברלינגו בחולות של פלמחים ועברתי בשלום את העליות של נחל בית שאן אני כולי מבולבל... אומנם לא רכב שטח אך יש כוח (2000 HDI), בסיס גלגלים רחב, משקל מתאים, צמיגים חדשים (הלוואי 50\50)...
הקונקט חיה רעה עם כוח אדיר בעליות של קיבוץ צרעה ו"דרך הפסלים".

בעברי הייתי עם סמוראי ועכשיו יש לי ילד בן שנה מאחורה ואישה מפוחדת מקדימה...
מה לעשות???

יש המלצות לשבילים? (בכוונה רשמתי שבילים כי מסלולי שטח של מדבר יהודה אני כבר התחלתי לשכוח)

בין צומת סגולה לשכונת אם המושבות היה פעם מסלול (לטרקטורים) אבל דיי נחמד לברלינגו.
בין גשר של נצרת לצומת מגידו, דרך השדה גם נחמד...

יש עוד משהו כזה בסגנון? או שאני פשוט אכנס לכל שטח חקלאי ויתחיל לטייל בין עגבניות וחצילים?

סליחה על החפירה ותודה על התשובה :-)

יובל48
28-11-09, 09:35
יש הרבה שבילים כבושים שמתאימים לכל רכב,כמו דרך בורמה,מאיזור נחשון ועד לשמורת המסרק,
והרבה דרכי נוף שקק"ל פרצה והכשירה במקומות שונים,אבל אני מניח שאתה מתכוון למשהו
קצת יותר מזה.
לאחרונה עלינו מכביש 90 לאורך נחל בזק עד מלכישוע בגילבוע,והדרך היתה
נוחה ומתאימה לרכב שאתה מתאר(יתכן אפילו לכל רכב) הנוף של העמק,הפריחה
שתגיע בקרוב שווים טיול שם.
נחל אמציהו ונחל אביה בערבה גם הם יתאימו .

asafk
28-11-09, 12:11
טיילתי בעבר לא מעט עם טנדרון. אחד הטיולים המהנים ביותר היה נחל ארבל, זרוע הסלעים והמעברים... ובעליה. באחד המבחנים האחרונים שעשינו, פגשנו בשטח, באחד ממסלולי החורשן, כמה מ"מיטב בחורינו" בטנדרונים שכורים, במעין סדרת נהיגה... ומה שאני רוצה לומר הוא שאפשר לעשות עם מכוניות בסגנון הזה לא מעט מסלולים, כל עוד לא מדובר בחול או בוץ. א-ב-ל זה מאוד מאוד תלוי בנהג. עוד יותר תלוי בהבנתו את התנהגות המכונית בשטח. לנהוג ברכב 4X4 קל עשרות מונים מלנהוג במכונית בשטח - ולכן עצתי לך היא התחל במסלולים קלים וקצרים, ותמיד תהיה מוכן לחזור חזרה. הסתובבות בשבילים בין תל צפית ללוזית ומשם עוד מזרחה, למשל. הדרכים שסביב שמורת החורשן ורמות השופט. כמובן כל אזור דרך בורמה... לא חסר.

הערה ספציפית על הקונקט - יש ל מאחור "סרן" מת, צינור שמחבר בין הגלגלים, והוא נמוך, אפילו מאוד. שים לב.

אסף.

jexy
28-11-09, 23:04
תודה על התגובות.

שבוע הבא אנסה את הכיוון גלבוע כמו שרשמו כאן.
חבר עם קונקט ואני עם ברלינגו.

שאלה: האם יש צורך בלהוריד אויר בברלינגו? זה מנמיך את הרכב אבל אוחז טיפה יותר טוב בדפנות...

בכל מקרה תמיד הערכה מוכנה (קומפרסור, כבלים, רצ'ט ועוד כמה שטויות שנשארו לי מפעם...)

asafk
29-11-09, 22:45
לא להוריד אוויר. הצמיגים נהיים מאוד פגיעים.

אסף.

דרור ברלי
29-11-09, 22:55
באחד המבחנים האחרונים שעשינו, פגשנו בשטח, באחד ממסלולי החורשן, כמה מ"מיטב בחורינו" בטנדרונים שכורים, במעין סדרת נהיגה... ומה שאני רוצה לומר הוא שאפשר לעשות עם מכוניות בסגנון הזה לא מעט מסלולים...

"אפשר" זה רק תיאורטית.
מה שהחבורה הנחמדה ההיא עשתה לטנדרונים ההם בשביל סובב פיסגה של הר חורשן הוא לא דוגמה ל"איך לטייל", אלא "איך לעבור בכל מחיר", גם במחיר פיצוח הרכב. (עצה/אזהרה ידידותית ממני - שאף אחד כאן לא יחשוב אפילו לרכוש "בהזדמנות" פיאט דובלו משומשות "במצב מעולה כמו חדש" מחברת "סע-גל" או "קל-אוטו" או משהו דומה... מה שהמכוניות האלה עברו באותו אחה"צ אומלל הוא מעבר לכל דמיון)

אלה דברים שאתה לא עושה עם רכב ששייך לך.

jexy
30-11-09, 00:07
כמו שאומרים, "אם יש אז למה לא?"
אז אצלי לא ככה, כי גם אם זה רכב עבודה, זה לא אומר שחובה לפצח אותו.

בכל מקרה, האמת מעניין לעבור משטח לאופנוע קאסטום, לחרוש את הארץ ואז שוב לחזור לשבילים אך בקטנה :-)

ככה או ככה, נרגילה וקפה תמיד במושב האחורי.
הנה דוגמה קטנה מהיום בדרום הארץ:
[עריכה: תמונה אחת הוסרה, ובתקווה שלא נראה עוד כאלו]

eran4x4
30-11-09, 00:34
הדוגמה הקטנה מהדרום היא רעה!

