PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש סיוע בסוגי שיפורים ללנדקרוזר 73

ישראל קרוזר 73
05-12-09, 10:48
שלום לכולם .
לאחר שנים על סיקס והיילקס עברתי אתמול בשעה טובה ללנדקרוזר 73 מודל 98 מיד ראשונה.
הרכב בתולי ממש עם גלגלי כביש קטנים וללא שום שיפור.
רציתי לדעת איזה סוג שיפורים עדיף להכניס לרכב :
צמיגים
קפיצים
בולמים
הגבהה
נעילה אחורית
אשמח לקבל סיוע

ישראל.
סלולרי - 0505913312

tooshey
05-12-09, 20:50
שלום ישראל ותתחדש
כל מה שרשמת טוב ונכון
אני יכול לסייע לך עם זוג קפיצים קדמיים TJM משומשים
אתה מוזמן ליצור קשר 054-4517924

בברכה,טושי

elro
05-12-09, 22:09
תתחדש.
איזה יופי, יד ראשונה! :)

קפיצים + בולמים + צמיגים = הגבהה

צמיגים, יש אישור רישמי ל 265X75R15 שזה 31X10.5R15 רק צריך למצוא מי שיתן את האישור להתאמה (גם אני מחפש) ויש אפשרות של 235X85R16 (אני חושב שזו מידה נהדרת לרכב) במספר מכוני טסט, אם תצליח אז תשלח לי בפרטי איפה הצלחת... :)

לי יש את בולמי טאפ-דוג שלטעמי עושים עבודה נהדרת.
קפיצים, יש לטושי קדמיים תמצא רק אחוריים ואתה מסודר.

נעילה אחורית זה העסק היקר, אני הייתי הולך על ה ARB אבל זה עסק מאוד יקר במיוחד לאור העובדה שאין לך גם את הקומפרסור, בכל מקרה זה מאוד מומלץ, למרות שאפשר להסתדר בלי זה, אם הרכב בנוי טוב מבחינת קפיצים בולמים הוא מתנהג מצוין בשטח.

תהנה מהרכב ובהצלחה.

ישראל קרוזר 73
06-12-09, 18:10
תודה רבה- נראה לי שאצליח להכניס צמיגי 31X10.5 לרשיון - אעדכן אותך בהמשך .

תתחדש.
איזה יופי, יד ראשונה! :)

קפיצים + בולמים + צמיגים = הגבהה

צמיגים, יש אישור רישמי ל 265X75R15 שזה 31X10.5R15 רק צריך למצוא מי שיתן את האישור להתאמה (גם אני מחפש) ויש אפשרות של 235X85R16 (אני חושב שזו מידה נהדרת לרכב) במספר מכוני טסט, אם תצליח אז תשלח לי בפרטי איפה הצלחת... :)

לי יש את בולמי טאפ-דוג שלטעמי עושים עבודה נהדרת.
קפיצים, יש לטושי קדמיים תמצא רק אחוריים ואתה מסודר.

נעילה אחורית זה העסק היקר, אני הייתי הולך על ה ARB אבל זה עסק מאוד יקר במיוחד לאור העובדה שאין לך גם את הקומפרסור, בכל מקרה זה מאוד מומלץ, למרות שאפשר להסתדר בלי זה, אם הרכב בנוי טוב מבחינת קפיצים בולמים הוא מתנהג מצוין בשטח.

תהנה מהרכב ובהצלחה.

ישראל קרוזר 73
06-12-09, 18:11
טושי- תודה אני מנסה לתפוס אותך אבל הסלולרי סגור - אנסה שוב מחר

שלום ישראל ותתחדש
כל מה שרשמת טוב ונכון
אני יכול לסייע לך עם זוג קפיצים קדמיים TJM משומשים
אתה מוזמן ליצור קשר 054-4517924

בברכה,טושי

דרור ברלי
06-12-09, 19:31
265/75R16 זה 32'.

המטרה שלך היא הצמיג הכי גדול שאפשר (באופן חוקי כמובן) ו-31 קצת קטן על האוטו הזה.

ישראל קרוזר 73
06-12-09, 20:41
דרור- תודה רבה- איזה סוג צמיג עדיף ? BF שטח מלא הולך בסדר ?

265/75R16 זה 32'.

המטרה שלך היא הצמיג הכי גדול שאפשר (באופן חוקי כמובן) ו-31 קצת קטן על האוטו הזה.

