PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעברים פתוחים וחסומים בין נחל הירקון לגוש דן

נדב42
02-12-09, 01:32
הי,

לאחר ערב מהנה של שוטטות למטרת שוטטות, וגם חיפוש מעברים חדשים, מצ"ב לרווחת הקהל הרחב רשימת המעברים אשר פתוחים נכון לערב זה (כי מחר הכל יכול להשתנות) ואפילו תצ"א וסיפור דרך כמיטב זכרוני :p

הוראות ההגעה מהשטח מתחילות תמיד מהגשר שלפני כביש 4, מסומן במפה בבועית כתומה.

1. מרכז הטניס רמת השרון
לבאים מהשטח: ממשיכים מהגשר מערבה על הגדה הצפונית ומיד אחרי המעבר שמתחת לכביש 4 פונים בעליה חדה ימינה (צפונה). ממשיכים עם השביל הראשי לאורך כביש 4 ואח"כ הוא מתעקל שמאלה, ממשיכים על השביל הראשי עם העיקול שמאלה עד למרכז הטניס.
לבאים מהכביש: נוסעים לכיוון מרכז הטניס וכשנגמר הכביש ממשיכים בשביל. במזלג הראשון לוקחים את השביל השמאלי במקביל לכביש 5, וממשיכים אתו עד לעיקול ימינה בצמוד לכביש 4. ממשיכים עם השביל עד למפגש עם הירקון ושם פונים שמאלה (ימינה מוביל לשער סגור).

2. רחוב כורזים, נווה שרת
לבאים מהשטח: לא זוכר את כל הפניות, הסתכלו בתצ"א המצורפת
לבאים מהכביש: נכנסים לנווה שרת ובככר של רחוב בית-אל פונים לרחוב רמה. בפניה הראשונה ימינה פונים לרחוב אלמגור, בפנייה הראשונה שמאלה פונים לרחוב כורזים, עד הסוף וימינה, בסוף הכביש שמאלה ומיד ימינה בשביל (ואתם לכיוון דרום מזרח). מכאן אני לא זוכר את הפרטים במדוייק, אבל אם תשמרו על כיוון כללי דרום-מזרח, כל הדרכים יובילו אתכם לשביל המקביל לכביש 4, המשיכו בו ימינה עד לירקון.

3. מגרש החנייה, קרית עתידים
לבאים מהשטח: לא זוכר את כל הפניות, הסתכלו בתצ"א המצורפת
לבאים מהכביש: נכנסים לקרית עתידים ובפנייה הראשונה אחרי הש"ג פונים ימינה, נכנסים למגרש החנייה ממול וממשיכים שמאלה (צפונה), מחפשים פתח בשדירת הברושים שמימין וכשתמצאו אותו תראו מעבר דרך ערוץ חולי רדוד, הוא לא בעייתי. חוצים את המעבר וממשיכים ישר עם השביל ונשארים באתו כיוון כללי (אם אין ישר קחו קצת ימינה) עד לשביל המקביל לכביש 4, המשיכו בו ימינה עד לירקון.

4. רח' מבצע קדש, בני ברק (ליד קניון איילון)
לבאים מהשטח: המשיכו מערבה על הגדה הדרומית עד שתראו את הגשר של רח' מבצע קדש. לפני הגשר עלו על הרמפה משמאל ורדו ישירות לרחוב מבצע קדש. הערה חשובה: מעבר זה נסגר כבר מספר פעמים, אך בשבועיים האחרונים הוא פתוח. המעבר צר יחסית אך לדעתי עביר לכל 4X4 סביר (אנחנו עברנו עם סוזוקים)
לבאים מהכביש: מקניון איילון המשיכו צפונה בלי לעלות על הגשר הגדול החדש. אחרי פסי הרכבת יש מעקף קטן ומיד אחריו מימין הכניסה לשטח בין הבולדרים. המשיכו ישר כאוות נפשכם :grin:

5. רח' לח"י, בני ברק
לבאים מהשטח: המשיכו מערבה על הגדה הדרומית. אחרי המעבר של כביש 4 המשיכו במקביל לנחל עד לצומת הראשונה (מימין גשר צר חסום למעבר). פנו שמאלה ובפנייה הראשונה ימינה בין הפרדסים. המשיכו עד לצומת עם פנייה ימינה 90 מעלות ושמאלה מתונה - קחו את השמאלי. בהמשך מזלג קטן, קחו את הימני. נוסעים לאורך מגרש מכוניות משמאל עד לשער סגור. עוקפים את השער בזהירות מימין. המעבר צר יחסית ועם פוטמציאל הצלבה קל אך לדעתי עביר לכל 4X4 סביר (אנחנו כאמור עברנו עם סוזוקים)
לבאים מהכביש: נכנסים לרחוב לח"י (דיזיין סנטר) וממשיכים ישר עד הסוף. משמאל שער סגור, עקפו אותו משמאל בזהירות והמשיכו ישר כאוות נפשכם :grin:

למיטב ידיעתי, שני המעברים בסוף רחוב הברזל (פינת הארד) חסומים - אחד בשער והשני בסוללה, אבל לא בדקתי לאחרונה.

http://peer.org.il/xfer/Vitara/yarkon.JPG

זהו, בהצלחה, ועדכנו אם אתם מבירים מעברים נוספים או חסימות חדשות ...