לא ברור לי עם אתה מודע למה שאתה עושה אבל זה הרס לשמו

לעלות על שדה (במיוחד, חרוש וזרוע אבל גם על אחד שלא) גוזל את הפרנסה של החקלאי
גורם לנזק ושווה למעשה וונדליזים ובריונות
מעבר לנ"ל מוציא שם רע לקהילת נהגי השטח, לחסימות ועוד...

jexy
30-11-09, 19:53
הדוגמה הקטנה מהדרום היא רעה!

לא ברור לי עם אתה מודע למה שאתה עושה אבל זה הרס לשמו

לעלות על שדה (במיוחד, חרוש וזרוע אבל גם על אחד שלא) גוזל את הפרנסה של החקלאי
גורם לנזק ושווה למעשה וונדליזים ובריונות
מעבר לנ"ל מוציא שם רע לקהילת נהגי השטח, לחסימות ועוד...

הגזמת קצת...

אם לא שמתם לב בחלקו הימני של התמונה, מאחורי הרכב יש סימנים של גלגל, נכנס טיפה - צילום - יוצא.
אבל לא משנה, נמחק , שיהיה.

yoav21
30-11-09, 20:19
אתה יכול למצוא כאן מסלולים
http://www.shvilim.co.il/
יואב

jexy
30-11-09, 21:43
אתה יכול למצוא כאן מסלולים
http://www.shvilim.co.il/
יואב

תודה, מכיר את האתר ונעזרתי בו המון.

eliyoval
01-12-09, 06:31
הקרטר ברכב הנ"ל מאוד פגיע מאחר והוא עשוי מאלומיניום מכה קלה והוא נשבר כמו זכוכית
ואז נורא נחמד ואפילו ניסוי מעניין לינסוע ללא שמן מנוע :p:p:p:p:p

eran4x4
01-12-09, 07:20
הגזמת קצת...

אם לא שמתם לב בחלקו הימני של התמונה, מאחורי הרכב יש סימנים של גלגל, נכנס טיפה - צילום - יוצא.
אבל לא משנה, נמחק , שיהיה.

ממש לא הגזמנתי - אפילו הייתי מאוד עדין!

אין לך זכות להכנס בכלל לשדה חקלאי \ מעובד, בטח שלא זרוע\בנביטה

ומה שהיה בתמונה הוא ממש לא נכנס טיפה - זה וונדליזים והרס ונסיעה של הרבה מטרים בתוך השדה.

מקווה שהנושא הופנם ותמנע ממנו בעתיד

jexy
01-12-09, 21:25
ממש לא הגזמנתי - אפילו הייתי מאוד עדין!
אין לך זכות להכנס בכלל לשדה חקלאי \ מעובד, בטח שלא זרוע\בנביטה.
ומה שהיה בתמונה הוא ממש לא נכנס טיפה - זה וונדליזים והרס ונסיעה של הרבה מטרים בתוך השדה.
מקווה שהנושא הופנם ותמנע ממנו בעתיד

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs115.snc3/16243_191908038404_502718404_2902874_367 3597_n.jpg

http://www.tselgo.com/ExcursionsDaysOfFun/images/S3500090.JPG

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15154&stc=1&d=1239774077
עם כל הכבוד, אך נושא השרשור הוא לא "אתה ילד קטן, בוא אני אלמד אותך את חוקי נסיעה בשדות" אלא המלצות למקומות שאפשר \ רצוי \ מומלץ \ חובה לבקר במיוחד עם רכבים שהם לא שטח.

zagi
01-12-09, 22:41
[
עם כל הכבוד, אך נושא השרשור הוא לא "אתה ילד קטן, בוא אני אלמד אותך את חוקי נסיעה בשדות" אלא המלצות למקומות שאפשר \ רצוי \ מומלץ \ חובה לבקר במיוחד עם רכבים שהם לא שטח.

אז אל תשים תמונות של פגיעה ברכוש פרטי ( שדות - שייכים לחקלאי ) באתר .
אין דבר כזה חוקי נסיעה בשדות , לא נוסעים בשדות נקודה !!!

asafk
01-12-09, 22:47
שמע, כל התמונות מהעבר שצירפת זכו לתגובות דומות. זה שמישהו אחר חרא, לא נותן לך זכות להתנהג ככה.
אתה לא נשמע ילד. לתגובה של ערן ציפיתי ממך ל"אוקיי, הפנמתי, לא יקרה שוב". והשרשור היה נמשך בלי להיכנס לזה יותר מדי.
לא יותר פשוט? מה עוד שהתמונה נמחקה, ועכשיו מעט מאוד אנשים יודעים במה מדובר.

אסף.

jexy
21-02-11, 00:11
מזמן לא הייתי כאן, אך עדיין נכנס, רואה, מתעניין וכו'...

בכל אופן, שבת שקטה עם ביקור בירקונים, מקורות, יער ראש העין היה נחמד, מנגל, ביקור בתחרות אינדורו וזהו, נגמרה השבת...

קצת בוציה ופרחים לאמא שתרגיע את הדפיקות לב :-)

zagi
21-02-11, 07:50
שילמת לבעל שדה הפרחים ? חוץ מאמא צריך לדאוג לא לעצבן גם אותו ...

jexy
21-02-11, 21:24
שילמת לבעל שדה הפרחים ? חוץ מאמא צריך לדאוג לא לעצבן גם אותו ...

גבעת השלושה, כל שבת, אטרקציות לילדים, קטיף פרחים וירקות ב30 ש"ח...

zagi
21-02-11, 22:39
גבעת השלושה, כל שבת, אטרקציות לילדים, קטיף פרחים וירקות ב30 ש"ח...

יפה מאוד , אחלה רעיון !

-->