דרור ברלי
06-12-09, 21:04
זה צמיג מעולה.

elro
06-12-09, 21:06
לגבי כל מידה שאתה מצליח, אשמח לשמוע גם בפרטי (אפילו עדיף בפרטי...), היום המכונים "קצת" קשים.

amimiller
10-12-09, 20:00
ישראל שלום!
ראשית לשאלתך,
אני לא ממליץ לגעת בקפיצים, סה"כ ה-73 בנוי מחומרים איכותיים חבל להחליף אותם. אתה רוצה להגביה את הרכב סע לחמילבסקי בחולון ותוסיף עוד עלה. בהזדמנות תקבל מידע מאיש מקצוע לגבי טיב הקפיצים האורגנלים.
אני מסופק אם תקבל יותר רכות מסט אחר של קפיצים. הרכב קשה לא נראה לי שתוכל לעשות משהוא בנידון זה הוא הכלי וקבל אותו כמו שהוא.
סה"כ אני נוסע על ה-73 11שנים ויצא להכיר את רוב הניסיונות שהחברה ניסו לעשות לגבי רכות הקפיצים אם זה לשנות את המאייה לשנות את מיקום הנדנדה.
לגבי בולמים יש את הסט של RUW בולמי גז.
מה שכן אני ממליץ להתקין טורבו אבל זה הוא סיפור יקר של כמה עשרות אלפי שקלים.אבל התוצאה מהממת מיכוון שה- HZ הוא מנוע עצלן.
לגבי צמיגים אם תוכל להרכיב את 235/85/16 אחלה צמיג, הרי בדיונות אתה לא מתכונן לסוע זה לא הצד החזק של ה-73 אבל בשטח טקטי עם הצמיג הנ"ל אתה פשוט לא מרגיש איך הטויוטה מגיבה הרכב פשוט לא מפרפר עולה הכל בקלות.
אם יש לך עוד שאלות אתה יכול לפנות בפרטי.
שיהיה מברוק על הרכב, תשמור עליו מיכוון שלא מיצרים את ה-73 יותר.

ד ו ר ו ן
10-12-09, 23:37
ישראל שלום!
ראשית לשאלתך,
אני לא ממליץ לגעת בקפיצים, סה"כ ה-73 בנוי מחומרים איכותיים חבל להחליף אותם. אתה רוצה להגביה את הרכב סע לחמילבסקי בחולון ותוסיף עוד עלה. בהזדמנות תקבל מידע מאיש מקצוע לגבי טיב הקפיצים האורגנלים.
אני מסופק אם תקבל יותר רכות מסט אחר של קפיצים. הרכב קשה לא נראה לי שתוכל לעשות משהוא בנידון זה הוא הכלי וקבל אותו כמו שהוא..
בתור מי שנוסע על רכב שבמקור הוא קרש לא פחות מה-73, ואחרי לא מעט נסיעה על 75 אני אומר בודאות שיש פתרון אחר מאשר להשלים עם הגזירה.
להגיד שהמקורי איכותי ובגלל זה לא לגעת בו? זה לא אומר שאם הוא איכותי לכושים באפריקה עם טון משקל אי אשפר להתאים אותם טוב יותר לשימוש שלך.
מנסיון עם היילקס, ב-73 אחר שאני מכיר וברכבים מבוססים קפיצי עלים אחרים, התאמת הקפיצים וקפיצים איכותיים עושים הבדל שמיים וארץ.

לגבי צמיגים אם תוכל להרכיב את 235/85/16 אחלה צמיג, הרי בדיונות אתה לא מתכונן לסוע זה לא הצד החזק של ה-73 אבל בשטח טקטי עם הצמיג הנ"ל אתה פשוט לא מרגיש איך הטויוטה מגיבה הרכב פשוט לא מפרפר עולה הכל בקלות.
התכוונת שטח טכני במקרה?

ישראל קרוזר 73
11-12-09, 09:06
תודה רבה- זו באמת הייתה ההחלטה הסופית - לא לגעת בקפיצים .
הקפיצים הקדמיים שלי אמנם צריכים ערגול דחוף אבל מעבר לכך אשר אתם.
לגבי הבולמים- אני פחות מכיר את הסוג הזה עד כה השתמשתי ברנצ'ו 9000 ואני מכיר את הבילשטיין . מה אתה יכול לספר לי עליהם .?

ישראל שלום!
ראשית לשאלתך,
אני מסופק אם תקבל יותר רכות מסט אחר של קפיצים. הרכב קשה לא נראה לי שתוכל לעשות משהוא בנידון זה הוא הכלי וקבל אותו כמו שהוא.
סה"כ אני נוסע על ה-73 11שנים ויצא להכיר את רוב הניסיונות שהחברה ניסו לעשות לגבי רכות הקפיצים אם זה לשנות את המאייה לשנות את מיקום הנדנדה.
לגבי בולמים יש את הסט של RUW בולמי גז.
מה שכן אני ממליץ להתקין טורבו אבל זה הוא סיפור יקר של כמה עשרות אלפי שקלים.אבל התוצאה מהממת מיכוון שה- HZ הוא מנוע עצלן.
אם יש לך עוד שאלות אתה יכול לפנות בפרטי.
שיהיה מברוק על הרכב, תשמור עליו מיכוון שלא מיצרים את ה-73 יותר.

