PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת פעמון פוראנר

שוקי1
04-12-09, 19:11
אהלן,
היום החלפתי לבד פעמון צד שמאל פוראנר 95, בנוסף החלפתי את הגומיה העליונה בציריה.
כאשר הוצאתי את הגומיה העליונה הציריה נשלפה ממקומה ולכן הוצאתי אותה לחלוטין.
לאחר שסיימתי את ההתקנה עשיתי נסיעה לבדיקה ומצאתי כי לאחר שילוב 4L כאשר אני מסובב את כל ההגה שמאלה ישנה התנגדות והרכב מתקשה לנוע-אופייני רק לשמאל.
להבנתי בשילוב 4L מתבצעת נעילה קבועה בגלגל שמאל, הגלגל "מתחפר".
כנראה כשהציריה יצאה ממקומה "קרה משהו" עם הנעילות.
אם משהו מבין ויודע בוודאות מה התקלה? אשמח לקבל הכוונה...
תודה מראש שוקי

tooshey
04-12-09, 22:51
רק מי שהרכיב, שזה אתה, יכול לדעת בוודאות מה התקלה.
פרק הכל והרכב מחדש כמו שצריך.
במהלך העבודה כבר תגלה מה לא בסדר.

בברכה,טושי

שוקי1
05-12-09, 21:58
אהלן טושי,
ראשית תודה על התגובה, אך הפרוק וההרכבה של "העסק" לא קלים-ללא ליפט והכל בשכיבה מתחת לרכב.
אני רוצה לאתר תקלות אופייניות למצב ככל שניתן, אם יש בידך את הידע אשמח לקבלו.
מחד אשמח לדעת אם זה דבר פעוט לפני שאני מתחיל את הפרוק, ומאידך אתבאס להבין את זה לאחר מכן.
החשש שלי שזה לא משהו שקשור לפעמון אלא לתקלה שקשורה בדיפרנציאל או מה שלא יהיה כתוצאה מפרוק הציריה לחלוטין ממקומה.
כל עזרה תתקבל בברכה...לל"ט שוקי

ערן CJ
09-12-09, 08:59
שוקי שלום
בעיקרון במצב 4X4 ההגה יותר קשה מהרגיל מכיוון שמופעלים יותר כוחות תגובה בכיוונים סותרים מהקרקע. העובדה שזה קורה ב4L ולא ב4H מעוררת בי חששות שמדובר במשהו אחר. גם העובדה שזה מתרחש לצד אחד יותר מלצד אחר אינה טבעית.

נסה להרים את הרכב על ארבע "חמורים" ולבצע את תנועות ההגה תוך כדי סיבובם באויר. אם יש התנגדות מערכת או פיתול א-סימטרי יתכן שתוכל לאתרו.

אם התופעה מתקיימת רק בצד אחד, בדוק גם את הסטופרים של ההגה. יתכן שההגה שלך מסתובב לצד אחד יותר מאל הצד השני. ככל שהוא מסובב יותר כך הכוחות המנוגדים גדולים יותר ומעמיסים יותר על מערכת ההיגוי וההנעה. אם הסטופרים גובלים זויות שונות טפל בזה מהר, לפני שילך לך עוד פעמון.
אם אתה צריך יש לי שני חמורים שאוכל להשאיל לך.

ערן CJ

שוקי1
09-12-09, 21:58
היי ערן,
שוב תודה על התגובה, כעת כשציינת "התופעה" מתרחשת ב 4H ו L4 -סליחה טעות-מעניין כי לפני ההחלפה התופעה לא היתה ייתכן שהיו חופשים לא מבוטלים בפעמון הישן, בכל אופן אני מבין שזה המצב הטבעי שכן בדקתי הצלבות בשטח רך והכל עובד כמו שעון אגב לגבי החמורים תודה רבה יש לי כמה- אני מסגר במידה ותצטרך דבר מה אני זמין...

-->