PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית היילקס

Ben
30-11-09, 20:46
שלום,
אני מחפש לקנות היילקס כרכב שטח ידני ראשון, בעיקר לטיולי שטח.

הידע הטכני\ מכאני שלי מאוד מוגבל ואני לא באמת יודע על מה להסתכל ומה לבדוק באוטו, קראתי את ה"מדריך לקניית היילקס", אבל בלי מישהו שיסביר לי על האוטו עצמו אני לא באמת יכול ליישם את מה שכתוב.
לאחרונה בדקתי היילקס שנת 96' שנראה מצויין והבאתי איתי חבר שהוא מוסכניק, בגדול האוטו נראה אחלה מלבד חופש בצלבים שמוליכים לסרן האחורי והתושבות מנוע, חוץ מזה החבר לא זיהה משהו חריג וטען שהרכב נראה אחלה, הקילומטרז' ב235,000 יד רביעית.

כמה שאלות,
- האם יש דברים ספציפיים ששווה לבדוק שיודעים שהם בעייתים בדגם הנ"ל?
- מלבד הסתכלות כללית של מישהו מקצועי ונסיעת מבחן בשטח איזה עוד בדיקות שווה לבצע?
- המחיר שהבחור מבקש הוא 47,000. על פניו נשמע גבוה, האם יש סיבות למחיר כ"כ גבוה או שפשוט בגלל הביקוש הגדול לרכב?
- האם כדאי לקחת את הרכב למכון בדיקה? (לפני שעונים ש"תמיד כדאי לבדוק" השאלה היא אם באמת במכון בדיקה יגלו משהו שבן אדם במקצוע לא יעלה עליו?)

בגדול המחיר נשמע לי גבוה אבל אין לי שום בעיה ללכת על זה בתנאי שאני יודע שמה שאני קונה זה באמת מה שמוצג לי

נק' אחרונה היא חוסר בזמן פנוי, אין לי יותר מדי זמן או יכולת להתחיל לבדוק הרבה רכבים, בגלל זה אני פונה לקהילה פה כדיי לקצר את העקומת למידה.

תודה מראש
בן

שגיא S
30-11-09, 20:50
דבר ראשון - לא משנה מה המצב של הרכב שבדקת:
אני מציע לך לבדוק יותר מרכב אחד, אולי פתאום תגלה שלא כזה נוח לך?
או שהרכב השני מגיב הרבה יותר טוב ומרגיש לך יותר נוח(אולי הוא עשה שינויים בבולמים/קפיצים)

חוצמזה - 47000, נשמע לי גבוה מאוד לרכב שנת 96, במיוחד היילקס שכידוע - נולד לעבוד קשה.
אבל אם הרכב מוצא חן בעינייך, ומבחינת שיפורים/מצב מכני/קוסמטי הוא מתאים לך ואתה מרגיש חיבור...אז לאמשנה כמה הוא יעלה, העיקר שתסע על מה שהכי ישמח אותך.

כי בסוף - אתה קונה עם הלב ולא עם הראש.

נמרוד
01-12-09, 07:57
תשקיע זמן פנוי בלראות עוד כמה. אין לך ברירה, פשוט אין לך. כמו שכתבת - אין לך את הכלים כרגע לדעת מה טוב ומה לא. תעזר בחברי פורום מהאזור שלך כדי להעיף מבט על הרכב - לא כתבת מאיפה אתה.

K235 לטנדר משנת 96 זה קילומטראז' נמוך, וכשמדובר בהיילקס - חשוד מאד. כמה זמן הרכב אצל הבעלים האחרון? האם הוא היה אצל סוחר לפני זה? איזה היסטורית טיפולים יש לך אם בכלל? לגבי המחיר - שים בצד כרגע. בעיקרון, כן, היילקס 96 במצב מצויין שווה לדעתי את המחיר. אבל לא אם אתה מגלה אחרי חודשיים שבגלל "חוסר זמן" דחפו לך נבלה.

חופש בצלבים של גל הינע אחורי ותושבות מנוע קרועות - לכאורה בעיות קלות וזולות לתיקון. בפועל סימני אזהרה לרכב מוזנח שלא מטופל בצורה מסודרת.  

Jacob
01-12-09, 12:19
יקירי כולם מכונאים מצויינים ו כולם מכירים את כל "המחלות" של התיק הזה
אני ממש ממליץ לך להשקיע זמן ולבדוק טוב לפני שאתה ננעל על מה שאתה רוצה לקנות
טויוטה זה טוב אבל יש טובים יותר ופחות ויכול להיות שמתאימים לך יותר
תתחיל עם להבין יותר על הבדיקה http://www.jeepolog.com/515.html
אח"כ עם המחיר שהוא מצויין (למוכר) ולך, לא כל כך
שם לב שהשוק די מוצף עכשיו ברכבי כביש/שטח לקראת החורף....

שם לב שאני כמעט נשרפתי ובמזל ברגע האחרון התעוררתי.....
כן קונים עם הלב אבל הכליות והכבד לא משלמים על ישור קו ובלילה הלבלב לא משגע לך את השכל על ההוצאות המטורפות שאתה צריך עוד להוציא

לא להנעל!!!! יש זמן !!!! יש מספיק בשוק!!!

ד ו ר ו ן
01-12-09, 22:32
K235 לטנדר משנת 96 זה קילומטראז' נמוך, וכשמדובר בהיילקס - חשוד מאד.
1X
הייתי אומר שזה אפילו נמוך מאד, בטח אם זו יד רביעית.
תנסה להבין מי היה היד הקודמת ולתשאל אותו.
עוד כיוון הוא למצוא מוסך בו טופל הרכב, יש מקומות בהם רושמים את הק"מ של הרכב כשהוא נכנס לטיפול.

tooshey
01-12-09, 23:31
שלום לך
דבר איתי 054-4517924

בברכה,טושי

-->