ד ו ר ו ן
11-12-09, 10:54
הקפיצים הקדמיים שלי אמנם צריכים ערגול דחוף אבל מעבר לכך אשר אתם..?
אם הקפיצים מקוריים ומעולם לא הוחלפו וצריכים ערגול אז הם לא שווים את הכסף של הערגול- הם מתים, בטח ובטח אם בוצע כבר ערגול בעבר.
זאת אומרת שמאד מהר המצב יחזור לקדמותו.
כדאי לך לעשות חיפוש לגבי מידע על ערגול קפיצי עלים.

rlzel
11-12-09, 12:43
דבר עם טושי,יש לו קפיצים קדמיים של TJM.
לגבי חלקים משומשים וחדשים באופן כללי, אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי.
הראל

amimiller
11-12-09, 15:16
דורון שלום,
לגבי הקפיציים, עברתי 4 בעלי מקצוע בתחום, המתלם שעדיין היו בחולון ויחד עם עמיחי ז"ל ניסינו כל מני וארציות. דרכו הכרתי עוד בעל 73 חדש שעשה ניסויים שלא העזתי לעשות.
עבדתי גם עם סולל מנס-ציונה, גילי מהר-טוב וחמילבסקי מחולון.
בסופו של דבר אני נוסע על הקפיצים האורגינלים.
אני לא איש מקצוע בתחום הקפיצים כך שאני לא בא להתפלמס מה שכתבתי בא סה"כ מהנסיונות שבצעתי ומהעצות שקבלתי מגילי ומחמילבסקי.
אתה תמיד מוזמן לעשות סיבוב ברכב כדי להתרשם.
שטח טקטי הכוונה לטכני.
חג שמח!

ד ו ר ו ן
11-12-09, 19:40
כל אחד והרגישות של התחת שלו.
יש כאלו שנהנים מכדור גומי בפה ודוקרנים על בגדי עור..

ויש כאלו שנשבעים שברזל מקורי של73/75 עושה להם נעים בגב..עם זה אי אפשר להתווכח.
כדאי שאחרים ינסו גם דברים אחרים לפני החלטה דטרמיניסטית כזו.
:cool:

ניר ל
11-12-09, 19:56
נהגתי היום על 75 עם טורבו, אמנם אני חסר נסיון עם עגלות מסוג זה , אבל אם הטורבו הזה בכלל מורגש אז ספק אם הוא שווה את המאמץ, למרות ההסברים על לחץ הגידוש שאפשר להעלות במחיר של עישון, סוס מירוץ לא נראה לי שיצא ממנו ועדיף אולי להשלים עם העצלות .

שאלה על הדרך - איזה סלון פנימי של 7 מקומות יתאים ל 75 עם מה שפחות התאמות וניצול מירבי של החלל הפנימי ?

amimiller
12-12-09, 08:56
ניר שלום,
אם יש לך איזה שהיא בעיה בטורבו גש לאיציק ברעננה טל'0544779944.
איציק הוא בעל מקצוע בתחום.

ניר ל
12-12-09, 10:57
ניר שלום,
אם יש לך איזה שהיא בעיה בטורבו גש לאיציק ברעננה טל'0544779944.
איציק הוא בעל מקצוע בתחום.

זה לא לי, זה רכב שבדקתי לקניה, לא נראה לי שיש בעיה - המנוע במצב טוב והטורבו נשמע,
מה שכן - יכול להיות ששיחקו איתו לצורך מעבר טסט למשל ? כדי שיעשן פחות ?

עוד שאלה בתור מי ששוקל להיכנס למיטה עם כזה רכב - אני עוקב אחרי לוח יד 2 כבר מס' חדשים, לא יכול שלא לשים לב שאותן מודעות מופיעות שם ואף אחד לא נמכר, יש שם כלים סטנדרטיים וכלים משופרים במחירים של 70 עד 100 ונאדא - חוץ מסטנדרטי קצר אחד שאני כבר לא רואה כולם שם. איפה כל הקונים ? מה , אישפזו את כולם ורק אני הצלחתי להתחמק?

amimiller
12-12-09, 18:24
אולי בגלל חוסר חלקי חילוף.נראה לי גם שאין בארץ מספיק מודעות לגבי ה-LAND CRUISER מדגם ה-70 וה-80.

דרור ברלי
12-12-09, 19:55
יש מודעות, ויש הילת גיבורים, ויש קהל מעריצים... אבל רוב הכלים שחוטים וגם המחירים לא שפויים, וגם קיים מחסור בחלקים זמינים במחיר הגיוני....

ד ו ר ו ן
12-12-09, 20:20
אישפזו את כולם ורק אני הצלחתי להתחמק?
או שאנשים קיבלו שכל ופרופורציות?
איך רכב שנת 97 עולה מעט מתחת למה שעלה כשהיה חדש.

shmil
12-12-09, 21:14
מנסיון של שנתיים על 75, ניר
זה לא רכב שאתה רוצה לנסוע בו עם הילדים. ואם אני זוכר נכון, יש לך גם קטנים.
האמת, לך כנראה לא יהיה אכפת בהתחלה, אבל כשהאשה תתחיל לקלל, גם לך יהיה אכפת.
הדלתות, או העדרן, זה מה שמבאס בו.

