PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה95 - מחוג מהירות "רוקד"

asypeer
04-12-09, 11:28
שלום רב,
המחוג של המהירות שלי רוקד במהירויות נמוכות (מן קפיצות קטנות כאלה) ואתמול שמתי לב שכשנסעתי 90 אז הוא קופץ לעיתים עד 120 וחוזר, יש לי הרגשה שמתי שיש רוח אז העניין יותר בא לידי ביטוי.
הבנתי שיכול להיות שצריך לחזק את הכבל ספידומטר, יש למישהו מושג איך זה מתבצע לפני שאני ניגש לבעל מקצוע ? ("גזל ספיד" בנתניה) ובאיזה צד יותר סביר שצריך לחזק, בטרנספר או בדשבורד ?

בברכה
אסף

Beni Aroh
04-12-09, 17:58
שלום אסף
האמת שעם ויטרה אף פעם לא התעסקתי בלוח שעונים..
אבל תעשה את הדברים הבאים.
דבר ראשון תבדוק את הצד שמחובר לטרנספר.. אולי יצא טיפה החוצה ותחזק.
במידה ולא זז או לא עזר תפרק את לוח השעונים תפרק את החיבור של הכבל מהשעון ובמידה וזה לא חיבור חשמלי תגרז אותו באהבה רבה, במידה וזה חיבור חשמלי תשריץ עליו קצת ספרי מגעים ותחזיר שוב.. זה אמור לפתור את הבעיה.
בסופה שלי היתה הבעיה ונפתרה ע"י חיזוק בטרנספר וע"י השפרצת ספריי מגעים ובמאזדה הייתה בעיה הרבה יותר רצינית שהיה מגיע מ0 ל240 על 30 קמ"ש ונפתר בטיפול עם גריז.
בהצלחה.

ישי.פ
04-12-09, 22:24
גריז!? בלוח שעונים? (אתה שריונר?)
הלוח בא נקי, ויעבוד טוב יותר נקי, אז מה יעזור גריז שתדבק אליו תינופת.
הכבל של הספידומטר: הקצה שלו ריבועי זכר, שנכנס בתוך ריבוע נקבה.
לפעמים מתפתח שם חופש, או שהקצה של הכבל עקום (הקצה קשיח)
תנסה ליישר את הקצה של הכבל ולמרכז אותו אם תצליח מה טוב, אם לא או שתצטרך כבל חדש
או שהנקבה בלוח שעונים נשחקה ואז...

Beni Aroh
05-12-09, 12:56
שריונר לא.. למרות שזה היה היעד עד שקרו 3 תאונות שהורידו אותי ל45 שבסופו של דבר הצליח לגבוהה עד 64 ונעצר.
יש 2 סוגים של חיבורים.. חשמלי ומכני..
בסופה למשל החיבור הוא חשמלי ולכן ניקתי אותו עם ספריי מגעים.
בנוסף אליה אני מגדל גם מאזדהF 323 (פנסים עולים) שנת 93 לצורך העניין ושם הבעיה הייתה חמורה מאוד ותוקנה בפחות מ5 דק' ע"י גירוז ולא בתוך הלוח שעונים.. אלה בתוך הכבל של הספידומטר.. ובחיבור שלו לשעון.

ronenlivny
05-12-09, 14:11
שים קצת ספריי סיליקון (פולידיין) ביציאה של כבל הספידומטר ללוח שעונים והכל בסדר.*

רון נחמן
07-12-09, 00:22
האמת שבויטרה שלי קרה בדיוק מה שאתה מתאר,
עד שבטיול אחד המחוג ספידומטר פשוט התנתק משאר העסק...
זה היה לפני שידעתי להתעסק ברכב כמו שצריך, אז הלכתי בת"א למקום שמשפץ ספידומטרים, הם טענו שנשבר שם משהו ולקחו איזה 400 ש"ח על חידוש של כל הדשבורד (כולל החלפת כל הנורות וכאלה). אם אתה רוצה אני אברר לך כתובת.

asypeer
23-02-10, 20:47
אוקיי, קצת באיחור, אבל הבעיה נפתרה.

הלכתי למקום של ספידומטרים בנתניה, לא משנה השם. הוא אמר לי שצריך להחליף כבל, למרות שהבעלים הקודמים של הרכב החליף לא מזמן.
לקח 150 שקל והבעיה לא נפתרה, המחוג אמנם לא רקד במהירויות נמוכות אבל השתגע וסגר סקאלה כל פעם שעוברים את ה-80..
חזרתי אל הבחור, אמר שצריך לפתוח את הספידומטר כי משהו שם לא תקין, רצה תוספת של 250 שקל.
אמרתי - נפתח ונראה מה יש שם.. מקסימום נביא לו את כל החלקים שיתמודד.
פתחתי כמה פעמים ושימנתי וגירזתי את הכבל בכניסה למיסב של הספידומטר - נאדה.
המחוג המשיך להשתגע.והעסק החריף מיום ליום.
היום תפסתי קריזה ופתחתי את העסק עד לרמת הבורג (פירקתי את השעוני סל"ד/דלק/חום עד לרמת הבורג), ניקיתי הכל (היה שם המון אבק וג'יפה) עם שמן WD40 ולחץ אויר. ייבשתי טוב. הרכבתי (נשארה לי איזו חתיכה ביד שאין לי שמץ לאן היא אמורה ללכת), וגירזתי את הגלגלי שינייםי..
והעסק עובד. אמנם המחוג סל"ד התחיל מ-3000.. והמהירות לא הייתה מכוילת (בדקתי מול GPS) אבל אחרי נסיעת המבחן פתחתי שוב את העסק, כיילתי את הסל"ד ואת המהירות (צריך פשוט להרכיב את המחוג שהסוויץ פתוח ואז רואים את המיקום ההתחלתי של המחוג ומיישרים אותו ל-0...)
בינתיים העסק עובד - אם מישהו רוצה ללמוד משהו מכל העניין - תעבדו מסודר ותזכרו לאן כל בורג ופחית הולכים... ואל תמהרו ללכת ולהחליף את הכבל, כי אצלי זה לא פתר כלום. להיפך. נראה לי שהכבל שהיה לי היה מקורי ומה שעכשיו יש אינו.
:)

-->