PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפון

buskilad
06-12-09, 00:32
שלום לכולם,

מעוניי לקנות את הג'יפ הראשו (בשעה טובה..) תקציב של 50 ומשהו
למטרות נסיעה עירונית בעיקר וקצת בין עירונית וטיולים עם חברה בשבת...

מה המלצת המומחים ג'ימני 2002/ גרנד ויטרה /2002/המלצה אחרת?

תודה מראש לעונים,
דודי

mi88
06-12-09, 00:43
שלום לכולם,

מעוניי לקנות את הג'יפ הראשו (בשעה טובה..) תקציב של 50 ומשהו
למטרות נסיעה עירונית בעיקר וקצת בין עירונית וטיולים עם חברה בשבת...

מה המלצת המומחים ג'ימני 2002/ גרנד ויטרה /2002/המלצה אחרת?

תודה מראש לעונים,
דודי
פרילנדר של לנד רובר

נדב42
06-12-09, 01:49
פרילנדר של לנד רובר

משה,

צר לי לקלקל את השמחה, אבל כבר ראינו (כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40014)) שהפרילנדר לא ממש מסתדר כשיש אפילו קצת עבירות, ונכנס להצלבות אפילו בירקון...

אין לו הילוך כוח, מהלך המתלים קצר ואפילו כשרצינו לעלות להר הזבל של הוד השרון נאלצנו להשאיר אותו מאחור (תמונה לפני אחרונה בקישור הנ"ל)

דודי,

הגימני והגראנד-ויטרה כלים טובים שניהם אם כי שונים מאוד באופי. לשניהם הילוך כח ושלדה של ממש. לשניהם סרן חי מאחור, לג'ימני גם מלפנים.

הג'ימני נותן נסיעה מספקת בכביש, אבל לא ממש מפנקת. בשטח הוא אמנם מגיע נמוך יחסית במקור, אבל בסיס מעולה לשיפורים וניתן להגיע איתו רחוק מאוד (בתקציב המתאים)

הגראנד-ויטרה הוא רכב מפנק בכביש (במושגים יפניים כמובן) וניתן לשפר אותו לשטח, אבל הוא כבד משמעותית מהג'ימני

אני אישית מעדיף (ולא רק משיקולי תקציב) את הויטארה מהדגם הקודם (לא גראנד) - משקל קל יותר מהגראנד, וחסכוני יותר (בדגם 16 שסתומים) ממנו, ועדיין נוח ונעים בהרבה מהג'ימני בכביש וגם בשטח, למרות הגיל המתקדם.

אם אתה רוצה סיבוב, צור קשר בהודעה פרטית.

כמובן שיש עוד ג'יפונים מבית טויוטה, קיה וכו', אבל אני לא מכיר אותם אישית, אז אשאיר את הבמה למי שכן ...

להתראות בשטח,

נדב.

zerez
06-12-09, 14:01
אין מה להשוות ג'ימני וגרנד ויטרה,
לא מזמן החלפתי את הג'ימני שלי באחד חדש יותר ועמדתי בפני התלבטות דומה.
בשטח הג'ימני לוקח ובכביש הגרנד ויטרה הרבה יותר נוח.
קח רק בחשבון שגרנד ויטרה קצרה היא לא רכב נעים על הכביש, היא די קשה וקופצנית אבל עדיין הרבה יותר נוחה ומרווחת מהג'מני.

ג'ימני בלי שיפורים הוא בעל עבירות טובה בשטח, אני עשיתי מסלולים בינוניים+ עם ג'ימני מקורי וצמיגי 50/50 בלי בעיה מיוחדת ובלי לגרום נזק לרכב.

בשורה התחתונה - גימני הוא רכב מצויין ל 2 אנשים ובתור התחלה לא הייתי משקיע יותר מידי בשיפורים, מה שכן חשוב הוא למגן את הרכב במיוחד אם אין לך נסיון בנהיגת שטח, בסופו של דבר זה משתלם.

-->