ניר ל
12-12-09, 22:08
הי שמיל,

במצבו הסטנדרטי הוא בוודאי לא מתאים, אני צריך להפוך את תא הנוסעים שלו לאנושי ולא טרנזיט שחוט יוצא שב"ס. הילדים שלי היום הם 5עד 9, בגיל יותר צעיר היו נוסעים איתי לטיולים בסיקס ברזנט, מאז התרגלו לגראנד צ'רוקי מפנק עם סלון עור ו DVD, גם אני התרגלתי למען האמת...,
עניין הדלתות הוא לא נוח בעליל, אני יודע, אם כי אני לא אטייל הרבה מדי והילדים כבר עצמאיים ומסוגלים להיחגר ולהסתדר בעצמם. אני משתעשע ברעיון בינתיים או מחכה ליפול על רכב מדוגם בצורה שמתאימה לי, לא מתכוון לשלם מחיר גבוה עבור עגלה שאצטרך להשקיע בה סכום שיגרום
ל 105 שוויתרתי עליו ב 240 אלף להיראות זול ...

shmil
13-12-09, 09:33
לעניין הדלתות שני פתרונות:
האחד, הוא הפתרון האוסטרלי המוכר של דלת שלישית. ניתן לביצוע (אך לא חוקי כמובן) גם בארץ, אך מחיייב הכנות מקדימות (דלת נוספת, אפשר רגילה, ועוד רכב לשחיטת משהו נוסף).
השני, הוא הפתרון בו אני בחרתי. שורת מושבים שנייה של שני כסאות בודדים עם רווח ביניהם. מי שרוצה להכנס ולצאת משם, יתכבד וירד, או יעלה, דרך הדלת האחורית. הבעייה היא שזה מתאים יותר למבוגרים, ופחות לילדים, שלא יכולים בהכרח לסגור את הדלת האחורית אחרי עלייתם.

דווקא התאמת הפנים היא פחות בעייתית בעיני, וניתן להתאים כמעט כל סלון בגדלים דומים, וללא הרבה בעיות (בודאי אחרי שלמדתי בשבועיים האחרונים איך להלחים פלסטיק. פרטים בקרוב ב-RR שלי).

שלמי
13-12-09, 11:22
אין ספק שהעובדה שיש ברכב רק שתי דלתות (+ אחורית) היא חיסרון רציני.
כל אחד צריך לעשות את החשבון שלו, אני אישית החלטתי שהמחיר של אי הנוחות הזה, שאי אפשר להתעלם ממנו, הוא מחיר שאני מוכן לשלם (יותר נכון המשפחה...).
דווקא ילדים קטנים משתחלים בקלות יחסית לספסל האחורי, כשצריך לעבור לשם מבוגר זה פחות נוח.
הפתרון של שמיל לשני כסאות נפרדים, בא להבנתי על חשבון חלל האחסון העצום של ה 75. בטיול ארוך החלק האחורי עמוס בציוד, ואם רוצים לעשות שימוש בדלתות האחוריות מפסידים הרבה שטח אחסון. החלל הפנימי של הרכב כל כך גדול, שהוא אף פעם לא נגמר, ואין צורך בגגון (על כל חסרונותיו, מרכז כובד וכו').
המחשבה שלי על הסלון האופטימלי ברכב הזה היא המצב הנוכחי, ז"א ספסל אחורי אחד (במקרה שלי מקנגו, התושבת עבודה של ארז), והחלל האחורי מנוצל לטובת אחסון לטיולים ארוכים, ובתכנון חשבתי להוסיף שני מושבים מתקפלים, לטובת מצטרפים מזדמנים לטיולים קצרים ליד הבית (שבפועל הם רוב הטיולים). על זה עוד צריך לתת את הדעת, איזה מושבים הכי מתאימים, ואיך מעבירים את זה בעמדה מספר 1.

ניר ל
13-12-09, 11:37
הרכב עם 9 מקומות ברשיון, למה לערב עמדה מס' 1 ?

שלמי
13-12-09, 12:06
הרכב עם 9 מקומות ברשיון, למה לערב עמדה מס' 1 ?

תלוי באיזה רשיון...
ברישיון שלי 1 + 4 :(
הוא יצא מהמכרז עם שני כסאות מקדימה + שלושה בודדים מאחור...

