PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת סטסטר של סופה על ג'יפ CJ

t_uri
16-12-02, 18:14
טוב. אז אני גאה להיות בשני שכותב בפורום הזה.

היום הייתי אצל ינוביץ' כדי לקנות כמה חלקי חילוף. כשבן (המוכר) שמע שהמנוע שלי לא מורכב עכשיו על הג'יפ (בעקבות אוברול כללי) הוא המליץ לי בחום לקנות גלגל תנופה של סופה כדי שבעתיד אני אוכל להרכיב עליו סטרטר של סופה שלטענתו חזק יותר (יש בסטרטר גיר פנימי).

לטענתו, אני אוכל להרכיב את הסטרטר שלי על גלגל תנופה של סופה (הבנתי שצריך מתאם) אבל סטסטר של סופה לא מתאים לגלגל תנופה שלי.

למה לא?
1. כי גלגל תנופה מפירוק עולה בערך 300 ש"ח. צריך להוסיף לזה את מחיר החריטה (לא כדאי להרכיב בלי לישר אותו קודם).

2. יש לי סטסטר כמעט חדש. יש לי זר שיניים חדש ויש לי בנדיקס חדש.

למה כן?
1. אומרים שזה יותר אמין ויותר חזק.
2. המנוע כרגע לא מורכב על הג'יפ.

התייעצתי עם ניר ל. והוא המליץ לי לא ללכת על זה כי "מה רע במה שיש לי?". בעיקרון הוא די צודק אבל באופן מוזר, בתקופה של בערך חצי שנה הספקתי לשבור בנדיקס אחד ולשחוק זר שיניים אחד. זה המקום לציין שלדעתי, הזר שיניים שהורכב אצלי עד היום (זה שנשחק) נראה לי משום מה באיכות ירודה - הוא נשחק מהר יותר מהבנדיקס.

אשמח לשמוע כל דעה בנושא שאולי תעזור לי להחליט מה הלאה.

אורי טל.

נמרוד
17-12-02, 09:52
אני מבין שלהשאר עם חלקי סיקס (גלגל+זר+סטרטר) יוצא לך הכי זול?
אם כן, לך על זה.

אני קניתי את הג'יפ עם סטרטר קצת דפוק ומרעיש מהתחלה. אחרי יותר משנה של התעלמות והזנחה פושעת המצב הגיע לזה שהשיניים מחליקות והאוטו פשוט לא מניע. פירקתי את הסטרטר כשבלב אני כבר מוכן לפרק ולהחליף גם גלגל תנופה וזר.
הסטרטר היה ממש שבור - חצי מהבית של גלגל השיניים היה חסר... אבל הזר נראה בסדר. החלפתי סטרטר למשופץ, הרכבתי וקיוויתי לטוב.
ויהי מנוע-מניע, ואראה כי טוב, ואשכח מהסיפור.

טפו-טפו, כבר שנתיים ואין שום בעייה.

מערכת ה"הנעה" של הסיקסים שלנו כבר עברה מזמן את כל שלבי הפיתוח, והיא עובדת טוב, אני לא רואה צורך בסטרטר יותר חזק, אז את הכסף תשקיע איפה שהוא "משפיע" (או לפחות איפה שהוא "נראה"... בטח לא בסטרטר)

ניר ל
17-12-02, 11:42
אורי,
זר השיניים והבנדיקס לא אמורים להישחק באופן ובמשך הזמן שאתה מדבר עליו.
אלא אם משהו אינו תקין (סטרטר/פחית תאום//זר), הבנתי שהחלפת את כל הנ"ל ועדיין ישנה בעיה, הייתי מהמר על זה שהסטרטר עבר שיפוץ לקוי. סיבה טובה נוספת לבלאי מואץ היא נסיון להניע כשהמנוע עובד או עדיין לא עצר סופית, נסה להיזכר אם קרו בעבר מקרים כאלה (אפילו בודדים).
ישנה אפשרות להתאים סטרטר של בוש ע"י התאמת בנדיקס ולאו דווקא ע"י החלפת גלגל תנופה, זה סטרטר טוב יותר אבל רגיש לכיוון לקוי או מכה (הנעה כפולה). את דעתי אתה יודע, נסה בכל זאת לאתר את הסיבה לבלאי המואץ.

t_uri
17-12-02, 14:04
טוב. אז בינתיים אני מחליט לא להחליף את הסט הנוחכי.

יום טוב.

אורי טל. :lol: :wink:

-->