נדב.

ishc
02-12-09, 08:12
קבל ח"ח
אני מרגיש לסיבוב השטטות שלנו היתה ממש תועלת.
יום טוב :)

נדב42
02-12-09, 11:15
אני מרגיש לסיבוב השטטות שלנו היתה ממש תועלת.

בטח שהיתה תועלת: גם היה כיף, גם מצאנו מעבר חדש (עבורי לפחות), וגם למדנו להוסיף קליפת הדרים לתה :)

עכשיו נותר רק לשכנע אותך לשוטטות ליל ירח מלא במדבר, בלי אורות ...

נדב.

eladte8
06-12-09, 00:01
כל הכבוד על ההסברים.
אני מסתובב הרבה בשבילים יותר באזור מקורות הירקון.
אפשר להגיע על השביל מבריכת הנופרים ליד גבעת השלושה דרך שבילי הירקון עד לקניון איילון?
אני הצלחתי להגיע על שביל ישראל עד קצת אחרי צומת ירקון ונתקלתי בכמה מעברי מים ביום חורפי וגשום, יכול להיות שביום יותר בהיר אפשר לעבור שם.חוץ מזה יש שערים בדרך?

נדב42
06-12-09, 00:22
כל הכבוד על ההסברים.
אני מסתובב הרבה בשבילים יותר באזור מקורות הירקון.
אפשר להגיע על השביל מבריכת הנופרים ליד גבעת השלושה דרך שבילי הירקון עד לקניון איילון?
אני הצלחתי להגיע על שביל ישראל עד קצת אחרי צומת ירקון ונתקלתי בכמה מעברי מים ביום חורפי וגשום, יכול להיות שביום יותר בהיר אפשר לעבור שם.חוץ מזה יש שערים בדרך?

את אזור מקורות הירקון אני פחות מכיר, אבל מצומת ירקון אין בעייה להגיע עד כביש 4 (עם או בלי בוץ בחורף, תלוי בהעדפות האישיות :p ) מכביש 4 לשטח העירוני יש חסימות שמשתנות עם הזמן, ולכן פתחתי את השרשור... כרגע ישנם מספר מעברים פתוחים והם מפורטים בראש השרשור.

להתראות בשטח,

נדב.

נדב42
14-12-09, 19:05
לגבי המעבר מהחניון בקרית עתידים אל השטח, אם אתם מגיעים בערב והשומר מתקרצץ ורוצה לדעת לאן אתם מגיעים, התשובה הנוחה ביותר היא לאילנ'ס (בית הקפה במתחם, הוא היחידי שפתוח בלילה)

להתראות בשטח,

נדב.

הרמן - פילוטראק
20-12-09, 15:34
היי כתבה יפה ומפורטת
ניתן להצטרף לרחוב קדש גם בכיוון דרום.
במקום לעלות לפני הגשר כפי שמפורט מעלה, ממשיכים מעט ישר ועוברים תחתיו. ג'יפים גבוהים או עם גגון צריכים לשים לב ביציאה מתחת לגשר. למעשה יוצאים בין שני המסלולים בהשתלבות לנתיב דרומה.
חשוב! כשיוצאים מהבטון שמתחת לגשר יש בזנ"טים אכזריים שחיסלו צמיג בשנייה

טיול נעים

נדב42
20-12-09, 19:32
היי כתבה יפה ומפורטת
ניתן להצטרף לרחוב קדש גם בכיוון דרום.
במקום לעלות לפני הגשר כפי שמפורט מעלה, ממשיכים מעט ישר ועוברים תחתיו. ג'יפים גבוהים או עם גגון צריכים לשים לב ביציאה מתחת לגשר. למעשה יוצאים בין שני המסלולים בהשתלבות לנתיב דרומה.
חשוב! כשיוצאים מהבטון שמתחת לגשר יש בזנ"טים אכזריים שחיסלו צמיג בשנייה

טיול נעים

תודה על העדכון - בפעם האחרונה שניסיתי לעבור משם היה חסום ...