asafk
13-12-09, 23:41
הנסיון המועט (אני מודה) שלי הוא עם 75 שתמיד היה עמוס. צמיגים 31 היו ממש שיפור מורגש, אבל ה 265 היו מורגשים עוד יותר. מדהים עד כמה שינוי קטן בקוטר הצמיגים יכול להיות משמעותי בנוחות הנסיעה.
דיגום פנימי לניר ששאל על ה 75 - תוכל לנקות את כל המרחב הפנימי, ולחבר מה שתרצה. רק קח בחשבון שהרוחב הפנימי הוא לא של SUV גדול (1.5 מטר בערך), אלא של טנדרון (1.4 מטר בערך). מה ששמיל רשם הוא פתרון אלגנטי - שורה שניה של שני מושבים נפרדים (ועוד מושב פריק בשביל הטסט), מושבי זנב מתקפלים כמו ב SUVים המודרניים (עם הפנים לכיוון הנסיעה), ומושבים סמליים מאחור, מתקפלים או פריקים כמובן, סגנון דיפנדר, שוב - בשביל הטסט. היתרון של כזה סידור הוא גם החסרון שלו - כל שורת מושבים כנראה תבוא מרכב אחר.
מתלים - אם אתה לא נוסע עמוס מלא, לדעתי כמעט כל סט איכותי ייתן נוחות נסיעה טובה יותר מהמקור. אבל שים לב - כשמדובר על 73, הגבהה לרכב כל כך קצר מיותרת ועשויה להזיק. גם מראש ה73 נוח יותר (מבחינת הקפיצים) מאשר 75 - אז אם הקפיצים לא גמורים (ואם הם המקוריים של הרכב, כנראה הם גמורים והשימוש היחיד שלהם הוא פסולת ברזל) - חכה עם ההחלפה, אולי יהיה טוב ככה.
בולמים - עם החלפת הקפיצים, תחליף גם בולמים. כשהקפיצים גמורים גם הבולמים גמורים. לא צריך בולמי מירוץ אקזוטיים ויקרים. בולמי גז איכותיים יעשו את העבודה מספיק טוב. אישית אני מעדיף תמיד בולמי קוני, מונוטיובים אם יש במידה שלך, או בילשטיין מהסדרה הבסיסית, אם קיימים במידה שלך.
כשמחליפים בולמים וקפיצים - לוודא שכל הבושינגים חדשים גם כן. זה תורם משמעותית לחיבור של הרכב לכביש.

לדעתי מעבר לכך, נעילה אחורית מקורית של טויוטה או כל נעילה אחרת תספיק לך אם אתה לא הולך על טיולי אקסטרים. קדמית זה באמת אם יש לך עודף בתקציב השיפורים - תמיד טוב אבל לא הכרחי.

אסף.

תנין
14-12-09, 21:43
זה לא לי, זה רכב שבדקתי לקניה, לא נראה לי שיש בעיה - המנוע במצב טוב והטורבו נשמע,
מה שכן - יכול להיות ששיחקו איתו לצורך מעבר טסט למשל ? כדי שיעשן פחות ?

עוד שאלה בתור מי ששוקל להיכנס למיטה עם כזה רכב - אני עוקב אחרי לוח יד 2 כבר מס' חדשים, לא יכול שלא לשים לב שאותן מודעות מופיעות שם ואף אחד לא נמכר, יש שם כלים סטנדרטיים וכלים משופרים במחירים של 70 עד 100 ונאדא - חוץ מסטנדרטי קצר אחד שאני כבר לא רואה כולם שם. איפה כל הקונים ? מה , אישפזו את כולם ורק אני הצלחתי להתחמק?

כנראה שגם אני בגלגול כלשהו הייתי בעל 75 והייתי שמח לחזור לשם
אני לא מצליח להבין מהפורומים מה גודל הבעייה בחלקי חילוף לרכב 75,
אם יש מישהו שחי אם רכב כזה לאורך זמן ויכול להסביר איך זה לתחזק אותו אודה לו מאוד .

ניר ל
15-12-09, 22:43
75 יובא לארץ ע"י היבואן, היבואן מחזיק מלאי חלפים, הוא גם תיחזק את רכבי המשטרה וכו' כך שלא צריכה להיות בעית זמינות. אלא שהחלפים המקוריים הם יקרים ולא קיימים בשוק חלפים תחליפיים זולים. חלפים בפירוקיות (ברזלים) אין סיכוי למצוא מן הסתם.

הוסף לכך את העובדה שרובם ככולם עברו מאות אלפי ק"מ והם בני 12 וקבל תוצאה לא מפתיעה - למרות אמינותם האגדית, כלי הרכב האלה דורשים תחזוקה ומתקלקלים אם כי פחות מכלי אחר שהיה עובר מה שעברו. במכרזי משטרת ישראל ניתן היה להציץ בספרי הרכב ולראות מה התקלקל ומה טופל באיזו תדירות.

טל חסיד
16-12-09, 08:21
ניר יש לך טעות היבואן לא מחזיק חלפים במלאי כמעט בכלל כל חלק צריך לעשות הזמנה מיוחדת וזה יקר מאד. החוק בעניין אומר שהיבואן חייב להחזיק מלאי חלפים 7 שנים בלבד, כך שהמחויבות שלו עברה מזמן.
אותו הבעיה של זמינות חלפים מתחילה גם בהילקסים הישנים אבל המצב יותר טוב כי היבואן יודע שעדין יש יותר הילקסים מ73 -75 שנוסעים.

