PDA

צפייה בגרסה מלאה : חו"ד על פור ראנר 94-96

micha6a
06-12-09, 15:57
שלום.
אני מעוניין בחוות דעת על טויוטה פור ראנר שנים 94-96 ק"מ סביב 200K.
הרכב מיועד גם ליום יום (מקום עבודה 20ד' מהבית) וגם לשטח.
כול נתון שתוכלו לתת יתקבל בברכה.
תודה.

ערן CJ
08-12-09, 23:01
בג'יפים השנאה והאהבה קרובים להפליא. הרכב הכי כיפי שלי היה הניבה. האנדרדוג הניצחי היה בילתי מנוצח...
היום, אחרי הרבה כלים (CJ, ניבה, טאטא, ואנדורה 4X4) עברתי לטויוטה פוראנר. רכב שלישי שיוצא לטיולים בסופ"שים בלבד. עניין הדלק לא היה משמעותי מכיוון שבבית יש שני רכבים של העבודה. רציתי היילקס שאוכל לשפר עד קצה העולם אבל אבל אישתי... מבט עליה הבהיר שאם מסיבה כלשהי הרכב יהפוך לרכב שני והיא תאלץ להשתמש בו הרכב חייב להיות אוטומטי ונוח במידה סבירה. השילדה של ההילקס היתה הפשרה. הפוראנר שבנוי עליה אכן מצליח לספק את הסחורה. מיד עם הקנייה החלטתי לבצע יישור קו כללי:
טיפול + החלפת כל התפוחים
התקנת מערכת גז - למרות המשמעות המישנית של עלות הדלק החלטתי להתקין רק כדי ששתי ירידות לדרום בחודש אחד, לא יהפכו למטלה פיננסית שתסתיים ברבנות.
הגבהה של 2 אינצ'ים
בולמי זעזועים מסוג קוני
נעילות דיפ' קדמית + אחורית
נעילות טבורים ידניים (וורן)
פגוש + כננת

אי אפשר לומר שאין תקלות בכלל אבל אני מאוד מרוצה מהעבירות, האמינות, הנוחות, העמידות והמזגן המקפיא.

גיליתי שחלק ניכר מהחלפים מתאימים לכלי רכב אחרים של טויוטה, איסוזו ואפילו גיליתי שבלב הגיר האוטומטי שתול גיר של וולוו 740. (טפו טפו, שלא נזדקק!)

חלפים שאינם זהים לכלים אחרים יקרים בטירוף כי היבואן בישראל השתגע.
בארה"ב זהו רכב נפוץ מאוד והחלפים שלו זולים להפליא. אני תמיד בודק את העלויות של יבוא אישי מחו"ל וחוסך שקלים רבים. לדוגמה: בעבור סט של חגורת טיימינג + מותחנים + משאבת מים רצו בחברה 3100 ש"ח. טלפנתי לחנות בארה"ב והזמנתי את החלקים שנשלחו אלי ב- UPS, עד הבית. אחרי הכל יצא לי 1100 ש"ח (חסכתי 2000!).
פאן קלאטצ' שבטיוטה ישראל רצו עליו 3726 ש"ח יובא לארץ בדואר אויר ועלה לי 720 ש"ח בלבד.
משאבת דלק חדשה (חליפית), נקנתה ב20$ בלבד דרך EBAY. אחרי היבוא לישראל הגעתי ל 240 ש"ח.

מבחינת עבירות - יש תחושה של רכב מאסיבי, אמנם פחות מהיילקס אבל יותר מכל רכב אחר שהיה לי. תחושה טובה שהשבר אינו קרוב. העבירות מעולה, הנוחות מצויינת וצריכת הגז אינה נוראית.
באשר לצריכת הדלק - בדקתי עם בעלי פג'רו, טרופרי, ועוד רכבי בנזין עם מנועים בסדרי הגודל הזה וכולם צורכים דלק בסדרי הגודל הללו. צריכת הדלק שלי:
1:7 בנסיעה בין עירונית על 90 קמ"ש והאצות רגועות במיוחד.
1:6 מחוץ לעיר 100-110 קמ"ש
1:4.5 מעורב
צריכת הגז גבוהה בכ- 10%.

החסרונות של הפוראנר:
המנוע חלש על הכביש. למרות נפחו מדובר במנוע אנמי לחלוטין. מדי פעם אתה בודק אם בלם היד אינו משוך. לאחר הבדיקה בה גילית שהכל בסדר, אתה חוזר מתוסכל ומזועזע אל הנהיגה איטית והמתמשכת...
הפוראנר אינו נוח ואינו מרווח כמו טרופר. זהו טנדר מתורבת שהפך לסטיישין משפחתי מסוקס. אם תתקין מערכת גז תישאר עם תא מטען מצומק שמחייב מציאת פיתרון לציוד המסעות שלך. או אז תיחשף לחיסרון נוסף של הפוראנר - הגג.
גגון הוא פרוייקט של ממש. אין מרזבים להתקנתו ולכן צריך לייצר פיתרונות. חלק השתמשו בהדבקות, חלק התקינו מסילות זיווד של כלי טייס ועוד פתרונות יצירתיים כיד הדמיון.

בסך הכל אני מרוצה מאוד מהרכב. אין רכב אחר, במחיר הזה, שמציע לי את רמת העבירות הזו, את הנוחות למשפחה ואת העמידות הנדרשת לטיולי השטח הקשה שאני עושה.

סיכומו של דבר - כידוע לכל, רכב שטח זה סוג של סיפור אהבה, קונים אותו עם הנשמה, משתעבדים לו לשנים רבות, עוברים איתו ביחד משברים קשים וזוכרים לו רק זכרונות ענוגים ממסעות משותפים.
מי ששונא את הפוראנר כנראה שאינו מתאים לפוראנר. מי שאוהב את הפוראנר, מתאהב עוד יותר בכל גיחה לשטח.

ערן CJ

-->