נדב42
11-02-10, 09:46
4. רח' מבצע קדש, בני ברק (ליד קניון איילון)
לבאים מהשטח: המשיכו מערבה על הגדה הדרומית עד שתראו את הגשר של רח' מבצע קדש. לפני הגשר עלו על הרמפה משמאל ורדו ישירות לרחוב מבצע קדש. הערה חשובה: מעבר זה נסגר כבר מספר פעמים, אך בשבועיים האחרונים הוא פתוח. המעבר צר יחסית אך לדעתי עביר לכל 4X4 סביר (אנחנו עברנו עם סוזוקים)
לבאים מהכביש: מקניון איילון המשיכו צפונה בלי לעלות על הגשר הגדול החדש. אחרי פסי הרכבת יש מעקף קטן ומיד אחריו מימין הכניסה לשטח בין הבולדרים. המשיכו ישר כאוות נפשכם :grin:

5. רח' לח"י, בני ברק
לבאים מהשטח: המשיכו מערבה על הגדה הדרומית. אחרי המעבר של כביש 4 המשיכו במקביל לנחל עד לצומת הראשונה (מימין גשר צר חסום למעבר). פנו שמאלה ובפנייה הראשונה ימינה בין הפרדסים. המשיכו עד לצומת עם פנייה ימינה 90 מעלות ושמאלה מתונה - קחו את השמאלי. בהמשך מזלג קטן, קחו את הימני. נוסעים לאורך מגרש מכוניות משמאל עד לשער סגור. עוקפים את השער בזהירות מימין. המעבר צר יחסית ועם פוטמציאל הצלבה קל אך לדעתי עביר לכל 4X4 סביר (אנחנו כאמור עברנו עם סוזוקים)
לבאים מהכביש: נכנסים לרחוב לח"י (דיזיין סנטר) וממשיכים ישר עד הסוף. משמאל שער סגור, עקפו אותו משמאל בזהירות והמשיכו ישר כאוות נפשכם :grin:

http://peer.org.il/xfer/Vitara/yarkon.JPG

נכון להבוקר, המעבר לרחוב הלח"י חסום, ולמבצע קדש פתוח.

נדב.

גיא
11-02-10, 10:53
מתוך סקרנות ...

מה סוג החסימות ?

מי חוסם ?

למה זה משתנה כל יום ?

נדב42
11-02-10, 12:24
מה סוג החסימות ? במקרה זה: ערימת עפר ומאחוריה רכב חונה ...
מי חוסם ? לא אני ...
למה זה משתנה כל יום ? תשאל את מי שחוסם ...

להתראות בשטח,

נדב.

נדב42
04-07-10, 21:11
נכון להבוקר, המעבר לרחוב הלח"י חסום, ולמבצע קדש פתוח.

ועכשיו הפוך גוטה... פתוח בלח"י וסגור במבצע קדש (עבודות פיתוח, לא יודע מה יהיה בסופן ...)

נדב.

sportage
14-08-10, 14:41
נכון להיום, הגדה הצפונית של הירקון לכוון מערב בסמוך לעתידים חסומה ע"י שער ברזל נעול. יש מעבר להולכי רגל ואופניים מערבה.

מיד לפני השער יש שביל צפונה במקביל לכביש הפנימי. בסופו תלולית עפר העבירה לרכבים גבוהים ממנה ניתן לגלוש את מגרש החניה שבפינת רחוב הארז והברזל.

hadtomer
14-08-10, 19:18
הדרך המדוברת (ר' מעבר מעל לתלולית) בעייתית בימים א-ו מכיוון שהרבה עובדים באזור מחנים את המכונית שלהם בדיוק למרגלות התלולית, עדיף מהכניסה לנווה שרת. אני גיליתי, לצערי הרב, שלאחרונה סגרו את הכניסה לירקון שסמוכה לבית העלמין של פ"ת. היציאה הבאה אחרי הקטע הזה דורשת המשך עד אזור הוד השרון- או לסירוגין חציה של הנחל לגדה הדרומית- והמשך עם אחד היובלים שלו, שאת שמו איני זוכר, עד ליציאה שסמוכה למרכז הקניות ירקונים. האם מישהו מכיר כניסה שסמוכה לבית העלמין? אשתיעובדת בקיריית אריה ואני ברחוב הברזל- הכניסה הזו הביאה אותי כל יום לעבודה תוך 20 דקות כולל עצירה לקפה.

נדב42
16-08-10, 02:05
לא שזה קרוב מבחינת הסיפוק, אבל עוד מעט יהיה לך גשר ...
אני לא מכיר כרגע שום מעבר של פסי הרכבת בין קניון איילון עד סמוך לירקונים...

-->