טל

שלמי
16-12-09, 11:12
כמו שאומרים, הכל תלוי.
ביחס לחלפים לטיפולים שוטפים, לא נתקלתי בבעיה להשיג מהחברה, חלקם מקבילים להיילקס.
מבדיקה עם המחלקה הטכנית של היבואן בכמה הזדמנויות, היה להם את כל מה שהתעניינתי בו (אפילו מוט המנואלה לגלגל ספר השני, מתחת לרכב), אבל המחירים די יקרים.
אני פתרתי את העניין ביבוא אישי מאוסטרליה, דרך אתר cars r' us, בעיקר של חלקי פלסטיקה, פנסים וכו' (צריך כתובת באוסטרליה), וחלקים אחרים השגתי בעזרתו האדיבה של הראל מהפורום. שכן שלי במושב שהיה צריך להחליף דלת (תאונה) גם לא נתקל בבעיה.
בקיצור - אפשר להשיג חלקים, הכל שאלה של מחיר ומאמץ, אבל אין ספק ש 75 לא מזדה 3, וצריך לקחת את זה בחשבון, כולל אפשרות של הזמנת חלק מחו"ל, ביוקר, כולל המתנה לא קצרה.

ניר ל
16-12-09, 13:09
אין חכם כבעל נסיון, אני ניזון כרגע מדברים של בעלי אינטרס (למכור),

הייתם שוקלים רכב עם 500K ק"מ ?

איפה הנק' הרגישות ? זרועות הגה וכו'?

ארז
18-12-09, 00:11
רכב עם 500K זה לא רק מנוע(שגם עליו נדבר מיד...),מה עם שאר המכלולים?פלסטיקים,צירים,דש בורד ,מערכת מתלים ועוד...
ראיתי לאחרונה כמה כלים כאלו, אין לי ספק שרכבת הכוח שלהם אמינה מאוד, אבל על שאר הרכב בהחלט רואים את השנים, הרבה מאוד חלודות וגם לרכבת כוח 500K זה כבר לא מעט,לא משנה כמה אתה חושב שהכלי אמין, ראיתי כלים כאלו עם אוברול כבר ב300K וגם עם פחות מזה (ומצד שני גם כלים כאלו עם 650K ומנוע מקורי),זאת אומרת שלדעתי כשאתה חושב על כלי כזה עם קלומטרז' כזה אתה ציריך לקחת בחשבון הוצאה גדולה על אחד ממכלולי ההנעה הראשיים בזמן הנראה לעין.

ניר ל
18-12-09, 01:29
אין לי ספק,
היות והכלים האלה עם מינימום 300K קשים ואכזריים , אני צריך לבדוק מה כבר הוחלף, כי את כל השאר אני אצטרך להחליף. את מצב המרכב והשלדה אוכל לבדוק בקלות, פלסטיקה - כנ"ל (אין שם הרבה ממילא) נשארה רק רכבת הכוח- עברתי על ספרי הרכב של כלים עם 400K בשרות המשטרה -
לכולם הוחלפו/ שופצו הגירים לפחות פעם אחת, סביר להניח שגם לרכב הזה (אולי אפילו שמר את ספר הטיפולים של המשטרה). את הגיר אפשר לבדוק בנסיעה ולעלות על בעיות קיימות, הרכב גם שקט בעקרון אז אפשר אולי לשמוע אפילו. סרנים - נפתחו לצורך התקנת נעילות ARB , סביר ששופצו על הדרך אם זה נעשה ע"י מישהו רציני, רעשים וחופשים אפשר לבדוק. קפיצים ובולמים הוחלפו, נשאר עניין המנוע ומערכות העזר שלו. אם שופצו/ הוחלפו ויש תעוד - זה טוב, סביר יותר שזה המנוע המקורי ואם כן, אז אצטרך להעריך את מצבו ואין לי הרבה מושג איך, בטח אשאל שאלות יותר ספציפיות כשאגיע לזה. מה שיכול למצוא חן בעיני ברכב הזה זה מצב וסידור הפנים שלו בנוסף לשיפורים שבוצעו בו, אם זה יהיה רכב שמבחינתי אין לי מה להוסיף בו , אני אשקול לחיוב.
מה שברור לי הוא שאם אני קונה אותו - זו חתונה קתולית, לא אצליח למכור אותו בחיים...
זה יצטרך לבוא לידי ביטוי במחיר.

eli84
18-12-09, 07:04
אולי בגלל חוסר חלקי חילוף.נראה לי גם שאין בארץ מספיק מודעות לגבי ה-LAND CRUISER מדגם ה-70 וה-80.
למה שלא תקנה דיפנדר
הוא בא גם עם צמיגים גדולים
גם קפיצים רכים
ועובר הכל

amimiller
18-12-09, 17:26
למה שלא תקנה דיפנדר
הוא בא גם עם צמיגים גדולים
גם קפיצים רכים
ועובר הכל
בינתיים טוב לי עם ה-73.
שנתיים נסעתי על דסקברי בילתי במסכים יותר מדי לטעמי אף על פי שה-LR יותר מפנק.

ניר ל
21-12-09, 13:02
רק בשביל הפרוטוקול -
ראיתי רכב עם 560 אלף ק"מ, מנוע שלא נפתח כנראה, עובד (מרעיש קצת יותר) לא מנפח, לא מעשן, לא נוזל..., חיפשתי את סימני הבלאי בצירים, במרכב - לא היו. הכל עובד, הפלסטיקה הושלמה לחלוטין. סידור פנימי לא רע - רוחבי + שני ספסלים מתקפלים לארבעה נוסעים מאחור.
שתי נעילות ARB , צמיגים 31/10.5 , קפיצים מקוריים מעורגלים + משולשים. לא נראה לי שמייצרים מכוניות כאלה שעומדות בכבוד במבחן הזמן והק"מ ...,

אני יורד מהסיפור הזה, הכלים האלה עמידים כמו באגדות, אבל אחרי מס' שנים ב SUV מפנק , אני לא יכול לעולל לי ולמשפחה חזרה בזמן לרכב שחווית הנסיעה בו זהה לסיקס שלי לשעבר.

דרור ברלי
21-12-09, 13:41
זה לא רק לעולל למשפחה משהו טראומטי (נראה לי שאתה קצת מגזים... אז אין לו ריפודי עור. סו וואט), זה גם ובעיקר - לשלם על זה תועפות (ועל זה כבר אין ויכוח. ים של כסף עבור מכוניות ישנות ולעוסות, עם חצי מיליון ק"מ.... אנשים משוגעים. פשוט משוגעים - לא המוכרים אלא הקונים. אם היה לי כזה גם אני הייתי דורש עבורו 150K בלי למצמץ. הרי הפראייר התורן יגיע ויקנה, ללא ספק).

ניר ל
21-12-09, 22:46
דרור , אין הרבה פראיירים כמו שאתה חושב, קשה מאד למכור רכב כזה במחיר של 100K וצפונה, לא משנה כמה כסף הושקע בו. מי שקונה צריך להיות מאד שרוט, פשוט כי ל99.9% מהרוכשים הפוטנציאלים , פראדו 2002 ידבר יותר ויעלה אותו דבר או פחות. הוא כבר מגיע עם נעילה וטורבו ובבסיסו הוא כלי מספיק אמין עם הסמל הנכון, גם יש מבחר ולא צריך להתפשר על רכב שחוט.
אחד לאלף אולי יעדיף רכב יוצא דופן כמו ה 75 (אתה,ספק אם אני, חנן, יוני,ארז ...) אבל יש גבול למחיר כמובן.
תאמין לי, בתור אחד שהוא גם שרוט מספיק וגם יש לו תקציב מספיק, כשאתה מוציא כזה סכום על רכב ישן, אתה מצפה לקבל רכב מדוגם ולא להמשיך להשקיע בו או להסתכן בלאכול חרא. הבעיה היא שהסכומים ששולמו על הכלים האלה הזויים מהיסוד - סוחרים בעיקר שהוציאו כלים כאלה ב 40 לרכב עם תקלות או 60 לרכב נוסע, או פרטיים, קונים רכב ב 60 ממכרז, במצב אנוס לחלוטין (מזל שאין הרבה מה לשבור שם), צריכים להשלים חלונות, כיסאות, פלסטיקה, צביעה וכבר הגענו לעוד עשירייה. ימכרו לך רכב כזה ערום ב70 היום, אז מי שהחליף לו גלגלים, התקין נעילות והחליף קפיצים ובולמים, או שהוציא מהמכרז ונאלץ לשחזר את פנים הרכב בהון כסף - יש לו לגיטימציה לבקש 90-100 , למי שמתכוון לקנות רכב ערום ב 70 ולשקם/לשפר לבד זה אפילו משתלם לקנות משופר ומתוקן. עדיין אני לא רואה אותם נמכרים בכזו קלות, היצף ה SUV שקיים היום בשוק וירידת המחירים שלהם בהחלט גורמים לכל אחד לחשוב פעמיים. אני דוגמה טובה לכך.
זה אגב לא עניין מושבי העור. אחרי 10 דקות נהיגה אתה מרגיש שכל הגוף עובד - החופש בהיגוי, הקשיחות,הרעש, תנוחת הישיבה, התנהגות הכביש - אתה נלחם לשמור אותו בקו ישר, הזכרונות מהסיקס צפו בשניות - נסיעה לטיול ובחזרה היא עונש, הנהיגה מעייפת, בשטח אתה נהנה אבל בכביש סובל. תוסיף לזה 2 דלתות בלבד (הסיבה שרבים מאיתנו נטשו את הסופות לפני מס' שנים), זו גם הסיבה ששני המוכרים שאיתם נפגשתי רוצים למכור. בקיצור - רכב עבודה, לא לטיולי משפחות.

ניר ל
21-12-09, 22:57
אם כבר מדברים על חוסר הגיון - במכרז האחרון הוציאו 10 סופות שחוטות 2000-2003 במחיר ממוצע של 16K ליחידה. כלים שחוטים שלא נבדקו עקב בעיות מנוע וגיר (לא במצב נסיעה), הם עוברים צביעה בשטחים, מנקים אותם קצת, מרכיבים חלון, מביאים למצב נסיעה. הסוחרים שמתעסקים בזה יודעים לעשות את זה בזול. בכמה נמכרת סופה כזו היום בלוח ? יש בזה יותר הגיון ? למה, כי החלפים זמינים וזולים יותר ? שים לב שהסופות האלה מתפגרות אחרי שליש ממס' הק"מ שעוברות הטויוטות ופתאום לשלם 70K על לנדקרוזר עם 400K לא נראה כ"כ הזוי...
ראבק הלנדקרוזרים האלה יוצאים משרות בנסיעה , 400-500 אלף ק"מ ואפילו לא נוזלים ....

elro
21-12-09, 23:11
דרור , אין הרבה פראיירים כמו שאתה חושב, קשה מאד למכור רכב כזה במחיר של 100K וצפונה, לא משנה כמה כסף הושקע בו. מי שקונה צריך להיות מאד שרוט, פשוט כי ל99.9% מהרוכשים הפוטנציאלים , פראדו 2002 ידבר יותר ויעלה אותו דבר או פחות. הוא כבר מגיע עם נעילה וטורבו ובבסיסו הוא כלי מספיק אמין עם הסמל הנכון, גם יש מבחר ולא צריך להתפשר על רכב שחוט.
אחד לאלף אולי יעדיף רכב יוצא דופן כמו ה 75 (אתה,ספק אם אני, חנן, יוני,ארז ...) אבל יש גבול למחיר כמובן.
תאמין לי, בתור אחד שהוא גם שרוט מספיק וגם יש לו תקציב מספיק, כשאתה מוציא כזה סכום על רכב ישן, אתה מצפה לקבל רכב מדוגם ולא להמשיך להשקיע בו או להסתכן בלאכול חרא. הבעיה היא שהסכומים ששולמו על הכלים האלה הזויים מהיסוד - סוחרים בעיקר שהוציאו כלים כאלה ב 40 לרכב עם תקלות או 60 לרכב נוסע, או פרטיים, קונים רכב ב 60 ממכרז, במצב אנוס לחלוטין (מזל שאין הרבה מה לשבור שם), צריכים להשלים חלונות, כיסאות, פלסטיקה, צביעה וכבר הגענו לעוד עשירייה. ימכרו לך רכב כזה ערום ב70 היום, אז מי שהחליף לו גלגלים, התקין נעילות והחליף קפיצים ובולמים, או שהוציא מהמכרז ונאלץ לשחזר את פנים הרכב בהון כסף - יש לו לגיטימציה לבקש 90-100 , למי שמתכוון לקנות רכב ערום ב 70 ולשקם/לשפר לבד זה אפילו משתלם לקנות משופר ומתוקן. עדיין אני לא רואה אותם נמכרים בכזו קלות, היצף ה SUV שקיים היום בשוק וירידת המחירים שלהם בהחלט גורמים לכל אחד לחשוב פעמיים. אני דוגמה טובה לכך.
זה אגב לא עניין מושבי העור. אחרי 10 דקות נהיגה אתה מרגיש שכל הגוף עובד - החופש בהיגוי, הקשיחות,הרעש, תנוחת הישיבה, התנהגות הכביש - אתה נלחם לשמור אותו בקו ישר, הזכרונות מהסיקס צפו בשניות - נסיעה לטיול ובחזרה היא עונש, הנהיגה מעייפת, בשטח אתה נהנה אבל בכביש סובל. תוסיף לזה 2 דלתות בלבד (הסיבה שרבים מאיתנו נטשו את הסופות לפני מס' שנים), זו גם הסיבה ששני המוכרים שאיתם נפגשתי רוצים למכור. בקיצור - רכב עבודה, לא לטיולי משפחות.

אמנם אני ממש לא אוביקטיבי, אבל אני לא כל כך מסכים איתך בקשר לחוויית הנהיגה, זה הכל תלוי איך הרכב מתוכנן, תכנון טוב של המתלים יניב נסיעה נעימה, אמנם לא ברמה של רכבי 2010 אבל בהחלט תענוג.
הרכב שלי לא קשה במיוחד, יושב טוב על הכביש ולא משייט (כשהמוט מייצב לא מנותק), אני ממש לא נלחם להשאיר אותו בקו ישר והוא יחסית די שקט כשאת הרעש העיקרי תורמים צמיגי ה MUD שמורכבים עליו, למעשה המנוע ("רק" 300,000) נשמע יותר כמו מנוע בנזין ולא מנוע דיזל.
הדבר היחיד שהייתי משפר (עדיין מחפש פתרון) זה עניין של תנוחת הנהיגה שנפגמה קצת בשל המצאות של כסא הדראולי שלא מותאם בצורה טובה כל כך לתנוחת נהיגה אופטימלית.
לי אישית יש רכב נוסף, פרייבט די נוח מהעבודה, אבל אם זה לא היה תלוי במחירי הדלק הייתי נוסע רק עם ה LC73, לטעמי הוא ממש כייפי לנסיעה, הן על הכביש ואחת כמה בשטח.
אפשר להגיד, שלקנות את הרכב הזה, היה אחד השיקולים הכלכליים הכי גרועים שאי פעם עשיתי (והיו לי עוד כמה כאלה), אבל חלום מגשימים פעם אחת וזה היה חלום קטן (גדול) שלי ונכון לעכשיו אני (בינתיים :) ) לא מצטער על זה כלל.

-->